calligra_semanticitem_contact - en to sk translation catalogue (10 entries)

[ctx: displayname of the semantic item type Contact]
en: Contact
sk: Kontakt

en: Select an address book for saving:
sk: Vyberte adresár kontaktov na uloženie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
sk: &Meno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Nick:
sk: &Prezývka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Phone Number:
sk: Telefónne číslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Home Page:
sk: Domovská stránka:

en: Contact Information
sk: Kontaktná informácia

en: Edit...
sk: Upraviť...

en: Import contact
sk: &Impotovať kontakt

en: Export as vcard...
sk: Exportovať ako vcard...
