kofficefilters - en to sl translation catalogue (147 entries)

en: %1 Export Options
sl: %1 možnosti izvoza

en: Page %1
sl: Stran %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_pageLabel)
en: Page:
sl: Stran:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Size in Pixels
sl: Velikost v točkah

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Image width:
sl: Širina slike:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Image height:
sl: Višina slike:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Size in Units
sl: Velikost v enotah

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Resolution:
sl: Ločljivost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Unit:
sl: Enota:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Background Color
sl: Barva ozadja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelColor)
en: Color
sl: Barva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelOpacity)
en: Opacity
sl: Motnost

en: Namespace "%1" not found
sl: Imenski prostor "%1" ni bil najden

en: Could not open the requested file %1
sl: Ni moč brati zahtevane datoteke %1

en: Could not read ZIP directory of the requested file %1
sl: Ni moč brati ZIP mape zahtevane datoteke %1

en: Enter password
sl: Vnesite geslo

en: This document is encrypted, please enter the password to decrypt it:
sl: Ta dokument je šifriran, prosim vnesite geslo za dešifriranje:

en: Incorrect password, please enter the password to decrypt this document:
sl: Neveljavno geslo, prosim vnesite geslo za dešifriranje tega dokumenta:

en: Could not find path for type %1
sl: Ni moč najti poti za tip %1

en: %1 (line %2, column %3)
sl: %1 (vrstica %2, stolpec %3)

en: %1 (%2, line %3, column %4)
sl: %1 (%2, vrstica %3, stolpec %4)

en: Element "%1" not found
sl: Element »%1« ni bil najden

en: Attribute "%1" not found
sl: Ni moč najti atributa »%1«

en: Unexpected value "%1" of attribute "%2"
sl: Nepričakovana vrednost »%1« atributa »%2«

en: Unexpected second occurrence of "%1" element
sl: Nepričakovani drugi pojav elementa »%1«

en: Expected closing of element "%1"
sl: Pričakovano zapiranje elementa »%1«

en: None of expected elements found: %1
sl: Noben od pričakovanih elementov ni bil najden: %1

en: Could not find target for id "%1" in file "%2"
sl: Ni moč najti cilja za %1 v datoteki "%2"

en: Could not find relationships file "%1"
sl: Ni moč najti datoteke relacij "%1"

en: Could not find target for relationship "%1" in file "%2"
sl: Ni moč najti cilja za relacijo "%1" v datoteki "%2"

en: Parsing error in the main document at line %1, column %2.
    Error message: %3
sl: Napaka pri razčlenjevanju glavnega dokumenta v vrstici %1, stolpec %2
    Sporočilo napake: %3

en: Entry '%1' not found.
sl: Vnos »%1« ni bil najden.

en: Entry '%1' is not a file.
sl: Vnos »%1« ni datoteka.

en: Could not open entry "%1" for writing.
sl: Vnosa »%1« ni bilo moč odpreti za pisanje.

en: Could not write block
sl: Ni moč zapisati bloka

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Recommended ( %1 )
sl: Priporočeno (%1)

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Locale ( %1 )
sl: Krajevne nastavitve ( %1 )

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Other ( %1 )
sl: Drugo (%1)

en: Cannot find encoding: %1
sl: Ni moč najti kodnega nabora: %1

en: CSV filter cannot open input file - please report.
sl: Filter CSV ne more odpreti vhodne datoteke - prosim poročajte.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, encodingPage)
en: Encoding
sl: Kodni nabor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: E&ncoding:
sl: Kodni n&abor:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupEndOfLine)
en: End of Line
sl: Konec vrstice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioEndOfLineLF)
en: &UNIX style (recommended; line feed only)
sl: Slog &UNIX (priporočeno; le znak line feed)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioEndOfLineCRLF)
en: &Windows style (carriage return and line feed)
sl: Slog &Windows (znaka CR in LF)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioEndOfLineCR)
en: &MacOS style (carriage return only)
sl: Slog &MacOS (samo znak CR)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Sheets
sl: Listi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Select sheets to export:
sl: Izberite liste za izvoz:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_delimiterLineBox)
en: Delimiter Line
sl: Črta ločitelja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: <SHEETNAME> gets replaced by the name of the next sheet.
sl: <SHEETNAME> se zamenja z imenom naslednjega lista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_delimiterAboveAll)
en: Print delimiter line above every sheet
sl: Natisni razmejitveno črto nad vsakim listom

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Cells
sl: Celice

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, m_delimiterBox)
en: Delimiter
sl: Ločitelj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioComma)
en: Comma
sl: Vejica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSemicolon)
en: Semicolon
sl: Podpičje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSpace)
en: Space
sl: Presledek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioOther)
en: Other:
sl: Drugo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_quotesLabel)
en: Quotes:
sl: Citati:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_selectionOnly)
en: Export selection only
sl: Izvozi samo izbor

en: File format is not supported.
sl: Datotečna oblika ni podprta.

en: Could not read from file.
sl: Ni moč brati datoteke.

en: Export Sheet to HTML
sl: Izvozi list v HTML

en: Recommended: UTF-8
sl: Priporočeno: UTF-8

en: Locale (%1)
sl: Krajevne nastavitve (%1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: En&coding:
sl: Kodni n&abor:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, mEncodingBox)
en: With this option you can define the encoding of the HTML file. The recommended encoding (UTF8) is selected as default.
sl: S tem lahko nastavite kodno tabelo za datoteko HTML. Priporočeno je uporabiti privzeto kodno tabelo UTF8.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Sheet Selection
sl: Izbira lista

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mSelectAllButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mDeselectAllButton)
en: Click here to select all sheets in the list.
sl: Kliknite tukaj, da izberete vse liste v seznamu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSelectAllButton)
en: Select &All
sl: Izberi &vse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDeselectAllButton)
en: Desele&ct All
sl: O&dizberi vse

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mSeparateFiles)
en: This option will make the HTML export filter generate a new page for each sheet. If you disable this option, all sheets are written on one page.
sl: Ta nastavitev bo povzročila, da bo izvozni filter v HTML za vsak list naredil novo stran. Če onemogočite to nastavitev, bodo vsi listi napisani na eno samo stran.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSeparateFiles)
en: Use &separate files for each table
sl: Uporabi &ločene datoteke za vsako tabelo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup4)
en: Style
sl: Slog

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDefaultButton)
en: Select this option to use the default fonts and colors for the HTML page.
sl: Izberite to možnost, da uporabite privzete pisave in barve za stran HTML.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mDefaultButton)
en: Use &default style
sl: Uporabi p&rivzeti slog

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mCustomButton)
en: Select this option to specify a separate stylesheet for the HTML page. You can select or type on in the field below.
sl: Izberite to nastavitev za določitev svojega sloga za stran v HTML. Lahko jo izberete ali vtipkate v polje spodaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mCustomButton)
en: Use &external stylesheet:
sl: Uporabi &zunanjo slogovno predlogo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, mCustomURL)
en: In this field you can enter an URL for your stylesheet. It is possible to point to a stylesheet on disk, or to somewhere on the Internet.
sl: V tem polju lahko navedete spletni naslov vašega slogovne predloge. Lahko pokažete na predlogo na disku ali nekje na internetu.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Layout
sl: Razpored

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mUseBorders)
en: Use this option to enable or disable borders around the cells.
sl: Uporabite to možnost, da omogočite ali onemogočite obrobe celic.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mUseBorders)
en: Use &borders
sl: Uporabi ro&bove

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPixelsBetweenCells)
en: Use this option to define how many pixels there should be between the cells. This effect is better visible if you check <b>Use borders</b> too.
sl: Uporabite to nastavitev za določitev koliko pik naj bo med celicami. Ta učinek bo bolj viden, če tudi <b>omogočite obrobe</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Pi&xels between cells:
sl: Pi&ke med celicami:

en: Top
sl: Vrh

en: Latex Export Filter Configuration
sl: Nastavitve izvoznega filtra v Latex

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Widget2)
en: Document
sl: Dokument

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Document Style
sl: Slog dokumenta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, latexStyleButton)
en: Latex style
sl: Slog Latexa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wordsStyleButton)
en: Words style
sl: Slog Words

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Document Type
sl: Vrsta dokumenta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, fullDocButton)
en: The document will be able to be compiled alone
sl: Ta dokument bo lahko samostojno preveden

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, fullDocButton)
en: The document will be generated as a full latex document since all the include will be generated before the \begin{document} and \end{document} commands.
sl: Dokument bo ustvarjen kot popolni latexov dokument, kjer bodo vse določbe vstavljene pred ukazoma \begin{document} in \end{document}.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullDocButton)
en: Independent document
sl: Neodvisen dokument

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, embededButton)
en: Do not generate either the latex header or the document environment
sl: Ne ustvari niti LaTeX-ove glave niti dokumentnega okolja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, embededButton)
en: The document will be generated as a latex document which will have to be included in a main latex document. It will allow you to generate several little files for each chapter of your document.
sl: Ta dokument bo ustvarjen kot dokument za LaTeX, ki bo vključen v glavnem dokumentu LaTeX. To bo omogočilo ustvarjanje več manjših datotek za vsako poglavje v vašem dokumentu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, embededButton)
en: Document to include
sl: Dokument za vstavek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Document class:
sl: Razred dokumenta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Quality:
sl: Kakovost:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, qualityComboBox)
en: Final
sl: Končno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, qualityComboBox)
en: Draft
sl: Osnutek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultFontSizeTextZone)
en: Default font size:
sl: Privzeta velikost pisave:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Widget3)
en: Pictures
sl: Slike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Convert the pictures:
sl: Pretvori slike:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Pictures directory:
sl: Imenik za slike:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Language
sl: Jezik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addLanguageBtn)
en: Add
sl: Dodaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rmLanguageBtn)
en: Remove
sl: Odstrani

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Contents
sl: Vsebina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Export information about author:
sl: Izvozi informacije o avtorju:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Add a table of content:
sl: Dodaj tabelo vsebine:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Notes
sl: Opombe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton7)
en: Don't export
sl: Ne izvozi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton5)
en: Export notes in margin notes
sl: Izvozi opombe v robnih opombah

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton6)
en: Export notes in comments
sl: Izvozi opombe v komentarjih

en: Page
sl: Stran

en: The file seems to be corrupt. Skipping a table.
sl: Datoteka je verjetno okvarjena. Preskakovanje tabele.

en: Skipping a table.
sl: Preskakovanje tabele.

en: This document was created with OpenOffice.org version '%1'. This filter was written for version 1.0. Reading this file could cause strange behavior, crashes or incorrect display of the data. Do you want to continue converting the document?
sl: Ta dokument je bil ustvarjen z OpenOffice.org »%1«. Ta filter je bil pisan za različico 1.0. Branje te datoteke lahko povzroči nenavadno obnašanje, zrušenja ali nepravilen prikaz podatkov. Želite nadaljevati pretvarjanje tega dokumenta?

en: Unsupported document version
sl: Nepodprta različica dokumenta

en: QPRO filter cannot open input file - please report.
sl: Filter QPRO ne more odpreti vhodne datoteke - prosimo, poročajte.

en: Unable to open password protected files.
    The password algorithm has not been published
sl: Datotek, zaščitenih z geslom, ni bilo moč odpreti.
    Šifrirni algoritem ni bil objavljen

en: Unable to find part for type %1
sl: Ni moč najti dela za vrsto %1

en: Declared number of shared strings too small (%1)
sl: Deklarirano število deljenih nizov je premajhno (%1)

en: Declared number of font styles too small (%1)
sl: Deklarirano število slogov pisav je premajhno (%1)

en: Declared number of cell formats too small (%1)
sl: Deklarirano število formatov celic je premajhno (%1)

en: Declared number of fill styles too small (%1)
sl: Deklarirano število slogov polnenja celic je premajhno (%1)

en: The data could not be loaded completely because the maximum size of sheet was exceeded.
sl: Podatki niso bili naloženi v celoti, ker je bila že presežena maksimalna velikost lista.

en: Expected integer or floating point number
sl: Pričakovano je celo število ali število s plavajočo vejico

en: Slide layout "%1" not found
sl: Oblika prosojnice "%1" ni bila najdena

en: Slide %1
sl: Prosojnica %1

en: Words's Plain Text Import Filter
sl: Wordov uvozni filter za navadno besedilo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ImportDialogUI)
en: Plain Text Import Dialog
sl: Pogovorno okno za uvoz navadnega besedila

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupParagraph)
en: End of Paragraph
sl: Konec odstavka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioParagraphAsIs)
en: &As is: At the end of line
sl: &Kot je: na koncu vrstice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioParagraphSentence)
en: &Sentence: If the end of line is the end of a sentence
sl: &Stavek: če je konec vrstice tudi konec stavka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioParagraphEmptyLine)
en: &Empty Line: If the line is empty
sl: Pr&azna vrstica: Če je vrstica prazna

en: End notes
sl: Konec opomb

en: Even Pages Header
sl: Glava sodih strani

en: Odd Pages Header
sl: Glava lihih strani

en: Even Pages Footer
sl: Noga sodih strani

en: Odd Pages Footer
sl: Noga lihih strani

en: First Page Header
sl: Glava prve strani

en: First Page Footer
sl: Noga prve strani

en: Table %1
sl: Tabela %1

en: The file cannot be loaded, as it seems not to be an RTF document.
sl: Datoteke ni moč naložiti, videti je namreč, da ni dokument RTF.

en: Words's RTF Import Filter
sl: Wordov uvozni filter za RTF

en: The file cannot be loaded.
sl: Datoteke ni moč naložiti.
