calligra_semanticitem_contact - en to pt_BR translation catalogue (10 entries)

[ctx: displayname of the semantic item type Contact]
en: Contact
pt_BR: Contato

en: Select an address book for saving:
pt_BR: Selecione um livro de endereços para salvar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
pt_BR: &Nome:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Nick:
pt_BR: &Apelido:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Phone Number:
pt_BR: Número de tele&fone:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Home Page:
pt_BR: &Página pessoal:

en: Contact Information
pt_BR: Informações de contato

en: Edit...
pt_BR: Editar...

en: Import contact
pt_BR: Importar contato

en: Export as vcard...
pt_BR: Exportar como vcard...
