PathShapes - en to ug translation catalogue (21 entries)

en: Arc
ug: ياي

en: Pie
ug: دۈگىلەك دىئاگرامما

en: Chord
ug: ئاككورد

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EllipseShapeConfigWidget)
en: Ellipse Shape
ug: ئېللىپس شەكلى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Type:
ug: تىپى:

en: Ellipse
ug: ئېللىپس

en: Cross
ug: كېسىشىش

en: Arrow
ug: يا ئوق

en: Circular Arrow
ug: يۇمىلاق ئىسترېلكا

en: Rectangle
ug: تىك تۆت بۇلۇڭ

en: A rectangle
ug: تىك تۆت تەرەپلىك

en: Curve
ug: ئەگرى سىزىق

en: Line
ug: قۇر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Direction:
ug: يونۇلۇش:

en: Spiral
ug: بۇرمىسىمان

en: A star shape
ug: يۇلتۇزسىمان

en: A star
ug: يۇلتۇز

en: Star
ug: يۇلتۇز

en: Flower
ug: گۈل

en: Pentagon
ug: بەش تەرەپلىك

en: Hexagon
ug: ئالتە تەرەپلىك
