KarbonTools - en to ug translation catalogue (31 entries)

en: Remove profile
ug: سەپلىمە ھۆججەت چىقىرىۋەت

en: Width:
ug: كەڭلىك:

en: Angle:
ug: بۇلۇڭ:

en: Mass:
ug: ماسسا:

en: Drag:
ug: سۆرەش:

en: Current
ug: نۆۋەتتىكى

[ctx: invalid profile name]
en: Invalid name.
ug: ئىناۋەتسىز ئات.

en: Mouse
ug: چاشقىنەك

en: Fill
ug: تولدۇر

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add filter effect
ug: سۈزگۈچ ئۈنۈمى قوش

en: Effect name
ug: ئۇنۇم ئاتى

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FilterEffectEditWidget)
en: Filter Effect Editor
ug: سۈزگۈچ ئۈنۈمى تەھرىرلىگۈچ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Effects and Connections
ug: ئۈنۈملەر ۋە باغلىنىشلار

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, removeEffect) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addEffect) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, raiseEffect) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, lowerEffect) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton,
en: ...
ug: …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Effect Properties
ug: ئۈنۈم خاسلىقى

en: Effects
ug: ئۈنۈملەر

en: Add Filter
ug: سۈزگۈچ قوش

en: Original
ug: ئەسلى

en: Tiled
ug: يېيىلغان

en: Stretched
ug: سوزۇلغان

en: Top Left
ug: سول ئۈستى

en: Top
ug: ئۈستى

en: Top Right
ug: ئوڭ ئۈستى

en: Left
ug: سول

en: Center
ug: مەركەز

en: Right
ug: ئوڭ

en: Bottom Left
ug: سول ئاستى

en: Bottom
ug: ئاستى

en: Bottom Right
ug: ئوڭ ئاستى

en: Pattern Options
ug: ئەندىزە تاللانمىسى

en: Patterns
ug: ئەندىزىلەر
