calligra - en to sk translation catalogue (872 entries)

en: Draw path
sk: Kresliť cestu

en: Freehand path
sk: Cesta voľnou rukou

en: Angle snapping delta:
sk: Uhol prichytenia delta:

en: Activate angle snap:
sk: Aktivovať prichytenia uhla:

en: Angle Constraints
sk: Obmedzenia uhla

en: Line
sk: Čiara

en: Precision:
sk: Presnosť:

[ctx: The raw line data]
en: Raw
sk: Čisté

en: Curve
sk: Krivka

en: Straight
sk: Rovno

en: Optimize
sk: Optimalizovať

en: Exactness:
sk: Presnosť:

en: Pencil
sk: Ceruzka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Connection
sk: Zmeniť pripojenie

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change parameter
sk: Zmeniť parameter

[ctx: (qtundo-format)]
en: Convert to Path
sk: Konvertovať na cestu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Break subpath at points
sk: Prerušiť podcesty v bodoch

[ctx: (qtundo-format)]
en: Combine paths
sk: Zlúčiť cesty

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move control point
sk: Presunúť ovládací bod

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set fill rule
sk: Nastaviť pravidlo vyplnenia

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert points
sk: Vložiť body

[ctx: (qtundo-format)]
en: Merge points
sk: Zlúčiť body

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move points
sk: Presunúť body

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove points
sk: Odstrániť body

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set point type
sk: Nastaviť typ bodu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reverse paths
sk: Reverzné cesty

[ctx: (qtundo-format)]
en: Break subpath
sk: Rozbiť podcestu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change segments to curves
sk: Zmeniť segmenty na krivky

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change segments to lines
sk: Zmeniť segmenty na čiary

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set marker
sk: Nastaviť označník

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align shapes
sk: Zarovnať tvary

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set background
sk: Nastaviť pozadie

[ctx: (qtundo-format)]
en: Clip Shape
sk: Pripnúť tvar

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create shape
sk: Vytvoriť tvar

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete shape | Delete shapes
sk[0]: Vymazať tvar
sk[1]: Vymazať tvary
sk[2]: Vymazať tvarov

[ctx: (qtundo-format)]
en: Distribute shapes
sk: Rozdeliť tvary

[ctx: (qtundo-format)]
en: Group shapes
sk: Zoskupiť tvary

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add shapes to group
sk: Pridať tvary do skupiny

[ctx: (qtundo-format)]
en: Keep Aspect Ratio
sk: Zachovať pomer strán

[ctx: (qtundo-format)]
en: Lock shapes
sk: Zamknúť tvary

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move shapes
sk: Presunúť tvary

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Shape
sk: Premenovať tvar

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reorder shapes
sk: Preskupiť tvary

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Shape RunAround
sk: Zmeniť tvar RunAround

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Shadow
sk: Nastaviť tieň

[ctx: (qtundo-format)]
en: Shear shapes
sk: Strihať tvary

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize shapes
sk: Zmeniť veľkosť tvarov

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set stroke
sk: Nastaviť ťah

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set opacity
sk: Nastaviť nepriehľadnosť

[ctx: (qtundo-format)]
en: Unclip Shape
sk: Odopnúť tvar

[ctx: (qtundo-format)]
en: Unclip Shapes
sk: Odopnúť tvary

[ctx: (qtundo-format)]
en: Ungroup shapes
sk: Odzoskupiť tvary

[ctx: (qtundo-format)]
en: Close subpath
sk: Zatvoriť podcestu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Join subpaths
sk: Pripojiť podcesty

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove subpath
sk: Odstrániť podcestu

en: Standard
sk: Štandardné

en: Lines
sk: Čiary

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTypeDesc)
en: Type:
sk: Typ:

en: Tie
sk: Priviazať

en: A connection between two other shapes
sk: Spojenie medzi dvoma inými tvarmi

en: Show Grid
sk: Zobraziť &mriežku

en: Shows or hides grid
sk: Zobrazí alebo skryje mriežku

en: Simple path shape
sk: Jednoduchý tvar cesty

en: A simple path shape
sk: Jednoduchý tvar cesty

en: %1 Options
sk: %1 Možnosti

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Shapes
sk: Vložiť tvary

en: Active tool: %1
sk: Aktívny nástroj: %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Image
sk: Vložiť obrázok

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nodeSnapGuide)
en: Nodes
sk: Uzly

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, extensionSnapGuide)
en: Extension of lines
sk: Rozšírenie čiar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, boundingBoxSnapGuide)
en: Bounding box of shape
sk: Ohraničenie tvaru

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, snapDistance)
en: Proximity distance where snapping happens
sk: Vzdialenosť priblíženia, kde nastáva prichytenie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, orthogonalSnapGuide)
en: Orthogonal
sk: Ortogonálne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, intersectionSnapGuide)
en: Intersection of lines
sk: Priesečník čiar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, lineGuideSnapGuide)
en: Guide lines
sk: Sprievodné čiary

en: Embedded svg shape
sk: Zabudovaný svg tvar

en: Create object
sk: Vytvoriť objekt

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Segment
sk: Zmeniť segment

en: Corner point
sk: Rohový bod

en: Smooth point
sk: Plynulý bod

en: Symmetric Point
sk: Symetrický bod

en: Make curve point
sk: Vytvoriť bod krivky

en: Make line point
sk: Vytvoriť bod čiary

en: Segment to Line
sk: Segment do čiary

en: Segment to Curve
sk: Segment do krivky

en: Insert point
sk: Vložiť bod

en: Remove point
sk: Odstrániť bod

en: Break at point
sk: Prerušiť v bode

en: Break at segment
sk: Prerušiť na úseku

en: Join with segment
sk: Spojiť s úsekom

en: Merge points
sk: Zlúčiť body

en: To Path
sk: Na cestu

en: Line/Curve
sk: Čiara/krivka

en: Drag to move handle.
sk: Uchopte na presun handle.

en: Drag to move point. Shift click to change point type.
sk: Uchopte na presun bodu. Shift klik na zmenu typu bodu.

en: Drag to move control point.
sk: Uchopte na presun kontrolného bodu.

en: Drag to change curve directly. Double click to insert new path point.
sk: Ťahajte na priamu zmenu krivky. Dvojklik na vloženie nového bodu cesty.

en: Press B to break path at selected point.
sk: Stlačte B na rozbitie cesty vo vybranom bode.

en: Press B to break path at selected segments.
sk: Stlačte B na rozbitie cesty vo vybraných segmentoch.

en: Path editing
sk: Úprava cesty

en: Zoom
sk: Priblížiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, zoomInButton)
en: Zoom In
sk: Priblížiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, zoomOutButton)
en: Zoom Out
sk: Oddialiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, convertToPath)
en: Convert To Path
sk: Konvertovať na cestu

en: Scripts
sk: Skripty

en: Script Manager
sk: Správca skriptov

en: Execute Script File...
sk: Spustiť skriptový súbor...

en: Script Manager...
sk: Správca skriptov...

en: Execute Script File
sk: Spustiť skriptový súbor

en: Install Script Package
sk: Inštalovať skriptový balíček

en: Could not read the package "%1".
sk: Nedá sa načítať balíček "%1".

en: The package "%1" does not contain a valid install.rc file.
sk: Balík "%1" neobsahuje platný súbor install.rc.

en: Failed to parse the install.rc file at package "%1".
sk: Zlyhalo parsovanie súboru install.rc v balíku "%1".

en: Failed to determinate location where the package "%1" should be installed to.
sk: Zlyhalo určenie umiestnenia, kam by mal byť nainštalovaný balík "%1".

en: A script package with the name "%1" already exists. Replace this package?
sk: Skriptový balíček s menom "%1" už existuje. Prepísať balíček?

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Could not uninstall this script package. You may not have sufficient permissions to delete the folder "%1".
sk: Skriptový balíček sa nedá odinštalovať. Možno nemáte dostatočné práva na zmazanie priečinku "%1".

en: Could not uninstall the script package "%1" since the script is not installed.
sk: Skriptový balíček "%1" sa nedá odinštalovať odkedy skript nie je nainštalovaný.

en: Could not uninstall the script package "%1". You may not have sufficient permissions to delete the folder "%1".
sk: Skriptový balíček "%1" sa nedá odinštalovať. Možno nemáte dostatočné práva na zmazanie priečinku "%1".

en: Save
sk: Uložiť

en: <qt>This wizard will guide you through the process of adding a new resource to your scripts.</qt>
sk: <qt>Tento sprievodca vás prevedie cez proces pridania nového prostriedku do vašich skriptov.</qt>

en: Add script file
sk: Pridať skriptový súbor

en: Add collection folder
sk: Pridať priečinok kolekcie

en: Install script package file
sk: Nainštalovať súbor balíka skriptu

en: Install online script package
sk: Nainštalovať online balík skriptu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, add)
en: Add
sk: Pridať

en: Script File
sk: Skriptový súbor

en: Script
sk: Dolný index

en: Collection
sk: Kolekcia

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
sk: Späť

en: Undo %1
sk: Späť %1

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
sk: Znovu

en: <empty>
sk: <prázdne>

en: Redo
sk: Znovu

en: Undo
sk: Späť

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sk: Nastavenia

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: File
sk: Súbor

en: Document Settings
sk: Nastavenia dokumentu

en: No autosave
sk: Bez automatického ukladania

en: Autosave interval:
sk: Interval pre automatické ukladanie:

en: Create backup file:
sk: Vytvoriť záložný súbor:

en: Grid
sk: Mriežka

en: Show grid:
sk: Zobraziť &mriežku:

en: Snap to grid:
sk: Pripnúť k mriežke

en: Grid color:
sk: Farba mriežky:

en: Spacing
sk: Medzery

[ctx: Horizontal grid spacing]
en: &Horizontal:
sk: Horizontálne:

[ctx: Vertical grid spacing]
en: &Vertical:
sk: Vertikálne:

en: Misc
sk: Rôzne

en: Units:
sk: Jednotky:

en: Handle radius:
sk: Polomer handle:

en: Grab sensitivity:
sk: Citlivosť zachytenia:

en: Paste offset:
sk: Vložiť posun:

en: Paste at Cursor:
sk: Vložiť na pozíciu kurzora:

en: Only print and exit
sk: Iba vytlač a ukonč

en: Open a new document based on the given template (desktopfile name)
sk: Otvorí nový dokument zo šablóny (názov desktopového súboru)

en: Open a new document based on the given template file
sk: Otvorí nový dokument zo šablóny

en: Override display DPI
sk: Prepísať DPI displeja

en: Only export to PDF and exit
sk: Iba exportovať PDF a skončiť

en: Filename for export-pdf
sk: Názov súboru pre export-pdf

en: just load the file and then exit
sk: iba načítať súbor a potom skončiť

en: load the file, show the window and progressbar and then exit
sk: načítať súbor, ukázať okno a progressbar a skončiť

en: Filename to write profiling information into.
sk: Názov súboru, kam zapísať profilujúce informácie.

en: Load a file and save it as an ODF file. Meant for debugging.
sk: Načítať súbor a uložiť ho ako ODF súbor. Určené na debugovanie.

en: File(s) or URL(s) to open
sk: Súbor(y) alebo URL na otvorenie

en: You are running a 32 bits build on a 64 bits Windows.
    This is not recommended.
    Please download and install the x64 build instead.
sk: Máte spustenú 32-bitovú zostavu na 64-bitovom Windows.
    Toto sa neodporúča.
    Prosím stiahnite a nainštalujte x64 zostavu.

en: %1: Critical Error
sk: %1: Kritická chyba

en: Essential application components could not be found.
    This might be an installation issue.
    Try restarting or reinstalling.
sk: Nie je možné nájsť potrebné komponenty aplikácie.
    Toto môže byť chyba inštalácie.
    Skúste reštartovať alebo preinštalovať.

en: No template found for: %1
sk: Nenájdená žiadna šablóna pre: %1

en: Too many templates found for: %1
sk: Nájdených príliš veľa šablón pre: %1

en: Template %1 failed to load.
sk: Šablónu %1 sa nepodarilo načítať.

en: No template found at: %1
sk: Nenájdená žiadna šablóna na: %1

[ctx: @title:window]
en: Recover Files
sk: Obnoviť súbory

en: The following autosave file can be recovered:
sk: Nasledovný automaticky uložený súbor sa dá obnoviť:

en: The following autosave files can be recovered:
sk: Nasledovné automaticky uložené súbory sa dajú obnoviť:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_alwaysUseCheckBox)
en: Always use this template at application start up
sk: Vždy použiť túto šablónu pri spustení aplikácie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_alwaysUseCheckBox)
en: Always use this template
sk: Vždy použiť túto šablónu

en: Making backup...
sk: Vytváram zálohu...

en: Saving...
sk: Ukladám...

en: Could not save
    %1
sk: Nemôžem uložiť
    %1

en: Could not save %1
    Reason: %2
sk: Nepodarilo sa uložiť %1
    Dôvod: %2

en: Document <i>%1</i> saved
sk: Dokument <i>%1</i> uložený

en: The password of this encrypted document is not known. Autosave aborted! Please save your work manually.
sk: Heslo tohto zašifrovaného dokumentu nie je známe. Automatické uloženie zrušené. Prosím uložte prácu manuálne.

en: Autosaving...
sk: Automaticky ukladám...

en: Error during autosave! Partition full?
sk: Chyba počas automatického ukladania! Plný disk?

en: Could not create the file for saving
sk: Nedá sa otvoriť súbor pre uloženie

en: Not able to write '%1'. Partition full?
sk: Nedá sa zapísať '%1'. Plný disk?

en: Not able to write RDF metadata. Partition full?
sk: Nie je možné zapísať RDF metadáta. Partícia plná?

en: Error while trying to write '%1'. Partition full?
sk: Chyba počas pokusu zapísať '%1'. Plný disk?

en: Malformed URL
    %1
sk: Neplatné URL
    %1

en: An autosaved file exists for this document.
    Do you want to open it instead?
sk: Pre tento dokument existuje automaticky uložený súbor.
    Chcete ho otvoriť namiesto dokumentu?

en: The file %1 does not exist.
sk: Súbor %1 neexistuje.

en: Opening Document
sk: Otváram dokument

en: Could not create the filter plugin
sk: Nemôžem vytvoriť plugin filtra

en: Could not create the output document
sk: Nemôžem vytvoriť výstupný dokument

en: File not found
sk: Súbor nenájdený

en: Cannot create storage
sk: Nedá sa vytvoriť uskladnenie

en: Bad MIME type
sk: Zlý mime typ

en: Error in embedded document
sk: Chyba vo vloženom dokumente

en: Format not recognized
sk: Nerozoznaný formát

en: Not implemented
sk: Neimplementované

en: Parsing error
sk: Chyba analýzy

en: Document is password protected
sk: Dokument je chránený heslom

en: Invalid file format
sk: Neznámy formát súboru

en: Internal error
sk: Interná chyba

en: Out of memory
sk: Málo pamäte

en: Empty Filter Plugin
sk: Plugin prázdneho filtra

en: Trying to load into the wrong kind of document
sk: Snaha o načítanie do zlého druhu dokumentu

en: Failed to download remote file
sk: Zlyhalo stiahnutie vzdialeného súboru

en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

en: Could not open %2.
    Reason: %1.
    %3
sk: Nepodarilo sa otvoriť %2.
    Dôvod: %1.
    %3

en: Document <i>%1</i> loaded
sk: Dokument <i>%1</i> načítaný

en: Could not find %1
sk: Nedá sa nájsť %1

en: Parsing error in %1 at line %2, column %3
    Error message: %4
sk: Chyba pri spracúvaní %1 na riadku %2, stĺpec %3
    Chybová správa: %4

en: %1 is not a file.
sk: %1 nie je súbor.

en: Could not open the file for reading (check read permissions).
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor na čítanie (overte prístupové práva).

en: Could not read the beginning of the file.
sk: Nepodarilo sa prečítať začiatok súboru.

en: parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
sk: chyba pri spracovaní hlavného súboru na riadku %1, stĺpci %2
    Správa: %3

en: Not a valid Calligra file: %1
sk: Neplatný súbor Calligra: %1

en: Invalid document: no file 'maindoc.xml'.
sk: Neplatný dokument: neobsahuje súbor 'maindoc.xml'.

en: Document <i>%1</i> contains several versions. Go to File->Versions to open an old version.
sk: Dokument <i>%1</i> obsahuje niekoľko verzií. Choďte na Súbor -> Verzie na otvorenie starej verzie.

en: Untitled
sk: Nepomenovaný

en: <p>The document <b>'%1'</b> has been modified.</p><p>Do you want to save it?</p>
sk: <p>Dokument <b>'%1'</b> bol zmenený.</p><p>Chcete ho uložiť?</p>

en: Internal error: saveXML not implemented
sk: Interná chyba: saveXML neimplementované

en: Could not open
    %1
sk: Nemôžem otvoriť
    %1

en: Could not open %1
    Reason: %2
sk: Nepodarilo sa otvoriť %1
    Dôvod: %2

en: a word processing
sk: textový procesor

en: a spreadsheet
sk: tabuľkový procesor

en: a presentation
sk: prezentácia

en: a chart
sk: graf

en: a drawing
sk: kresba

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
sk: Dokument "%1" bol upravený.
    Chcete uložiť alebo zahodiť zmeny?

en: Close Document
sk: Zatvoriť dokument

en: No
sk: Nie

en: Yes
sk: Áno

en: Could not export file.
sk: Nepodarilo sa exportovať súbor.

en: Missing Export Filter
sk: Chýbajúci filter na export

en: Could not import file of type
    %1
sk: Nepodarilo sa importovať súbor typu
    %1

en: Missing Import Filter
sk: Chýbajúci filter na import

en: Choose Filter
sk: Vybrať filter

en: Case Sensitive
sk: Rozlišovať veľkosť písmen

en: Match cases when searching
sk: Rozlišovať veľkosť písmen pri hľadaní

en: Match only whole words
sk: Iba zhoda celých slov

en: Whole Words Only
sk: Iba celé slová

en: Find from Cursor
sk: Hľadať od kurzora

en: Start searching from the current cursor
sk: Spustiť hľadanie od aktuálnej polohy kurzora

en: %1 unsaved document (%2)
sk: %1 neuložený dokument (%2)

en: Export as PDF...
sk: Exportovať ako PDF...

en: Reload
sk: Znovu načítať

en: Versions...
sk: Verzie...

en: Open ex&isting Document as Untitled Document...
sk: Otvoriť existujúci dokument ako Nepomenovaný dokument...

en: E&xport...
sk: E&xportovať...

en: En&crypt Document
sk: Šifrovať dokument

en: &Uncompress to Directory
sk: Dekomprimovať do adresára

en: &New View
sk: Nový pohľad

en: Document Information
sk: Informácie o dokumente

en: Full Screen Mode
sk: Režim celej obrazovky

en: Show Dockers
sk: Ukázať dockery

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Docker Titlebars
sk: Zobraziť záhlavia dokov

en: Dockers
sk: Dockery

en: (write protected)
sk: (chránené proti zápisu)

en: Save as %1
sk: Uložiť ako %1

en: %1 (unknown file type)
sk: %1 (Neznámy typ súboru)

en: <qt>Saving as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to save in this format?</qt>
sk: <qt>Uloženie ako %1 môže spôsobiť stratu formátovania.<p>Naozaj chcete uložiť súbor v tomto formáte?</qt>

en: Confirm Save
sk: Potvrdenie uloženia

en: <qt>Exporting as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to export to this format?</qt>
sk: <qt>Export ako %1 môže spôsobiť stratu formátovania.<p>Naozaj chcete uložiť súbor v tomto formáte?</qt>

en: Confirm Export
sk: Potvrdenie exportu

en: Export
sk: Exportovať

en: untitled
sk: nepomenovaný

en: Open Document
sk: Otvoriť dokument

en: Import Document
sk: Importovať dokument

en: Export as PDF
sk: Exportovať ako PDF

en: Cannot export to the specified file
sk: Nemôžem exportovať do zadaného súboru

en: Document
sk: Dokument

en: Document - %1
sk: Dokument - %1

en: You will lose all changes made since your last save
    Do you want to continue?
sk: Stratíte všetky vaše zmeny od posledného uloženia
    Chcete pokračovať?

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Show %1 Toolbar
sk: Zobraziť panel nástrojov %1

en: Hide %1 Toolbar
sk: Skryť panel nástrojov %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_openExistingButton)
en: Open Existing Document
sk: Otvoriť existujúci dokument

en: Recent Documents
sk: Nedávne dokumenty

en: Custom Document
sk: Vlastný dokument

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Printing
sk: Tlačím

en: Printing done
sk: Tlač hotová

en: Close
sk: Zatvoriť

en: Stopped
sk: Zastavené

en: Open This Document
sk: Otvoriť tento dokument

[ctx: File modification date and time. %1 is date time]
en: <tr><td><b>Modified:</b></td><td>%1</td></tr>
sk: <tr><td><b>Zmenený:</b></td><td>%1</td></tr>

[ctx: File access date and time. %1 is date time]
en: <tr><td><b>Accessed:</b></td><td>%1</td></tr>
sk: <tr><td><b>Ostatný prístup:</b></td><td>%1</td></tr>

en: Show Guides
sk: Ukázať sprievodcov

en: Shows or hides guides
sk: Zobrazí alebo skryje sprievodcov

en: Create Template
sk: Vytvoriť šablónu

[ctx: Template name]
en: Name:
sk: Titul:

en: Group:
sk: Skupina:

en: &Add Group...
sk: &Pridať skupinu...

en: &Remove
sk: O&dstrániť

en: Picture
sk: Obrázok

en: &Preview
sk: &Náhľad

en: Custom:
sk: Vlastné:

en: &Select...
sk: &Vybrať...

en: Use the new template as default
sk: Použiť novú šablónu ak štandard

en: Do you really want to overwrite the existing '%1' template?
sk: Skutočne chcete prepísať existujúcu '%1' šablónu?

en: Add Group
sk: Pridať skupinu

en: Enter group name:
sk: Zadajte meno skupiny:

en: This name is already used.
sk: Toto meno je už použité.

en: Do you really want to remove that group?
sk: Skutočne chcete odstrániť túto skupinu?

en: Remove Group
sk: Odstrániť skupinu

en: Do you really want to remove that template?
sk: Skutočne chcete vymazať túto šablónu?

en: Remove Template
sk: Odstrániť šablónu

en: Could not load picture.
sk: Nemôžem otvoriť obrázok.

en: No picture available.
sk: Nie je dostupný žiadny obrázok.

en: Use This Template
sk: Použiť túto šablónu

en: Version
sk: Verzia

en: Date & Time
sk: Dátum a čas

en: Saved By
sk: Uložil(a)

en: Comment
sk: Komentár

en: &Add
sk: &Pridať

en: &Modify
sk: Zmeniť

en: &Open
sk: &Otvoriť

en: A new version could not be added
sk: Nie je možné pridať novú verziu

en: Date: %1
sk: Dátum: %1

en: Active Author Profile
sk: Aktívny profil autora

[ctx: choice for author profile]
en: Anonymous
sk: Anonym

en: Default Author Profile
sk: Predvolený profil autora

en: Unknown
sk: Neznáme

en: No store backend
sk: Žiadny úložný backend

en: Parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
sk: Chyba pri spracovaní hlavného dokumentu na riadku %1, stĺpec %2
    Chybová správa: %3

[ctx: Page size]
en: Screen
sk: Obrazovka

[ctx: Page size]
en: Custom
sk: Vlastné

en: Millimeters (mm)
sk: Milimetre (mm)

en: Centimeters (cm)
sk: Centimetre (cm)

en: Decimeters (dm)
sk: Decimetre (dm)

en: Inches (in)
sk: Palce (in)

en: Points (pt)
sk: Body (pt)

en: Pixels (px)
sk: Pixely (px)

en: Unsupported unit
sk: Nepodporovaná jednotka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change master slide
sk: Zmeniť hlavnú snímku

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change master page
sk: Zmeniť hlavnú stranu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Page Layout
sk: Nastaviť vzhľad stránky

[ctx: (qtundo-format)]
en: Display master background
sk: Zobraziť hlavné pozadie

[ctx: (qtundo-format)]
en: Display slide background
sk: Zobraziť pozadie snímky

[ctx: (qtundo-format)]
en: Display page background
sk: Zobraziť pozadie strany

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show master shapes
sk: Ukázať hlavné tvary

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide master shapes
sk: Skryť hlavné tvary

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete slide | Delete slides
sk[0]: Vymazať snímku
sk[1]: Vymazať snímky
sk[2]: Vymazať snímky

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete page | Delete pages
sk[0]: Zmazať stránku
sk[1]: Odstrániť text
sk[2]: Odstrániť text

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert slide
sk: Vložiť snímku

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert page
sk: Vložiť stránku

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move slide | Move slides
sk[0]: Presunúť snímku
sk[1]: Presunúť snímky
sk[2]: Presunúť snímky

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move page | Move pages
sk[0]: Presunúť stranu
sk[1]: Presunúť strany
sk[2]: Presunúť strany

en: Configure
sk: Konfigurovať

[ctx: @title:tab Document settings page]
en: Document
sk: Dokument

[ctx: @title:tab Author page]
en: Author
sk: Autor

en: Author
sk: Autor

en: Select a master slide design:
sk: Zvoliť dizajn hlavnej snímky:

en: Master Slide
sk: Hlavná snímka

en: Select a master page design:
sk: Zvoliť dizajn hlavnej strany:

en: Master Page
sk: Hlavná strana

en: Slide %1
sk: Snímka %1

en: Page  %1
sk: Stránka %1

en: Layer
sk: Vrstva

en: Group
sk: Skupina

en: Shape
sk: Tvar

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Slide
sk: Premenovať snímku

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Page
sk: Premenovať stranu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Layer
sk: Premenovať vrstvu

en: Slide
sk: Snímka

en: Visible
sk: Viditeľný

en: Locked
sk: Zamknuté

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reparent shapes
sk: Reparentovať tvary

en: &Move Here
sk: &Presunúť sem

en: &Copy Here
sk: &Kopírovať sem

en: C&ancel
sk: &Zrušiť

en: Add a new slide or layer
sk: Vytvoriť novú snímku alebo vrstvu

en: Add a new page or layer
sk: Vytvoriť novú stranu alebo vrstvu

en: Page
sk: Strana

en: Delete selected objects
sk: Zmazať vybrané objekty

en: Raise selected objects
sk: Zdvihnúť vybrané objekty

en: Lower selected objects
sk: Znížiť vybrané objekty

en: Minimal View
sk: Minimálny pohľad

en: Detailed View
sk: Detailné zobrazenie

en: Thumbnail View
sk: Zobrazenie náhľadov

en: View mode
sk: Režim zobrazenia

en: Enter the name of the new layer:
sk: Zadajte názov novej vrstvy:

en: New Layer
sk: Nová vrstva

en: New layer
sk: Nová vrstva

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Layer
sk: Vytvoriť vrstvu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Layer
sk: Odstrániť vrstvu

en: Could not delete all layers. At least one layer is required.
sk: Nie je možné vymazať všetky vrstvy. Vyžaduje sa aspoň jedna vrstva.

en: Error deleting layers
sk: Chyba pri mazaní vrstiev

en: Add a new slide
sk: Pridať novú snímku

en: Add a new page
sk: Pridať novú stranu

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Paste
sk: Vložiť

en: Page %1
sk: Stránka %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Slide | Paste Slides
sk[0]: Vložiť snímku
sk[1]: Vložiť snímky
sk[2]: Vložiť snímky

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Page | Paste Pages
sk[0]: Vložiť stranu
sk[1]: Vložiť strany
sk[2]: Vložiť strany

en: Tools
sk: Nástroje

en: D&elete
sk: Odstrániť

en: Snap to Grid
sk: Pripnúť k mriežke

en: Show Master Pages
sk: Ukázať hlavné strany

en: Show Rulers
sk: Zobraziť pravítko

en: Show/hide the view's rulers
sk: Ukázať/skryť pravítka pohľadu

en: Show Page Margins
sk: Zobraziť okraje strany

en: Show/hide the page margins
sk: Zobraziť/Skryť okraje strany

en: Insert Page
sk: Vložiť stránku

en: Insert a new page after the current one
sk: Vložiť novú stranu za aktuálnou

en: Copy Page
sk: Kopírovať stranu

en: Copy the current page
sk: Kopírovať aktuálnu stranu

en: Delete Page
sk: Odstrániť stranu

en: Delete the current page
sk: Vymazať aktuálnu stranu

en: Master Page...
sk: Hlavná stránka...

en: Page Layout...
sk: Rozloženie stránky...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, variables)
en: Variable
sk: Premenná

en: Import Document...
sk: Importovať dokument...

en: Configure...
sk: Konfigurovať...

en: Import Slideshow
sk: Impotovať slideshow

en: Could not import
    %1
sk: Nie je možné importovať
    %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change page layout
sk: Zmeniť vzhľad stránky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backgroundImage)
en: Set image ...
sk: Nastaviť obrázok ...

en: Background
sk: Pozadie

en: Page Background
sk: Pozadie strany

en: Page Design
sk: Návrh strany

en: Slide Design
sk: Návrh snímky

en: Use background of master page
sk: Použiť pozadiehlavnej strany

en: Use background of master slide
sk: Použiť pozadie hlavnej snímky

en: Display shapes of master page
sk: Zobraziť tvary hlavnej strany

en: Display shapes of master slide
sk: Zobraziť tvary hlavnej snímky

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change slide background image
sk: Zmeniť obrázok pozadia snímky

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change page background image
sk: Zmeniť obrázok pozadia strany

en: Master Slide %1/%2
sk: Hlavná snímka %1/%2

en: Slide %1/%2
sk: Snímka %1/%2

en: Master Page %1/%2
sk: Hlavná strana %1/%2

en: Page %1/%2
sk: Strana %1/%2

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Subtract
sk: Rozdiel

en: Multiply
sk: Násobenie

en: Alpha mask
sk: Alfa maska

en: Alpha
sk: Alfa

en: Undefined operation in the alpha color space
sk: Nedefinovaná operácia vo farebnom priestore alfa

en: L*a*b* (16-bit integer/channel, unmanaged)
sk: L*a*b* (16-bit celé číslo/kanál, nespravované)

en: Lightness
sk: Jas

en: RGB (16-bit integer/channel, unmanaged)
sk: RGB (16-bit celé číslo/kanál, nespravované)

en: RGB (8-bit integer/channel, unmanaged)
sk: RGB (8-bit celé číslo/kanál, nespravované)

en: Blue
sk: Modrá

en: Green
sk: Zelená

en: Red
sk: Červená

en: Undefined operation in the %1 space
sk: Nedefinovaná operácia v priestore %1

en: Undefined operation in the %1 color space
sk: Nedefinovaná operácia vo farebnom priestore %1

en: Simple Color Conversion Engine
sk: Jednoduchý konverzný nástroj farieb

en: Alpha darken
sk: Alfa stmavenie

en: Behind
sk: Za

en: Dissolve
sk: Rozplynúť

en: Erase
sk: Mazať

en: Greater
sk: Väčší

en: Normal
sk: Normálne

en: Overlay
sk: Prekladanie

en: Grain Merge
sk: Zlúčenie zŕn

en: Grain Extract
sk: Rozbalenie zŕn

en: Hard Mix
sk: Tvrdé miešanie

en: Geometric Mean
sk: Geometrický priemer

en: Parallel
sk: Rovnobežka

en: Screen
sk: Obrazovka

en: Color Dodge
sk: Farebný úskok

en: Linear Dodge
sk: Lineárny úskok

en: Lighten
sk: Zjasniť

en: Hard Light
sk: Ostré svetlo

en: Soft Light (SVG)
sk: Mäkké svetlo (SVG)

en: Soft Light (Photoshop)
sk: Mäkké svetlo (Photoshop)

en: Gamma Light
sk: Gama svetlo

en: Vivid Light
sk: Jasné svetlo

en: Pin Light
sk: Bodové svetlo

en: Linear Light
sk: Lineárne svetlo

en: Color Burn
sk: Prepálenie farby

en: Linear Burn
sk: Lineárne vypaľovanie

en: Darken
sk: Stmaviť

en: Gamma Dark
sk: Gama stmavenie

en: Addition
sk: Súčet

en: Inversed-Subtract
sk: Inverzné odčítanie

en: Divide
sk: Deliť

en: Arcus Tangent
sk: Arkus tangens

en: Difference
sk: Rozdiel

en: Exclusion
sk: Vylúčenie

en: Equivalence
sk: Ekvivalencia

en: Additive-Subtractive
sk: Aditívne-subtraktívne

en: Copy Red
sk: Kopírovať červenú

en: Copy Green
sk: Kopírovať zelenú

en: Copy Blue
sk: Kopírovať modrú

en: Combine Normal Maps
sk: Zlúčiť normálne mapy

en: Color
sk: Farba

en: Hue
sk: Odtieň

en: Saturation
sk: Nasýtenie

en: Increase Saturation
sk: Zvýšiť sýtosť

en: Decrease Saturation
sk: Znížiť sýtosť

en: Luminosity
sk: Jas

en: Increase Luminosity
sk: Zvýšiť jas

en: Decrease Luminosity
sk: Znížiť jas

en: Darker Color
sk: Tmavšia farba

en: Lighter Color
sk: Svetlejšia farba

en: Color HSI
sk: Farba HSI

en: Hue HSI
sk: Odtieň HSI

en: Saturation HSI
sk: Nasýtenie HSI

en: Increase Saturation HSI
sk: Zvýšiť nasýtenie HSI

en: Decrease Saturation HSI
sk: Znížiť nasýtenie HSI

en: Intensity
sk: Intenzita

en: Increase Intensity
sk: Zvýšiť intenzitu

en: Decrease Intensity
sk: Znížiť intentizu

en: Color HSL
sk: Farba HSL

en: Hue HSL
sk: Odtieň HSL

en: Saturation HSL
sk: Nasýtenie HSL

en: Increase Saturation HSL
sk: Zvýšiť nasýtenie HSL

en: Decrease Saturation HSL
sk: Znížiť nasýtenie HSL

en: Increase Lightness
sk: Zväčšiť jas

en: Decrease Lightness
sk: Zmenšiť jas

en: Color HSV
sk: Farba HSV

en: Hue HSV
sk: Odtieň HSV

en: Saturation HSV
sk: Nasýtenie HSV

en: Increase Saturation HSV
sk: Zvýšiť nasýtenie HSV

en: Decrease Saturation HSV
sk: Znížiť nasýtenie HSV

en: Value
sk: Hodnota

en: Increase Value
sk: Zvýšiť hodnotu

en: Decrease Value
sk: Znížiť hodnotu

en: Generic RGB Histogram
sk: Štandardný RGB histogram

en: Generic L*a*b* Histogram
sk: Štandardný L*a*b* histogram

en: Grayscale
sk: Šedá škála

en: Grayscale (without transparency)
sk: Šedá škála (bez transparencie)

en: 8 Bits
sk: 8 bitov

en: 16 Bits
sk: 16 bitov

en: 16 Bits Float
sk: 16 bit reálne číslo

en: 32 Bits Float
sk: 32 bit reálne číslo

en: 64 Bits Float
sk: 64 bitové reálne číslo

en: Arithmetic
sk: Automatické

en: Negative
sk: Negatív

en: Inverse Subtract
sk: Inverzne odčítať

en: Burn
sk: Napáliť

en: Additive Subtractive
sk: Aditívne subtraktívne

en: Alpha Darken
sk: Alfa stmavenie

en: Combine Normal Map
sk: Zlúčiť normálnu mapu

en: SVG Gradient
sk: SVG prechod

en: Select the object you want to reference
sk: Vyberte objekt ktorý chcete referencovať

en: Reference
sk: Odkaz

en: Set For All Existing
sk: Nastaviť pre všetky existujúce

[ctx: statement is an Rdf related term]
en: <qt>Edits will be lost.<p>There is %1 invalid statement left.</qt> | <qt>Edits will be lost.<p>There are %1 invalid statements left.</qt>
sk[0]: <qt>Úpravy budú stratené.<p>Ostáva %1 nesprávne vyjadrenie.</qt>
sk[1]: <qt>Úpravy budú stratené.<p>Ostávajú %1 nesprávne vyjadrenia.</qt>
sk[2]: <qt>Úpravy budú stratené.<p>Ostáva %1 nesprávnych vyjadrení.</qt>

[ctx: statement is an Rdf related term]
en: Discard invalid statements?
sk: Zahodiť neplatné tvrdenia?

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Triples
sk: Strojnásobuje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newStylesheet) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newTripleButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newNamespaceButton)
en: new
sk: nový

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copyTripleButton)
en: copy
sk: kopírovať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteStylesheet) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteTripleButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteNamespaceButton)
en: delete
sk: odstrániť

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Namespaces
sk: Menné priestory

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_namespaceView)
en: Namespace
sk: Menný priestor

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Semantic
sk: Sémantický

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_sparqlExecute)
en: Execute
sk: Vykonať

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Stylesheets
sk: Kaskádové štýly

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Set the default stylesheet for Semantic objects in this document. New RDF objects will use this stylesheet automatically. The buttons allow you to set the stylesheet for all existing semantic objects to the new default stylesheet as well.
sk: Nastaviť štandardné štýly pre sémantické objekty v tomto dokumente. Nové RDF objekty použijú tento štýl automaticky. Tlačidlá umožnia nastaviť štýl pre všetky existujúce sémantické objekty na nový predvolený štýl tiež.

en: Apply Stylesheet
sk: Aplikovanie štýlu

en: System
sk: Systém

en: User
sk: Používateľ

en: Reapply Current
sk: Znova použiť aktuálne

en: Disassociate
sk: Odasociovať

en: Edit %1
sk: Upraviť %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Stylesheet Definition
sk: Definícia štýlu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Variables Available
sk: Dostupné premenné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, variables)
en: Description
sk: Popis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, stylesheets)
en: Stylesheet Name
sk: Meno štýlu

en: Empty
sk: Prázdne

en: Literal
sk: Literál

en: Blank
sk: Prázdne

en: Valid
sk: Platný

en: Subject
sk: Predmet

en: Predicate
sk: Predvídať

en: Object
sk: Objekt

en: Obj Type
sk: Typ objektu

en: Stored In
sk: Uložené v

en: This document contains an unknown checksum. When you give a password it might not be verified.
sk: Tento dokument obsahuje neznámy kontrolný súčet. Ak zadáte heslo, nemusí byť verifikované.

en: This document contains an unknown encryption method. Some parts may be unreadable.
sk: Tento dokument obsahuje neznámu šifrovaciu metódu. Niektoré časti môžu byť nečitateľné.

en: This document contains incomplete encryption data. Some parts may be unreadable.
sk: Tento dokument obsahuje nekompletné šifrovacie údaje. Niektoré časti môžu byť nečitateľné.

en: QCA has currently no support for SHA1 or PBKDF2 using SHA1. The document can not be opened.
sk: QCA momentálne nepodporuje SHA1 alebo PBKDF2 pomocou SHA1. Dokument sa nedá otvoriť.

en: The manifest file seems to be corrupted. It cannot be modified and the document will remain unreadable. Please try and save the document again to prevent losing your work.
sk: Súbor manifest sa zdá byť poškodený. Nie je možné ho upraviť a dokument ostane nečitateľný. Prosím snažte sa uložiť dokument znova, aby ste zabránili strate vašej práce.

en: The manifest file cannot be written. The document will remain unreadable. Please try and save the document again to prevent losing your work.
sk: Súbor manifest nie je možné zapísať. Dokument ostane nečitateľný. Prosím skúste dokument uložiť znova na zabránenie straty vašej práce.

en: Please enter the password to open this file.
sk: Prosím zadajte heslo na otvorenie tohto súboru.

en: Please enter the password to encrypt the document with.
sk: Prosím zadajte heslo na zašifrovanie dokumentu.

en: Do you want to save the password?
sk: Chcete uložiť heslo?

en: File '%1' is not readable
sk: Súbor '%1' nie je čitateľný

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
sk: CHYBA: Neznámy protokol '%1'

en: The directory mode is not supported for remote locations.
sk: Mód priečinku nie je podporovaný pre vzdialené miesta.

en: Calligra Storage
sk: Úložisko Calligra

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change List
sk: Zmeniť zoznam

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Styles
sk: Zmeniť štýly

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete
sk: Odstrániť

en: Key Press
sk: Stlačenie klávesy

en: Delete
sk: Vymazať

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Column
sk: Zmazať stĺpec

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Row
sk: Odstrániť riadok

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Footnote
sk: Vložiť poznámku päty

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Endnote
sk: Vložiť koncovú poznámku

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Column Right
sk: Vložiť stĺpec vpravo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Column Left
sk: Vložiť stĺpec vľavo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Row Below
sk: Vložiť riadok pod

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Row Above
sk: Vložiť riadok nad

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change List Numbering
sk: Zmeniť číslovanie zoznamu

[ctx: (qtundo-format)]
en: New Section
sk: Nová oblasť

[ctx: (qtundo-format)]
en: Direct Paragraph Formatting
sk: Priame formátovanie odstavcov

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Section
sk: Premenovať oblasť

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Column Width
sk: Upraviť šírku stĺpca

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Row Height
sk: Upraviť výšku riadku

[ctx: (qtundo-format)]
en: Split sections startings
sk: Rozdeliť začiatky sekcií

[ctx: (qtundo-format)]
en: Split sections endings
sk: Rozdeliť konce sekcií

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste As Text
sk: Vložiť ako text

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste
sk: Vložiť

en: Index Reference
sk: Referenčný index

en: Text Reference
sk: Referenčný text

en: Please create an index to reference first.
sk: Prosím najprv vytvorte index k referencii.

en: Select the index you want to reference
sk: Vyberte index ktorý chcete referencovať

en: Found 1 match | Found %1 matches
sk[0]: Nájdená 1 zhoda
sk[1]: Nájdené %1 zhody
sk[2]: Nájdených %1 zhôd

en: Found no match
sk: Nenájdená žiadna zhoda

en: Found no match
    
    No text was replaced
sk: Nenájdená žiadna zhoda
    
    Žiadny text nebol nahradený

en: 1 replacement made | %1 replacements made
sk[0]: Vykonaná %1 náhrada
sk[1]: Vykonané %1 náhrady
sk[2]: Vykonaných %1 náhrad

en: Replace %1 with %2?
sk: Nahradiť %1 s %2?

[ctx: new numbered section name]
en: New section %1
sk: Nová oblasť %1

[ctx: Underline Style]
en: None
sk: Žiadny

[ctx: Underline Style]
en: Single
sk: Jednoduchý

[ctx: Underline Style]
en: Double
sk: Dvojitý

[ctx: (qtundo-format)]
en: New Paragraph
sk: Nový odstavec

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Bookmark
sk: Pridať záložku

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Annotation
sk: Pridať anotáciu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Index
sk: Vložiť index

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Variable
sk: Vložiť premennú

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Break
sk: Vložiť zalomenie

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Table
sk: Vložiť tabuľku

[ctx: (qtundo-format)]
en: Merge Cells
sk: Spojiť bunky

[ctx: (qtundo-format)]
en: Split Cells
sk: Rozdeliť bunky

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Table Width
sk: Upraviť šírku tabuľky

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Border Formatting
sk: Zmeniť formátovanie okraja

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Table Of Contents
sk: Vložiť obsah

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Table Of Contents
sk: Zmeniť obsah

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Bibliography
sk: Vložiť bibiografiu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Citation
sk: Pridať citáciu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Typing
sk: Písanie

[ctx: (qtundo-format)]
en: Bold
sk: Tučné

[ctx: (qtundo-format)]
en: Italic
sk: Kurzíva

[ctx: (qtundo-format)]
en: Underline
sk: Podčiarknuté

[ctx: (qtundo-format)]
en: Strike Out
sk: Prečiarknuté

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Alignment
sk: Zmeniť zarovnanie

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Vertical Alignment
sk: Nastaviť vertikálne zarovnanie

[ctx: (qtundo-format)]
en: Decrease Indent
sk: Znížiť odsadenie

[ctx: (qtundo-format)]
en: Increase Indent
sk: Zvýšiť odsadenie

[ctx: (qtundo-format)]
en: Decrease font size
sk: Zmenšiť veľkosť písma

[ctx: (qtundo-format)]
en: Increase font size
sk: Zväčšiť veľkosť písma

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Font
sk: Nastaviť písmo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Font Size
sk: Nastaviť veľkosť písma

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Background Color
sk: Nastaviť farbu pozadia

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Text Color
sk: Nastaviť farbu textu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Character Style
sk: Nastaviť štýl znaku

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Paragraph Style
sk: Nastaviť štýl odseku

[ctx: (qtundo-format)]
en: Formatting
sk: Formátovanie

[ctx: (qtundo-format)]
en: Format
sk: Formát

en: Default
sk: Predvolené

en: Opacity
sk: Nepriehľadnosť

en: Recent:
sk: Nedávne:

en: Add / Remove Colors...
sk: Pridať/odstrániť farby...

en: Add new author profile (starts out as a copy of current)
sk: Pridať nový profil autora (ako kópia aktuálneho)

en: Delete the author profile
sk: Odstrániť profil autora

en: Name (not duplicate or blank name):
sk: Názov (nie dupliticný alebo prázdny):

en: Name of Profile
sk: Názov profilu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel)
en: Name:
sk: Meno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblInitialsDesc)
en: Initials:
sk: Počiatočné:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTitleDesc)
en: Title:
sk: Titulok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPositionDesc)
en: Position:
sk: Pozícia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompanyDesc)
en: Company:
sk: Firma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmailDesc)
en: Email:
sk: E-mail:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneHome)
en: Telephone (home):
sk: Telefón (domov):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneWork)
en: Telephone (work):
sk: Telefón (práca):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreetDesc)
en: Street:
sk: Ulica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPostalDesc)
en: Postal code:
sk: PSČ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCityDesc)
en: City:
sk: Mesto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountryDesc)
en: Country:
sk: Krajina:

en: Import Data
sk: Importovať dáta

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Recommended ( %1 )
sk: Odporúčané ( %1 )

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Locale ( %1 )
sk: Národné kódovanie ( %1 )

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Other ( %1 )
sk: Iné ( %1 )

en: Generic
sk: Všeobecné

en: Date
sk: Dátum

en: Currency
sk: Mena

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_comboQuote)
en: None
sk: Žiadny

en: Please check the ranges you specified. The start value must be lower than the end value.
sk: Prosím skontrolujte špecifikovaný rozsah. Počiatočná hodnota musí byť menšia ako koncová.

en: Cannot find encoding: %1
sk: Kódovanie %1 sa nedá nájsť

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_dataTab)
en: Data
sk: Dáta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: E&ncoding:
sk: Kódovanie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_firstRowHeader)
en: First row contains headers
sk: Prvý riadok obsahuje hlavičky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_firstColHeader)
en: First column contains headers
sk: Prvý stĺpec obsahuje hlavičky

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_formatTab)
en: Format
sk: Formát

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_delimiterBox)
en: Delimiter
sk: Oddelovač

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioComma)
en: Comma
sk: Čiarka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSemicolon)
en: Semicolon
sk: Bodkočiarka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioOther)
en: Other
sk: Iné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioTab)
en: Tabulator
sk: Tabulátor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSpace)
en: Space
sk: Medzerník

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Decimal symbol:
sk: Desatinný symbol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: Thousands separator:
sk: Oddeľovač tisícov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ignoreDuplicates)
en: Ignore duplicate delimiters
sk: Ignorovať zdvojenie oddelovača

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: &Format:
sk: Formát:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_rangesTab)
en: Ranges
sk: Rozsahy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Update
sk: Aktualizovať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Import columns:
sk: Importovať stĺpce:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Import lines:
sk: Importovať riadky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: to
sk: na

en: &Try
sk: &Skúsiť

en: modified
sk: zmenené

en: &Details
sk: &Detaily

en: Get help...
sk: Pomocník...

[ctx: @info:tooltip]
en: Float Docker
sk: Plávajúci docker

[ctx: @info:tooltip]
en: Close Docker
sk: Zatvoriť docker

[ctx: @info:tooltip]
en: Collapse Docker
sk: Zbaliť docker

[ctx: @info:tooltip]
en: Lock Docker
sk: Zamknúť docker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbEncrypt)
en: &Encrypt
sk: Šifrovať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblKeywordsDesc)
en: Keywords:
sk: Kľúčové slová:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSubjectDesc)
en: Subject:
sk: Predmet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLastPrintedDesc)
en: Last printed:
sk: Ostatná tlač:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEditingDesc)
en: Total editing time:
sk: Celkový čas editovania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncryptedDesc)
en: Encryption:
sk: Kryptovanie:

[ctx: Document title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTitleDesc)
en: Title:
sk: Názov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRevisionDesc)
en: Revision number:
sk: Číslo revízie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblModifiedDesc)
en: Modified:
sk: Zmenený:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCommentsDesc)
en: Comments:
sk: Komentáre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCreatedDesc)
en: Created:
sk: Vytvorený:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filePathInfoLabel)
en: Path:
sk: Cesta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbReset)
en: &Reset
sk: Vrátiť &pôvodné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbLanguageDesc)
en: Language:
sk: Jazyk:

en: General
sk: Všeobecné

en: Last saved by
sk: Naposledy uložil

en: Use ';' (Example: Office;KDE;Calligra)
sk: Použite ';' (Príklad: Office;KDE;Calligra)

en: This document will be decrypted
sk: Tento dokument bude dešifrovaný

en: Do not decrypt
sk: Nedešifrovať

en: This document is encrypted
sk: Tento dokument je šifrovaný

en: D&ecrypt
sk: Dešifrovať

en: This document will be encrypted.
sk: Tento dokument bude zašifrovaný.

en: Do not encrypt
sk: Nešifrovať

en: This document is not encrypted
sk: Tento dokument nie je šifrovaný

en: This document does not support encryption
sk: Tento dokument nepodporuje šifrovanie

en: <qt>Decrypting the document will remove the password protection from it.<p>Do you still want to decrypt the file?</qt>
sk: <qt>Dešifrovanie dokumentu odstráni ochranu heslom.<p>Chcete naozaj dešifrovať súbor?</qt>

en: Confirm Decrypt
sk: Potvrdiť dešifrovanie

en: Decrypt
sk: Dešifrovať

en: <qt>Your document could not be saved automatically.<p>To complete the decryption, please save the document.</qt>
sk: <qt>Váš dokument nie je možné automaticky uložiť.<p>Na dokončenie šifrovania, prosím uložte dokument.</qt>

en: Save Document
sk: Uložiť dokument

en: <qt>The document has been changed since it was opened. To complete the decryption the document needs to be saved.<p>Do you want to save the document now?</qt>
sk: <qt>Dokument bol zmenený od jeho otvorenia. Na ukončenie šifrovania musí byť dokument uložený.<p>Chcete dokument uložiť teraz?</qt>

en: <qt>The document is currently saved as %1. The document needs to be changed to <b>OASIS OpenDocument</b> to be encrypted.<p>Do you want to change the file to OASIS OpenDocument?</qt>
sk: <qt>Dokument je aktuálne uložený ako %1. Dokument musí byť zmenený na <b>OASIS OpenDocument</b> aby bol zašifrovaný.<p>Chcete zmeniť súbor na OASIS OpenDocument?</qt>

en: Change Filetype
sk: Zmeniť typ súboru

en: Change
sk: Zmeniť

en: <qt>Your document could not be saved automatically.<p>To complete the encryption, please save the document.</qt>
sk: <qt>Váš dokument nie je možné automaticky uložiť.<p>Na dokončenie šifrovania, prosím uložte dokument.</qt>

en: <qt>The document has been changed since it was opened. To complete the encryption the document needs to be saved.<p>Do you want to save the document now?</qt>
sk: <qt>Dokument bol zmenený od jeho otvorenia. Na ukončenie šifrovania musí byť dokument uložený.<p>Chcete dokument uložiť teraz?</qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, remove)
en: Remove
sk: Odstrániť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, open)
en: Open palette
sk: Otvoriť paletu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, save)
en: Save palette
sk: Uložiť paletu

en: Add Color To Palette
sk: Pridať farbu do palety

en: Color name:
sk: Meno farby:

en: Gimp Color Palette (*.gpl)
sk: Farebná paleta Gimp Color (*.gpl)

en: Cannot write to palette file %1. Maybe it is read-only.
sk: Nie je možné zapisovať do súboru palety %1. Možno je len na čítanie.

en: Palette
sk: Paleta

en: Add/Remove Colors
sk: Pridať/odstrániť farby

[ctx: No stroke or fill]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: Solid color stroke or fill]
en: Solid
sk: Plný

en: Gradient
sk: Prechod

en: Pattern
sk: Vzorka

en: Change the filling color
sk: Zmeniť farbu výplne

en: Change the filling gradient
sk: Zmeniť prechod výplne

en: Change the filling pattern
sk: Zmeniť vzor výplne

en: Target:
sk: Cieľ:

en: Fill
sk: Výplň

[ctx: Linear gradient type]
en: Linear
sk: Lineárny

[ctx: Radial gradient type]
en: Radial
sk: Radiálny

[ctx: Conical gradient type]
en: Conical
sk: Kužeľový

en: Repeat:
sk: Opakovanie:

[ctx: No gradient spread]
en: None
sk: Žiadne

en: Reflect
sk: Odraz

en: Repeat
sk: Opakovanie

en: Overall opacity:
sk: Celková priesvitnosť:

en: Color stop:
sk: Farba zastavenia:

en: Stop color.
sk: Farba zastavenia.

en: &Add to Predefined Gradients
sk: &Pridať preddefinované prechody

en: Icon and Text
sk: Ikona a text

en: Icon only
sk: Iba ikona

en: Tabs side
sk: Strana kariet

en: Top side
sk: Horná strana

en: Bottom side
sk: Dolná strana

en: Left side
sk: Ľavá strana

en: Right side
sk: Pravá strana

en: Page Layout
sk: Vzhľad stránky

en: Apply to document
sk: Použiť na dokument

en: Left Edge:
sk: Ľavý okraj:

en: Right Edge:
sk: Pravý okraj:

en: Binding Edge:
sk: Zviazaný okraj:

en: Page Edge:
sk: Okraj strany:

en: Facing Pages:
sk: Protiľahlé stránky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, facingPages)
en: Facing pages
sk: Protiľahlé stránky

en: Page Layout:
sk: Rozloženie stránky

en: Page spread
sk: Rozptyl strany

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unitsLabel)
en: Unit:
sk: Jednotka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stylesLabel)
en: Follow style:
sk: Sledovať štýl:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size:
sk: Veľkosť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width:
sk: Šírka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Height:
sk: Výška:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Orientation:
sk: Orientácia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, portrait)
en: Portrait
sk: Portrét

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, landscape)
en: Landscape
sk: Krajinka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, facingPageLabel)
en: Facing pages:
sk: Protiľahlé stránky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, singleSided)
en: Single sided
sk: Jednostranne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Text direction:
sk: Smer textu:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Automatic
sk: Automatické

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Left to right
sk: Zľava doprava

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Right to left
sk: Sprava doľava

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, margins)
en: Margins
sk: Okraje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Top:
sk: Vrch:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Binding edge:
sk: Zviazaný okraj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Page edge:
sk: Okraj strany:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Bottom:
sk: Dolný:

[ctx: @info:tooltip]
en: Import resource
sk: Importovať zdroj

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete resource
sk: Odstrániť zdroj

[ctx: @info:tooltip]
en: Download resource
sk: Stiahnuť zdroj

[ctx: @info:tooltip]
en: Share Resource
sk: Zdieľať zdroj

[ctx: @title:window]
en: Choose File to Add
sk: Vybrať súbor na pridanie

en: New tag
sk: Nová značka

en: Assign to tag
sk: Priradiť ku značke

en: Remove from this tag
sk: Odstrániť z tejto značky

en: Remove from other tag
sk: Odstrániť z inej značky

en: Tags
sk: Značky

en: Unable to undelete tag
sk: Nemôžem obnoviť vymazanú značku

en: <qt>The tag you are trying to undelete already exists in tag list.<br>Please enter a new, unique name for it.</qt>
sk: <qt>Značka, ktorú sa snažíte obnoviť, už existuje v zozname značiek.<br> Prosím zadajte pre ňu nový, jedinečný názov.</qt>

en: Tag was not undeleted.
sk: Značka nebola obnovená.

en: First line indent
sk: Odsadenie prvého riadku

en: Left indent
sk: Ľavé odsadenie

en: Right indent
sk: Pravé odsadenie

en: Change the color of the shadow
sk: Zmeniť farbu tieňa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Blur:
sk: Rozmazať:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Distance:
sk: Vzdialenosť:

en: Butt cap
sk: Plochý vrch

en: Round cap
sk: Zaoblený vrch

en: Square cap
sk: Štvorcový vrch

en: Miter join
sk: Mitrové pripojenie

en: Round join
sk: Oblé pripojenie

en: Bevel join
sk: Sklonené pripojenie

en: Miter limit
sk: Hranica mitry

en: Thickness:
sk: Hrúbka:

en: Set line width of actual selection
sk: Nastaviť šírku riadku aktuálneho výberu

en: Change the color of the line/border
sk: Zmeniť farbu čiary/okraja

en: Tag
sk: Značka

[ctx: @info:tooltip]
en: <qt>Entering search terms here will add to, or remove resources from the current tag view.<para>To filter based on the partial, case insensitive name of a resource:<br><icode>partialname</icode> or <icode>!partialname</icode>.</para><para>In-/exclusion of other tag sets:<br><icode>[Tagname]</icode> or <icode>![Tagname]</icode>.</para><para>Case sensitive and full name matching in-/exclusion:<br><icode>"ExactMatch"</icode> or <icode>!"ExactMatch"</icode>.</para>Filter results cannot be saved for the <interface>All Presets</interface> view.<br>In this view, pressing <interface>Enter</interface> or clearing the filter box will restore all items.<br>Create and/or switch to a different tag if you want to save filtered resources into named sets.</qt>
sk: <qt>Zadanie hľadaných termínov sem pridá alebo odstráni zdroje z aktuálneho pohľadu značky. <para>Na filtrovanie založené na čiastočnom názve nezávislom na veľkosti písmen zdroja: <br><icode>čiastočnémeno</icode> alebo <icode>!čiastočnémeno</icode>.</para><para>Zahrnutie/vylúčenie iných sád značiek:<br><icode>[Názovznačky]</icode> alebo <icode>![Názovznačky]</icode>.</para><para>Plná zhoda v názve závislá na veľkosti písmenzahrnutie/vylúčenie:<br><icode>"PresnáZhoda"</icode> alebo <icode>!"PresnáZhoda"</icode>. </para>Stlačenie <interface>Enter</interface> alebo kliknutie na tlačidlo <interface>Uložiť</interface> uloží zmeny.</qt>

[ctx: @info:tooltip]
en: <qt>Entering search terms here will add to, or remove resources from the current tag view.<para>To filter based on the partial, case insensitive name of a resource:<br><icode>partialname</icode> or <icode>!partialname</icode>.</para><para>In-/exclusion of other tag sets:<br><icode>[Tagname]</icode> or <icode>![Tagname]</icode>.</para><para>Case sensitive and full name matching in-/exclusion:<br><icode>"ExactMatch"</icode> or <icode>!"ExactMatch"</icode>.</para>Pressing <interface>Enter</interface> or clicking the <interface>Save</interface> button will save the changes.</qt>
sk: <qt>Zadanie hľadaných termínov sem pridá alebo odstráni zdroje z aktuálneho pohľadu značky. <para>Na filtrovanie založené na čiastočnom názve nezávislom na veľkosti písmen zdroja: <br><icode>čiastočnémeno</icode> alebo <icode>!čiastočnémeno</icode>.</para><para>Zahrnutie/vylúčenie iných sád značiek:<br><icode>[Názovznačky]</icode> alebo <icode>![Názovznačky]</icode>.</para><para>Plná zhoda v názve závislá na veľkosti písmenzahrnutie/vylúčenie:<br><icode>"PresnáZhoda"</icode> alebo <icode>!"PresnáZhoda"</icode>. </para>Výsledky filtra nie je možné uložiť pre pohľad <interface>Všetky prednastavenia</interface>. <br>V tomto pohľade, stlačenie <interface>Enter</interface> alebo vyčistenie poľa filtra obnoví všetky položky.<br>Vytvorte a/alebo prepnite na inú značku, ak chcete uložiť filtrované zdroje do pomenovaných sád.</qt>

en: Enter resource filters here
sk: Sem zadajte filtre zdrojov

[ctx: @info:tooltip]
en: <qt>Save the currently filtered set as the new members of the current tag.</qt>
sk: <qt>Uložiť aktuálne filtrovanú sadu ako nových členov aktuálnej značky.</qt>

[ctx: @info:tooltip]
en: <qt>Show the tag box options.</qt>
sk: <qt>Zobraziť voľby schránky značky.</qt>

en: Rename tag
sk: Premenovať značku

en: Delete this tag
sk: Vymazať túto značku

en: Clear undelete list
sk: Vyčistiť zoznam vymazaní

en: Undelete
sk: Zrušiť vymazanie

en: Icon Size
sk: Veľkosť ikon

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
sk: Predvolené

en: Toolbox
sk: Panel nástrojov

en: Tool Options
sk: Nastavenia nástrojov

en: Toggles organizing the options in tabs or not
sk: Prepne organizovanie volieb do kariet alebo nie

en: deselect item
sk: zrušiť výber položky

en: select item
sk: vybrať položku

en: Fit Page Width
sk: Prispôsobiť šírku strany

en: Fit Page
sk: Prispôsobiť stranu

en: Actual Pixels
sk: Aktuálne body

en: Fit Text Width
sk: Prispôsobiť šírku textu

en: Use same aspect as pixels
sk: Použiť rovnaký pomer strán ako body

en: Zoom to Selection
sk: Priblížiť výber

en: Zoom to All
sk: Priblížiť na všetko

en: All supported formats
sk: Všetky podporované formáty
