calligra - en to sa translation catalogue (12 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change video
sa: विडियो परिवर्तनं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnVideoFile)
en: Replace video...
sa: विडियो प्रतिस्थापनं कुर्वन्तु...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnPlay)
en: Play Video
sa: विडियो प्ले कुर्वन्तु

en: Play
sa: क्रीडतु

en: Pause
sa: विराम

en: Stop
sa: विरमतु

en: Unmute
sa: अप्रसन्नता

en: Mute
sa: मूक

en: Save as part of document
sa: दस्तावेजस्य भागरूपेण रक्षन्तु

en: Video
sa: विडिओ

en: Video, embedded or fullscreen
sa: विडियो, एम्बेडेड् अथवा पूर्णपर्दे

en: Video handling
sa: विडियो निबन्धनम्
