calligra - en to sa translation catalogue (12 entries)

en: Function Optimizer...
sa: कार्य अनुकूलक...

[ctx: (qtundo-format)]
en: Optimize
sa: अनुकूलनं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sa: &उपकरणाः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Precision:
sa: सटीकता :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum Iterations:
sa: अधिकतमं पुनरावृत्तयः :

en: Function Optimizer
sa: कार्य अनुकूलक

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Optimization
sa: अनुकूलन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, maximizeButton)
en: Maximize
sa: अधिकतमं कुरुत

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, minimizeButton)
en: Minimize
sa: न्यूनतमं कुरुत

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, valueButton)
en: Value:
sa: मूल्यम्‌:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Parameters:
sa: मापदण्डः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Function:
sa: नियोग:
