FormulaShape - en to sv translation catalogue (58 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add text to formula
sv: Lägg till text i formel

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change rows
sv: Ändra rader

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add text
sv: Lägg till text

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert row
sv: Infoga rad

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove row
sv: Ta bort rad

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert column
sv: Infoga kolumn

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove column
sv: Ta bort kolumn

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert formula elements.
sv: Infoga formelelement.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove formula elements
sv: Ta bort formelelement

en: Arrows
sv: Pilar

en: Greek
sv: Grekiska

en: Relations
sv: Relationer

en: Operators
sv: Operatorer

en: Miscellaneous
sv: Diverse

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Insert
sv: Infoga

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupElements)
en: Elements
sv: Element

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSymbols)
en: Symbols
sv: Symboler

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupActions)
en: Actions
sv: Åtgärder

[ctx: This button opens a file dialog to load a MathML file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonLoad)
en: Load...
sv: Ladda...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSave)
en: Save...
sv: Spara...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Edit
sv: Redigera

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupGeneralOptions)
en: General options
sv: Allmänna alternativ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font:
sv: Teckensnitt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelColors)
en: Colors:
sv: Färger:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSpecificOptions)
en: Specific options
sv: Specifika alternativ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Rows:
sv: Rader:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Columns:
sv: Kolumner:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: View MathML
sv: Visa MathML

en: This document contains an external link to a remote document
    %1
sv: Det här dokumentet innehåller en extern länk till ett fjärrdokument.
    %1

en: Confirmation Required
sv: Bekräftelse krävs

en: Download
sv: Ladda ner

en: Skip
sv: Hoppa över

en: Formula
sv: Formel

en: A formula
sv: En formel

en: Insert fenced element
sv: Infoga inhägnat element

en: Insert enclosed element
sv: Infoga inneslutet element

en: Insert root
sv: Infoga rot

en: Insert square root
sv: Infoga kvadratrot

en: Insert fraction
sv: Infoga bråk

en: Insert bevelled fraction
sv: Infoga snett bråk

en: Insert 3x3 table
sv: Infoga 3 x 3 tabell

en: Insert 2 dimensional vector
sv: Infoga tvådimensionell vektor

en: Insert subscript
sv: Infoga nedsänkt

en: Insert superscript
sv: Infoga upphöjt

en: Insert sub- and superscript
sv: Infoga nedsänkt och upphöjt

en: Insert overscript
sv: Infoga överliggande

en: Insert underscript
sv: Infoga underliggande

en: Insert under- and overscript
sv: Infoga under- och överliggande

en: Insert row
sv: Infoga rad

en: Insert column
sv: Infoga kolumn

en: Remove row
sv: Ta bort rad

en: Remove column
sv: Ta bort kolumn

en: Formula editing
sv: Formelredigering

en: Mode:
sv: Läge:

en: LaTeX
sv: Latex

en: Parse error.
sv: Tolkningsfel.

en: Edit formula with LaTeX/Matlab syntax
sv: Redigera formel med Latex- eller Matlab-syntax

en: Edit formula with LaTeX syntax
sv: Redigera formel med Latex-syntax
