calligra - en to sa translation catalogue (484 entries)

en: Annotation
sa: टिप्पणी

en: Annotation shape to show annotation content
sa: एनोटेशन सामग्रीं दर्शयितुं एनोटेशन आकारः

en: Annotation Shape
sa: एनोटेशन आकार

[ctx: (qtundo-format)]
en: Accept change
sa: परिवर्तनं स्वीकुरुत

[ctx: Disable Shrink To Fit]
en: Disable
sa: अक्षम

[ctx: Enable Shrink To Fit]
en: Enable
sa: सक्रियं करोतु

[ctx: (qtundo-format) Enable/Disable Grow To Fit Width]
en: %1 Grow To Fit Width
sa: %1 Grow To Fit Width इति

[ctx: (qtundo-format) Enable/Disable Grow To Fit Height]
en: %1 Grow To Fit Height
sa: %1 Grow To Fit Height इति

[ctx: (qtundo-format) Enable/Disable Shrink To Fit]
en: %1 Shrink To Fit
sa: %1 Shrink To Fit इति

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change List Level
sa: सूचीस्तरं परिवर्तयन्तु

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reject change
sa: परिवर्तनं अङ्गीकुरुत

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Changes
sa: परिवर्तनं दर्शयतु

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Changes
sa: परिवर्तनं गोपयन्तु

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TableOfContentsStyleConfigure) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AcceptRejectChangeDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TableOfContentsConfigure)
en: Dialog
sa: संवादः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, acceptButton)
en: Accept
sa: स्वीकरोतु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rejectButton)
en: Reject
sa: अस्वीकार

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: Cancel
sa: निरसयतु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Change Log
sa: Log परिवर्तनं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Author
sa: लेखकः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Date
sa: दिनाङ्कः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Type
sa: प्रकारः

en: Ascending
sa: आरोहणम्

en: Descending
sa: अवतरन्

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, BibliographyConfigureDialog) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, configureBibliography)
en: Configure bibliography
sa: ग्रन्थसूचीं विन्यस्यताम्

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Formatting of bibliography entries
sa: ग्रन्थसूचीप्रविष्टीनां प्रारूपणम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prefixLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Prefix:
sa: उपसर्गः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suffixLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Suffix:
sa: प्रत्ययः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, numberedEntries)
en: Number entries
sa: संख्याप्रविष्टयः

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Sort
sa: प्रकारं

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sortByPosition)
en: Sort by position
sa: स्थितिनुसारं क्रमयन्तु

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sortKeyGroupBox)
en: Sort keys
sa: कुञ्जिकाः क्रमबद्धाः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addSortKeyButton)
en: Add sort key
sa: क्रमबद्धकुंजी योजयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sortAlgorithmLabel)
en: Sort algorithm:
sa: क्रमाङ्कन एल्गोरिदम् :

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sortAlgorithm)
en: Alphanumeric
sa: अल्फान्यूमेरिक

en: Bibliography
sa: ग्रन्थसूची

en: References
sa: सन्दर्भाः

en: This is a line of inserted text.
sa: एषा निवेशितपाठपङ्क्तिः अस्ति ।

en: This is a line of deleted text.
sa: एषा लोपितपाठपङ्क्तिः ।

en: This is a line of text whose format has been changed.
sa: एषा पाठपङ्क्तिः यस्याः प्रारूपं परिवर्तितम् अस्ति ।

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ChangeConfigureDialog)
en: Configure Change Tracking
sa: परिवर्तननिरीक्षणं विन्यस्यताम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: General Settings
sa: सामान्य सेटिंग्स्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Saving Format
sa: प्रारूपं रक्षति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, odf12RadioButton)
en: ODF 1.2
sa: ओडीएफ १.२

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, deltaXmlRadioButton)
en: DeltaXML (Experimental)
sa: DeltaXML (प्रयोगात्मक)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Author Name
sa: लेखक का नाम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Change Visualization Settings
sa: दृश्यीकरणसेटिंग्स् परिवर्तयन्तु

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, insertionGroupBox)
en: Insertions
sa: निवेशाः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, insertionColorLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deletionColorLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formatColorLabel)
en: Background Color
sa: पृष्ठभूमि रंग

note: i18n: ectx: property (html), widget (QTextEdit, previewTextEdit)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p align="center" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:11pt; font-weight:600; text-decoration: underline;">Preview</span></p>
    <p align="center" style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:12pt; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Inserted Text</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">This is a line of text before the inserted text. This is a line of inserted text. This is a line after the inserted text.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Deleted Text</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">This is a line of text before the deleted text. This is a line of deleted text. This is a line after the deleted text.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Formatted Text</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">This is a line of text before the format-change text. This is a line of text whose format has been changed. This is a line of text after the format-change text.</span></p></body></html>
sa: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd"><html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p align="center" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> <span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:11pt; font-weight:600; text-decoration: underline;">पूर्वावलोकनम्</span> </p><p align="center" style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:12pt; font-weight:600;"></p><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> <span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">प्रविष्टः पाठः</span> </p><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> <span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">एषा निवेशितपाठस्य पूर्वं पाठपङ्क्तिः अस्ति । एषा निवेशितपाठपङ्क्तिः अस्ति । एषा निवेशितपाठस्य अनन्तरं रेखा अस्ति ।</span> </p><p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2';"></p><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> <span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">विलोपितः पाठः</span> </p><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> <span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">एषा लोपितपाठस्य पूर्वं पाठपङ्क्तिः अस्ति । एषा लोपितपाठपङ्क्तिः । एषा लोपितपाठस्य अनन्तरं रेखा अस्ति ।</span> </p><p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2';"></p><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> <span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">प्रारूपित पाठ</span> </p><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> <span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">एषा प्रारूपपरिवर्तनपाठात् पूर्वं पाठपङ्क्तिः अस्ति । एषा पाठपङ्क्तिः यस्याः प्रारूपं परिवर्तितम् अस्ति । एषा प्रारूपपरिवर्तनपाठस्य अनन्तरं पाठपङ्क्तिः अस्ति ।</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, deletionGroupBox)
en: Deletions
sa: लोपाः

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, formatGroupBox)
en: Format Changes
sa: प्रारूप परिवर्तनम्

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChangeTrackingOptions)
en: Change Tracking Options
sa: Tracking विकल्पान् परिवर्तयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureChangeTrackingButton)
en: Configure Settings
sa: सेटिंग्स् विन्यस्तं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, recordChangesCheckBox)
en: Record Changes
sa: परिवर्तनं अभिलेखयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showChangesCheckBox)
en: Show Changes
sa: परिवर्तनं दर्शयतु

en: Font
sa: फॉन्ट्

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: General
sa: सामान्य

[ctx: Name of the style]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
sa: नामः:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Next style:
sa: अग्रिमशैली :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Parent style:
sa: मातापितृशैली :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inToc)
en: Include in table of contents
sa: विषयवस्तुसूचौ समावेशयन्तु

en: Normal
sa: सामान्य

en: Small Caps
sa: लघु टोपी

en: Uppercase
sa: बृहत्

en: Lowercase
sa: लघु

en: Capitalize
sa: कैपिटल कर

en: Superscript
sa: अधिलिपि

en: Subscript
sa: उपलिपिः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textColorLabel)
en: Text color:
sa: पाठवर्णः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color:
sa: पृष्ठभूमिवर्णः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Underlining:
sa: रेखांकनम् :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Strikethrough:
sa: स्ट्राइकथ्रू :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Capitalization:
sa: पूंजीकरणम् :

[ctx: Character position]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Position:
sa: स्थितिः:

en: Select
sa: विचि

en: Warning
sa: चेतवानी

en: The document already contains the bibliography entry with different data.
    Do you want to adjust existing entries?
sa: दस्तावेजे पूर्वमेव भिन्नदत्तांशसहितं ग्रन्थसूचीप्रविष्टिः अस्ति ।
    किं भवान् विद्यमानप्रविष्टीनां समायोजनं कर्तुम् इच्छति ?

en: Short name%1
sa: लघु नाम%1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CitationInsertionDialog)
en: Insert Bibliography entry
sa: ग्रन्थसूची प्रविष्टि सम्मिलित करें

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Insert Bibliography Entry Details
sa: ग्रन्थसूची प्रविष्टि विवरणं सम्मिलितं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortnameLabel)
en: Short Name:
sa: लघु नाम :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sourcetypeLabel)
en: Source:
sa: स्रोतः:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Article
sa: आलेख

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Book
sa: पुस्तकम्‌

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Booklet
sa: पुस्तिका

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Conference
sa: परिषद

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Email
sa: ईमेल

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: Incollection
sa: असङ्ग्रहः

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: Inproceedings
sa: आन्तरिक कार्यवाही

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Journal
sa: जर्नल

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Manual
sa: शास्त्र

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Masters thesis
sa: स्नातकोत्तर शोधप्रबन्ध

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Misc
sa: विविधाः

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: PhD thesis
sa: पीएचडी शोध प्रबंध

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Proceedings
sa: कार्यवाही

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: Tech Report
sa: टेक् रिपोर्ट

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Unpublished
sa: अप्रकाशित

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 1
sa: प्रथा १

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 2
sa: प्रथा २

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 3
sa: प्रथा ३

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 4
sa: प्रथा ४

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 5
sa: प्रथा ५

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authorLabel)
en: Author:
sa: लेखकः:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
sa: शीर्षक:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yearLabel)
en: Year:
sa: वर्ष:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, publisherLabel)
en: Publisher:
sa: प्रकाशक :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: Address:
sa: पत्रसङ्केतः:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, chapterLabel)
en: Chapter:
sa: अध्यायः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, editorLabel)
en: Editor:
sa: सम्पादकः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pagesLabel)
en: Page(s):
sa: पृष्ठ (पृष्ठ): .

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, booktitleLabel)
en: Book title:
sa: पुस्तकस्य शीर्षकम् :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, editionLabel)
en: Edition:
sa: संस्करणम् :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, publicationLabel)
en: Publication:
sa: प्रकाशन :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, volumeLabel)
en: Volume:
sa: मात्रा:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, institutionLabel)
en: Institution:
sa: संस्था :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organisationLabel)
en: Organisation:
sa: संघठनं:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reporttypeLabel)
en: Type of Report:
sa: प्रतिवेदनस्य प्रकारः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, schoolLabel)
en: University:
sa: विश्वविद्यालयं:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, journalLabel)
en: Journal:
sa: पत्रिका :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, monthLabel)
en: Month:
sa: माह:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, seriesLabel)
en: Series:
sa: श्रेणी:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: Number:
sa: संख्या:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noteLabel)
en: Note:
sa: टीका:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, annotationLabel)
en: Annotation:
sa: टिप्पणी :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel)
en: URL:
sa: URL: 1.1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud1Label)
en: User-defined 1:
sa: उपयोक्तृनिर्धारितः १ :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud3Label)
en: User-defined 3:
sa: उपयोक्तृनिर्धारितः ३ :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud2Label)
en: User-defined 2:
sa: उपयोक्तृनिर्धारितः २ :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud4Label)
en: User-defined 4:
sa: उपयोक्तृनिर्धारितं ४ :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud5Label)
en: User-defined 5:
sa: उपयोक्तृनिर्धारितं ५ :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: OR
sa: वा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: From the document:
sa: दस्तावेजात् :

en: Used Styles
sa: प्रयुक्त शैल्याः

en: Unused Styles
sa: अप्रयुक्त शैल्याः

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Colors
sa: वर्णाः

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shadowGroupBox)
en: Text Shadow
sa: छाया इति पाठः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadowColorLabel)
en: Color:
sa: वर्ण:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadowDistanceLabel)
en: Distance:
sa: दूरी:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, positionGroupBox)
en: Position
sa: स्थितिः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hyphenate)
en: Automatic hyphenation
sa: स्वचालितं हाइफनीकरणम्

en: Select Font
sa: Font इति चिनोतु

[ctx: (qtundo-format)]
en: Font
sa: फॉन्ट्

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addBibliography) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, InsertBibliographyDialog)
en: Insert Bibliography
sa: ग्रन्थसूची सम्मिलित करें

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titlegroupBox)
en: Bibliography title
sa: ग्रन्थसूची शीर्षक

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Bibliography entries
sa: ग्रन्थसूची प्रविष्टियाँ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bibTypesLabel)
en: Bibliography type:
sa: ग्रन्थसूची प्रकारः

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: In book
sa: पुस्तके

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: In collection
sa: संग्रहे

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: In proceedings
sa: कार्यवाहीयां

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Tech report
sa: टेक् रिपोर्ट

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom1
sa: प्रथा1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom2
sa: प्रथा2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom3
sa: प्रथा३

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom4
sa: प्रथा4

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom5
sa: प्रथा ५

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, availableFieldsLabel)
en: Available fields
sa: उपलब्धानि क्षेत्राणि

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: Add >>
sa: योजयतु >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, span)
en: Span
sa: अवधि

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: <<Remove
sa: <<निष्कासन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addedFieldsLabel)
en: Fields added
sa: क्षेत्राणि योजितवन्तः

en: Special Characters
sa: विशेषवर्णाः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonInsert)
en: Insert
sa: युज्

[ctx: Close dialog]
en: Close
sa: पिधानं करोतु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel)
en: Quick search:
sa: त्वरित अन्वेषणम् :

en: The URL is invalid
sa: URL अमान्यम् अस्ति

en: Bookmark does not exist
sa: पुस्तकचिह्नं नास्ति

en: Fetching the title: 0% complete
sa: शीर्षकं आनयति: 0% पूर्णम्

en: Fetch timed out
sa: आनेतुं समयः समाप्तः

en: Fetching the title: %1% complete
sa: शीर्षकं आनयति: %1% सम्पन्नम्

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LinkInsertionDialog)
en: Link
sa: सम्बन्ध

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, weblinkInsertionTab)
en: Insert links to web documents. You can provide both URL and a label for the link,
     or just enter the URL and hit "Fetch the title from URL"
sa: जालदस्तावेजानां लिङ्कानि सम्मिलितं कुर्वन्तु। भवान् लिङ्कस्य कृते URL तथा लेबलं द्वयमपि प्रदातुं शक्नोति,
     अथवा केवलं URL प्रविश्य "URL तः शीर्षकं आनयन्तु" इति नुदन्तु ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: The address of your document (Uniform Resource Locator)
sa: भवतः दस्तावेजस्य पता (Uniform Resource Locator)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en:  URL:
sa:  URL: 1.1.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, fetchTitleButton)
en: Hit this button to get the title from the URL. Redirections are also handled.
sa: URL तः शीर्षकं प्राप्तुं एतत् बटन् नुदन्तु । पुनर्निर्देशनानि अपि सम्पाद्यन्ते ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fetchTitleButton)
en: Fetch Title From URL
sa: URL तः शीर्षकं आनयन्तु

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6)
en: The text that will be displayed for your link
sa: भवतः लिङ्कस्य कृते यः पाठः प्रदर्शितः भविष्यति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en:  Text:
sa:  पाठ:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, bookmarkLinkInsertionTab)
en: Link To Bookmark
sa: Link To Bookmark इति

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, bookmarkLinkInsertionTab)
en: Insert links to Bookmarks. To create bookmarks,
    click "Bookmarks" in the Links and Bookmarks section
sa: Bookmarks इत्यस्य लिङ्कानि सम्मिलितं कुर्वन्तु । पुस्तकचिह्नानि निर्मातुं, .
    Links and Bookmarks इति विभागे "Bookmarks" इत्यत्र क्लिक् कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: The name of the bookmark to where the link has to point to
sa: यत्र लिङ्क् सूचयितव्यं तत्र बुकमार्कस्य नाम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en:  Name:
sa:  नामः:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ParagraphIndentSpacing) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ListLevelWidget)
en: <p><ul><li><b>Single</b>: The normal linespacing</li></ul></p>
sa: <p><ul><li><b>एकल</b> : सामान्यरेखाअन्तरालम्</li></ul></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addTabStop)
en: Add tab stop
sa: ट्याब् स्टॉप् योजयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, labelFollowedBy)
en: Tab character
sa: टब वर्ण

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, labelFollowedBy)
en: Space character
sa: अन्तरिक्षवर्णः

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, labelFollowedBy)
en: Nothing
sa: किमपि न

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loremIpsum)
en:               Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.
sa:               रोगी पालनं, रोगी अनुसरणं कर्तुं महत्त्वपूर्णं, परन्तु एतादृशे समये भविष्यति यत् बहु कार्यं, पीडा च भवति। लघुतमविवरणं हि आगन्तुं कोऽपि किमपि प्रकारस्य कार्यस्य अभ्यासं न कुर्यात् यावत् तस्मात् किमपि लाभं न लभते। भर्त्सने पीडां मा कुपस्व सुखे स वेदनाद् केशः भवितुमर्हति प्रजनं नास्ति इति आशायाम्। यावत् कामान्धाः न भवन्ति तावत् ते दोषिणः सन्ति ये स्वकर्तव्यं त्यक्त्वा हृदयं मृदु कुर्वन्ति, अर्थात् परिश्रमः।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: LABEL
sa: नामपत्र

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tabStopLabel)
en: First line separated from label by:
sa: प्रथमपङ्क्तिः लेबलतः पृथक् कृता अस्ति :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, left) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Left
sa: वामः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, center) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Center
sa: केंद्र

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, right) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Right
sa: दक्षिणः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, increaseLabel)
en: Per level increase:
sa: प्रतिस्तरवृद्धिः :

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, numberTab)
en: Number
sa: संख्या

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Format:
sa: प्रारूपः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Display levels above:
sa: उपरि स्तराः प्रदर्शयन्तु :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, synchro)
en: Letter synchronization
sa: अक्षर समन्वयन

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, bulletTab)
en: Bullet
sa: गोली

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, imageTab)
en: Picture
sa: चित्र

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Load Image...
sa: चित्रं लोडं कुर्वन्तु...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRename)
en: &Rename
sa: &नाम पुनर्नाम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: &Delete
sa: &लुप्

en: Please provide a new name for the bookmark
sa: कृपया पुस्तकचिह्नस्य नूतनं नाम प्रदातव्यम्

en: Rename Bookmark
sa: Bookmark इति नाम परिवर्तयतु

en: A bookmark with the name "%1" already exists.
sa: "%1" इति नामयुक्तं पुस्तकचिह्नं पूर्वमेव अस्ति ।

en: Insert Bookmark
sa: बुकमार्कं सम्मिलितं कुर्वन्तु

en: Please provide a name for the bookmark
sa: कृपया पुस्तकचिह्नस्य नाम प्रदातव्यम्

en: Manage Bookmarks
sa: बुकमार्कं प्रबन्धयन्तु

en: Footnote Settings
sa: पादटिप्पणी सेटिंग्स्

en: Endnote Settings
sa: अन्त्यटिप्पणी सेटिंग्स्

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Automatic Numbering:
sa: स्वचालितं संख्याकरणम् :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prefix)
en:  Prefix:
sa:  उपसर्गः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startAt)
en:  Start at:
sa:  अत्र आरभ्यताम् :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numStyle)
en:  Format:
sa:  प्रारूपः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suffix)
en:  Suffix:
sa:  प्रत्ययः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, beginAt)
en: Starts over at:
sa: पुनः आरभ्यते :

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, beginAtCombo)
en: Page
sa: पृष्ठ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, beginAtCombo)
en: Chapter
sa: अध्यायः

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, beginAtCombo)
en: Document
sa: प्रलेख

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numStyleCombo)
en: 1, 2, 3, ...
sa: १, २, ३, ...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numStyleCombo)
en: a, b, c, ..., aa, ab, ..., ba, bb, ...
sa: क, ख, ग, ..., आ, अब, ..., बा, बब्, ...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numStyleCombo)
en: A, B, C, ..., AA, AB, ..., BA, BB, ...
sa: क, ख, ग, ..., आ, अब्, ..., बीए, बीबी, ...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numStyleCombo)
en: a, b, c, ..., aa, bb, ..., aaa, bbb, ...
sa: क, ख, ग, ..., आ, बब्, ..., आ, बब्ब, ...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numStyleCombo)
en: A, B, C, ..., AA, BB, ..., AAA, BBB, ...
sa: क, ख, ग, ..., एए, बीबी, ..., आआ, बीबीबी, ...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numStyleCombo)
en: I,II,III, ...
sa: अहं, द्वितीय, तृतीय, ...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, continuationBox)
en: Continuation Notice:
sa: निरन्तरतासूचना :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cont2)
en: Text saying it is a continuation:
sa: निरन्तरता इति पाठः-

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cont1)
en:  Text saying it will continue:
sa:  अग्रे भविष्यति इति पाठः-

[ctx: Automatic horizontal alignment]
en: Auto
sa: ऑटो

[ctx: Text alignment]
en: Left
sa: वामः

[ctx: Text alignment]
en: Right
sa: दक्षिणः

[ctx: Text alignment]
en: Centered
sa: केन्द्रित

[ctx: Tab follows the bullet or number]
en: Tab Stop
sa: ट्याब् स्टॉप्

[ctx: Space]
en: Space
sa: स्थानं

[ctx: None]
en: Nothing
sa: किमपि न

en: Select a list image
sa: सूचीप्रतिबिम्बं चिनोतु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Start at:
sa: अत्र आरभ्यताम् :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, distanceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Alignment:
sa: संरेखणम् :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Depth:
sa: गहनता:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Display Levels:
sa: प्रदर्शनस्तराः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Bullet/Number followed by
sa: गोली/संख्या तदनन्तरं

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, doubleSpinBox) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, doubleSpinBox_2) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, doubleSpinBox_3)
en:  cm
sa:  से.मी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: at
sa: इत्युपरि

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Aligned at
sa: संरेखितम् at

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Indented at
sa: इन्डेण्ट् अट्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Custom character:
sa: कस्टम वर्णः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restartNumbering)
en: Restart numbering at this paragraph
sa: अस्मिन् अनुच्छेदे संख्याकरणं पुनः आरभत

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, letterSynchronization)
en: Letter Synchronization
sa: अक्षर समन्वयन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width
sa: विस्तार

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, insertImageLabel)
en: Insert Image
sa: चित्रं सम्मिलितं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height
sa: औनत्यम्‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertImage)
en: Browse...
sa: ब्राउज़ करें...

[ctx: @action:button]
en: Reset background color
sa: पृष्ठभूमिवर्णं पुनः सेट् कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, resetBackgroundColor)
en: Reset background color
sa: पृष्ठभूमिवर्णं पुनः सेट् कुर्वन्तु

en: Whole Word
sa: सम्पूर्ण शब्द

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capsState)
en: Enable drop caps
sa: ड्रॉप् कैप्स् सक्षमं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, distanceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, charactersLabel)
en: Distance to paragraph:
sa: अनुच्छेदस्य दूरम् :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, linesLabel)
en: Number of lines it covers:
sa: अस्मिन् आच्छादितानां रेखानां संख्या :

en: Indent/Spacing
sa: इण्डेन्ट/अन्तराल

en: General Layout
sa: सामान्य विन्यास

en: Bullets/Numbers
sa: गोलिका/संख्या

en: Decorations
sa: अलङ्काराः

en: Drop Caps
sa: ड्रॉप कैप्स

[ctx: Line spacing value]
en: Single
sa: एकैकः

[ctx: Line spacing value]
en: 1.5 Lines
sa: १.५ पङ्क्तयः

[ctx: Line spacing value]
en: Double
sa: द्विद्वार

[ctx: Line spacing type]
en: Proportional
sa: आनुपातिक

[ctx: Line spacing type]
en: Additional
sa: अतिरिक्त रूपेन

[ctx: Line spacing type]
en: Fixed
sa: युक्त

[ctx: Line spacing type]
en: At least
sa: न्यूनतम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Left Indent:
sa: वाम इण्डेन्टः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Right Indent:
sa: दक्षिणः इन्डेंटः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: First Line Indent:
sa: प्रथमपङ्क्तिः इन्डेंटः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoTextIndent)
en: Auto-infer from text size
sa: पाठस्य आकारात् स्वयमेव अनुमानं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Line Spacing:
sa: रेखा अन्तरालः :

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, percentPage)
en:  %
sa:  % .

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useFont)
en: Use Font Metrics
sa: Font Metrics इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Paragraph Space Before:
sa: अनुच्छेद स्थानं पूर्वम् :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Paragraph Space After:
sa: अनुच्छेद स्थानं पश्चात् :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, justify)
en: Justify
sa: प्रमाणय्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, distanceLabel)
en: Behavior at end of frame and page:
sa: फ्रेमस्य पृष्ठस्य च अन्ते व्यवहारः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepTogether)
en: Keep lines together
sa: रेखाः एकत्र स्थापयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, breakBefore)
en: Insert break before paragraph
sa: अनुच्छेदस्य पूर्वं विरामं निवेशयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, breakAfter)
en: Insert break after paragraph
sa: अनुच्छेदस्य अनन्तरं विरामं सम्मिलितं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Leave at least this many lines (orphans):
sa: न्यूनातिन्यूनं एतावता पङ्क्तयः (अनाथाः) त्यजन्तु :

en: Paragraph Format
sa: अनुच्छेद प्रारूप

en: Insert a table
sa: एकं सारणीं सम्मिलितं कुर्वन्तु

en: Section name
sa: खण्डनाम

en: Configure sections
sa: खण्डान् विन्यस्यताम्

en: Invalid characters or section with such name exists.
sa: असिद्धवर्णाः अथवा तादृशनाम्ना खण्डः अस्ति।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Section name:
sa: खण्डनाम :

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SectionsSplitDialog)
en: Split sections
sa: खण्डाः विभक्ताः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Insert paragraph...
sa: अनुच्छेदं सम्मिलितं कुर्वन्तु...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: before start of section:
sa: खण्डस्य आरम्भात् पूर्वं :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: after end of section:
sa: खण्डस्य समाप्तेः अनन्तरं :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, insertAnnotation)
en: Insert Note
sa: टिप्पणी सम्मिलित करें

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addCitation)
en: Add caption
sa: शीर्षकं योजयन्तु

en: Change font format
sa: फन्ट् प्रारूपं परिवर्तयन्तु

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addCitation)
en: Insert citation at current position
sa: वर्तमानस्थाने उद्धरणं सम्मिलितं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addCitation)
en: Insert Citation
sa: प्रशस्तिपत्रं सम्मिलितं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, configureBibliography)
en: Configure Bibliography
sa: ग्रन्थसूची विन्यस्तं कुर्वन्तु

en: Inserts a footnote at the current cursor position
sa: वर्तमान कर्सरस्थाने पादटिप्पणीं निवेशयति

en: Inserts an endnote at the current cursor position
sa: वर्तमान कर्सरस्थाने एकं अन्त्यटिप्पणीं सम्मिलितं करोति

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addEndnote)
en: Endnote
sa: अन्त्यटिप्पणी

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addFootnote)
en: Footnote
sa: पादटिप्पणी

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, SimpleInsertWidget)
en: Other insertions from "References"  below and in "Add Shape" docker
sa: अधः "References" इत्यस्मात् अन्ये सम्मिलनानि "Add Shape" docker इत्यत्र च

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, insertLink)
en: Hyperlinks
sa: अतिलिङ्कानि

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, invokeBookmarkHandler)
en: Bookmarks
sa: बुकमार्क्स

en: Change paragraph format
sa: अनुच्छेदस्वरूपं परिवर्तयन्तु

en: Recently Used Level Formats
sa: सद्यः प्रयुक्ताः स्तरस्वरूपाः

en: Library of Level Formats
sa: स्तर प्रारूपस्य पुस्तकालयः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bDelete)
en: Delete
sa: लुप्

en: Edit...
sa: सम्पादन...

en: Define New Level Format...
sa: नवीनस्तरस्य प्रारूपं परिभाषयन्तु...

en: Define new bullet or numbering format
sa: नूतनं गोली अथवा संख्याकरणस्वरूपं परिभाषयन्तु

en: Define New List Level Format
sa: New List Level Format परिभाषयन्तु

en: Edit List Level Format
sa: सूची स्तर प्रारूपं सम्पादयतु

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addToC)
en: Contents
sa: विषयवस्तु

en: Set Border Color...
sa: सीमा रङ्ग सेट् करें...

[ctx: No border - has to fit in 48pixels]
en: None
sa: न कश्चित्

en: No Border
sa: न सीमा

en: Create a new style inheriting the current style
sa: वर्तमानशैलीं उत्तराधिकारं प्राप्य नूतनां शैलीं रचयन्तु

en: New Style
sa: नवीन शैली

en: Another style named '%1' already exist. Please choose another name.
sa: '%1' इति अन्यः शैली पूर्वमेव अस्ति । कृपया अन्यत् नाम चिनुत।

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QListView, paragraphStylesListView)
en: Paragraph
sa: अनुच्छेदः

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QListView, characterStylesListView)
en: Character
sa: स्वभावः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bNew)
en: &New
sa: &नूतनम्‌

en: Style Manager
sa: शैली प्रबन्धक

en: Save Changes
sa: परिवर्तनं रक्षतु

en: You have changes that are not applied. What do you want to do with those changes?
sa: भवतः परिवर्तनानि सन्ति ये न प्रयुक्ताः। तेषु परिवर्तनेषु भवन्तः किं कर्तुम् इच्छन्ति ?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">It is possible to assign a named style to text and alter the style properties to change all text with that style.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Applying a style change will reformat all text that previously got the named style assigned to it. Use the Styles docker to apply styles to text.</p></body></html>
sa: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd"><html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> पाठाय नामकृतशैलीं नियुक्त्य शैलीगुणान् परिवर्तयितुं शक्यते यत् तया शैल्या सह सर्वं पाठं परिवर्तयितुं शक्यते । </p><p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> शैलीपरिवर्तनं प्रयोक्तुं पूर्वं नामशैलीं नियुक्तं प्राप्तं सर्वं पाठं पुनः स्वरूपयिष्यति । पाठे शैल्याः प्रयोक्तुं Styles docker इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु ।</p></body></html>

en: Create a new style with the current properties
sa: वर्तमानगुणैः सह नूतनशैलीं रचयन्तु

en: New style
sa: नवीन शैली

en: None
sa: न कश्चित्

en: Insert Table
sa: सारणी सम्मिलित करें

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupLogical)
en: Columns and rows
sa: स्तम्भाः पङ्क्तयः च

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelColumns)
en: Number of columns:
sa: स्तम्भानां संख्या :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRows)
en: Number of rows:
sa: पङ्क्तयः संख्या :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupPhysical)
en: Width strategy
sa: चौड़ाई रणनीति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFixed)
en: Fixed column width:
sa: नियतस्तम्भविस्तारः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFitContents)
en: Fit to contents
sa: सामग्रीं प्रति उपयुक्तम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFitAvail)
en: Fit to available surrounding
sa: उपलब्धपरिवेशे उपयुक्तः

en: Table of Contents - Configure
sa: सामग्रीसूची - विन्यस्तं कुर्वन्तु

en: Table Title
sa: सारणी शीर्षक

en: Use outline
sa: रूपरेखायाः उपयोगं कुर्वन्तु

en: Use styles
sa: शैल्याः प्रयोगं कुर्वन्तु

en: Configure
sa: विन्यस्तं कुर्वन्तु

en: Index
sa: अनुक्रमणिका

en: Styles
sa: शैल्याः

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Tab 1
sa: टब 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelTitle)
en: Title
sa: शीर्षक

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useOutline) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useStyles)
en: CheckBox
sa: चेकबॉक्स

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureStyles)
en: PushButton
sa: पुशबटन

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tab 2
sa: टब 2

en: Level %1
sa: स्तरः %1

en: Level
sa: स्तर

en: Style
sa: शैली

en: Table of Contents - Configure Styles
sa: सामग्रीसूची - शैल्याः विन्यस्तं कुर्वन्तु

en: Styles available
sa: शैल्याः उपलभ्यन्ते

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stylesAvailableLabel)
en: TextLabel
sa: TextLabel इति

en: Disabled
sa: अक्षमित

en: Table Of Contents
sa: सामग्री सारणी

en: Insert a Table of Contents into the document.
sa: दस्तावेजे सामग्रीसूचीं सम्मिलितं कुर्वन्तु ।

en: Insert Custom...
sa: कस्टम सम्मिलित करें...

en: Insert a custom Table of Contents into the document.
sa: दस्तावेजे कस्टम् Table of Contents सम्मिलितं कुर्वन्तु ।

en: Configure...
sa: विन्यस्तं कुर्वन्तु...

en: Configure the Table of Contents
sa: सामग्रीसारणीं विन्यस्यताम्

en: Insert footnote with auto number
sa: स्वतः सङ्ख्या सह पादटिप्पणीं सम्मिलितं कुर्वन्तु

en: Insert Labeled Footnote
sa: लेबलयुक्तं पादटिप्पणीं सम्मिलितं कुर्वन्तु

en: Insert with label:
sa: लेबलेन सह सम्मिलितं कुर्वन्तु:

en: Insert endnote with auto number
sa: auto number इत्यनेन सह endnote सम्मिलितं कुर्वन्तु

en: Insert Labeled Endnote
sa: लेबलयुक्तं अन्त्यटिप्पणं सम्मिलितं कुर्वन्तु

en: Settings...
sa: सेटिंग्स्...

en: Insert a citation into the document.
sa: दस्तावेजे उद्धरणं सम्मिलितं कुर्वन्तु।

en: Insert a bibliography into the document.
sa: दस्तावेजे ग्रन्थसूचीं सम्मिलितं कुर्वन्तु।

en: Insert Custom Bibliography
sa: कस्टम ग्रन्थसूची सम्मिलित करें

en: Insert a custom Bibliography into the document.
sa: दस्तावेजे इष्टं ग्रन्थसूचीं सम्मिलितं कुर्वन्तु ।

en: Configure the bibliography
sa: ग्रन्थसूचीं विन्यस्यताम्

en: Insert Link
sa: लिङ्कं सम्मिलितं कुर्वन्तु

en: Insert a weblink or link to a bookmark.
sa: जालपुटं वा पुस्तकचिह्नस्य लिङ्कं वा सम्मिलितं कुर्वन्तु ।

en: Add Bookmark
sa: बुकमार्कं योजयतु

en: Add Bookmark :
sa: पुस्तकचिह्नं योजयतु :

en: Insert a Bookmark. This is useful to create links that point to areas within the document
sa: एकं Bookmark सम्मिलितं कुर्वन्तु। दस्तावेजस्य अन्तः क्षेत्राणि दर्शयन्तः लिङ्क् निर्मातुं एतत् उपयोगी भवति

en: Display a pop up that hosts the options to add new Bookmark or handle existing Bookmarks
sa: एकं pop up प्रदर्शयन्तु यत् नूतनं Bookmark योजयितुं अथवा विद्यमानं Bookmarks नियन्त्रयितुं विकल्पान् आतिथ्यं करोति

en: Manage your Bookmarks. Check where are they pointing to, Delete or Rename.
sa: स्वस्य Bookmarks प्रबन्धयन्तु। ते कुत्र सूचयन्ति, Delete अथवा Rename इति पश्यन्तु।

[ctx: as in table of contents, list of pictures, index]
en: Tables, Lists & Indexes
sa: सारणी, सूची एवं अनुक्रमणिका

en: Footnotes and Endnotes
sa: पादटिप्पणी तथा अन्त्यटिप्पणी

en: Citations and Bibliography
sa: उद्धरणं ग्रन्थसूची च

en: Links and Bookmarks
sa: लिङ्क् तथा बुकमार्क

en: Bookmark cannot be empty
sa: बुकमार्कं रिक्तं न भवितुम् अर्हति

en: Duplicate Name. Click "Manage Bookmarks"
sa: द्वितीयकं नाम । "बुकमार्कं प्रबन्धयतु" इत्यत्र क्लिक् कुर्वन्तु ।

en: to Rename or Delete Bookmarks
sa: to Rename or Delete Bookmarks इति

en: Remove Comment
sa: टिप्पणीं निष्कासयन्तु

en: Spell check
sa: वर्तनीपरीक्षा

en: Comments
sa: टिप्पणियाँ

en: Review
sa: परिशीलयतु

en: Text
sa: पाठ

en: A shape that shows text
sa: पाठं दर्शयति आकारः

en: Text Shape
sa: पाठः आकारः

en: Configure current section
sa: वर्तमानखण्डं विन्यस्यताम्

en: Insert new section
sa: नूतनं खण्डं सम्मिलितं कुर्वन्तु

en: Insert paragraph between sections
sa: खण्डानां मध्ये अनुच्छेदं सम्मिलितं कुर्वन्तु

en: Paste As Text
sa: पाठरूपेण चिनोतु

en: Bold
sa: विक्रान्तः

en: Italic
sa: इटालिक

[ctx: Text formatting]
en: Underline
sa: रेखांकनम्

en: Strikethrough
sa: स्ट्राइकथ्रू

en: Align Left
sa: Align Left इति

en: Align Right
sa: Align Right इति

en: Align Center
sa: संरेखित केन्द्र

en: Align Block
sa: Align Block इति

en: Change text direction
sa: पाठस्य दिशां परिवर्तयन्तु

en: Change writing direction
sa: लेखनदिशां परिवर्तयन्तु

en: Increase Indent
sa: इन्डेण्ट् वर्धयतु

en: Decrease Indent
sa: इण्डेन्ट् न्यूनीकरोतु

en: Toggle List or List Level Formatting
sa: सूचीं वा सूचीस्तरस्य स्वरूपणं वा टॉगल कुर्वन्तु

en: Toggle list on/off, or change format of current level
sa: सूचीं चालू/बन्दं कुर्वन्तु, अथवा वर्तमानस्तरस्य प्रारूपं परिवर्तयन्तु

en: Increase Font Size
sa: Font Size वर्धयन्तु

en: Decrease Font Size
sa: Font Size न्यूनीकरोतु

en: Font Family
sa: फॉन्ट परिवार

en: Variable
sa: चर

en: Insert Non-Breaking Space
sa: अभङ्गस्थानम् सम्मिलितं कुर्वन्तु

en: Insert Non-Breaking Hyphen
sa: Non-Breaking Hyphen सम्मिलित करें

en: Insert Index
sa: अनुक्रमणिका सम्मिलितं कुर्वन्तु

en: Insert Soft Hyphen
sa: मृदु हाइफन् सम्मिलितं कुर्वन्तु

en: Line Break
sa: रेखाविच्छेदः

en: Page Break
sa: पृष्ठ विराम

en: Insert a page break
sa: पृष्ठविरामं सम्मिलितं कुर्वन्तु

en: All text after this point will be moved into the next page.
sa: अस्य बिन्दुस्य अनन्तरं सर्वः पाठः अग्रिमपृष्ठे स्थापितः भविष्यति ।

en: Font...
sa: फॉन्ट...

en: Change character size, font, boldface, italics etc.
sa: वर्ण आकार, फॉन्ट, बोल्डफेस, इटालिक इत्यादि परिवर्तन।

en: Change the attributes of the currently selected characters.
sa: वर्तमान चयनितवर्णानां विशेषतां परिवर्तयन्तु ।

en: Font Size
sa: फ़ॉन्ट आकार

en: Text Color...
sa: पाठ रङ्ग...

en: Text Color
sa: पाठवर्णः

en: Background Color...
sa: पृष्ठभूमि रंग...

en: Background
sa: पृष्ठभूमि

en: Auto Resize To Content
sa: Auto Resize To Content इति

en: Grow To Fit Width
sa: Grow To Fit Width इति

en: Grow To Fit Height
sa: Grow To Fit Height इति

en: Shrink To Fit
sa: Shrink To Fit इति

en: Insert a table into the document.
sa: दस्तावेजे एकं सारणीं सम्मिलितं कुर्वन्तु।

en: Row Above
sa: उपरि पङ्क्तिः

en: Insert Row Above
sa: उपरि पङ्क्तिं सम्मिलितं कुर्वन्तु

en: Row Below
sa: अधः पङ्क्तिः

en: Insert Row Below
sa: अधः पङ्क्तिं सम्मिलितं कुर्वन्तु

en: Column Left
sa: स्तम्भ वाम

en: Insert Column Left
sa: स्तम्भं वामम् सम्मिलितं कुर्वन्तु

en: Column Right
sa: स्तम्भः अधिकारः

en: Insert Column Right
sa: स्तम्भं दक्षिणतः सम्मिलितं कुर्वन्तु

en: Column
sa: स्तम्भ

en: Delete Column
sa: स्तम्भं विलोपयन्तु

en: Row
sa: पंक्ति

en: Delete Row
sa: पङ्क्तिं विलोपयतु

en: Merge Cells
sa: कोष्ठकानां विलयनम्

en: Split Cells
sa: विभक्त कोशिका

en: Select a border style and paint that style onto a table
sa: सीमाशैलीं चित्वा तां शैलीं मेजस्य उपरि रङ्गयन्तु

en: Paragraph...
sa: अनुच्छेद...

en: Change paragraph margins, text flow, borders, bullets, numbering etc.
sa: अनुच्छेदमार्जिनं, पाठप्रवाहं, सीमां, गोलिकां, संख्याकरणं इत्यादीनि परिवर्तयन्तु।

en: <p>Change paragraph margins, text flow, borders, bullets, numbering etc.</p><p>Select text in multiple paragraphs to change the formatting of all selected paragraphs.</p><p>If no text is selected, the paragraph where the cursor is located will be changed.</p>
sa: <p>अनुच्छेदमार्जिनं, पाठप्रवाहं, सीमां, गोलिकां, संख्याकरणं इत्यादीनि परिवर्तयन्तु।</p><p> सर्वेषां चयनितपरिच्छेदानां प्रारूपणं परिवर्तयितुं बहुषु अनुच्छेदेषु पाठं चिनोतु ।</p><p> यदि कोऽपि पाठः न चिनोति तर्हि यत्र कर्सरः अस्ति सः अनुच्छेदः परिवर्तितः भविष्यति ।</p>

en: Style Manager...
sa: शैली प्रबन्धकः...

en: Change attributes of styles
sa: शैल्याः विशेषताः परिवर्तयन्तु

en: <p>Change font and paragraph attributes of styles.</p><p>Multiple styles can be changed using the dialog box.</p>
sa: <p>शैल्याः फन्ट् तथा पैराग्राफ् एट्रिब्यूट् परिवर्तयन्तु ।</p><p> संवादपेटिकायाः उपयोगेन बहुशैल्याः परिवर्तनं कर्तुं शक्यते ।</p>

en: Special Character...
sa: विशेष चरित्र...

en: Insert one or more symbols or characters not found on the keyboard
sa: कीबोर्ड् मध्ये न लभ्यते एकं वा अधिकं चिह्नं वा वर्णं वा निवेशयन्तु

en: Insert one or more symbols or characters not found on the keyboard.
sa: कीबोर्ड् मध्ये न लभ्यते एकं वा अधिकं चिह्नं वा वर्णं वा निवेशयन्तु ।

en: Repaint
sa: पुनः रङ्गं कुर्वन्तु

en: Insert Comment
sa: टिप्पणी सम्मिलित करें

en: Insertion
sa: निवेशनम्

en: Deletion
sa: लोपः

en: Formatting
sa: स्वरूपणम्

en: Ctrl+click to go to link
sa: लिङ्क् गन्तुं Ctrl+click कुर्वन्तु

en: Ctrl+click to go to the note
sa: टिप्पणीं प्रति गन्तुं Ctrl+click कुर्वन्तु

en: Ctrl+click to go to the note reference
sa: टिप्पणीसन्दर्भं प्रति गन्तुं Ctrl+क्लिक् कुर्वन्तु

en: follows along
sa: अनुवर्तते

en: Press shift to not resize this
sa: एतस्य आकारं न परिवर्तयितुं shift नुदन्तु

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Border Formatting
sa: सीमास्वरूपणं परिवर्तयतु

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut
sa: छिन्न

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Column Width
sa: स्तम्भ चौड़ाई समायोजित करें

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Row Height
sa: पंक्ति ऊर्ध्वता समायोजित करें

en: Table
sa: पीठिका

en: Autocorrection
sa: स्वशुद्धिकरणम्

en: Key Press
sa: कील प्रेस

en: Text editing
sa: पाठसम्पादनम्
