PathShapes - en to sv translation catalogue (57 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change ellipse
sv: Ändra ellips

en: Arc
sv: Båge

en: Pie
sv: Segment

en: Chord
sv: Korda

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EllipseShapeConfigWidget)
en: Ellipse Shape
sv: Ellipsform

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Type:
sv: Typ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Start angle:
sv: Startvinkel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: End angle:
sv: Slutvinkel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeEllipse)
en: Close ellipse
sv: Slut ellips

en: Ellipse
sv: Ellips

en: An ellipse
sv: En ellips

en: A callout shape
sv: En pratbubbla

en: Rectangular Callout
sv: Rektangulär pratbubbla

en: A rectangular callout
sv: En rektangulär pratbubbla

en: Rounded Callout
sv: Avrundad pratbubbla

en: A rounded rectangular callout
sv: En avrundad rektangulär pratbubbla

en: Callout editing
sv: Redigering av pratbubbla

en: An enhanced path shape
sv: En utökad konturform

en: An enhanced path
sv: En utökad kontur

en: Cross
sv: Kors

en: A cross
sv: Ett kors

en: Arrow
sv: Pil

en: An arrow
sv: En pil

en: Smiley
sv: Smilis

en: Circular Arrow
sv: Cirkelformad pil

en: A circular-arrow
sv: En cirkelformad pil

en: Gearhead
sv: Kugghjul

en: A gearhead
sv: Ett kugghjul

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change rectangle
sv: Ändra rektangel

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RectangleShapeConfigWidget)
en: Rectangle Shape
sv: Rektangelform

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Corner radius x:
sv: Hörnradie x:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Corner radius y:
sv: Hörnradie y:

en: Rectangle
sv: Rektangel

en: A rectangle
sv: En rektangel

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change spiral
sv: Ändra spiral

en: Curve
sv: Kurva

en: Line
sv: Linje

en: Clockwise
sv: Medurs

en: Anticlockwise
sv: Moturs

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SpiralShapeConfigWidget)
en: Spiral Shape
sv: Spiralform

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Fade:
sv: Tona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Direction:
sv: Riktning:

en: A spiral shape
sv: En spiralform

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change star
sv: Ändra stjärna

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StarShapeConfigWidget)
en: Star shape
sv: Stjärnform

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Corners:
sv: Hörn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Inner radius:
sv: Innerradie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Outer radius:
sv: Ytterradie:

en: A star shape
sv: En stjärnform

en: A star
sv: En stjärna

en: Star
sv: Stjärna

en: Flower
sv: Blomma

en: A flower
sv: En blomma

en: Pentagon
sv: Femhörning

en: A pentagon
sv: En femhörning

en: Hexagon
sv: Sexhörning

en: A hexagon
sv: En sexhörning
