PictureShape - en to sv translation catalogue (21 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change image
sv: Ändra bild

[ctx: (qtundo-format)]
en: Crop image
sv: Beskär bild

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change image color mode
sv: Ändra bildens färginställning

[ctx: (qtundo-format)]
en: Contour image (by image analysis)
sv: Skapa bildkontur (med bildanalys)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove image contour
sv: Ta bort bildkontur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bnImageFile)
en: Replace image...
sv: Ersätt bild...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAspect)
en: Keep proportions
sv: Behåll proportion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Left:
sv: Vänster:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Right:
sv: Höger:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bottomLabel)
en: Bottom:
sv: Under:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topLabel)
en: Top:
sv: Över:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, bnFill)
en: Reset
sv: Återställ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbContour)
en: Contour (by image analysis)
sv: Kontur (med bildanalys)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Color mode:
sv: Färgläge:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Crop
sv: Beskär

en: Image
sv: Bild

en: Image shape that can display jpg, png etc.
sv: Bildform som kan visa jpg, png, etc.

en: Greyscale
sv: Gråskala

en: Monochrome
sv: Svartvit

en: Watermark
sv: Vattenmärke

en: Picture editing
sv: Bildredigering
