calligra_semanticitem_contact - en to pt translation catalogue (10 entries)

[ctx: displayname of the semantic item type Contact]
en: Contact
pt: Contacto

en: Select an address book for saving:
pt: Seleccione um livro de endereços para gravar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
pt: &Nome:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Nick:
pt: Alcu&nha:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Phone Number:
pt: Número de &Telefone:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Home Page:
pt: Página &Web:

en: Contact Information
pt: Informações de Contacto

en: Edit...
pt: Editar...

en: Import contact
pt: Importar o contacto

en: Export as vcard...
pt: Exportar como vCard...
