TextShape - en to sl translation catalogue (481 entries)

en: Annotation
sl: Zabeležka

en: Annotation shape to show annotation content
sl: Oblika zabeležke za prikaz njene vsebine

en: Annotation Shape
sl: Oblika zabeležke

[ctx: (qtundo-format)]
en: Accept change
sl: Sprejmi spremembo

[ctx: Disable Shrink To Fit]
en: Disable
sl: Onemogoči

[ctx: Enable Shrink To Fit]
en: Enable
sl: Omogoči

[ctx: (qtundo-format) Enable/Disable Grow To Fit Width]
en: %1 Grow To Fit Width
sl: %1 Povečaj, da prilagodiš širini

[ctx: (qtundo-format) Enable/Disable Grow To Fit Height]
en: %1 Grow To Fit Height
sl: %1 Povečaj, da prilagodiš višini

[ctx: (qtundo-format) Enable/Disable Shrink To Fit]
en: %1 Shrink To Fit
sl: %1 Skrči, da bo po meri

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change List Level
sl: Spremeni nivo seznama

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reject change
sl: Zavrni spremembo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Changes
sl: Prikaži spremembe

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Changes
sl: Skrij spremembe

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AcceptRejectChangeDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TableOfContentsConfigure) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TableOfContentsStyleConfigure)
en: Dialog
sl: Pogovorno okno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, acceptButton)
en: Accept
sl: Sprejmi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rejectButton)
en: Reject
sl: Zavrni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: Cancel
sl: Prekliči

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Change Log
sl: Dnevnik sprememb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Author
sl: Avtor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Date
sl: Datum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Type
sl: Vrsta

en: Ascending
sl: Naraščajoče

en: Descending
sl: Padajoče

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, configureBibliography) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, BibliographyConfigureDialog)
en: Configure bibliography
sl: Nastavi bibliografijo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Formatting of bibliography entries
sl: Oblikovanje bibliografskih vnosov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prefixLabel)
en: Prefix:
sl: Predpona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suffixLabel)
en: Suffix:
sl: Končnica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, numberedEntries)
en: Number entries
sl: Številski vnosi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Sort
sl: Razvrsti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sortByPosition)
en: Sort by position
sl: Razvrsti po položaju

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sortKeyGroupBox)
en: Sort keys
sl: Ključi razvrščanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addSortKeyButton)
en: Add sort key
sl: Dodaj ključ razvrščanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sortAlgorithmLabel)
en: Sort algorithm:
sl: Algoritem za razvrščanje:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sortAlgorithm)
en: Alphanumeric
sl: Alfanumerično

en: Bibliography
sl: Bibliografija

en: References
sl: Sklici

en: This is a line of inserted text.
sl: To je vrstica vstavljenega besedila.

en: This is a line of deleted text.
sl: To je vrstica zbrisanega besedila.

en: This is a line of text whose format has been changed.
sl: To je vrstica besedila, kjer se je spremenilo oblikovanje.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ChangeConfigureDialog)
en: Configure Change Tracking
sl: Nastavi spremljanje sprememb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: General Settings
sl: Splošne nastavitve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Saving Format
sl: Shranjevanje oblike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, deltaXmlRadioButton)
en: DeltaXML (Experimental)
sl: DeltaXML (poskusno)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Author Name
sl: Ime avtorja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Change Visualization Settings
sl: Spremeni nastavitve upodobitve

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, insertionGroupBox)
en: Insertions
sl: Vstavitve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, insertionColorLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deletionColorLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formatColorLabel)
en: Background Color
sl: Barva ozadja

note: i18n: ectx: property (html), widget (QTextEdit, previewTextEdit)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p align="center" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:11pt; font-weight:600; text-decoration: underline;">Preview</span></p>
    <p align="center" style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:12pt; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Inserted Text</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">This is a line of text before the inserted text. This is a line of inserted text. This is a line after the inserted text.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Deleted Text</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">This is a line of text before the deleted text. This is a line of deleted text. This is a line after the deleted text.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Formatted Text</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">This is a line of text before the format-change text. This is a line of text whose format has been changed. This is a line of text after the format-change text.</span></p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p align="center" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:11pt; font-weight:600; text-decoration: underline;">Predogled</span></p>
    <p align="center" style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:12pt; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> <span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Vstavljeno besedilo</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> <span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">To je vrstica besedila pred vstavljenim besedilom. To je vrstica vstavljenega besedila. To je vrstica po vstavljenem besedilu.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Izbrisano besedilo</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">To je vrstica besedila pred izbrisanim besedilom. To je izbrisano besedilo. To je vrstica besedila po izbrisanem besedilu.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Oblikovno besedilo</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">To je vrstica besedilo pred besedilo s spremenjeno obliko. To je besedilo katerega oblikovanje je spremenjeno. To je vrstica besedila po besedilu s spremenjeno obliko.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, deletionGroupBox)
en: Deletions
sl: Brisanja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, formatGroupBox)
en: Format Changes
sl: Spremembe oblike

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChangeTrackingOptions)
en: Change Tracking Options
sl: Nastavitve za spremljanje sprememb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureChangeTrackingButton)
en: Configure Settings
sl: Nastavite možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, recordChangesCheckBox)
en: Record Changes
sl: Beleži spremembe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showChangesCheckBox)
en: Show Changes
sl: Prikaži spremembe

en: Font
sl: Pisava

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: General
sl: Splošno

[ctx: Name of the style]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
sl: Ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Next style:
sl: Naslednji slog:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Parent style:
sl: Nadrejeni slog:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inToc)
en: Include in table of contents
sl: Vključi v kazalo vsebine

en: Normal
sl: Običajno

en: Small Caps
sl: Pomanjšane velike črke

en: Uppercase
sl: Velike črke

en: Lowercase
sl: Male črke

en: Capitalize
sl: Prve črke v velike

en: Superscript
sl: Nadpisano

en: Subscript
sl: Podpisano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textColorLabel)
en: Text color:
sl: Barva besedila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color:
sl: Barva ozadja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Underlining:
sl: Podčrtava:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Strikethrough:
sl: Prečrtano:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Capitalization:
sl: Velikost črk:

[ctx: Character position]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Position:
sl: Pozicija:

en: Select
sl: Izberi

en: The document already contains the bibliography entry with different data.
    Do you want to adjust existing entries?
sl: Ta dokument že vsebuje bibliografski vnos z drugačnimi podatki.\ Ali želite prilagoditi že vnesenim vnosom?

en: Warning
sl: Opozorilo

en: Short name%1
sl: Kratko ime %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CitationInsertionDialog)
en: Insert Bibliography entry
sl: Vstavi bibliografski vnos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Insert Bibliography Entry Details
sl: Vstavi podrobnosti bibliografskega vnosa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortnameLabel)
en: Short Name:
sl: Kratko ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sourcetypeLabel)
en: Source:
sl: Vir:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Article
sl: Sestavek

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Book
sl: Knjiga

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Booklet
sl: Knjižica

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Conference
sl: Konferenca

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Email
sl: E-pošta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: Inbook
sl: V knjigi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: Incollection
sl: V zbirki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: Inproceedings
sl: V poročilih

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Journal
sl: Dnevnik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Manual
sl: Priročnik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Masters thesis
sl: Magistrsko delo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Misc
sl: Razno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: PhD thesis
sl: Doktorska disertacija

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Proceedings
sl: Poročila

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: Tech Report
sl: Tehnično poročilo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Unpublished
sl: Neobjavljeno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 1
sl: po meri 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 2
sl: po meri 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 3
sl: po meri 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 4
sl: po meri 4

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 5
sl: po meri 5

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authorLabel)
en: Author:
sl: Avtor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
sl: Naslov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yearLabel)
en: Year:
sl: Leto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, publisherLabel)
en: Publisher:
sl: Založnik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: Address:
sl: Naslov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, chapterLabel)
en: Chapter:
sl: Poglavje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, editorLabel)
en: Editor:
sl: Urednik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pagesLabel)
en: Page(s):
sl: Strani:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, booktitleLabel)
en: Book title:
sl: Naslov knjige:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, editionLabel)
en: Edition:
sl: Izdaja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, publicationLabel)
en: Publication:
sl: Publikacija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, volumeLabel)
en: Volume:
sl: Knjižna zbirka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, institutionLabel)
en: Institution:
sl: Ustanova:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organisationLabel)
en: Organisation:
sl: Organizacija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reporttypeLabel)
en: Type of Report:
sl: Vrsta poročila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, schoolLabel)
en: University:
sl: Univerza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, journalLabel)
en: Journal:
sl: Revija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, monthLabel)
en: Month:
sl: Mesec:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, seriesLabel)
en: Series:
sl: Zaporedje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: Number:
sl: Številka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noteLabel)
en: Note:
sl: Opomba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, annotationLabel)
en: Annotation:
sl: Zabeležka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud1Label)
en: User-defined 1:
sl: Uporabniško definirano 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud3Label)
en: User-defined 3:
sl: Uporabniško definirano 3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud2Label)
en: User-defined 2:
sl: Uporabniško definirano 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud4Label)
en: User-defined 4:
sl: Uporabniško definirano 4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud5Label)
en: User-defined 5:
sl: Uporabniško definirano 5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: OR
sl: ALI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: From the document:
sl: Iz dokumenta:

en: Used Styles
sl: Uporabljeni slogi

en: Unused Styles
sl: Neuporabljeni slogi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Colors
sl: Barve

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shadowGroupBox)
en: Text Shadow
sl: Senca besedila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadowColorLabel)
en: Color:
sl: Barva:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadowDistanceLabel)
en: Distance:
sl: Oddaljenost:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, positionGroupBox)
en: Position
sl: Položaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hyphenate)
en: Automatic hyphenation
sl: Samodejno deljenje besed

en: Select Font
sl: Izberite pisavo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Font
sl: Pisava

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addBibliography) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, InsertBibliographyDialog)
en: Insert Bibliography
sl: Vstavi bibliografijo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titlegroupBox)
en: Bibliography title
sl: Naslov bibliografije

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Bibliography entries
sl: Bibliografski vnosi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bibTypesLabel)
en: Bibliography type:
sl: Vrsta bibliografije:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: In book
sl: V knjigi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: In collection
sl: V zbirki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: In proceedings
sl: V poročilih

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Tech report
sl: Tehnično poročilo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom1
sl: po meri 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom2
sl: po meri 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom3
sl: po meri 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom4
sl: po meri 4

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom5
sl: po meri 5

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, availableFieldsLabel)
en: Available fields
sl: Razpoložljiva polja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: Add >>
sl: Dodaj >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, span)
en: Span
sl: Razpon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: <<Remove
sl: <<Odstrani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addedFieldsLabel)
en: Fields added
sl: Dodana polja

en: Special Characters
sl: Posebni znaki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonInsert)
en: Insert
sl: Vstavi

[ctx: Close dialog]
en: Close
sl: Zapri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel)
en: Quick search:
sl: Hitro iskanje:

en: The URL is invalid
sl: Spletni naslov je neveljaven

en: Bookmark does not exist
sl: Zaznamek ne obstaja

en: Fetching the title: 0% complete
sl: Pridobivanje naslova: 0% končano

en: Fetch timed out
sl: Čas pridobivanja je potekel

en: Fetching the title: %1% complete
sl: Pridobivanje naslova: %1 končano

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LinkInsertionDialog)
en: Link
sl: Povezava

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, weblinkInsertionTab)
en: Web Link
sl: Spletna povezava

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, weblinkInsertionTab)
en: Insert links to web documents. You can provide both URL and a label for the link,
     or just enter the URL and hit "Fetch the title from URL"
sl: Vstavi povezave v spletne dokumente. Pripravite spletni naslov in oznako povezave,
     ali samo dobavite spletni naslov in zahtevate "Pridobi naslov dokumenta s spletnega naslova"

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: The address of your document (Uniform Resource Locator)
sl: Spletni naslov vašega dokumenta (URL)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en:  URL:
sl:  spletni naslov:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, fetchTitleButton)
en: Hit this button to get the title from the URL. Redirections are also handled.
sl: Kliknite na ta gumb, da pridobite naslov dokumenta s tega spletnega naslova. Preusmeritve so tudi pravilno obdelane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fetchTitleButton)
en: Fetch Title From URL
sl: Dobavi naslov dokumenta s tega spletnega naslova

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6)
en: The text that will be displayed for your link
sl: Besedilo, ki bo prikazano na povezavi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en:  Text:
sl:  Besedilo:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, bookmarkLinkInsertionTab)
en: Link To Bookmark
sl: Povezava na zaznamek

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, bookmarkLinkInsertionTab)
en: Insert links to Bookmarks. To create bookmarks,
    click "Bookmarks" in the Links and Bookmarks section
sl: Vstavi povezave do zaznamkov. Za kreiranje zaznamkov,
    kliknite "Zaznamki" v sekciji Povezave in zaznamki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: The name of the bookmark to where the link has to point to
sl: Ime zaznamka, kamor kaže povezava

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en:  Name:
sl:  Ime:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ListLevelWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ParagraphIndentSpacing) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox)
en: <p><ul><li><b>Single</b>: The normal linespacing</li></ul></p>
sl: <p><ul><li><b>Enojni</b>: Običajni razmik vrstic</li></ul></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addTabStop)
en: Add tab stop
sl: Dodaj položaj tabulatorja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, labelFollowedBy)
en: Tab character
sl: Tabulatorski znak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, labelFollowedBy)
en: Space character
sl: Presledek

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, labelFollowedBy)
en: Nothing
sl: Nič

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: LABEL
sl: OZNAKA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tabStopLabel)
en: First line separated from label by:
sl: Prva vrstica je ločena od značke z:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, left) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Left
sl: Levo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, center) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Center
sl: Na sredino

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, right) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Right
sl: Desno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, increaseLabel)
en: Per level increase:
sl: Korak povečanja za vsak nivo:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, numberTab)
en: Number
sl: Številka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Format:
sl: Oblika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Display levels above:
sl: Prikaži višje nivoje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, synchro)
en: Letter synchronization
sl: Usklajevanje črk

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, bulletTab)
en: Bullet
sl: Točka

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, imageTab)
en: Picture
sl: Slika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Load Image...
sl: Naloži sliko...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRename)
en: &Rename
sl: &Preimenuj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: &Delete
sl: &Briši

en: Rename Bookmark
sl: Preimenuj zaznamek

en: Please provide a new name for the bookmark
sl: Prosim,vnesite novo ime za zaznamek

en: A bookmark with the name "%1" already exists.
sl: Zaznamek z imenom "%1" že obstaja.

en: Insert Bookmark
sl: Vstavi zaznamek

en: Please provide a name for the bookmark
sl: Prosim, vnesite ime zaznamka

en: Manage Bookmarks
sl: Upravljaj z zaznamki

en: Footnote Settings
sl: Nastavitve noge

en: Endnote Settings
sl: Nastavitve zaključne opombe

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Automatic Numbering:
sl: Samodejno oštevilčenje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prefix)
en:  Prefix:
sl:  Predpona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startAt)
en:  Start at:
sl:  Začni pri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numStyle)
en:  Format:
sl:  Oblika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suffix)
en:  Suffix:
sl:  Končnica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, beginAt)
en: Starts over at:
sl: Začni znova pri:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, beginAtCombo)
en: Page
sl: Stran

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, beginAtCombo)
en: Chapter
sl: Poglavje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, beginAtCombo)
en: Document
sl: Dokument

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, continuationBox)
en: Continuation Notice:
sl: Opomba o nadaljevanju:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cont2)
en: Text saying it is a continuation:
sl: Besedilo, ki pove, da gre za nadaljevanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cont1)
en:  Text saying it will continue:
sl:  Besedilo ki pove, da se bo sledilo nadaljevanje:

[ctx: Automatic horizontal alignment]
en: Auto
sl: Samodejna

[ctx: Text alignment]
en: Left
sl: Leva

[ctx: Text alignment]
en: Right
sl: Desna

[ctx: Text alignment]
en: Centered
sl: Na sredi

[ctx: Tab follows the bullet or number]
en: Tab Stop
sl: Položaj tabulatorja

[ctx: Space]
en: Space
sl: Presledek

[ctx: None]
en: Nothing
sl: Nič

en: Select a list image
sl: Izberi sliko seznamske točke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Start at:
sl: Začni pri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Alignment:
sl: Poravnava:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Depth:
sl: Globina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Display Levels:
sl: Prikaži nivoje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Bullet/Number followed by
sl: Točke/številke, ki jim sledijo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: at
sl: pri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Aligned at
sl: Poravnan pri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Indented at
sl: Zamik pri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Custom character:
sl: Znak po meri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restartNumbering)
en: Restart numbering at this paragraph
sl: Znova zaženi številčenje pri tem odstavku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, letterSynchronization)
en: Letter Synchronization
sl: Usklajevanje črk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width
sl: Širina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, insertImageLabel)
en: Insert Image
sl: Vstavi sliko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height
sl: Višina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertImage)
en: Browse...
sl: Brskaj ...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Background
sl: Ozadje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color
sl: Barva ozadja

en: Whole Word
sl: Cela beseda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Drop caps:
sl: Opusti velike črke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Distance to paragraph:
sl: Razdalja do odstavka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of characters:
sl: Število znakov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Number of lines it covers:
sl: Število vrstic, ki jih pokriva:

en: Indent/Spacing
sl: Zamik/Razmik

en: General Layout
sl: Splošni razpored

en: Bullets/Numbers
sl: Točke/številke

en: Decorations
sl: Okraski

en: Drop Caps
sl: Opusti velike črke

[ctx: Line spacing value]
en: Single
sl: Enojni

[ctx: Line spacing value]
en: 1.5 Lines
sl: 1.5 vrstice

[ctx: Line spacing value]
en: Double
sl: Dvojni

[ctx: Line spacing type]
en: Proportional
sl: Proporcionalen

[ctx: Line spacing type]
en: Additional
sl: Dodaten

[ctx: Line spacing type]
en: Fixed
sl: Nespremenjen

[ctx: Line spacing type]
en: At least
sl: Najmanj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Indent
sl: Zamik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Left:
sl: Levo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Right:
sl: Desno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: First Line:
sl: Prva vrstica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoTextIndent)
en: Auto-infer from text size
sl: Samodejno sklepanje na velikost besedila

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Line Spacing
sl: Razmik vrstic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Use Font Metrics:
sl: Uporabi metrike pisave:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Paragraph Space
sl: Presledki med odstavki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Before:
sl: Pred:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: After:
sl: Po:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Alignment
sl: Poravnava

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, justify)
en: Justify
sl: Poravnaj obojestransko

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Behavior at End of Frame/Page
sl: Obnašanje pred koncem okvirja/strani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepTogether)
en: Keep lines together
sl: Obdrži vrstice skupaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, breakBefore)
en: Insert break before paragraph
sl: Vstavi prelom pred odstavkom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, breakAfter)
en: Insert break after paragraph
sl: Vstavi prelom za odstavkom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Leave at least this many lines (orphans):
sl: Pusti vsaj toliko vrstic (sirot):

en: Paragraph Format
sl: Oblika odstavka

en: Insert a table
sl: Vstavi tabelo

en: Section name
sl: Ime razdelka

en: Configure sections
sl: Nastavitve razdelkov

en: Invalid characters or section with such name exists.
sl: Obstajajo neveljavni znaki ali razdelki s takim imenom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Section name:
sl: Ime razdelka:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SectionsSplitDialog)
en: Split sections
sl: Razcepi razdelke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Insert paragraph...
sl: Vstavi odstavek...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: before start of section:
sl: pred začetkom razdelka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: after end of section:
sl: po koncu razdelka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, insertAnnotation)
en: Insert Note
sl: Vstavi opombo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, removeAnnotation)
en: Remove Note
sl: Odstrani opombo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addCitation)
en: Add caption
sl: Dodaj napis slike

en: Change font format
sl: Spremeni obliko pisave

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addCitation)
en: Insert citation at current position
sl: Vstavi navedek na trenutnem položaju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addCitation)
en: Insert Citation
sl: Vstavi navedek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, configureBibliography)
en: Configure Bibliography
sl: Nastavi bibliografijo

en: Inserts a footnote at the current cursor position
sl: Vstavi nožno opombo na trenutnem položaju kazalke

en: Inserts an endnote at the current cursor position
sl: Vstavi zaključno opombo na trenutnem položaju kazalke

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addEndnote)
en: Endnote
sl: Zaključna opomba

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addFootnote)
en: Footnote
sl: Nožna opomba

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, SimpleInsertWidget)
en: Other insertions from "References"  below and in "Add Shape" docker
sl: Ostali vstavki iz "Referenc" spodaj ali "Dodaj obliko"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, insertLink)
en: Hyperlinks
sl: Povezave

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, invokeBookmarkHandler)
en: Bookmarks
sl: Zaznamki

en: Change paragraph format
sl: Spremeni obliko odstavka

en: Recently Used Level Formats
sl: Zadnje uporabljeni nivoji formatov

en: Library of Level Formats
sl: Knjižnica nivojev formatov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bDelete)
en: Delete
sl: Zbriši

en: Edit...
sl: Uredi...

en: Define New Level Format...
sl: Določi nov nivo formatov...

en: Define new bullet or numbering format
sl: Določi novo točko ali številčni format

en: Define New List Level Format
sl: Določi nov nivojski seznam formatov

en: Edit List Level Format
sl: Uredi seznam nivojev formatov

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addToC)
en: Contents
sl: Vsebina

en: Set Border Color...
sl: Nastavi barvo obrobe ...

[ctx: No border - has to fit in 48pixels]
en: None
sl: Brez

en: No Border
sl: Brez obrobe

en: Create a new style inheriting the current style
sl: Ustvari nov slog ki deduje po trenutnem slogu

en: New Style
sl: Nov slog

en: Another style named '%1' already exist. Please choose another name.
sl: Slog z imenom »%1« že obstaja. Prosimo, izberite drugo ime.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QListView, paragraphStylesListView)
en: Paragraph
sl: Odstavek

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QListView, characterStylesListView)
en: Character
sl: Znak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bNew)
en: &New
sl: &Nov

en: Style Manager
sl: Upravitelj slogov

en: Save Changes
sl: Shrani spremembe

en: You have changes that are not applied. What do you want to do with those changes?
sl: Imate spremembe, ki niso uveljavljene. Kaj želite narediti s temi spremembami?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">It is possible to assign a named style to text and alter the style properties to change all text with that style.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Applying a style change will reformat all text that previously got the named style assigned to it. Use the Styles docker to apply styles to text.</p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> It is possible to assign a named style to text and alter the style properties to change all text with that style.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> Applying a style change will reformat all text that previously got the named style assigned to it. Use the Styles docker to apply styles to text.</p></body></html>

en: Create a new style with the current properties
sl: Ustvari nov slog s trenutnimi lastnostmi

en: New style
sl: Nov slog

en: None
sl: Brez

en: Insert Table
sl: Vstavi tabelo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupLogical)
en: Columns and rows
sl: Stolpci in vrstice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelColumns)
en: Number of columns:
sl: Število stolpcev:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRows)
en: Number of rows:
sl: Število vrstic:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupPhysical)
en: Width strategy
sl: Strategija širine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFixed)
en: Fixed column width:
sl: Fiksna širina stolpca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFitContents)
en: Fit to contents
sl: Prilagodi vsebini

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFitAvail)
en: Fit to available surrounding
sl: Prilagodi razpoložljivi okolici

en: Table of Contents - Configure
sl: Kazalo vsebine - nastavi

en: Table Title
sl: Naslov tabele

en: Use outline
sl: Uporabi oris

en: Use styles
sl: Uporabi sloge

en: Configure
sl: Nastavi

en: Index
sl: Stvarno kazalo

en: Styles
sl: Slogi

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Tab 1
sl: Zavihek 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelTitle)
en: Title
sl: Naslov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useOutline) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useStyles)
en: CheckBox
sl: Potrditveno polje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureStyles)
en: PushButton
sl: Potisni gumb

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tab 2
sl: Zavihek 2

en: Level %1
sl: Stopnja %1

en: Level
sl: Stopnja

en: Style
sl: Slog

en: Table of Contents - Configure Styles
sl: Kazalo vsebine - nastavi sloge

en: Styles available
sl: Slogi ki so na voljo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stylesAvailableLabel)
en: TextLabel
sl: BesedilnaOznaka

en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: Table Of Contents
sl: Kazalo vsebine

en: Insert a Table of Contents into the document.
sl: Vstavi kazalo v dokument.

en: Insert Custom...
sl: Vstavi po meri ...

en: Insert a custom Table of Contents into the document.
sl: Vstavi kazalo po meri v dokument.

en: Configure...
sl: Nastavi ...

en: Configure the Table of Contents
sl: Nastavi kazalo vsebine

en: Insert footnote with auto number
sl: Vstavi nožno opombo s samodejno številko

en: Insert Labeled Footnote
sl: Vstavi označeno nožno opombo

en: Insert with label:
sl: Vstavi z oznako:

en: Insert endnote with auto number
sl: Vstavi končno opombo s samodejno številko

en: Insert Labeled Endnote
sl: Vstavi označeno zaključno opombo

en: Settings...
sl: Nastavitve ...

en: Insert a citation into the document.
sl: Vstavi navedek v dokument.

en: Insert a bibliography into the document.
sl: Vstavi bibliografijo v dokument.

en: Insert Custom Bibliography
sl: Vstavi bibliografijo po meri

en: Insert a custom Bibliography into the document.
sl: Vstavi bibliografijo po meri v dokument.

en: Configure the bibliography
sl: Nastavi bibliografijo

en: Insert Link
sl: Vstavi povezavo

en: Insert a weblink or link to a bookmark.
sl: Vstavi povezavo na splet ali povezavo na zaznamek.

en: Add Bookmark
sl: Dodaj zaznamek

en: Add Bookmark :
sl: Dodaj zaznamek:

en: Insert a Bookmark. This is useful to create links that point to areas within the document
sl: Vstavi zaznamek. To je koristno za kasnejše povezave, ki kasneje kažejo na ta dokument

en: Display a pop up that hosts the options to add new Bookmark or handle existing Bookmarks
sl: Prikaže pogovorno okno za dodajanje zaznamkov ali urejanje obstoječih zaznamkov

en: Manage your Bookmarks. Check where are they pointing to, Delete or Rename.
sl: Urejaj svoje zaznamke. Preveri, kje so, Zbriši ali Preimenuj.

[ctx: as in table of contents, list of pictures, index]
en: Tables, Lists & Indexes
sl: Tabele, seznami & indeksi

en: Footnotes and Endnotes
sl: Nožne in končne opombe

en: Citations and Bibliography
sl: Navedki in bibliografije

en: Links and Bookmarks
sl: Povezave in zaznamki

en: Bookmark cannot be empty
sl: Zaznamek ne more biti prazen

en: Duplicate Name. Click "Manage Bookmarks"
sl: Podvojeno ime. Kliknite "Upravljaj z zaznamki"

en: to Rename or Delete Bookmarks
sl: za Preimenovanje ali Brisanje zaznamkov

en: Remove Comment
sl: Odstrani komentar

en: Spell check
sl: Preveri črkovanje

en: Comments
sl: Komentarji

en: Review
sl: Pregled

en: Text
sl: Besedilo

en: A shape that shows text
sl: Oblika ki prikazuje besedilo

en: Text Shape
sl: Besedilna oblika

en: Configure current section
sl: Nastavi trenutni razdelek

en: Insert new section
sl: Vstavi novi razdelek

en: Insert paragraph between sections
sl: Vstavi odstavek med razdelkoma

en: Paste As Text
sl: Prilepi kot besedilo

en: Bold
sl: Krepko

en: Italic
sl: Ležeče

[ctx: Text formatting]
en: Underline
sl: Podčrtano

en: Strikethrough
sl: Prečrtano

en: Align Left
sl: Poravnaj levo

en: Align Right
sl: Poravnaj desno

en: Align Center
sl: Na sredino

en: Align Block
sl: Obojestranska poravnava

en: Change text direction
sl: Spremeni smer besedila

en: Change writing direction
sl: Spremeni smer pisanja

en: Increase Indent
sl: Povečaj zamik

en: Decrease Indent
sl: Zmanjšaj zamik

en: Toggle List or List Level Formatting
sl: Preklopi na seznam ali prikaži nivo oblikovanja

en: Toggle list on/off, or change format of current level
sl: Preklapljaj na/brez seznama ali spremeni obliko trenutnega nivoja

en: Increase Font Size
sl: Povečaj velikost pisave

en: Decrease Font Size
sl: Zmanjšaj velikost pisave

en: Font Family
sl: Družina pisav

en: Variable
sl: Spremenljivka

en: Insert Non-Breaking Space
sl: Vstavi nelomljiv presledek

en: Insert Non-Breaking Hyphen
sl: Vstavi nelomljiv vezaj

en: Insert Index
sl: Vstavi stvarno kazalo

en: Insert Soft Hyphen
sl: Vstavi mehki vezaj

en: Line Break
sl: Prelom vrstice

en: Page Break
sl: Prelom strani

en: Insert a page break
sl: Vstavi prelom strani

en: All text after this point will be moved into the next page.
sl: Vso besedilo za to točko bo premaknjeno na naslednjo stran.

en: Font...
sl: Pisava ...

en: Change character size, font, boldface, italics etc.
sl: Spremeni velikost znakov, pisavo, poudarjanje, poševnost, itd.

en: Change the attributes of the currently selected characters.
sl: Spremeni lastnosti trenutno izbranih znakov.

en: Font Size
sl: Velikost pisave

en: Text Color...
sl: Barva besedila ...

en: Text Color
sl: Barva besedila

en: Background Color...
sl: Barva ozadja ...

en: Auto Resize To Content
sl: Avtomatsko spremeni velikost grede na vsebino

en: Grow To Fit Width
sl: Povečaj da prilagodiš širini

en: Grow To Fit Height
sl: Povečaj da prilagodiš višini

en: Shrink To Fit
sl: Skrči da bo po meri

en: Insert a table into the document.
sl: Vstavi tabelo v dokument.

en: Row Above
sl: Vrstica nad

en: Insert Row Above
sl: Vstavi vrstico nad

en: Row Below
sl: Vrstica pod

en: Insert Row Below
sl: Vstavi vrstico pod

en: Column Left
sl: Stolpec levo

en: Insert Column Left
sl: Vstavi stolpec levo

en: Column Right
sl: Stolpec desno

en: Insert Column Right
sl: Vstavi stolpec desno

en: Column
sl: Stolpec

en: Delete Column
sl: Zbriši stolpec

en: Row
sl: Vrstica

en: Delete Row
sl: Izbriši vrstico

en: Merge Cells
sl: Združi celice

en: Split Cells
sl: Razdruži celice

en: Select a border style and paint that style onto a table
sl: Izberi slog obrobe in naslikaj ta slog na tabelo

en: Paragraph...
sl: Odstavek ...

en: Change paragraph margins, text flow, borders, bullets, numbering etc.
sl: Spremeni robove odstavka, tok besedila, robove, markerje, številčenje, itd.

en: <p>Change paragraph margins, text flow, borders, bullets, numbering etc.</p><p>Select text in multiple paragraphs to change the formatting of all selected paragraphs.</p><p>If no text is selected, the paragraph where the cursor is located will be changed.</p>
sl: <p>Spremeni robove odstavka, tok besedila, robove, markerje, številčenje, itd.</p> <p>Izberite besedilo v več odstavkih, da zamenjate oblikovanje v vseh izbranih odstavkih.</p> <p>Če ni izbranega nobenega besedila, se bo spremenil odstavek, kjer je kazalnik.</p>

en: Style Manager...
sl: Upravitelj slogov ...

en: Change attributes of styles
sl: Spremeni lastnosti sloga

en: <p>Change font and paragraph attributes of styles.</p><p>Multiple styles can be changed using the dialog box.</p>
sl: <p>Spremeni pisavo in lastnosti odstavka v slogu</p> <p>Več slogov lahko spremenite v pogovornem oknu.</p>

en: Special Character...
sl: Posebni znak...

en: Insert one or more symbols or characters not found on the keyboard
sl: Vstavi enega ali več simbolov in znakov, ki jih ni na tipkovnici

en: Insert one or more symbols or characters not found on the keyboard.
sl: Vstavi enega ali več simbolov in znakov, ki jih ni na tipkovnici.

en: Repaint
sl: Ponovno nariši

en: Insert Comment
sl: Vstavi komentar

en: Insertion
sl: Vstavljanje

en: Deletion
sl: Brisanje

en: Formatting
sl: Oblikovanje

en: Ctrl+click to go to link
sl: Ctrl+klik, da sledite povezavi

en: Ctrl+click to go to the note
sl: Ctrl+klik, da sledite opombi

en: Ctrl+click to go to the note reference
sl: Ctrl+klik, da sledite omembi

en: follows along
sl: sledi

en: Press shift to not resize this
sl: Pritisnite Shift, da ne spremenite velikosti tega

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Border Formatting
sl: Spremeni oblikovanje obrobe

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut
sl: Izreži

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Column Width
sl: Prilagodi širino stolpca

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Row Height
sl: Prilagodi višino vrstice

en: Table
sl: Tabela

en: Autocorrection
sl: Samodejno popravljanje

en: Key Press
sl: Pritisk na tipko

en: This link points to the program or script '%1'.
    Malicious programs can harm your computer. Are you sure that you want to run this program?
sl: Ta povezava kaže na program ali skript »%1«.
    Škodljivi programi lahko povzročijo škodo na vašemu računalniku. Ste prepričani da želite pognati ta program?

en: Open Link?
sl: Odprem povezavo?

en: Text editing
sl: Urejanje besedila
