calligra - en to sl translation catalogue (10 entries)

[ctx: displayname of the semantic item type Contact]
en: Contact
sl: Stik

en: Select an address book for saving:
sl: Izberite adresar za shranjevanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
sl: Ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Nick:
sl: Vzdevek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Phone Number:
sl: Številka telefona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Home Page:
sl: Domača stran:

en: Contact Information
sl: Informacije o stiku

en: Edit...
sl: Uredi...

en: Import contact
sl: Uvozi stik

en: Export as vcard...
sl: Izvozi vcard...
