kocolorspaces - en to sv translation catalogue (60 entries)

en: Cyan
sv: Turkos

en: Yellow
sv: Gul

en: Black
sv: Svart

en: Alpha
sv: Alfa

en: CMYK (32 bits floating/channel)
sv: CMYK (32-bitars flyttal per kanal)

en: CMYK (16-bit integer/channel)
sv: CMYK (16-bitars heltal per kanal)

en: CMYK (8-bit integer/channel)
sv: CMYK (8-bitars heltal per kanal)

en: Gray
sv: Grå

en: Grayscale/Alpha (16-bit float/channel)
sv: Gråskala/alfa (16-bitars flyttal per kanal)

en: Grayscale/Alpha (32-bit float/channel)
sv: Gråskala/alfa (32-bitars flyttal per kanal)

en: Grayscale (16-bit integer/channel)
sv: Gråskala (16-bitars heltal per kanal)

en: Grayscale (8-bit integer/channel)
sv: Gråskala (8-bitars heltal per kanal)

en: Lightness
sv: Ljusstyrka

en: L*a*b* (32-bit float/channel)
sv: L*a*b* (32-bitars flyttal per kanal)

en: L*a*b* (16-bit integer/channel)
sv: L*a*b* (16-bitars heltal per kanal)

en: L*a*b* (8-bit integer/channel)
sv: L*a*b* (8-bitars heltal per kanal)

en: Red
sv: Röd

en: Green
sv: Grön

en: Blue
sv: Blå

en: RGBA (16-bit floating/channel)
sv: RGBA (16-bitars flyttal per kanal)

en: RGBA (32-bit floating/channel)
sv: RGBA (32-bitars flyttal per kanal)

en: RGB (16-bit integer/channel)
sv: RGB (16-bitars heltal per kanal)

en: RGB (8-bit integer/channel)
sv: RGB (8-bitars heltal per kanal)

en: XYZ (32-bit float/channel)
sv: XYZ (32-bitars flyttal per kanal)

en: XYZ (16-bit integer/channel)
sv: XYZ (16-bitars heltal per kanal)

en: XYZ (8-bit integer/channel)
sv: XYZ (8-bitars heltal per kanal)

en: YCBCR (32-bit float/channel)
sv: YCBCR (32-bitars flyttal per kanal)

en: YCBCR (16-bit integer/channel)
sv: YCBCR (16-bitars heltal per kanal)

en: YCBCR (8-bit integer/channel)
sv: YCBCR (8-bitars heltal per kanal)

en: Bumpmap
sv: Bulkarta

en: Clear
sv: Rensa

en: Color
sv: Färg

en: Darken
sv: Gör mörkare

en: Diff
sv: Jämför

en: Dissolve
sv: Lös upp

en: Hue
sv: Färgton

en: Lighten
sv: Gör ljusare

en: Out
sv: Ut

en: Saturation
sv: Färgmättnad

en: Value
sv: Värde

en: ICC Engine
sv: ICC-gränssnitt

en: L*a*b* Histogram
sv: L*a*b* histogram

en: RGB8 Histogram
sv: RGB-8 histogram

en: RGB16 Histogram
sv: RGB-16 histogram

en: RGBF16 Histogram
sv: RGBF-16 histogram

en: RGBF32 Histogram
sv: RGBF-32 histogram

en: GRAY/Alpha8 Histogram
sv: Grå/Alfa-8 histogram

en: GRAY/Alpha16 Histogram
sv: Grå/Alfa-16 histogram

en: GRAYF16 Histogram
sv: GRAYF-16 histogram

en: GRAY/Alpha 32 float Histogram
sv: Grå/Alfa-F32 histogram

en: CMYK8 Histogram
sv: CMYK-8 histogram

en: CMYK16 Histogram
sv: CMYK-16 histogram

en: CMYK F32 Histogram
sv: CMYK-F32 histogram

en: XYZ8 Histogram
sv: XYZ-8 histogram

en: XYZ16 Histogram
sv: XYZ-16 histogram

en: XYZF16 Histogram
sv: XYZF-16 histogram

en: XYZF32 Histogram
sv: XYZF-32 histogram

en: YCBCR8 Histogram
sv: YCBCR-8 histogram

en: YCBCR16 Histogram
sv: YCBCR-16 histogram

en: YCBCRF32 Histogram
sv: YCBCRF-32 histogram
