krossmodulekspread - en to ro translation catalogue (29 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ro: &Unelte

en: No such script.
ro: Nu există astfel de script.

en: No such script function.
ro: Nu există astfel de funcție în script.

en: No return value.
ro: Nicio valoare întoarsă.

en: Scripts
ro: Scripturi

en: Scriptfile "%1" does not exist.
ro: Fișierul „%1” nu există.

en: Scriptfile "%1" is not executable. Please set the executable-attribute on that file.
ro: Fișierul „%1” nu este executabil. Stabiliți atributul executabil asupra acelui fișier.

en: Scriptfile "%1" is in a temporary directory. Execution denied.
ro: Fișierul „%1” este într-un dosar temporar. Execuția este interzisă.

en: Failed to execute scriptfile "%1"
ro: Eșec la executarea scriptului „%1”

en: Errors on execution of scripts.
ro: Erori la executarea scripturilor.

en: Sheet
ro: Foaie

en: Cell
ro: Celulă

en: Range
ro: Domeniu

[ctx: Menu]
en: File
ro: Fișier

note: i18n: tag collection attribute text
en: Import
ro: Importă

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Import content
ro: Importă conținut

note: i18n: tag script attribute text
en: CSV File
ro: Fișier CSV

note: i18n: tag script attribute text
en: vCard File
ro: Fișier vCard

note: i18n: tag script attribute comment
en: Import from a vCard File
ro: Importă dintr-un fișier vCard

note: i18n: tag collection attribute text
en: Export
ro: Exportă

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Export content
ro: Exportă conținut

note: i18n: tag script attribute text
en: HTML File
ro: Fișier HTML

note: i18n: tag script attribute comment
en: Export to a HTML File
ro: Exportă într-un fișier HTML

note: i18n: tag script attribute text
en: OdfPy File
ro: Fișier OdfPy

note: i18n: tag script attribute comment
en: Export to an OpenDocument File
ro: Exportă într-un fișier OpenDocument

note: i18n: tag collection attribute text
en: Functions
ro: Funcții

note: i18n: tag collection attribute text
en: Tools
ro: Unelte

note: i18n: tag script attribute text
en: Python Console
ro: Consolă Python

note: i18n: tag script attribute text i18n: tag script attribute comment
en: Ruby Snippets
ro: Fragmente Ruby
