kword - en to th translation catalogue (17 entries)

note: i18n: ectx: Menu (view) i18n: ectx: Menu (view_displaymodes)
en: &Display Mode
th: โหมดในการแส&ดง

note: i18n: ectx: Menu (SpellCheck)
en: Spellcheck
th: ตรวจคำสะกด

note: i18n: ectx: Menu (check_spell_list)
en: Spell Check Result
th: ผลการตรวจคำสะกด

note: i18n: ectx: Menu (variable_list)
en: Change Variable To
th: เปลี่ยนตัวแปรเป็น

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CreateBookmark)
en: Create New Bookmark
th: สร้างที่คั่นหนังสือใหม่

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lExplain)
en: Bookmarks allow you to jump between parts of your document.
    Please provide the name of your bookmark.
th: ที่คั่นหน้าจะอนุญาตให้คุณกระโดดไปมาระหว่างส่วนต่างๆ ของเอกสารได้
    โปรดใส่ชื่อที่คั่นหน้าของคุณ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lName)
en: Name:
th: ชื่อ:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, columnsTab)
en: Columns
th: คอลัมน์

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRename)
en: &Rename
th: เปลี่ย&นชื่อ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: &Delete
th: ลบ

en: Select Bookmark
th: เลือกที่คั่นหน้า

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createButton)
en: Create
th: สร้าง

en: Words:
th: จำนวนคำ:

en: Sentences:
th: จำนวนประโยค:

en: Syllables:
th: จำนวนพยางค์:

en: Lines:
th: จำนวนบรรทัด:

en: KFormula
th: สูตรคณิตศาสตร์ K
