calligra - en to sl translation catalogue (11 entries)

[ctx: displayname of the semantic item type Location]
en: Location
sl: Lokacija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Name
sl: Ime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Name
sl: Ime

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Marble::MarbleWidget, map)
en: The Earth
sl: Zemlja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Marble::MarbleWidget, map)
en: The Marble widget displays a virtual globe.
sl: Gradnik Marble prikazuje virtualni globus.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Marble::MarbleNavigator, zoomer)
en: Navigation Control
sl: Kontrola navigacije

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Marble::MarbleNavigator, zoomer)
en: Use this control to navigate.
sl: Uporabite to za nadzor navigacije.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Latitude
sl: Geografska širina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Longitude
sl: Geografska dolžina

en: Location Information
sl: Informacije o lokaciji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Name:
sl: Ime:
