AutocorrectPlugin - en to sl translation catalogue (49 entries)

en: Configure &Autocorrection...
sl: N&astavi samodejno popravljanje ...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AutocorrectConfig)
en: Autocorrection
sl: Samodejno popravljanje

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: Si&mple Autocorrection
sl: Pr&eprosto samodejno popravljanje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Detect when a new sentence is started and always ensure that the first character is an uppercase character
sl: Zaznaj začetek novega stavka in poskrbi da bo prvi znak vedno velika črka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Convert &first letter of a sentence automatically to uppercase
    (e.g. "my house. in this town" to "my house. In this town")
sl: Samodejno pretvori p&rvo črko stavka v veliko črko
    (npr. »moja hiša. v tem mestu« v »moja hiša. V tem mestu«)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: All words are checked for the common mistake of holding the shift key down a bit too long. If some words must have two uppercase characters, then those exceptions should be added in the 'Exceptions' tab.
sl: V vseh besedah se preveri če je prišlo do pogoste napake ko je bila tipka »Shift« pritisnjena nekoliko predolgo. Če morajo imeti katere izmed besed dve veliki črki, potem morajo te biti dodane v zavihku »Izjeme«.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: Convert &two uppercase characters to one uppercase and one lowercase character
     (e.g. PErfect to Perfect)
sl: Pretvori &dva velika znaka v enega velikega in enega majhnega
     (npr. ODlično v Odlično)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Detect when a URL (Uniform Resource Locator) is typed and provide formatting that matches the way an Internet browser would show a URL.
sl: Zaznaj ko je vnešen URL in poskrbi za oblikovanje ki ustreza načinu kot bi URL prikazal spletni brskalnik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Autoformat &URLs
sl: Samodejno oblikuj &URL-je

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: Make sure that more than one space cannot be typed, as this is a common mistake which is quite hard to find in formatted text.
sl: Poskrbi da ni moč vnesti več kot en presledek, saj je to običajna napaka, ki jo je v oblikovanem besedilu težko najti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: &Suppress double spaces
sl: P&repreči dvojne presledke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, trimParagraphs)
en: Keep correct formatting and indenting of sentences by automatically removing spaces typed at the beginning and end of a paragraph.
sl: Ohrani pravilno oblikovanje in zamikanje stavkov tako da so presledki na začetku in koncu odstavka samodejno odstranjeni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trimParagraphs)
en: R&emove spaces at the beginning and end of paragraphs
sl: Od&strani presledke na začetku in koncu odstavkov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: When you use _underline_ or *bold*, the text between the underscores or asterisks will be converted to underlined or bold text.
sl: Ko porabite _podčrtanje_ ali *poudarjanje* bo besedilo med podčrtajema ali zvezdicama samodejno podčrtano ali poudarjeno.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: Automatically do &bold and underline formatting
sl: Samodejno pou&dari in podčrtaj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Most standard fraction notations will be converted when available
sl: Večina običajnih ulomkov bo pretvorjena v kolikor so na razpolago

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Re&place 1/2... with ½...
sl: Zamenjaj 1/2... z  ½...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useNumberStyle)
en: When typing '1)' or similar in front of a paragraph, automatically convert the paragraph to use that numbering style. This has the advantage that further paragraphs will also be numbered and the spacing is done correctly.
sl: Pri tipkanju »1)« ali podobnega na začetku odstavka, samodejno pretvori odstavek da bo uporabljal ta slog številčenja. Prednost pri tem je, da bodo naslednji odstavki prav tako številčeni in bodo razmiki pravilno narejeni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useNumberStyle)
en: Use &autonumbering for numbered paragraphs
sl: Uporabi s&amodejno številčenje za oštevilčene odstavke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSuperScript)
en: Rep&lace 1st... with 1^st...
sl: Zamenjaj 1st ... z 1^st ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capitalizeDaysName)
en: Capitalize name of days
sl: Imena dni se prično z veliko črko

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useBulletStyle)
en: When typing '*' or '-' in front of a paragraph, automatically convert the paragraph to use that list-style. Using a list-style formatting means that a correct bullet is used to draw the list.
sl: Samodejno pretvori odstavek v obliko seznama ko vtipkate »*« ali »-« na začetek odstavka. Uporabe oblike seznama pomeni, da se za izris seznama uporabi pravilna krogla (točka).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useBulletStyle)
en: Use l&ist-formatting for bulleted paragraphs
sl: Uporabi obl&iko seznama za odstavke s točkami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultBulletStyle) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doubleDefault) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, singleDefault) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, autoFormatLanguage)
en: Default
sl: Privzeto

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Custom &Quotes
sl: Narekovaji po &meri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicDoubleQuotes)
en: Replace &double quotes with typographical quotes
sl: Zamenjaj &dvojne narekovaje s tipografskimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicSingleQuotes)
en: Replace &single quotes with typographical quotes
sl: Zamenjaj &enojne narekovaje s tipografskimi

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Ad&vanced Autocorrection
sl: N&apredno samodejno popravljanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replacements and exceptions for language:
sl: Zamenjave in izjeme za jezik:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, autoFormatLanguage)
en: All Languages
sl: Vsi jeziki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, advancedAutocorrection)
en: &Enable word replacement
sl: &Omogči zamenjavo besed

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoCorrectionWithFormat)
en: Replace &text with format
sl: Zamenjaj &besedilo z obliko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, findLabel)
en: &Find
sl: &Najdi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel)
en: Re&place
sl: Na&domesti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add1)
en: &Add
sl: &Dodaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove2)
en: Remove
sl: Odstrani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeFormat)
en: C&hange Format...
sl: Spre&meni obliko ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFormat)
en: C&lear Format
sl: Poči&sti obliko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Find
sl: Najdi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Replace
sl: Nadomesti

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: E&xceptions
sl: Izj&eme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Do not treat as the end of a sentence:
sl: Ne obravnavaj kot konec stavka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoinclude1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoinclude2)
en: Autoinclude
sl: Samodejno vključi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove1)
en: R&emove
sl: &Odstrani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Accept two uppercase letters in:
sl: Sprejmi dve veliki črki v:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add2)
en: A&dd
sl: &Dodaj

en: &Modify
sl: &Spremeni

en: Select Character
sl: Izberite znak

en: Autocorrect
sl: Samodejno popravi
