kspread_plugin_tool_calendar - en to sv translation catalogue (15 entries)

en: End date is before start date! Please make sure that end date comes after start date.
sv: Slutdatum är innan startdatum. Försäkra dig om att slutdatum kommer efter startdatum.

en: Error
sv: Fel

en: Calendars should not be longer than 10 years. If you really need such long periods you need to split them up.
sv: Kalendrar bör inte vara längre än 10 år. Om du verkligen behöver så långa perioder måste du dela upp dem.

en: Start and end dates are equal! Only one day will be inserted, do you want to continue?
sv: Start och slutdatum är lika. Bara en dag kommer att infogas. Vill du fortsätta?

en: Warning
sv: Varning

en: Creating a calendar for a longer period than a year can take up a lot of space, do you want to continue?
sv: Att skapa en kalender som är längre än ett år kan uppta mycket utrymme. Vill du fortsätta?

en: The area where the calendar is inserted is NOT empty, are you sure you want to continue, overwriting existing data? If you choose No the area that would be required for the desired calendar will be selected so you can see what data would be overwritten.
sv: Området där kalendern infogas är INTE tomt. Är du säker på att du vill fortsätta, och skriva över befintlig data? Om du väljer Nej, markeras området som krävs för den önskade kalendern, så att du kan se vilken data som skulle ha skrivits över.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Calendar
sv: Infoga kalender

en: Calendar from %1 to %2
sv: Kalender från %1 till %2

en: week
sv: vecka

en: Calendar
sv: Kalender

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CalendarToolWidget)
en: Calendar Tool
sv: Kalenderverktyg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_insertButton)
en: Insert
sv: Infoga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Start date:
sv: Startdatum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: End date:
sv: Slutdatum:
