thesaurus_tool - en to th translation catalogue (12 entries)

en: (No match)
th: (ไม่มีคำที่สัมพันธ์กัน)

en: &Search for:
th: &ค้นหาคำ:

en: &Thesaurus
th: คำ&พ้อง

en: Synonyms
th: คำที่มีความหมายคล้ายกัน

en: More General Words
th: คำทั่วไปอื่น ๆ

en: More Specific Words
th: คำที่กำหนดอื่น ๆ

en: &Replace with:
th: แ&ทนที่ด้วย:

en: &Replace
th: แ&ทนที่

en: Synonyms/Hypernyms - Ordered by Frequency
th: คำที่มีความหมายคล้ายกัน/คำที่สอดคล้องกัน - เรียงลำดับตามความถี่

en: Synonyms - Ordered by Similarity of Meaning (verbs only)
th: คำที่มีความหมายคล้ายกัน - เรียงลำดับตามความหมายทั่วไป (คำกริยาเท่านั้น)

en: Antonyms - Words with Opposite Meanings
th: คำที่มีความหมายตรงข้าม - คำที่มีความหมายตรงกันข้าม

en: No match for '%1'.
th: ไม่มีคำที่สอดคล้องกับ '%1'
