TableShape - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Rename
pt: Mudar o Nome

en: Add
pt: Adicionar

en: Remove
pt: Remover

en: Enter Name:
pt: Indique o Nome:

en: This document contains an external link to a remote document
    %1
pt: Este documento contém uma ligação para um documento remoto
    %1

en: Confirmation Required
pt: Confirmação Necessária

en: Download
pt: Obter

en: Skip
pt: Ignorar

en: Spreadsheet
pt: Folha de Cálculo

en: Spreadsheet Shape
pt: Forma de Folha de Cálculo

en: Import OpenDocument Spreadsheet File
pt: Importar uma Folha de Cálculo OpenDocument

en: Import
pt: Importar

en: Export OpenDocument Spreadsheet File
pt: Exportar como Folha de Cálculo OpenDocument

en: Export
pt: Exportar

en: Sheets
pt: Folhas

en: Sheet:
pt: Folha:

en: Selected Sheet
pt: Folha Seleccionada

en: View Options
pt: Opções de Visualização

en: Table editing
pt: Edição de tabelas

en: Area is too large.
pt: A área é demasiado grande.

en: Hide Row
pt: Esconder a Linha

en: Height: %1 %2
pt: Altura: %1 %2

en: Hide Column
pt: Esconder a Coluna

en: Width: %1 %2
pt: Largura: %1 %2
