kpresenter - en to th translation catalogue (15 entries)

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: F&ormat
th: รูปแบบ

note: i18n: ectx: Menu (slideshow)
en: Sli&de Show
th: นำเสนอภาพนิ่ง

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
th: ตั้งค่า

en: Slide %1
th: ภาพนิ่ง %1

en: Shape
th: รูปร่าง

en: Delete Slide
th: ลบภาพนิ่ง

en: Create Appear Animation
th: สร้างการเคลื่อนไหวของการปรากฎ

en: Edit Custom Slide Shows...
th: แก้ไขกำหนดการนำเสนอภาพนิ่งเอง...

en: Start Presentation
th: เริ่มการนำเสนอ

en: Duration:
th: ระยะเวลา:

en: No Effect
th: ไม่มีลูกเล่น

en: Ellipse
th: รูปวงรี

en: Circle
th: วงกลม

en: Misc
th: เบ็ดเตล็ด

en: Footer
th: ท้ายกระดาษ
