TableShape - en to pt_BR translation catalogue (19 entries)

en: Rename
pt_BR: Renomear

en: Add
pt_BR: Adicionar

en: Remove
pt_BR: Remover

en: Enter Name:
pt_BR: Digite o nome:

en: Spreadsheet
pt_BR: Planilha

en: Spreadsheet Shape
pt_BR: Forma de planilha

en: Import OpenDocument Spreadsheet File
pt_BR: Importar Planilha OpenDocument

en: Import
pt_BR: Importar

en: Export OpenDocument Spreadsheet File
pt_BR: Exportar como Planilha OpenDocument

en: Export
pt_BR: Exportar

en: Sheets
pt_BR: Planilhas

en: Sheet:
pt_BR: Planilha:

en: Selected Sheet
pt_BR: Planilha selecionada

en: Columns:
pt_BR: Colunas:

en: Number of columns
pt_BR: Número de colunas

en: Rows:
pt_BR: Linhas:

en: Number of rows
pt_BR: Número de linhas

en: Table Options
pt_BR: Opções da tabela

en: Table editing
pt_BR: Edição de tabela
