koffice - en to tg translation catalogue (105 entries)

en: %1 Options
tg: %1 Имконот

en: Only print and exit
tg: Танҳо чоп кардан ва хурӯҷ шудан

en: Override display DPI
tg: Иҷозати экран, ки бо истифодакунанда муайян карда шудааст

en: Too many templates found for: %1
tg: Якчанд қолибе барои %1 ёфт шуд

en: Template %1 failed to load.
tg: Хатои кушодани қолиби %1.

en: Making backup...
tg: Эҷоди нусхаи захиравӣ...

en: Saving...
tg: Дар ҳоли нигоҳ дорӣ...

en: Could not save
    %1
tg: Наметавонам %1-ро
    нигоҳ дорам

en: Could not save %1
    Reason: %2
tg: Наметавонам %1-ро нигоҳ дорам
    Сабаб: %2

en: Autosaving...
tg: Худнигоҳдорӣ...

en: Error during autosave! Partition full?
tg: Мавриди худнигоҳдорӣ, хатогӣ рӯй дод! Мумкин диск аз ҳад пур шуда бошад?

en: Not able to write '%1'. Partition full?
tg: Наметавонам '%1'-ро нигоҳ дорам. Мумкин, диск аз ҳад пур шуда бошад?

en: Malformed URL
    %1
tg: Адреси нодурусти
    %1

en: An autosaved file exists for this document.
    Do you want to open it instead?
tg: Худнигоҳдорандаи ин санадот низ вуҷуд аст.
    Худ нигоҳдорандаро боз кунам?

en: The file %1 does not exist.
tg: Файли %1 вуҷуд надорад.

en: Could not find %1
tg: Натавонистам %1-ро ёбам

en: %1 is not a file.
tg: %1 - файл намебошад.

en: parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
tg: Хатои коркарди додаҳои файл дар сатри %1, сутуни %2
    Иттилоот дар бобати хатогӣ: %3

en: Invalid document: no file 'maindoc.xml'.
tg: Андозаи нодурусти санадот: файли 'maindoc.xml' вуҷуд нест.

en: <p>The document <b>'%1'</b> has been modified.</p><p>Do you want to save it?</p>
tg: <p>Санадоти <b>'%1'</b> тағйир ёфта буд.</p><p>Шумо мехоҳед ин файлро нигоҳ доред?</p>

en: Internal error: saveXML not implemented
tg: Хатои дохилӣ: тарзи saveXML, амалӣ нашудааст

en: Could not open
    %1
tg: Наметавонам %1-ро
    боз кунам

en: Could not open %1
    Reason: %2
tg: Наметавонам файли %1-ро боз кунам
    Сабаб: %2

en: Could not export file.
tg: Наметавонам файлро содир кунам.

en: Missing Export Filter
tg: Филтри содирот ҳозир нест

en: Could not import file of type
    %1
tg: Наметавонам файли намуди 
    %1-ро ворид кунам

en: Missing Import Filter
tg: Филтри воридот ғоиб аст

en: Choose Filter
tg: Интихоби филтр

en: E&xport...
tg: &Содирот...

en: &New View
tg: &Намуди нав

en: Document Information
tg: Иттилоот дар бобати санад

en: %1 (unknown file type)
tg: %1 (намуди файли номаълум)

en: <qt>Saving as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to save in this format?</qt>
tg: <qt> Нигоҳ доштан ба андозаи %1, метавонад ба қисман аз даст додани анзозадарорӣ низ биёрад.<p>Оё мехоҳед дар ин андоза нигоҳ доред?</qt>

en: Confirm Save
tg: Тасдиқи нигоҳдорӣ

en: <qt>Exporting as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to export to this format?</qt>
tg: <qt>Содирот ба андозаи %1, метавонад ба қисман аз даст додани анзозадарорӣ низ биёрад.<p>Оё мехоҳед дар ин андоза содир кунед?</qt>

en: Confirm Export
tg: Тасдиқи содирот

en: Open Document
tg: Кушодани санад

en: Import Document
tg: Воридоти санад

en: Show %1 Toolbar
tg: Намоиши навори асбоботи %1

en: Hide %1 Toolbar
tg: Пинҳон кардани пайраҳаи асбоби %1

[ctx: File modification date and time. %1 is date time]
en: <tr><td><b>Modified:</b></td><td>%1</td></tr>
tg: <tr><td><b>Санаи тағйир:</b></td><td>%1</td></tr>

en: Create Template
tg: Эҷоди қолиб

en: Group:
tg: Гурӯҳ:

en: &Add Group...
tg: &Афзудани гурӯҳ...

en: &Remove
tg: &Нест кардан

en: Picture
tg: Сурат

en: &Select...
tg: &Интихоб...

en: Do you really want to overwrite the existing '%1' template?
tg: Оё ҳақиқатан мехоҳед қолиби вуҷудбудаи '%1'-ро азнавнависӣ кунед?

en: Add Group
tg: Афзудани гурӯҳ

en: Enter group name:
tg: Номи гурӯҳ:

en: This name is already used.
tg: Ин ном аллакай истифодашуда истодааст.

en: Do you really want to remove that group?
tg: Оё ҳақиқатан мехоҳед гурӯҳро ҳузф кунед?

en: Remove Group
tg: Ҳузфи гурӯҳ

en: Do you really want to remove that template?
tg: Оё ҳақиқатан мехоҳед қолибро ҳузф кунед?

en: Remove Template
tg: Ҳузфи қолиб

en: Could not load picture.
tg: Қодир ба пурбор кардани тасвир нестам.

en: No picture available.
tg: Суратҳои дастрасӣ вуҷуд нест.

en: Use This Template
tg: Истифодаи қолиб

en: Version
tg: Версия

en: Comment
tg: Эзоҳ

en: &Add
tg: &Афзудан

en: &Open
tg: &Кушодан

en: Date: %1
tg: Сана: %1

en: Parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
tg: Хатои коркади додаҳои санадоти асосӣ дар сатри %1, сутуни %2
    Иттилоот дар бораи хатогӣ: %3

en: Millimeters (mm)
tg: Миллиметрҳо (мм)

en: Centimeters (cm)
tg: Сантиметрҳо (см)

en: Decimeters (dm)
tg: Детсиметрҳо (дм)

en: Inches (in)
tg: Дюймҳо (дм)

en: Pica (pi)
tg: Пика (pi)

en: Cicero (cc)
tg: Сисеро (cc)

en: Points (pt)
tg: Нуқтаҳо (нқ)

en: Pixels (px)
tg: Пикселҳо (px)

en: Author
tg: Муаллиф

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, variables)
en: Variable
tg: Тағйирёбанда

en: Normal
tg: Матни оддӣ

en: Screen
tg: Экран

en: Color
tg: Ранг

en: Value
tg: Аҳамият

en: 8 Bits
tg: 8 Бит

en: 16 Bits
tg: 16 Битs

en: Blank
tg: Холӣ

en: Subject
tg: Мавзуъ

en: Object
tg: Мавзеъ

en: The directory mode is not supported for remote locations.
tg: Тартиботи каталог, мавриди ишора намудани Интернет, дастрас нест.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel)
en: Name:
tg: Ном:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblInitialsDesc)
en: Initials:
tg: Ҳуруф:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTitleDesc)
en: Title:
tg: Сарлавҳа:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompanyDesc)
en: Company:
tg: Корхона:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmailDesc)
en: Email:
tg: Почтаи электронӣ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFaxDesc)
en: Fax:
tg: Факс:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreetDesc)
en: Street:
tg: Кӯча:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPostalDesc)
en: Postal code:
tg: Индекси почтавӣ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCityDesc)
en: City:
tg: Шаҳр:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountryDesc)
en: Country:
tg: Мамлакат:

en: Date
tg: Сана

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_comboQuote)
en: None
tg: Ғайри

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSpace)
en: Space
tg: Фосила

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblModifiedDesc)
en: Modified:
tg: Санаи тағйир:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbReset)
en: &Reset
tg: &Барҳамот

en: General
tg: Умумӣ

en: Change
tg: Тағйир кардан

en: Target:
tg: Ҳадаф:

en: Page Layout
tg: Хосиятҳои саҳифа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unitsLabel)
en: Unit:
tg: Воҳиди санҷиш:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size:
tg: Андоза:
