VariablesPlugin - en to sv translation catalogue (64 entries)

en: Number
sv: Nummer

en: Name
sv: Namn

en: Number and name
sv: Nummer och namn

en: Number without separator
sv: Nummer utan skiljetecken

en: Number and name without separator
sv: Nummer och namn utan skiljetecken

en: Level:
sv: Nivå:

en: Chapter
sv: Kapitel

[ctx: date that can not be changed later]
en: Date (Fixed)
sv: Datum (fast)

en: Locale date format
sv: Landets datumformat

en: Short locale date format
sv: Kort form av landets datumformat

en: Locale date & time format
sv: Landets datum- och tidsformat

en: Short locale date & time format
sv: Kort form av landets datum- och tidsformat

en: Day
sv: Dag

en: Month
sv: Månad

en: Year
sv: År

en: Hour
sv: Timme

en: Minute
sv: Minut

en: Second
sv: Sekund

en: Flexible Digits (1-31)
sv: Flexibla siffror (1-31)

en: 2 Digits (01-31)
sv: Två siffror (01-31)

en: Abbreviated Name
sv: Förkortat namn

en: Long Name
sv: Långt namn

en: Flexible Digits (1-12)
sv: Flexibla siffror (1-12)

en: 2 Digits (01-12)
sv: Två siffror (01-12)

en: Possessive Abbreviated Name
sv: Förkortat namn på possessiv form

en: Possessive Long Name
sv: Långt namn på possessiv form

en: 2 Digits (01-99)
sv: Två siffror (01-99)

en: 4 Digits
sv: Fyra siffror

en: Flexible Digits (1-23)
sv: Flexibla siffror (1-23)

en: 2 Digits (01-23)
sv: Två siffror (01-23)

en: Flexible Digits (1-59)
sv: Flexibla siffror (1-59)

en: 2 Digits (01-59)
sv: Två siffror (01-59)

en: am/pm
sv: fm/em

en: AM/PM
sv: FM/EM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Date Correction:
sv: Datumkorrigering:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, correction)
en:  days
sv:  dagar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the way the date should be displayed:
sv: Välj sättet som datumet ska visas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, custom)
en: Custom format
sv: Egen formatering

en: Author Name
sv: Författarens namn

en: Title
sv: Titel

en: Subject
sv: Ämne

en: File Name
sv: Filnamn

en: Keywords
sv: Nyckelord

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Page Count
sv: Sidantal

en: Page Number
sv: Sidnummer

en: Custom
sv: Egen

en: Name:
sv: Namn:

en: New
sv: Ny

en: Delete
sv: Ta bort

en: String
sv: Sträng

en: Boolean
sv: Booleskt

en: Float
sv: Flyttal

en: Percentage
sv: Procentvärde

en: Currency
sv: Valuta

en: Date
sv: Datum

en: Time
sv: Tid

en: Formula
sv: Formel

en: Void
sv: Utan typ

en: Value:
sv: Värde:

en: New Variable
sv: Ny variabel

en: Name for new variable:
sv: Namn på ny variabel:

en: Delete variable <b>%1</b>?
sv: Ta bort variable <b>%1</b>?

en: Delete Variable
sv: Ta bort variabel
