kpresenter - en to tg translation catalogue (18 entries)

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: F&ormat
tg: А&ндоза

note: i18n: ectx: Menu (slideshow)
en: Sli&de Show
tg: Намоиши С&лайд

en: Slide %1
tg: Слайд %1

en: End of presentation. Click to exit.
tg: Итмоми тақдим. Ба Баромадан зер кунед.

en: Green
tg: Сабз

en: Red
tg: Сурх

en: Blue
tg: Кабуд

en: Shape
tg: Андом

en: Normal
tg: Мукаррарӣ

en: Insert Slide
tg: Слайд Монед

en: Copy Slide
tg: Нусха бардоштани Слайд

en: No Effect
tg: Бе таъсир

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boolHeight)
en: &Height:
tg: &Баландӣ:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KPrConfigureSlideShow)
en: Configure Slide Show
tg: Танзими Намоиши Слайд

en: Fade
tg: Таъмин кардан

en: Ellipse
tg: Эллипс

en: Circle
tg: Доира

en: Footer
tg: Поҳо
