koffice-defaulttools - en to sl translation catalogue (88 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, toggleEditMode)
en: Edit Mode
sl: Način urejanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelEscape)
en: Escape Direction
sl: Smer pobega

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAlign)
en: Alignment
sl: Poravnava

en: Edit connection points
sl: Uredi vezne točke

en: Align to left edge
sl: Poravnaj na levi rob

en: Align to horizontal center
sl: Poravnaj na vodoravni center

en: Align to right edge
sl: Poravnaj na desni rob

en: Align to top edge
sl: Poravnaj na vrhnji rob

en: Align to vertical center
sl: Poravnaj na navpični center

en: Align to bottom edge
sl: Poravnaj na spodnji rob

en: Escape in all directions
sl: Pobeg na vse smeri

en: Escape in horizontal directions
sl: Pobeg v vodoravne smeri

en: Escape in vertical directions
sl: Pobeg v navpične smeri

en: Escape in left direction
sl: Pobeg na levo

en: Escape in right direction
sl: Pobeg na desno

en: Escape in up direction
sl: Pobeg navzgor

en: Escape in down direction
sl: Pobeg navzdol

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Connection
sl: Tvori povezavo

en: Drag to edit connection.
sl: Povlecite, da uredite povezavo.

en: Double click connection or press delete to remove it.
sl: Dvojno kliknite na povezavo ali pritisnite »Delete«, da jo odstranite.

en: Click to edit connection points.
sl: Kliknite, da uredite vezne točke.

en: Drag to move connection point. Double click connection or press delete to remove it.
sl: Povlecite, da preselite vezno točko. Dvojno kliknite na povezavo ali pritisnite »Delete«, da jo odstranite.

en: Double click connection point or press delete to remove it.
sl: Dvojno kliknite na vezno točko ali pritisnite »Delete«, da jo odstranite.

en: Double click to add connection point.
sl: Dvojno kliknite, da dodate vezno točko.

en: Drag to create new connection.
sl: Povlecite, da ustvarite novo povezavo.

en: Connection
sl: Povezava

en: Line
sl: Črta

en: Connection Point
sl: Točka povezave

en: Connect shapes
sl: Poveži oblike

en: Bring to &Front
sl: V &ospredje

en: &Raise
sl: &Dvigni

en: &Lower
sl: Spus&ti

en: Send to &Back
sl: V o&zadje

en: Align Left
sl: Poravnaj levo

en: Horizontally Center
sl: Vodoravno centriraj

en: Align Right
sl: Poravnaj desno

en: Align Top
sl: Poravnaj navzgor

en: Vertically Center
sl: Navpično centriraj

en: Align Bottom
sl: Poravnaj na dno

en: Group
sl: Združi

en: Ungroup
sl: Razdruži

en: Click and drag to move guide line.
sl: Kliknite in povlecite, da premaknete vodilo.

en: Left click rotates around center, right click around highlighted position.
sl: Levi klik zavrti okrog centra, desni klik okrog osvetljenega mesta.

en: Click and drag to shear selection.
sl: Kliknite in povlecite, da določite izbiro xxx.

en: Click and drag to resize selection.
sl: Kliknite in povlecite da spremenite velikost izbire.

en: Click and drag to move selection.
sl: Kliknite in povlecite da premaknete izbiro.

en: Click and drag to resize selection. Middle click to set highlighted position.
sl: Kliknite in povlecite da spremenite velikost izbire. Kliknite s srednjo tipko da nastavite položaj poudarka.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Group shapes
sl: Združi oblike

[ctx: (qtundo-format)]
en: Ungroup shapes
sl: Razdruži oblike

en: Arrange
sl: Razvrsti

en: Geometry
sl: Geometrija

en: Fill
sl: Napolni

en: Shadow
sl: Senca

en: Shape handling
sl: Urejanje oblike

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate
sl: Zavrti

[ctx: (qtundo-format)]
en: Shear X
sl: Striženje X

[ctx: (qtundo-format)]
en: Shear Y
sl: Striženje Y

[ctx: (qtundo-format)]
en: Scale
sl: Merilo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reset Transformations
sl: Ponastavi preoblikovanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rotateButton)
en: Rotate
sl: Vrti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shearXButton)
en: Shear X
sl: Striženje X

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shearYButton)
en: Shear Y
sl: Striženje Y

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, scaleXButton)
en: Scale X
sl: Merilo X

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, scaleYButton)
en: Scale Y
sl: Merilo Y

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, scaleAspectCheckBox)
en: Keep aspect ratio
sl: Ohrani proporce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetButton)
en: Reset Transformations
sl: Ponastavi preoblikovanja

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize
sl: Spremeni velikost

en: Press ALT to hold x- or y-position.
sl: Pritisnite ALT, da fiksirate pozicijo x ali y.

en: Press CTRL to resize from center.
sl: Pritisnite CTRL, da spremenite velikost iz središča.

en: Press ALT to rotate in 45 degree steps.
sl: Pritisnite ALT, da zavrtite v korakih po 45 stopinj.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Shear
sl: Strizi

en: Double click to add guide line.
sl: Dvojno kliknite, da dodate vodilo.

en: Click and drag to move guide line. Double click to remove guide line.
sl: Kliknite in povlecite, da premaknete vodilo. Dvojno kliknite, da odstranite vodilo.

en: Guides Editor
sl: Urejevalnik vodil

en: Guides Insertor
sl: Vstavljalnik vodil

en: Edit guidelines
sl: Uredi vodila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Horizontal
sl: Vodoravno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Vertical
sl: Navpično

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Orientation:
sl: Usmeritev:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Position:
sl: Položaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
sl: Dodaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
sl: Odstrani

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_horizontalSpinBox)
en: Insert this number of horizontal equally spaced guides.
sl: Vstavi to število enakomerno oddaljenih vodoravnih vodil.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_horizontalEdgesCheckBox)
en: Insert guides at the horizontal edges.
sl: Vstavi vodila ob vodoravnih robovih.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_verticalSpinBox)
en: Insert this number of vertical equally spaced guides.
sl: Vstavi to število enakomerno oddaljenih navpičnih vodil.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_verticalEdgesCheckBox)
en: Insert guides at the vertical edges.
sl: Vstavi vodila ob navpičnih robovih.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_erasePreviousCheckBox)
en: Erase previous guides
sl: Zbriši prejšnja vodila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_createButton)
en: Create
sl: Ustvari
