kofficefilters - en to th translation catalogue (17 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, encodingPage)
en: Encoding
th: ชุดรหัสอักขระ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupEndOfLine)
en: End of Line
th: จบบรรทัดแบบ

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, m_delimiterBox)
en: Delimiter
th: ตัวแบ่ง

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioComma)
en: Comma
th: จุลภาค

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSemicolon)
en: Semicolon
th: เซมิโคลอน

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioTab)
en: Tabulator
th: แท็บ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSpace)
en: Space
th: ช่องว่าง

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Document Style
th: รูปแบบเอกสาร

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, latexStyleButton)
en: Latex style
th: รูปแบบลาเท็กซ์

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Document Type
th: ประเภทเอกสาร

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Language
th: ภาษา

en: Unable to open password protected files.
    The password algorithm has not been published
th: ไม่สามารถเปิดแฟ้มรหัสผ่านซึ่งมีการป้องกันไว้ได้
    ไม่สามารถส่งอัลกอริทึมของรหัสผ่านได้

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ImportDialogUI)
en: Plain Text Import Dialog
th: กล่องนำเข้าข้อความธรรมดา

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupParagraph)
en: End of Paragraph
th: จบย่อหน้าแบบ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioParagraphAsIs)
en: &As is: At the end of line
th: &หาก: อยู่ที่ตำแหน่งจบบรรทัด

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioParagraphSentence)
en: &Sentence: If the end of line is the end of a sentence
th: &ประโยค: หากจบบรรทัดเป็นส่วนจบประโยค

en: Table %1
th: ตาราง %1
