calligra_semanticitem_location - en to pt_BR translation catalogue (9 entries)

[ctx: displayname of the semantic item type Location]
en: Location
pt_BR: Localização

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Name
pt_BR: &Nome

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Name
pt_BR: Nome

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Marble::MarbleWidget, map)
en: The Earth
pt_BR: A Terra

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Marble::MarbleWidget, map)
en: The Marble widget displays a virtual globe.
pt_BR: Widget do Marble que exibe um globo virtual.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Marble::MarbleNavigator, zoomer)
en: Navigation Control
pt_BR: Controle de navegação

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Marble::MarbleNavigator, zoomer)
en: Use this control to navigate.
pt_BR: Use este controle para navegar.

en: Location Information
pt_BR: Informações de localização

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Name:
pt_BR: &Nome:
