kspreadsolver - en to pt_BR translation catalogue (12 entries)

en: Function Optimizer...
pt_BR: Otimização de Funções...

[ctx: (qtundo-format)]
en: Optimize
pt_BR: Otimizar

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
pt_BR: Ferramen&tas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Precision:
pt_BR: Precisão:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum Iterations:
pt_BR: Iterações Máximas:

en: Function Optimizer
pt_BR: Otimização de Funções

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Optimization
pt_BR: Otimização

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, maximizeButton)
en: Maximize
pt_BR: Maximizar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, minimizeButton)
en: Minimize
pt_BR: Minimizar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, valueButton)
en: Value:
pt_BR: Valor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Parameters:
pt_BR: Parâmetros:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Function:
pt_BR: Função:
