kspreadsolver - en to ro translation catalogue (11 entries)

en: Function Optimizer...
ro: Optimizator de funcții...

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ro: &Unelte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Precision:
ro: Precizie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum Iterations:
ro: Maximul de iterații:

en: Function Optimizer
ro: Optimizator de funcții

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Optimization
ro: Optimizare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, maximizeButton)
en: Maximize
ro: Maximizează

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, minimizeButton)
en: Minimize
ro: Minimizează

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, valueButton)
en: Value:
ro: Valoare:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Parameters:
ro: Parametri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Function:
ro: Funcție:
