calligra - en to sa translation catalogue (11 entries)

[ctx: displayname of the semantic item type Location]
en: Location
sa: स्थानीय

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Name
sa: &नामः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Name
sa: नामः

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Marble::MarbleWidget, map)
en: The Earth
sa: पृथिवी

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Marble::MarbleWidget, map)
en: The Marble widget displays a virtual globe.
sa: Marble विजेट् वर्चुअल् ग्लोब् प्रदर्शयति ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Marble::MarbleNavigator, zoomer)
en: Navigation Control
sa: नेविगेशन नियन्त्रण

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Marble::MarbleNavigator, zoomer)
en: Use this control to navigate.
sa: मार्गदर्शनार्थं एतत् नियन्त्रणं उपयुज्यताम् ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Latitude
sa: अक्षांशः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Longitude
sa: देशान्तर

en: Location Information
sa: स्थान सूचना

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Name:
sa: &नामः:
