calligra - en to sa translation catalogue (22 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change image
sa: चित्रं परिवर्तयन्तु

[ctx: (qtundo-format)]
en: Crop image
sa: प्रतिबिम्बं क्रॉप कुर्वन्तु

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change image color mode
sa: चित्रवर्णविधिं परिवर्तयन्तु

[ctx: (qtundo-format)]
en: Contour image (by image analysis)
sa: समोच्चप्रतिबिम्बम् (प्रतिबिम्बविश्लेषणेन)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove image contour
sa: चित्रस्य समोच्चं निष्कासयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bnImageFile)
en: Replace image...
sa: प्रतिबिम्बं प्रतिस्थापयन्तु...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAspect)
en: Keep proportions
sa: अनुपातं रक्षन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Left:
sa: वामः:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Right:
sa: दक्षिणः:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bottomLabel)
en: Bottom:
sa: अधः:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topLabel)
en: Top:
sa: उपरितन:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, bnFill)
en: Reset
sa: पुनः सेट् करें

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbContour)
en: Contour (by image analysis)
sa: समोच्च (प्रतिबिम्बविश्लेषणद्वारा)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Color mode:
sa: वर्णविधिः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Crop
sa: अन्नग्रह

en: Image
sa: छवि

en: Image shape that can display jpg, png etc.
sa: चित्राकारः यः jpg, png इत्यादीन् प्रदर्शयितुं शक्नोति।

en: Standard
sa: स्तरीय

en: Greyscale
sa: ग्रेस्केल

en: Monochrome
sa: एकवर्णीयः

en: Watermark
sa: जलचिह्न

en: Picture editing
sa: चित्र सम्पादन
