koconverter - en to sv translation catalogue (17 entries)

en: CalligraConverter
sv: Calligra-konverterare

en: Calligra Document Converter
sv: Calligra-dokumentkonverterare

en: Copyright 2001-%1 Calligra developers
sv: Copyright 2001-%1, Calligra-utvecklarna

en: Input file
sv: Indatafil

en: Output file
sv: Utdatafil

en: Make a backup of the destination file
sv: Gör en säkerhetskopia av målfilen

en: Batch mode: do not show dialogs
sv: Bakgrundsläge: visa inte dialogrutor

en: Interactive mode: show dialogs (default)
sv: Interaktivt läge: visa dialogrutor (normalläge)

en: Mimetype of the output file
sv: Mime-typ för utdatafilen

en: The print orientation. This could be either Portrait or Landscape.
sv: Utskriftens orientering. Det kan antingen vara stående eller liggande.

en: The paper size. A4, Legal, Letter, ...
sv: Pappersstorleken. A4, Legal, Letter, ...

en: The size of the paper margin. By default this is 0.2.
sv: Papprets marginalstorlek. Normalt är den 0,2.

en: Two arguments required
sv: Två parametrar krävs

en: Mimetype for input file %1 not found!
sv: Mime-typ för indatafilen %1 hittades inte.

en: Mimetype not found %1
sv: Mime-typ hittades inte %1

en: Mimetype not found, try using the -mimetype option
sv: Mime-typ hittades inte, försök använda väljaren --mimetyp

en: *** The conversion failed! ***
sv: *** Konverteringen misslyckades. ***
