karbon - en to ug translation catalogue (42 entries)

note: i18n: ectx: Menu (object_order)
en: &Order
ug: تەرتىپى(&O)

note: i18n: ectx: Menu (object_align)
en: &Align
ug: توغرىلا(&A)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ug: ھۆججەت(&F)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ug: تەھرىر(&E)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ug: كۆرۈنۈش(&V)

note: i18n: ectx: Menu (object)
en: &Object
ug: نەڭ(&O)

note: i18n: ectx: Menu (object_distribute)
en: &Distribute
ug: تارقىتىلما(&D)

note: i18n: ectx: Menu (path)
en: &Path
ug: يول(&P)

note: i18n: ectx: Menu (effects)
en: Effe&cts
ug: ئۈنۈم(&C)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ug: تەڭشەك(&S)

note: i18n: ectx: ToolBar (edit_toolbar)
en: Edit
ug: تەھرىرلەش

note: i18n: ectx: ToolBar (object_toolbar)
en: Object
ug: نەڭ

note: i18n: ectx: ToolBar (align_toolbar)
en: Align
ug: توغرىلا

note: i18n: ectx: ToolBar (Effects)
en: Effects
ug: ئۈنۈملەر

note: i18n: ectx: ToolBar (view_toolbar)
en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Properties
ug: خاسلىق

[ctx: (qtundo-format)]
en: Round Corners
ug: يۇمىلاق قىرلار

en: &Round Corners...
ug: يۇمىلاق قىرلار(&R)

en: Round Corners
ug: يۇمىلاق قىرلار

en: Radius:
ug: رادىئۇس:

en: Info
ug: ئۇچۇر

en: Angle:
ug: بۇلۇڭ:

en: Configure
ug: سەپلە

en: Interface
ug: ئارايۈز

en: Misc
ug: ئارىلاش

en: Grid
ug: سېتكا

[ctx: @title:tab Document settings page]
en: Document
ug: پۈتۈك

en: Document Settings
ug: پۈتۈك تەڭشىكى

[ctx: @title:tab Author page]
en: Author
ug: ئاپتور

en: Author
ug: ئاپتور

en: Bug fixes and improvements
ug: كەمتۈكلەرنى تۈزىتىش ۋە ياخشىلاش

en: Bug fixes
ug: كەمتۈكلەرنى تۈزىتىش

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert graphics
ug: گرافىك قىستۇر

en: &Import Graphic...
ug: گرافىكنى ئىمپورت قىل(&I)…

[ctx: Duplicate selection]
en: &Duplicate
ug: كۆچۈر(&D)

en: &Close Path
ug: يولنى ياپ(&C)

en: Zoom to Selection
ug: تاللىغان رايون چوڭلۇقىغا تارايت

en: Zoom
ug: كېڭەيت-تارايت

[ctx: The style has no fill]
en: None
ug: يوق

[ctx: The style has a custom stroking]
en: Custom
ug: ئىختىيارى

[ctx: The style has no stroking]
en: None
ug: يوق

en: Fill:
ug: تولدۇرۇش:
