kocolorspaces - en to pt translation catalogue (61 entries)

en: Cyan
pt: Cíano

en: Yellow
pt: Amarelo

en: Black
pt: Preto

en: Alpha
pt: Alfa

en: CMYK (32 bits floating/channel)
pt: CMYK (vírgula flutuante 32-bits/canal)

en: CMYK (16-bit integer/channel)
pt: CMYK (inteiro 16-bits/canal)

en: CMYK (8-bit integer/channel)
pt: CMYK (inteiro 8-bits/canal)

en: Gray
pt: Cinzento

en: Grayscale/Alpha (16-bit float/channel)
pt: Tons de cinzento/alfa (vírgula flutuante 16-bits/canal)

en: Grayscale/Alpha (32-bit float/channel)
pt: Tons de cinzento/alfa (vírgula flutuante 32-bits/canal)

en: Grayscale (16-bit integer/channel)
pt: Tons de cinzento (inteiros 16-bits/canal)

en: Grayscale (8-bit integer/channel)
pt: Tons de cinzento (inteiros 8-bits/canal)

en: Lightness
pt: Iluminação

en: L*a*b* (32-bit float/channel)
pt: L*a*b* (vírgula flutuante 32-bits/canal)

en: L*a*b* (16-bit integer/channel)
pt: L*a*b* (inteiro 16-bits/canal)

en: L*a*b* (8-bit integer/channel)
pt: L*a*b* (inteiro 8-bits/canal)

en: Red
pt: Vermelho

en: Green
pt: Verde

en: Blue
pt: Azul

en: RGBA (16-bit floating/channel)
pt: RGBA (vírgula flutuante 16-bits/canal)

en: RGBA (32-bit floating/channel)
pt: RGBA (vírgula flutuante 32-bits/canal)

en: RGB (16-bit integer/channel)
pt: RGB (inteiro 16-bits/canal)

en: RGB (8-bit integer/channel)
pt: RGB (inteiro 8-bits/canal)

en: XYZ (32-bit float/channel)
pt: XYZ (vírgula flutuante 32-bits/canal)

en: XYZ (16-bit integer/channel)
pt: XYZ (inteiro 16-bits/canal)

en: XYZ (8-bit integer/channel)
pt: XYZ (inteiro 8-bits/canal)

en: YCBCR (32-bit float/channel)
pt: YCBCR (vírgula flutuante 32-bits/canal)

en: YCBCR (16-bit integer/channel)
pt: YCBCR (inteiro 16-bits/canal)

en: YCBCR (8-bit integer/channel)
pt: YCBCR (inteiro 8-bits/canal)

en: Bumpmap
pt: Mapa de Relevo

en: Clear
pt: Limpar

en: Color
pt: Cor

en: Darken
pt: Escurecimento

en: Diff
pt: Diferenças

en: Dissolve
pt: Dissolver

en: Hue
pt: Tom

en: In
pt: Entrada

en: Lighten
pt: Aclarar

en: Out
pt: Saída

en: Saturation
pt: Saturação

en: Value
pt: Valor

en: ICC Engine
pt: Motor de ICC

en: L*a*b* Histogram
pt: Histograma L*a*b*

en: RGB8 Histogram
pt: Histograma RGB8

en: RGB16 Histogram
pt: Histograma RGB16

en: RGBF16 Histogram
pt: Histograma RGBF16

en: RGBF32 Histogram
pt: Histograma RGBF32

en: GRAY/Alpha8 Histogram
pt: Histograma Cinzento/Alfa8

en: GRAY/Alpha16 Histogram
pt: Histograma CINZENTOS/Alfa16

en: GRAYF16 Histogram
pt: Histograma GRAYF16

en: GRAY/Alpha 32 float Histogram
pt: Histograma Cinzento/Alfa 32 Flutuante

en: CMYK8 Histogram
pt: Histograma CMYK8

en: CMYK16 Histogram
pt: Histograma CMYK16

en: CMYK F32 Histogram
pt: Histograma CMYK F32

en: XYZ8 Histogram
pt: Histograma XYZ8

en: XYZ16 Histogram
pt: Histograma XYZ16

en: XYZF16 Histogram
pt: Histograma XYZF16

en: XYZF32 Histogram
pt: Histograma XYZF32

en: YCBCR8 Histogram
pt: Histograma YCBCR8

en: YCBCR16 Histogram
pt: Histograma YCBCR16

en: YCBCRF32 Histogram
pt: Histograma YCBCRF32
