koffice - en to sl translation catalogue (862 entries)

en: Draw path
sl: Nariši pot

en: Freehand path
sl: Prostoročna pot

en: Angle snapping delta:
sl: Delta kota zaskoka:

en: Activate angle snap:
sl: Aktiviraj zaskok kota:

en: Angle Constraints
sl: Omejitve kota

en: Line
sl: Vrstica

en: Precision:
sl: Natančnost:

[ctx: The raw line data]
en: Raw
sl: Surovo

en: Curve
sl: Krivulja

en: Straight
sl: Ravna

en: Optimize
sl: Optimiraj

en: Exactness:
sl: Točnost:

en: Pencil
sl: Svinčnik

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Connection
sl: Spremeni povezavo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change parameter
sl: Spremeni parameter

[ctx: (qtundo-format)]
en: Convert to Path
sl: Pretvori v pot

[ctx: (qtundo-format)]
en: Break subpath at points
sl: Prelomi pot v točki

[ctx: (qtundo-format)]
en: Combine paths
sl: Združi poti

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move control point
sl: Premakni kontrolno točko

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set fill rule
sl: Nastavi pravilo polnjenja

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert points
sl: Vstavi točke

[ctx: (qtundo-format)]
en: Merge points
sl: Združi točke

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move points
sl: Premakni točke

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove points
sl: Odstrani točke

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set point type
sl: Nastavi vrsto točke

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reverse paths
sl: Povratne poti

[ctx: (qtundo-format)]
en: Break subpath
sl: Prelomi pot

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change segments to curves
sl: Spremeni odseke v krivulje

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change segments to lines
sl: Spremeni odseke v črte

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set marker
sl: Nastavi označevalnik

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align shapes
sl: Poravnaj oblike

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set background
sl: Nastavi ozadje

[ctx: (qtundo-format)]
en: Clip Shape
sl: Oblika posnetka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create shape
sl: Ustvari obliko

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete shape | Delete shapes
sl[0]: Izbriši %1 obliko
sl[1]: Izbriši %1 obliki
sl[2]: Izbriši %1 oblike
sl[3]: Izbriši %1 oblik

[ctx: (qtundo-format)]
en: Distribute shapes
sl: Razporedi oblike

[ctx: (qtundo-format)]
en: Group shapes
sl: Združi oblike

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add shapes to group
sl: Dodaj oblike v skupino

[ctx: (qtundo-format)]
en: Keep Aspect Ratio
sl: Ohrani proporce

[ctx: (qtundo-format)]
en: Lock shapes
sl: Zakleni oblike

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move shapes
sl: Premakni oblike

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Shape
sl: Preimenuj oblike

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reorder shapes
sl: Prerazporedi oblike

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Shape RunAround
sl: Spremeni okolico oblik

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Shadow
sl: Nastavi senco

[ctx: (qtundo-format)]
en: Shear shapes
sl: Strižne oblike

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize shapes
sl: Spremeni velikost oblik

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set stroke
sl: Nastavi potezo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set opacity
sl: Nastavi motnost

[ctx: (qtundo-format)]
en: Unclip Shape
sl: Odkleni obliko

[ctx: (qtundo-format)]
en: Unclip Shapes
sl: Odkleni oblike

[ctx: (qtundo-format)]
en: Ungroup shapes
sl: Razdruži oblike

[ctx: (qtundo-format)]
en: Close subpath
sl: Zapri del poti

[ctx: (qtundo-format)]
en: Join subpaths
sl: Združi dele poti

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove subpath
sl: Odstrani dele poti

en: Standard
sl: Običajno

en: Lines
sl: Črte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTypeDesc)
en: Type:
sl: Vrsta:

en: Tie
sl: Kravata

en: A connection between two other shapes
sl: Povezava med dvema drugima oblikama

en: Show Grid
sl: Prikaži mrežo

en: Shows or hides grid
sl: Prikaže ali skrije mrežo

en: Simple path shape
sl: Preprosta oblika poti

en: A simple path shape
sl: Preprosta oblika poti

en: %1 Options
sl: Možnosti za %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Shapes
sl: Prilepi oblike

en: Active tool: %1
sl: Aktivno orodje: %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Image
sl: Prilepi sliko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nodeSnapGuide)
en: Nodes
sl: Vozlišča

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, extensionSnapGuide)
en: Extension of lines
sl: Podaljški vrstic

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, boundingBoxSnapGuide)
en: Bounding box of shape
sl: Gabariti oblike

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, snapDistance)
en: Proximity distance where snapping happens
sl: Bližina razdalje, kjer se obesi na mrežo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, orthogonalSnapGuide)
en: Orthogonal
sl: Pravokoten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, intersectionSnapGuide)
en: Intersection of lines
sl: Presečišče vrstic

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, lineGuideSnapGuide)
en: Guide lines
sl: Vodilne črte

en: Embedded svg shape
sl: Vstavljena oblika svg

en: Create object
sl: Ustvari predmet

en: Pan
sl: Pan xxx

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Segment
sl: Spremeni segment

en: Corner point
sl: Vogelna točka

en: Smooth point
sl: Pogladi točko

en: Symmetric Point
sl: Simetrična točka

en: Make curve point
sl: Naredi iz krivulje točko xxx

en: Make line point
sl: Naredi iz črte točko xxx

en: Segment to Line
sl: Odsek v črto

en: Segment to Curve
sl: Odsek v krivuljo

en: Insert point
sl: Vstavi točko

en: Remove point
sl: Odstrani točko

en: Break at point
sl: Prelomi pri točki

en: Break at segment
sl: Prelomi pri odseku

en: Join with segment
sl: Združi z odsekom

en: Merge points
sl: Združi točke

en: To Path
sl: V pot

en: Line/Curve
sl: Črta/krivulja

en: Drag to move handle.
sl: Potegnite, da premaknete ročico.

en: Drag to move point. Shift click to change point type.
sl: Potegnite, da premaknete točko. Shift+klik, da spremenite vrsto točke.

en: Drag to move control point.
sl: Povleci, da premakneš kontrolno točko.

en: Drag to change curve directly. Double click to insert new path point.
sl: Povleci, da neposredno spremeniš krivuljo. Dvakrat klikni, da vstaviš novo točko poti.

en: Press B to break path at selected point.
sl: Pritisni B, da prelomiš pot na izbrani točki.

en: Press B to break path at selected segments.
sl: Pritisni B, da prelomiš pot na izbranem segmentu.

en: Path editing
sl: Urejanje poti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, zoomInButton)
en: Zoom In
sl: Približaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, zoomOutButton)
en: Zoom Out
sl: Oddalji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, convertToPath)
en: Convert To Path
sl: Pretvori v pot

en: Scripts
sl: Skripti

en: Script Manager
sl: Upravljalnik skriptov

en: Execute Script File...
sl: Izvedi skriptno datoteko...

en: Script Manager...
sl: Upravljalnik skript...

en: Execute Script File
sl: Izvedi skriptno datoteko

en: Install Script Package
sl: Namesti paket s skripti

en: Could not read the package "%1".
sl: Ni moč brati paketa »%1«.

en: The package "%1" does not contain a valid install.rc file.
sl: Paket "%1" ne vsebuje veljavne namestitvene datoteke install.rc.

en: Failed to parse the install.rc file at package "%1".
sl: Nerazpoznana namestitvena datoteka install.rc paketa "%1".

en: Failed to determinate location where the package "%1" should be installed to.
sl: Ni bilo mogoče določiti, kje naj bi bil nameščen paket "%1".

en: A script package with the name "%1" already exists. Replace this package?
sl: Paket skriptov z imenom »%1« že obstaja. Ga nadomestim?

en: Replace
sl: Nadomesti

en: Could not uninstall this script package. You may not have sufficient permissions to delete the folder "%1".
sl: Ni moč namestiti paketa skriptov. Morda nimate dovoljenja za brisanje imenika »%1«.

en: Could not uninstall the script package "%1" since the script is not installed.
sl: Ni bilo mogoče odstraniti paketa skriptov "%1", saj skript ni nameščen.

en: Could not uninstall the script package "%1". You may not have sufficient permissions to delete the folder "%1".
sl: Ni moč odstraniti paketa skriptov "%1". Morda nimate dovoljenja za brisanje mape "%1".

en: Save
sl: Shrani

en: <qt>This wizard will guide you through the process of adding a new resource to your scripts.</qt>
sl: <qt>Ta čarovnik vas bo vodil skozi postopek dodajanja novega vira v vaše skripte.</qt>

en: Add script file
sl: Dodaj datoteko s skriptom

en: Add collection folder
sl: Dodaj mapo za nabiranje

en: Install script package file
sl: Namesti datoteko s paketom s skripti

en: Install online script package
sl: Namesti online paket s skripti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, add)
en: Add
sl: Dodaj

en: Script File
sl: Datoteka s skriptom

en: Script
sl: Skript

en: Collection
sl: Zbirka

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
sl: Razveljavi

en: Undo %1
sl: Razveljavi %1

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
sl: Znova uveljavi

en: Redo %1
sl: Znova uveljavi %1

en: <empty>
sl: <prazno>

en: Redo
sl: Znova uveljavi

en: Undo
sl: Razveljavi

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sl: Na&stavitve

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: File
sl: Datoteka

en: Document Settings
sl: Nastavitve dokumenta

en: No autosave
sl: Brez samodejnega shranjevanja

en: Autosave interval:
sl: Interval samodejnega shranjevanja:

en: Create backup file:
sl: Ustvari varnostno kopijo:

en: Grid
sl: Mreža

en: Show grid:
sl: Prikaži mrežo:

en: Snap to grid:
sl: Pripni k mreži:

en: Grid color:
sl: Barva mreže:

en: Spacing
sl: Razmik

[ctx: Horizontal grid spacing]
en: &Horizontal:
sl: &Vodoravno:

[ctx: Vertical grid spacing]
en: &Vertical:
sl: &Navpično:

en: Misc
sl: Razno

en: Units:
sl: Enote:

en: Handle radius:
sl: Polmer ročaja:

en: Grab sensitivity:
sl: Občutljivost grabljenja:

en: Paste offset:
sl: Prilepi odmik:

en: Paste at Cursor:
sl: Prilepi pri kazalki:

en: Only print and exit
sl: Samo natisni in končaj

en: Open a new document based on the given template (desktopfile name)
sl: Odpri nov dokument z dano predlogo

en: Open a new document based on the given template file
sl: Odpri nov dokument na podlagi dane predloge

en: Override display DPI
sl: Povozi DPI zaslona

en: Only export to PDF and exit
sl: Samo izvozi v PDF in končaj

en: Filename for export-pdf
sl: Datoteka izvoza v pdf

en: just load the file and then exit
sl: samo naloži datoteko in končaj

en: load the file, show the window and progressbar and then exit
sl: naloži datoteko, pokaži okno in indikator napredka, nato pa končaj

en: Filename to write profiling information into.
sl: Ime datoteke kamor se vpišejo podatki o profiliranju.

en: Load a file and save it as an ODF file. Meant for debugging.
sl: Naloži datoteko in jo shrani kot ODF. Namenjeno za odkrivanje napak.

en: File(s) or URL(s) to open
sl: Datoteke ali spletni naslovi za odpiranje

en: You are running a 32 bits build on a 64 bits Windows.
    This is not recommended.
    Please download and install the x64 build instead.
sl: Poganjate 32-bitni program v 64-bitnem sistemu Windows.
    To ni priporočljivo.
    Prosimo prenesite in namestite 64 bitno verzijo.

en: %1: Critical Error
sl: %1: Kritična napaka

en: Essential application components could not be found.
    This might be an installation issue.
    Try restarting or reinstalling.
sl: Ni bilo mogoče najti bistvenih komponent aplikacije.
    To je najbrž težava z namestitvijo.
    Poskusite znova pognati program ali ga znova namestiti.

en: No template found for: %1
sl: Ni najdene predloge za: %1

en: Too many templates found for: %1
sl: Preveč predlog najdenih za %1

en: Template %1 failed to load.
sl: Predloga %1 se ni naložila.

en: No template found at: %1
sl: Ni najdene predloge za: %1

[ctx: @title:window]
en: Recover Files
sl: Obnovi datoteke

en: The following autosave file can be recovered:
sl: Naslednja avtomatsko shranjeno datoteko lahko obnovimo:

en: The following autosave files can be recovered:
sl: Naslednje avtomatsko shranjene datoteke lahko obnovimo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_alwaysUseCheckBox)
en: Always use this template at application start up
sl: Ob zagonu programa vedno uporabi to predlogo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_alwaysUseCheckBox)
en: Always use this template
sl: Vedno uporabi to predlogo

en: Making backup...
sl: Ustvarjanje varnostne kopije ...

en: Saving...
sl: Shranjevanje ...

en: Could not save
    %1
sl: Ni moč shraniti
    %1

en: Could not save %1
    Reason: %2
sl: Ni moč shraniti %1
    Razlog: %2

en: Document <i>%1</i> saved
sl: Dokument <i>%1</i> je shranjen

en: The password of this encrypted document is not known. Autosave aborted! Please save your work manually.
sl: Geslo tega šifriranega dokumenta ni znano. Avtomatsko shranjevanje je prekinjeno! Svoje delo morate shraniti ročno.

en: Autosaving...
sl: Samodejno shranjevanje ...

en: Error during autosave! Partition full?
sl: Napaka med samodejnim shranjevanjem! Ali je particija polna?

en: Could not create the file for saving
sl: Datoteke ni moč ustvariti za shranjevanje

en: Not able to write '%1'. Partition full?
sl: Ni moč zapisati »%1«. Ali je particija polna?

en: Not able to write RDF metadata. Partition full?
sl: Ni bilo mogoče zapisati RDF metapodatkov. Ali je particija polna?

en: Error while trying to write '%1'. Partition full?
sl: Napaka pri poskusu pisanja '%1'. Je razdelek poln?

en: Malformed URL
    %1
sl: Nepravilen URL
    %1

en: An autosaved file exists for this document.
    Do you want to open it instead?
sl: Za ta dokument obstaja samodejno shranjena datoteka.
    Želite raje odpreti to?

en: The file %1 does not exist.
sl: Datoteka %1 ne obstaja.

en: Opening Document
sl: Odpiram dokument

en: Could not create the filter plugin
sl: Ni bilo mogoče ustvariti vtičnika za filtriranje

en: Could not create the output document
sl: Ni bilo mogoče ustvariti izhodnega dokumenta

en: File not found
sl: Datoteka ni najdena

en: Cannot create storage
sl: Ni moč ustvariti shrambe

en: Bad MIME type
sl: Slaba zvrst MIME

en: Error in embedded document
sl: Napaka v vključenem dokumentu

en: Format not recognized
sl: Format ni prepoznan

en: Not implemented
sl: Ni implementirano

en: Parsing error
sl: Napaka pri razčlenjevanju

en: Document is password protected
sl: Dokument je zaščiten z geslom

en: Invalid file format
sl: Neveljavna vrsta datoteke

en: Internal error
sl: Notranja napaka

en: Out of memory
sl: Premalo pomnilnika

en: Empty Filter Plugin
sl: Prazen vtičnik za filtriranje

en: Trying to load into the wrong kind of document
sl: Poskus nalaganja v napačno vrsto dokumenta

en: Failed to download remote file
sl: Prenos oddaljene datoteke ni uspel

en: Unknown error
sl: Neznana napaka

en: Could not open %2.
    Reason: %1.
    %3
sl: Ni moč odpreti %2.
    Razlog: %1
    %3

en: Document <i>%1</i> loaded
sl: Dokument <i>%1</i> je naložen

en: Could not find %1
sl: Ni moč najti %1

en: Parsing error in %1 at line %2, column %3
    Error message: %4
sl: Napaka pri razčlenjevanju %1 v vrstici %2, stolpec %3
    Sporočilo napake: %4

en: %1 is not a file.
sl: %1 ni datoteka.

en: Could not open the file for reading (check read permissions).
sl: Ni moč odpreti datoteke za branje (preverite dovoljenja za branje).

en: Could not read the beginning of the file.
sl: Ni moč brati začetka datoteke.

en: parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
sl: napaka pri razčlenjevanju glavnega dokumenta v vrstici %1, stolpec %2
    Sporočilo napake: %3

en: Not a valid Calligra file: %1
sl: Ni veljavna datoteka Calligra: %1

en: Invalid document: no file 'maindoc.xml'.
sl: Neveljaven dokument: ni datoteke »maindoc.xml«.

en: Document <i>%1</i> contains several versions. Go to File->Versions to open an old version.
sl: Dokument <i>%1</i> vsebuje več verzij. Pojdite na Datoteka-> Verzije, da odprete staro verzijo.

en: Untitled
sl: Brez naslova

en: <p>The document <b>'%1'</b> has been modified.</p><p>Do you want to save it?</p>
sl: <p>Dokument <b>»%1«</b> je bil spremenjen.</p> <p>Ali ga želite shraniti?</p>

en: Internal error: saveXML not implemented
sl: Notranja napaka: saveXML ni izveden

en: Could not open
    %1
sl: Ni moč odpreti
    %1

en: Could not open %1
    Reason: %2
sl: Ni moč odpreti %1
    Razlog: %2

en: a word processing
sl: urejevalnik besedila

en: a spreadsheet
sl: preglednica

en: a presentation
sl: predstavitev

en: a chart
sl: diagram

en: a drawing
sl: risba

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
sl: Dokument "%1" je bil spremenjen.
    Ali želite shraniti spremembe ali jih zavreči?

en: Close Document
sl: Zapri dokument

en: No
sl: Ne

en: Yes
sl: Da

en: Could not export file.
sl: Ni moč izvoziti datoteke.

en: Missing Export Filter
sl: Manjkajoč izvozni filter

en: Could not import file of type
    %1
sl: Ni moč uvoziti datoteke vrste
    %1

en: Missing Import Filter
sl: Manjkajoč uvozni filter

en: Choose Filter
sl: Izberite filter

en: Case Sensitive
sl: Loči velike in male črke

en: Match cases when searching
sl: Ujemanje malih in velikih črk pri iskanju

en: Match only whole words
sl: Izberi le cele besede

en: Whole Words Only
sl: Samo cele besede

en: Find from Cursor
sl: Išči od kazalke naprej

en: Start searching from the current cursor
sl: Začni iskanje s trenutne lokacije kazalke

en: %1 unsaved document (%2)
sl: %1 neshranjen dokument (%2)

en: Export as PDF...
sl: Izvozi kot PDF ...

en: Reload
sl: Znova naloži

en: Versions...
sl: Različice ...

en: Open ex&isting Document as Untitled Document...
sl: Odpri obstoječi dokument kot dokument brez naslova Untitled...

en: E&xport...
sl: &Izvozi ...

en: En&crypt Document
sl: Šifriraj dokument

en: &Uncompress to Directory
sl: Razpakiraj v mapo

en: &New View
sl: &Nov prikaz

en: Document Information
sl: Informacije o dokumentu

en: Full Screen Mode
sl: Celozaslonski način

en: Show Dockers
sl: Pokaži sidrišča

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Docker Titlebars
sl: Pokaži naslovne vrstice sidrišč

en: Dockers
sl: Sidrišča

en: (write protected)
sl: (zaščita pred pisanjem)

en: Save as %1
sl: Shrani kot %1

en: %1 (unknown file type)
sl: %1 (neznana vrsta datoteke)

en: <qt>Saving as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to save in this format?</qt>
sl: <qt>Shranjevanje kot %1 lahko povzroči nekaj izgub pri oblikovanju. <p>Bi še vedno radi shranili v tej vrsti?</qt>

en: Confirm Save
sl: Potrdi shranjevanje

en: <qt>Exporting as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to export to this format?</qt>
sl: <qt>Izvoz kot %1 lahko povzroči nekaj izgub pri oblikovanju. <p>Bi še vedno radi izvozili v tej vrsti?</qt>

en: Confirm Export
sl: Potrdi izvoz

en: Export
sl: Izvozi

en: untitled
sl: brez naslova

en: Open Document
sl: Odpri dokument

en: Import Document
sl: Uvozi dokument

en: Export as PDF
sl: Izvoz kot PDF

en: Cannot export to the specified file
sl: Ni moč izvoziti v podano datoteko

en: Document
sl: Dokument

en: Document - %1
sl: Dokument - %1

en: You will lose all changes made since your last save
    Do you want to continue?
sl: Izgubili boste vse spremembe po zadnjem shranjevanju.
    Ali želite nadaljevati?

en: Warning
sl: Opozorilo

en: Show %1 Toolbar
sl: Prikaži orodjarno %1

en: Hide %1 Toolbar
sl: Skrij orodjarno %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_openExistingButton)
en: Open Existing Document
sl: Odpri obstoječi dokument

en: Recent Documents
sl: Nedavni dokumenti

en: Custom Document
sl: Poljuben dokument

en: Stop
sl: Ustavi

en: Printing
sl: Tiskanje

en: Printing done
sl: Tiskanje končano

en: Close
sl: Zapri

en: Stopped
sl: Zaustavljen

en: Open This Document
sl: Odpri ta dokument

[ctx: File modification date and time. %1 is date time]
en: <tr><td><b>Modified:</b></td><td>%1</td></tr>
sl: <tr><td><b>Spremenjeno:</b></td><td>%1</td></tr>

[ctx: File access date and time. %1 is date time]
en: <tr><td><b>Accessed:</b></td><td>%1</td></tr>
sl: <tr><td><b>Dostopano:</b></td><td>%1</td></tr>

en: Show Guides
sl: Prikaži vodila

en: Shows or hides guides
sl: Prikaže ali skrije vodila

en: Create Template
sl: Ustvari predlogo

[ctx: Template name]
en: Name:
sl: Ime:

en: Group:
sl: Skupina:

en: &Add Group...
sl: Dod&aj skupino ...

en: &Remove
sl: O&dstrani

en: Picture
sl: Slika

en: &Preview
sl: &Predogled

en: Custom:
sl: Po meri:

en: &Select...
sl: &Izberite ...

en: Use the new template as default
sl: Uporabi novo predlogo kot privzeto

en: Do you really want to overwrite the existing '%1' template?
sl: Ali resnično želite nadomestiti obstoječo predlogo »%1«?

en: Add Group
sl: Dodaj skupino

en: Enter group name:
sl: Vnesite ime skupine:

en: This name is already used.
sl: To ime je že uporabljeno.

en: Do you really want to remove that group?
sl: Ali zares želite odstraniti to skupino?

en: Remove Group
sl: Odstrani skupino

en: Do you really want to remove that template?
sl: Ali zares želite odstraniti to predlogo?

en: Remove Template
sl: Odstrani predlogo

en: Could not load picture.
sl: Slike ni moč odpreti.

en: No picture available.
sl: Slika ni na voljo.

en: Use This Template
sl: Uporabi to predlogo

en: Version
sl: Različica

en: Date & Time
sl: Datum in čas

en: Saved By
sl: Shranil

en: Comment
sl: Zaznamek

en: &Add
sl: &Dodaj

en: &Modify
sl: &Spremeni

en: &Open
sl: &Odpri

en: A new version could not be added
sl: Nove različice ni bilo moč dodati

en: Date: %1
sl: Datum: %1

en: Active Author Profile
sl: Profil aktivnega avtorja

[ctx: choice for author profile]
en: Anonymous
sl: Anonimno

en: Default Author Profile
sl: Privzet profil avtorja

en: Unknown
sl: Neznan

en: Parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
sl: Napaka pri razčlenjevanju glavnega dokumenta v vrstici %1, stolpec %2
    Sporočilo napake: %3

[ctx: Page size]
en: Screen
sl: Zaslon

[ctx: Page size]
en: Custom
sl: Po meri

en: Millimeters (mm)
sl: Milimetri (mm)

en: Centimeters (cm)
sl: Centimetri (cm)

en: Decimeters (dm)
sl: Decimetri (dm)

en: Inches (in)
sl: Palci (in)

en: Points (pt)
sl: Pike (pt)

en: Pixels (px)
sl: Točke (px)

en: Unsupported unit
sl: Nepodprta enota

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change master slide
sl: Spremeni glavno prosojnico

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change master page
sl: Spremeni glavno stran

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Page Layout
sl: Nastavi postavitev strani

[ctx: (qtundo-format)]
en: Display master background
sl: Prikaži glavno ozadje

[ctx: (qtundo-format)]
en: Display slide background
sl: Prikaži ozadje predstavitve

[ctx: (qtundo-format)]
en: Display page background
sl: Prikaži ozadje strani

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show master shapes
sl: Prikaži glavne oblike

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide master shapes
sl: Skrij glavne oblike

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete slide | Delete slides
sl[0]: Izbriši prosojnico
sl[1]: Izbriši prosojnici
sl[2]: Izbriši prosojnice
sl[3]: Izbriši prosojnice

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete page | Delete pages
sl[0]: Zbriši stran
sl[1]: Zbriši strani
sl[2]: Zbriši strani
sl[3]: Zbriši strani

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert slide
sl: Vstavi prosojnico

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert page
sl: Vstavi stran

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move slide | Move slides
sl[0]: Premakni %1 prosojnico
sl[1]: Premakni %1 prosojnici
sl[2]: Premakni %1 prosojnice
sl[3]: Premakni %1 prosojnice

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move page | Move pages
sl[0]: Premakni %1 stran
sl[1]: Premakni %1 strani
sl[2]: Premakni %1 strani
sl[3]: Premakni %1 strani

en: Configure
sl: Nastavi

[ctx: @title:tab Document settings page]
en: Document
sl: Dokument

[ctx: @title:tab Author page]
en: Author
sl: Avtor

en: Author
sl: Avtor

en: Select a master slide design:
sl: Izberi obliko glavne prosojnice:

en: Master Slide
sl: Glavna prosojnica

en: Select a master page design:
sl: Izberi obliko glavne strani:

en: Master Page
sl: Glavna stran

en: Slide %1
sl: Prosojnica %1

en: Page  %1
sl: Stran %1

en: Layer
sl: Plast

en: Group
sl: Skupina

en: Shape
sl: Oblika

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Slide
sl: Preimenuj prosojnico

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Page
sl: Preimenuj stran

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Layer
sl: Preimenuj plast

en: Slide
sl: Prosojnica

en: Visible
sl: Vidna

en: Locked
sl: Zaklenjena

en: &Move Here
sl: Pre&makni sem

en: &Copy Here
sl: Kopiraj sem

en: C&ancel
sl: Prekliči

en: Add a new slide or layer
sl: Dodaj novo prosojnico ali plast

en: Add a new page or layer
sl: Dodaj novo stran ali plast

en: Page
sl: Stran

en: Delete selected objects
sl: Izbriši izbrane predmete

en: Raise selected objects
sl: Dvigni izbrane predmete

en: Lower selected objects
sl: Spusti izbrane predmete

en: Minimal View
sl: Minimalni pogled

en: Detailed View
sl: Podrobni pogled

en: Thumbnail View
sl: Pogled sličic

en: View mode
sl: Način prikaza

en: Enter the name of the new layer:
sl: Vnesite ime nove plasti:

en: New Layer
sl: Nova plast

en: New layer
sl: Nova plast

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Layer
sl: Ustvari plast

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Layer
sl: Zbriši plast

en: Could not delete all layers. At least one layer is required.
sl: Ne morem zbrisati vseh plasti. Vsaj ene plast mora ostati.

en: Error deleting layers
sl: Napaka pri brisanju plasti

en: Add a new slide
sl: Dodaj novo prosojnico

en: Add a new page
sl: Dodaj novo stran

en: Cut
sl: Izreži

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Paste
sl: Prilepi

en: Page %1
sl: Stran %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Slide | Paste Slides
sl[0]: Prilepi prosojnico
sl[1]: Prilepi prosojnici
sl[2]: Prilepi prosojnice
sl[3]: Prilepi prosojnice

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Page | Paste Pages
sl[0]: Prilepi stran
sl[1]: Prilepi strani
sl[2]: Prilepi strani
sl[3]: Prilepi strani

en: Tools
sl: Orodja

en: D&elete
sl: Zbriši

en: Snap to Grid
sl: Pripni k mreži

en: Show Master Pages
sl: Prikaži glavno stran

en: Show Rulers
sl: Prikaži ravnila

en: Show/hide the view's rulers
sl: Prikaži/skrij ravnila v pogledu

en: Show Page Margins
sl: Prikaži robove strani

en: Show/hide the page margins
sl: Prikaži/skrij robove strani

en: Insert Page
sl: Vstavi stran

en: Insert a new page after the current one
sl: Vstavi novo stran za trenutno

en: Copy Page
sl: Kopiraj stran

en: Copy the current page
sl: Kopiraj trenutno stran

en: Delete Page
sl: Zbriši stran

en: Delete the current page
sl: Zbriši trenutno stran

en: Master Page...
sl: Glavna stran...

en: Page Layout...
sl: Postavitev strani...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, variables)
en: Variable
sl: Spremenljivka

en: Import Document...
sl: Uvozi dokument...

en: Configure...
sl: Nastavitve ...

en: Import Slideshow
sl: Uvozi predstavitev

en: Could not import
    %1
sl: Ni moč uvoziti
    %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change page layout
sl: Spremeni postavitev strani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backgroundImage)
en: Set image ...
sl: Nastavi sliko ...

en: Background
sl: Ozadje

en: Page Background
sl: Ozadje strani

en: Page Design
sl: Zasnova strani

en: Slide Design
sl: Zasnova prosojnice

en: Use background of master page
sl: Uporabi ozadje matične strani

en: Use background of master slide
sl: Uporabi ozadje glavne prosojnice

en: Display shapes of master page
sl: Prikaži oblike glavne strani

en: Display shapes of master slide
sl: Prikaži oblike glavne prosojnice

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change slide background image
sl: Zamenjaj ozadje slike

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change page background image
sl: Zamenjaj ozadje slike

en: Master Slide %1/%2
sl: Glavna prosojnica %1/%2

en: Slide %1/%2
sl: Prosojnica %1/%2

en: Master Page %1/%2
sl: Glavna stran %1/%2

en: Page %1/%2
sl: Stran %1/%2

en: Clear
sl: Počisti

en: Subtract
sl: Odvzemi

en: Multiply
sl: Pomnoži

en: Alpha mask
sl: Maska alfa

en: Alpha
sl: Alfa

en: Undefined operation in the alpha color space
sl: Nedoločena operacija v barvnem prostoru alpha color space

en: L*a*b* (16-bit integer/channel, unmanaged)
sl: L*a*b (16-bitno celo število/kanal, neupravljano)

en: Lightness
sl: Svetlost

en: RGB (16-bit integer/channel, unmanaged)
sl: RGB (16-bitno celo število/kanal, neupravljano)

en: RGB (8-bit integer/channel, unmanaged)
sl: RGB (16-bitno celo število/kanal, neupravljano)

en: Blue
sl: Modra

en: Green
sl: Zelena

en: Red
sl: Rdeča

en: Undefined operation in the %1 space
sl: Nedoločena operacija v prostoru %1

en: Undefined operation in the %1 color space
sl: Nedoločena operacija v kontrolnem prostoru %1

en: Simple Color Conversion Engine
sl: Predelovalni stroj za enostavne barve

en: Alpha darken
sl: Alfa želiš potemniti

en: Behind
sl: Odzadaj

en: Dissolve
sl: Razpusti

en: Erase
sl: Izbriši

en: Greater
sl: Večja

en: Normal
sl: Običajno

en: Overlay
sl: Prekrij

en: Geometric Mean
sl: Geometrična sredina

en: Parallel
sl: Vzporedna

en: Screen
sl: Zaslon

en: Lighten
sl: Posvetli

en: Hard Light
sl: Trda svetloba

en: Soft Light (SVG)
sl: Mehka svetloba (SVG)

en: Soft Light (Photoshop)
sl: Mehka svetloba (Photoshop)

en: Gamma Light
sl: Gama svetlobe

en: Vivid Light
sl: Živa svetloba

en: Pin Light
sl: Fiksirana svetloba

en: Linear Light
sl: Linearna svetloba

en: Color Burn
sl: Ojačenje barv

en: Linear Burn
sl: Linearni vpliv

en: Darken
sl: Potemni

en: Gamma Dark
sl: Gama temnih barv

en: Addition
sl: Seštevanje

en: Inversed-Subtract
sl: Odštej obratno

en: Divide
sl: Razdeli

en: Difference
sl: Razlika

en: Exclusion
sl: Izvzetje

en: Equivalence
sl: Ekvivalenca

en: Additive-Subtractive
sl: Aditivno-subtraktivno

en: Copy Red
sl: Kopiraj rdečo

en: Copy Green
sl: Kopiraj zeleno

en: Copy Blue
sl: Kopiraj modro

en: Combine Normal Maps
sl: Združi normalni mapi

en: Color
sl: Barva

en: Hue
sl: Odtenek

en: Saturation
sl: Zasičenost

en: Increase Saturation
sl: Povečaj zasičenost

en: Decrease Saturation
sl: Zmanjšaj zasičenost

en: Luminosity
sl: Svetilnost

en: Increase Luminosity
sl: Povečaj svetilnost

en: Decrease Luminosity
sl: Zmanjšaj svetilnost

en: Darker Color
sl: Temnejša barva

en: Lighter Color
sl: Svetlejše barve

en: Color HSI
sl: Barve HSI

en: Hue HSI
sl: Odtenek HSI

en: Saturation HSI
sl: Zasičenost HSI

en: Increase Saturation HSI
sl: Povečaj zasičenost HSI

en: Decrease Saturation HSI
sl: Zmanjšaj vpliv na Zasičenost HSI

en: Intensity
sl: Intenzivnost

en: Increase Intensity
sl: Povečaj intenzivnost

en: Decrease Intensity
sl: Zmanjšaj intenzivnost

en: Color HSL
sl: Barva HSL

en: Hue HSL
sl: Odtenek HSL

en: Saturation HSL
sl: Zasičenost HSL

en: Increase Saturation HSL
sl: Povečaj zasičenost HSL

en: Decrease Saturation HSL
sl: Zmanjšaj zasičenost HSL

en: Increase Lightness
sl: Povečaj svetlost

en: Decrease Lightness
sl: Zmanjšaj svetlost

en: Color HSV
sl: Barva HSV

en: Hue HSV
sl: Odtenek HSV

en: Saturation HSV
sl: Zasičenost HSV

en: Increase Saturation HSV
sl: Povečaj zasičenost HSV

en: Decrease Saturation HSV
sl: Zmanjša zasičenost HSV

en: Value
sl: Vrednost

en: Increase Value
sl: Povečaj vrednost

en: Decrease Value
sl: Zmanjšaj vrednost

en: Generic RGB Histogram
sl: Generični histogram RGB

en: L*a*b* Histogram
sl: Histogram L*a*b*

en: Generic L*a*b* Histogram
sl: Generični histogram L*a*b*

en: CMYK
sl: CMKY

en: Grayscale
sl: Sivinsko

en: Grayscale (without transparency)
sl: Sivinsko (brez prozornosti)

en: 8 Bits
sl: 8 bitov

en: 16 Bits
sl: 16 bitov

en: 16 Bits Float
sl: 16 bitna plavajoča vejica

en: 32 Bits Float
sl: 32 bitna plavajoča vejica

en: 64 Bits Float
sl: 64 bitna plavajoča vejica

en: Arithmetic
sl: Aritmetično

en: Negative
sl: Negativen

en: Mix
sl: Miks

en: Inverse Subtract
sl: Odštevanje obratne

en: Burn
sl: Zapeči

en: Additive Subtractive
sl: Aditivna subtraktivna

en: Alpha Darken
sl: Potemnitev alfe

en: SVG Gradient
sl: Gradient SVG

en: Select the object you want to reference
sl: Izberite predmet na katerega se sklicujete

en: Reference
sl: Referenca

en: Set For All Existing
sl: Nastavi za vse obstoječe

[ctx: statement is an Rdf related term]
en: <qt>Edits will be lost.<p>There is %1 invalid statement left.</qt> | <qt>Edits will be lost.<p>There are %1 invalid statements left.</qt>
sl[0]: <qt>Urejanja bodo izgubljena.<p>Na voljo je še %1 neveljaven stavek.</qt>
sl[1]: <qt>Urejanja bodo izgubljena.<p>Na voljo sta še %1 neveljavna stavka.</qt>
sl[2]: <qt>Urejanja bodo izgubljena.<p>Na voljo so še %1 neveljavni stavki.</qt>
sl[3]: <qt>Urejanja bodo izgubljena.<p>Na voljo je še %1 neveljavnih stavkov.</qt>

[ctx: statement is an Rdf related term]
en: Discard invalid statements?
sl: Naj zavržem neveljavne izjave?

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Triples
sl: Trojčki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newStylesheet) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newTripleButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newNamespaceButton)
en: new
sl: nov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copyTripleButton)
en: copy
sl: kopiraj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteStylesheet) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteTripleButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteNamespaceButton)
en: delete
sl: zbriši

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Namespaces
sl: Imenski prostori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_namespaceView)
en: Prefix
sl: Predpona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_namespaceView)
en: Namespace
sl: Imenski prostor

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Semantic
sl: Semantični

note: i18n: ectx: property (html), widget (QTextEdit, m_sparqlQuery)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"># Insert your SPARQL query here<br /># Results are shown below.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">prefix rdf:  &lt;http://www.w3.org/1999/02/22-rdf-syntax-ns#&gt; </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">prefix foaf: &lt;http://xmlns.com/foaf/0.1/&gt; </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">prefix pkg:  &lt;http://docs.oasis-open.org/ns/office/1.2/meta/pkg#&gt; </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">prefix geo84: &lt;http://www.w3.org/2003/01/geo/wgs84_pos#&gt;</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">select ?s ?p ?o </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">where { </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"> ?s ?p ?o </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">}</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"># Vstavite poizvedbo SPARQL tu<br /># Rezultati so prikazani spodaj.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">prefix rdf:  &lt;http://www.w3.org/1999/02/22-rdf-syntax-ns#&gt; </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">prefix foaf: &lt;http://xmlns.com/foaf/0.1/&gt; </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">prefix pkg:  &lt;http://docs.oasis-open.org/ns/office/1.2/meta/pkg#&gt; </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">prefix geo84: &lt;http://www.w3.org/2003/01/geo/wgs84_pos#&gt;</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">select ?s ?p ?o </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">where { </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"> ?s ?p ?o </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">}</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_sparqlExecute)
en: Execute
sl: Izvedi

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Stylesheets
sl: Slogovne predloge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Set the default stylesheet for Semantic objects in this document. New RDF objects will use this stylesheet automatically. The buttons allow you to set the stylesheet for all existing semantic objects to the new default stylesheet as well.
sl: V tem dokumentu nastavite privzeto slogovno tabelo za semantične predmete. Novi predmeti RDF bodo samodejno uporabili to slogovno tabelo. Gumbi omogočajo nastavitev slogovno tabelo za vse obstoječe pomenske predmete za novo privzeto slogovno tabelo.

en: Apply Stylesheet
sl: Uveljavi slog

en: System
sl: Sistem

en: User
sl: Uporabnik

en: Reapply Current
sl: Ponovno uveljavi trenutno

en: Edit %1
sl: Uredi %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Stylesheet Definition
sl: Definicija slogovne predloge

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Variables Available
sl: Spremenljivke, ki so na voljo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, variables)
en: Description
sl: Opis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, stylesheets)
en: Stylesheet Name
sl: Ime slogovne predloge

en: Empty
sl: Prazno

en: Blank
sl: Prazno

en: Valid
sl: Veljavno

en: Subject
sl: Zadeva

en: Object
sl: Predmet

en: Obj Type
sl: Vrsta predmeta

en: DataType
sl: Vrsta podatka

en: Stored In
sl: Shranjen v

en: This document contains an unknown checksum. When you give a password it might not be verified.
sl: Ta dokument vsebuje neznano kontrolno vsoto. Ko boste podatki geslo, ga ne bo mogoče preveriti.

en: This document contains an unknown encryption method. Some parts may be unreadable.
sl: Ta dokument vsebuje neznano metodo šifriranja. Nekateri deli so morda neberljivi.

en: This document contains incomplete encryption data. Some parts may be unreadable.
sl: Ta dokument vsebuje nepopolne podatke o šifriranju. Nekateri deli so morda neberljivi.

en: QCA has currently no support for SHA1 or PBKDF2 using SHA1. The document can not be opened.
sl: QCA trenutno ne podpira SHA1 ali PBKDF2 z uporabo SHA1. Dokumenta ni mogoče odpreti.

en: The manifest file seems to be corrupted. It cannot be modified and the document will remain unreadable. Please try and save the document again to prevent losing your work.
sl: Zdi se, da je datoteka manifesta poškodovana. Tega ni mogoče spremeniti in dokument bo ostal neberljiv. Poskusite dokument znova shraniti in preprečiti izgubo vašega dela.

en: The manifest file cannot be written. The document will remain unreadable. Please try and save the document again to prevent losing your work.
sl: Datoteke manifesta ni mogoče zapisati. Dokument bo ostal neberljiv. Poskusite znova shraniti dokument, da preprečite izgubo vašega dela.

en: Please enter the password to open this file.
sl: Prosimo vnesite geslo da odprete to datoteko.

en: Please enter the password to encrypt the document with.
sl: Prosimo vnesite geslo za šifriranje te datoteke.

en: Do you want to save the password?
sl: Ali želite shraniti geslo?

en: File '%1' is not readable
sl: Datoteke '%1' ni mogoče prebrati

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
sl: NAPAKA: Nepoznan protokol '%1'

en: The directory mode is not supported for remote locations.
sl: Imeniški način ni podprt za oddaljene lokacije.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change List
sl: Spremeni seznam

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Styles
sl: Spremeni sloge

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete
sl: Zbriši

en: Key Press
sl: Pritisk na tipko

en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: (qtundo-format)]
en: Text
sl: Besedilo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Column
sl: Zbriši stolpec

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Row
sl: Zbriši vrstico

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Footnote
sl: Vstavi nožno opombo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Endnote
sl: Vstavi zaključno opombo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Column Right
sl: Vstavi stolpec desno

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Column Left
sl: Vstavi stolpec levo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Row Below
sl: Vstavi vrstico pod

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Row Above
sl: Vstavi vrstico nad

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change List Numbering
sl: Spremeni številčenje seznama

[ctx: (qtundo-format)]
en: New Section
sl: Nova sekcija

[ctx: (qtundo-format)]
en: Direct Paragraph Formatting
sl: Neposredno oblikovanje odstavkov

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Section
sl: Preimenuj sekcijo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Column Width
sl: Prilagodi širino stolpca

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Row Height
sl: Prilagodi višino vrstice

[ctx: (qtundo-format)]
en: Split sections startings
sl: Začetki razdeljenih odsekov

[ctx: (qtundo-format)]
en: Split sections endings
sl: Konci razdeljenih odsekov

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste As Text
sl: Prilepi kot besedilo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste
sl: Prilepi

en: Index Reference
sl: Indeksiraj referenco

en: Text Reference
sl: Besedilna referenca

en: Please create an index to reference first.
sl: Prosim najprej ustvarite kazalo referenc.

en: Select the index you want to reference
sl: Izberite kazalo na katerega se želite sklicevati

en: Found 1 match | Found %1 matches
sl[0]: Najden %1 zadetek
sl[1]: Najdena %1 zadetka
sl[2]: Najdeni %1 zadetki
sl[3]: Najdenih %1 zadetkov

en: Found no match
sl: Ni najdenih zadetkov

en: Found no match
    
    No text was replaced
sl: Ni najdenih zadetkov
    
    Nobeno besedilo ni bilo zamenjano

en: 1 replacement made | %1 replacements made
sl[0]: Opravljena %1 zamenjava
sl[1]: Opravljeni %1 zamenjavi
sl[2]: Opravljene %1 zamenjave
sl[3]: Opravljeno %1 zamenjav

en: Replace %1 with %2?
sl: Zamenjam %1 z %2?

[ctx: new numbered section name]
en: New section %1
sl: Nova sekcija %1

[ctx: Underline Style]
en: None
sl: Brez

[ctx: Underline Style]
en: Single
sl: Enojni

[ctx: Underline Style]
en: Double
sl: Dvojni

[ctx: (qtundo-format)]
en: New Paragraph
sl: Nov odstavek

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Bookmark
sl: Dodaj zaznamek

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Annotation
sl: Dodaj zaznamek

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Index
sl: Vstavi stvarno kazalo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Variable
sl: Vstavi spremenljivko

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Break
sl: Vstavi prelom

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Table
sl: Vstavi tabelo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Merge Cells
sl: Združi celice

[ctx: (qtundo-format)]
en: Split Cells
sl: Razdruži celice

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Table Width
sl: Prilagojena širino tabele

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Border Formatting
sl: Spremeni oblikovanje obrobe

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Table Of Contents
sl: Vstavi kazalo vsebine

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Table Of Contents
sl: Spremeni kazalo vsebine

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Bibliography
sl: Vstavi bibliografijo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Citation
sl: Dodaj navedek

[ctx: (qtundo-format)]
en: Typing
sl: Tipkam

[ctx: (qtundo-format)]
en: Bold
sl: Polkrepko

[ctx: (qtundo-format)]
en: Italic
sl: Ležeče

[ctx: (qtundo-format)]
en: Underline
sl: Podčrtano

[ctx: (qtundo-format)]
en: Strike Out
sl: Prečrtaj

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Alignment
sl: Spremeni poravnavo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Vertical Alignment
sl: Nastavi navpično poravnavo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Decrease Indent
sl: Zmanjšaj zamik

[ctx: (qtundo-format)]
en: Increase Indent
sl: Povečaj zamik

[ctx: (qtundo-format)]
en: Decrease font size
sl: Zmanjšaj velikost pisave

[ctx: (qtundo-format)]
en: Increase font size
sl: Povečaj velikost pisave

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Font
sl: Nastavi pisavo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Font Size
sl: Nastavi velikost pisave

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Background Color
sl: Nastavi barvo ozadja

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Text Color
sl: Nastavi barvo besedila

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Character Style
sl: Nastavi slog znakov

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Paragraph Style
sl: Nastavi slog odstavka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Formatting
sl: Oblikovanje

[ctx: (qtundo-format)]
en: Format
sl: Oblika

en: Default
sl: Privzeto

en: Opacity
sl: Neprosojnost

en: Recent:
sl: Nedaven:

en: Add / Remove Colors...
sl: Dodaj / odstrani barve...

en: Add new author profile (starts out as a copy of current)
sl: Dodaj profil novega avtorja (začne se kot kopija trenutnega)

en: Delete the author profile
sl: Izbriši avtorjev profil

en: Name (not duplicate or blank name):
sl: Ime (ne duplikat ali prazno ime):

en: Name of Profile
sl: Ime profila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel)
en: Name:
sl: Ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblInitialsDesc)
en: Initials:
sl: Inicialke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTitleDesc)
en: Title:
sl: Naslov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPositionDesc)
en: Position:
sl: Položaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompanyDesc)
en: Company:
sl: Podjetje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmailDesc)
en: Email:
sl: E-pošta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneHome)
en: Telephone (home):
sl: Telefon (doma):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneWork)
en: Telephone (work):
sl: Telefon (delo):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFaxDesc)
en: Fax:
sl: Faks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreetDesc)
en: Street:
sl: Ulica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPostalDesc)
en: Postal code:
sl: Poštna številka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCityDesc)
en: City:
sl: Mesto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountryDesc)
en: Country:
sl: Država:

en: Import Data
sl: Uvozi podatke

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Recommended ( %1 )
sl: Priporočeno (%1)

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Locale ( %1 )
sl: Krajevne nastavitve ( %1 )

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Other ( %1 )
sl: Drugo ( %1)

en: Generic
sl: Splošno

en: Text
sl: Besedilo

en: Date
sl: Datum

en: Currency
sl: Valuta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_comboQuote)
en: None
sl: Brez

en: Please check the ranges you specified. The start value must be lower than the end value.
sl: Prosim preverite navedene obsege. Začetna vrednost mora biti nižja od končne.

en: Cannot find encoding: %1
sl: Ni moč najti kodnega nabora: %1

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_dataTab)
en: Data
sl: Podatki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: E&ncoding:
sl: Kod&ni nabor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_firstRowHeader)
en: First row contains headers
sl: Prva vrstica vsebuje glave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_firstColHeader)
en: First column contains headers
sl: Prvi stolpec vsebuje glave

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_formatTab)
en: Format
sl: Oblika

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_delimiterBox)
en: Delimiter
sl: Razmejitelj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioComma)
en: Comma
sl: Vejica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSemicolon)
en: Semicolon
sl: Podpičje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioOther)
en: Other
sl: Drugo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSpace)
en: Space
sl: Preslednica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Text&quote:
sl: Nare&kovaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Decimal symbol:
sl: Oznaka za decimalke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: Thousands separator:
sl: Oznaka za tisočice:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ignoreDuplicates)
en: Ignore duplicate delimiters
sl: Prezri podvojene razmejitelje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: &Format:
sl: &Oblika:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_rangesTab)
en: Ranges
sl: Obsegi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Update
sl: Posodobi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Import columns:
sl: Uvozi stolpce:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Import lines:
sl: Uvozi črte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: to
sl: do

en: &Try
sl: Poskusi

en: modified
sl: spremenjeno

en: &Details
sl: Podrobnosti

en: Get help...
sl: Priskrbite si pomoč...

[ctx: @info:tooltip]
en: Float Docker
sl: Plavajoče sidrišče

[ctx: @info:tooltip]
en: Close Docker
sl: Zapri sidrišče

[ctx: @info:tooltip]
en: Collapse Docker
sl: Strni sidrišče

[ctx: @info:tooltip]
en: Lock Docker
sl: Zakleni sidrišče

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbEncrypt)
en: &Encrypt
sl: Šifriraj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblKeywordsDesc)
en: Keywords:
sl: Ključne besede:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSubjectDesc)
en: Subject:
sl: Zadeva:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLastPrintedDesc)
en: Last printed:
sl: Zadnjič tiskano:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEditingDesc)
en: Total editing time:
sl: Celoten čas urejanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncryptedDesc)
en: Encryption:
sl: Šifriranje:

[ctx: Document title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTitleDesc)
en: Title:
sl: Naslov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRevisionDesc)
en: Revision number:
sl: Številka različice:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblModifiedDesc)
en: Modified:
sl: Spremenjeno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCommentsDesc)
en: Comments:
sl: Komentarji:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCreatedDesc)
en: Created:
sl: Narejena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filePathInfoLabel)
en: Path:
sl: Pot:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbReset)
en: &Reset
sl: &Ponastavi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbLanguageDesc)
en: Language:
sl: Jezik:

en: General
sl: Splošno

en: Last saved by
sl: Nazadnje je shranil

en: Use ';' (Example: Office;KDE;Calligra)
sl: Uporabi »;« (Zgled: Pisarna;KDE;Calligra)

en: This document will be decrypted
sl: Ta dokument bo dešifriran

en: Do not decrypt
sl: Ne dešifriraj

en: This document is encrypted
sl: Ta dokument je šifriran

en: D&ecrypt
sl: &Dešifriraj

en: This document will be encrypted.
sl: Ta dokument bo šifriran.

en: Do not encrypt
sl: &Ne šifriraj

en: This document is not encrypted
sl: Ta dokument ni šifriran

en: This document does not support encryption
sl: Ta dokument ne podpira šifriranja

en: <qt>Decrypting the document will remove the password protection from it.<p>Do you still want to decrypt the file?</qt>
sl: <qt>Dešifriranje dokumenta bo odstranilo njegovo zaščito z geslom.<p>Želite še vedno dešifrirati datoteko?</qt>

en: Confirm Decrypt
sl: Potrdi dešifriranje

en: Decrypt
sl: Dešifriraj

en: <qt>Your document could not be saved automatically.<p>To complete the decryption, please save the document.</qt>
sl: <qt>Vašega dokumenta ni mogoče samodejno shraniti.<p> Za dokončanje dešifriranja, prosimo shranite dokument.</qt>

en: Save Document
sl: Shrani dokument

en: <qt>The document has been changed since it was opened. To complete the decryption the document needs to be saved.<p>Do you want to save the document now?</qt>
sl: <qt>Dokument je bil po odprtju spremenjen. Za dokončanje dešifriranja je dokument treba shraniti.<p>Ali želite shraniti dokument zdaj?</qt>

en: <qt>The document is currently saved as %1. The document needs to be changed to <b>OASIS OpenDocument</b> to be encrypted.<p>Do you want to change the file to OASIS OpenDocument?</qt>
sl: <qt>Dokument je trenutno shranjen kot %1. Dokument je treba spremeniti v <b>OASIS OpenDocument</b> za šifriranje.<p>Ali želite spremeniti datoteko v OASIS OpenDocument?</qt>

en: Change Filetype
sl: Spremeni vrsto datoteke

en: Change
sl: Spremeni

en: <qt>Your document could not be saved automatically.<p>To complete the encryption, please save the document.</qt>
sl: <qt>Vašega dokumenta ni mogoče samodejno shraniti.<p>Za dokončanje šifriranja shranite dokument.</qt>

en: <qt>The document has been changed since it was opened. To complete the encryption the document needs to be saved.<p>Do you want to save the document now?</qt>
sl: <qt> Dokument je bil po odprtju spremenjen. Za dokončanje šifriranja je dokument treba shraniti.<p>Ali želite shraniti dokument zdaj? </qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, remove)
en: Remove
sl: Odstrani

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, open)
en: Open palette
sl: Odpri paleto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, save)
en: Save palette
sl: Shrani paleto

en: Add Color To Palette
sl: Dodaj barvo k paleti

en: Color name:
sl: Ime barve:

en: Gimp Color Palette (*.gpl)
sl: Gimpova barvna paleta (*.gpl)

en: Cannot write to palette file %1. Maybe it is read-only.
sl: V datoteko palete %1 ni mogoče pisati. Mogoče je namenjena samo za branje.

en: Palette
sl: Paleta

en: Add/Remove Colors
sl: Dodaj/odstrani barve

[ctx: No stroke or fill]
en: None
sl: Noben

[ctx: Solid color stroke or fill]
en: Solid
sl: Trdno

en: Gradient
sl: Preliv

en: Pattern
sl: Vzorec

en: Change the filling color
sl: Spremeni barvo polnila

en: Change the filling gradient
sl: Spremeni gradient polnila

en: Change the filling pattern
sl: Spremeni vzorec polnila

en: Target:
sl: Cilj:

en: Fill
sl: Polni

[ctx: Linear gradient type]
en: Linear
sl: Linearno

[ctx: Radial gradient type]
en: Radial
sl: Radialno

[ctx: Conical gradient type]
en: Conical
sl: Stožčno

en: Repeat:
sl: Ponovi:

[ctx: No gradient spread]
en: None
sl: Noben

en: Reflect
sl: Odsevaj

en: Repeat
sl: Ponovi

en: Overall opacity:
sl: Vsesplošna neprosojnost:

en: &Add to Predefined Gradients
sl: Dodaj v vnaprej določene gradiente

en: Icon and Text
sl: Ikona in besedilo

en: Icon only
sl: Samo ikona

en: Tabs side
sl: Zavihki pri strani

en: Top side
sl: Na vrhu

en: Bottom side
sl: Na dnu

en: Left side
sl: Na levi

en: Right side
sl: Na desni

en: Page Layout
sl: Podoba strani

en: Apply to document
sl: Uveljavi v dokumentu

en: Left Edge:
sl: Levi rob:

en: Right Edge:
sl: Desni rob:

en: Binding Edge:
sl: Rob za vezavo:

en: Page Edge:
sl: Rob strani:

en: Facing Pages:
sl: Nasprotni strani:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, facingPages)
en: Facing pages
sl: Nasprotni strani

en: Page Layout:
sl: Postavitev strani:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unitsLabel)
en: Unit:
sl: Enota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stylesLabel)
en: Follow style:
sl: Sledi slogu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size:
sl: Velikost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width:
sl: Širina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Height:
sl: Višina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Orientation:
sl: Usmeritev:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, portrait)
en: Portrait
sl: Pokončno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, landscape)
en: Landscape
sl: Ležeče

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, facingPageLabel)
en: Facing pages:
sl: Dvostransko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, singleSided)
en: Single sided
sl: Enostransko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Text direction:
sl: Smer besedila:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Automatic
sl: Samodejno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Left to right
sl: Z leve na desno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Right to left
sl: Z desne na levo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, margins)
en: Margins
sl: Robovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Top:
sl: Zgoraj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Binding edge:
sl: Rob za vezavo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Page edge:
sl: Rob strani:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Bottom:
sl: Spodaj:

[ctx: @info:tooltip]
en: Import resource
sl: Uvozi vir

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete resource
sl: Izbriši vir

[ctx: @info:tooltip]
en: Download resource
sl: Naloži vir

[ctx: @info:tooltip]
en: Share Resource
sl: Deli vir

[ctx: @title:window]
en: Choose File to Add
sl: Izberite datoteko za dodajanje

en: New tag
sl: Nova značka

en: Assign to tag
sl: Določi k znački

en: Remove from this tag
sl: Odstrani od te značke

en: Remove from other tag
sl: Odstrani od druge značke

en: Tags
sl: Značke

en: Unable to undelete tag
sl: Nemogoče povrniti že zbrisano značko

en: <qt>The tag you are trying to undelete already exists in tag list.<br>Please enter a new, unique name for it.</qt>
sl: <qt>Značka, ki jo poskušate obnoviti od zbrisanih, že obstaja na seznamu značk.<br>Prosim vnesite novo edinstveno ime.</qt>

en: Tag was not undeleted.
sl: Značka ni bila obnovljena od zbrisanih.

en: First line indent
sl: Zamik prve vrstice

en: Left indent
sl: Levi zamik

en: Right indent
sl: Desni zamik

en: Change the color of the shadow
sl: Spremeni barvo sence

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Blur:
sl: Zamegli:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Distance:
sl: Razdalja:

en: Round cap
sl: Okrogla oznaka

en: Square cap
sl: Kvadratna oznaka

en: Round join
sl: Okrogli stik

en: Bevel join
sl: Porezan stik

en: Thickness:
sl: Debelina:

en: Set line width of actual selection
sl: Določi črto s trenutno izbiro

en: Change the color of the line/border
sl: Spremeni barvo črte/roba

en: Tag
sl: Značka

[ctx: @info:tooltip]
en: <qt>Entering search terms here will add to, or remove resources from the current tag view.<para>To filter based on the partial, case insensitive name of a resource:<br><icode>partialname</icode> or <icode>!partialname</icode>.</para><para>In-/exclusion of other tag sets:<br><icode>[Tagname]</icode> or <icode>![Tagname]</icode>.</para><para>Case sensitive and full name matching in-/exclusion:<br><icode>"ExactMatch"</icode> or <icode>!"ExactMatch"</icode>.</para>Filter results cannot be saved for the <interface>All Presets</interface> view.<br>In this view, pressing <interface>Enter</interface> or clearing the filter box will restore all items.<br>Create and/or switch to a different tag if you want to save filtered resources into named sets.</qt>
sl: <qt>Če vnesete iskalne izraze tukaj, boste dodali ali odstranili vire iz trenutnega pogleda značk.<para>Za filtriranje na podlagi delnega na male/velike črke neobčutljivega imena vira: <br><icode>delno_ime</icode> ali <icode>!delno_ime</icode>.</para><para>Vključitev / izključitev drugih nizov značk:<br><icode>[Ime_značke]</icode> ali <icode>![Ime_značke]</icode>.</para> <para>Vkjučitev / izključitev občutljivosti na male in velike črke :<br><icode>"ExactMatch"</icode> ali <icode>!"ExactMatch" </icode>.</para>Rezultatov filtriranja ni mogoče shraniti za pogled <interface>Vse prednastavitve</interface>.<br>V tem pogledu pritisnite <interface>Enter</interface> ali če izbrišite filtrirno polje in vsi elementi bodo obnovljeni.<br>Ustvarite in/ali preklopite na drugačno oznako, če želite filtrirane vire shraniti v poimenovane sklope.</qt>

[ctx: @info:tooltip]
en: <qt>Entering search terms here will add to, or remove resources from the current tag view.<para>To filter based on the partial, case insensitive name of a resource:<br><icode>partialname</icode> or <icode>!partialname</icode>.</para><para>In-/exclusion of other tag sets:<br><icode>[Tagname]</icode> or <icode>![Tagname]</icode>.</para><para>Case sensitive and full name matching in-/exclusion:<br><icode>"ExactMatch"</icode> or <icode>!"ExactMatch"</icode>.</para>Pressing <interface>Enter</interface> or clicking the <interface>Save</interface> button will save the changes.</qt>
sl: <qt>Če vnesete iskalne izraze tukaj, boste dodali ali odstranili vire iz trenutnega pogleda značk.<para>Za filtriranje na podlagi delnega na male/velike črke neobčutljivega imena vira: <br><icode>delno_ime</icode> ali <icode>!delno_ime</icode>.</para><para>Vključitev / izključitev drugih nizov značk:<br><icode>[Ime_značke]</icode> ali <icode>![Ime_značke]</icode>.</para> <para>Vkjučitev / izključitev občutljivosti na male in velike črke :<br><icode>"ExactMatch"</icode> ali <icode>!"ExactMatch" </icode>.</para>S pritiskom na <interface>Enter</interface> ali s klikom na Gumb <interface>Shrani</interface> shrani spremembe.</qt>

en: Enter resource filters here
sl: Vnesite filtre virov tu

[ctx: @info:tooltip]
en: <qt>Save the currently filtered set as the new members of the current tag.</qt>
sl: <qt>Shrani trenutno filtrirano množico niz kot nove člane trenutne značke.</qt>

en: Rename tag
sl: Preimenuj značko

en: Delete this tag
sl: Zbriši to značko

en: Clear undelete list
sl: Očisti seznam obnovitev

en: Undelete
sl: Obnovi že zbrisano

en: Icon Size
sl: Velikost ikone

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
sl: Privzeto

en: Toolbox
sl: Orodjarna

en: Tool Options
sl: Možnosti orodja

en: Toggles organizing the options in tabs or not
sl: Preklaplja organizacijo možnosti po zavihkih ali ne

en: deselect item
sl: prekliči izbiro predmeta

en: select item
sl: izberi predmet

en: Fit Page Width
sl: Prilagodi širini strani

en: Fit Page
sl: Prilagodi strani

en: Actual Pixels
sl: Dejanski piksli

en: Fit Text Width
sl: Prilagodi širini besedila

en: Use same aspect as pixels
sl: Uporabi enake proporce kot piksli

en: Zoom to Selection
sl: Povečaj izbrano

en: Zoom to All
sl: Povečaj vse

en: All supported formats
sl: Vsi podprti formati
