calligra - en to ug translation catalogue (355 entries)

en: Line
ug: قۇر

en: Precision:
ug: ئېنىقلىقى:

[ctx: The raw line data]
en: Raw
ug: خام

en: Curve
ug: ئەگرى سىزىق

en: Straight
ug: تۈز سىزىق

en: Optimize
ug: ئەلالاشتۇر

en: Pencil
ug: قەلەم

[ctx: (qtundo-format)]
en: Convert to Path
ug: يولغا ئۆزگەرت

[ctx: (qtundo-format)]
en: Merge points
ug: نۇقتىلارنى بىرىكتۈر

[ctx: (qtundo-format)]
en: Group shapes
ug: شەكىللەرنى گۇرۇپپىلا

[ctx: (qtundo-format)]
en: Keep Aspect Ratio
ug: ئېگىزلىك-كەڭلىك نىسبىتى ئۆزگەرمىسۇن

[ctx: (qtundo-format)]
en: Ungroup shapes
ug: شەكىللەرنى گۇرۇپپىلىما

en: Standard
ug: ئۆلچەملىك

en: Lines
ug: سىزىقلار

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTypeDesc)
en: Type:
ug: تىپى:

en: Show Grid
ug: سېتكا كۆرسەت

en: %1 Options
ug: %1 تاللانما

en: Active tool: %1
ug: ئاكتىپ قورال: %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nodeSnapGuide)
en: Nodes
ug: تۈگۈنلەر

en: Pan
ug: تاختا

en: Merge points
ug: نۇقتىلارنى بىرىكتۈر

en: Zoom
ug: كېڭەيت-تارايت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, zoomInButton)
en: Zoom In
ug: چوڭايت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, zoomOutButton)
en: Zoom Out
ug: كىچىكلىتىش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, corner) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, smooth) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, symmetric) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, lineSegment) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, curveSegme
en: ...
ug: …

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
ug: يېنىۋال

en: Undo %1
ug: %1 يېنىۋال

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
ug: قايتىلا

en: Redo %1
ug: قايتىلا %1

en: Redo
ug: قايتىلا

en: Undo
ug: يېنىۋال

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ug: ھۆججەت(&F)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ug: تەڭشەك(&S)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: File
ug: ھۆججەت

en: No autosave
ug: ئاپتوماتىك ساقلىمىسۇن

[ctx: unit symbol for minutes, leading space as separator]
en:  min
ug:  مىنۇت

en: Autosave interval:
ug: ئاپتوماتىك ساقلاش ئىنتېرۋالى:

en: Grid color:
ug: سېتكا رەڭگى:

en: Units:
ug: بىرلىك:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_alwaysUseCheckBox)
en: Always use this template
ug: ھەمىشە  بۇ قېلىپنى ئىشلەت

en: Saving...
ug: ساقلاۋاتىدۇ…

en: Could not create the file for saving
ug: ساقلايدىغان ھۆججەتنى قۇرالمىدى

en: Not able to write '%1'. Partition full?
ug: ‹%1› غا يازغىلى بولمىدى. دىسكا رايونى توشۇپ كەتتىمۇ؟

en: Malformed URL
    %1
ug: بۇزۇق URL
    %1

en: The file %1 does not exist.
ug: ھۆججەت %1 مەۋجۇت ئەمەس.

en: File not found
ug: ھۆججەت تېپىلمىدى

en: Cannot create storage
ug: ساقلىغۇچ قۇرغىلى بولمىدى

en: Bad MIME type
ug: بولمىغۇر MIME تىپى

en: Error in embedded document
ug: سىڭدۈرمە پۈتۈكتە خاتالىق بار

en: Format not recognized
ug: ناتونۇش پىچىم

en: Not implemented
ug: ئەمەلىيلەشتۈرۈلمىگەن

en: Parsing error
ug: تەھلىل قىلىش خاتالىقى

en: Document is password protected
ug: پۈتۈك ئىم بىلەن قوغدالغان

en: Internal error
ug: ئىچكى خاتالىق

en: Out of memory
ug: ئەسلەك يېتىشمىدى

en: Unknown error
ug: نامەلۇم خاتالىق

en: Could not find %1
ug: %1 نى تاپقىلى بولمىدى

en: %1 is not a file.
ug: %1 ھۆججەت ئەمەس.

en: Not a valid Calligra file: %1
ug: ئىناۋەتلىك كاللىگىرا ھۆججىتى ئەمەس: %1

en: Untitled
ug: ماۋزۇسىز

en: <p>The document <b>'%1'</b> has been modified.</p><p>Do you want to save it?</p>
ug: <p>پۈتۈك <b>'%1'</b> ئۆزگەرتىلدى.</p><p>ساقلامسىز؟</p>

en: No
ug: ياق

en: Yes
ug: ھەئە

en: Case Sensitive
ug: چوڭ-كىچىك يېزىلىشى پەرقلەندۈر

en: Export as PDF...
ug: PDF چىقار…

en: Reload
ug: قايتا يۈكلە

en: Versions...
ug: نەشرى…

en: E&xport...
ug: چىقار(&X)…

en: &New View
ug: يېڭى كۆرۈنۈش(&N)

en: Document Information
ug: پۈتۈك ئۇچۇرى

en: Full Screen Mode
ug: پۈتۈن ئېكران ھالىتى

en: (write protected)
ug: (يېزىش چەكلەنگەن)

en: Save as %1
ug: %1 سۈپىتىدە ساقلا

en: Save
ug: ساقلا

en: %1 (unknown file type)
ug: %1 (نامەلۇم ھۆججەت تىپى)

en: Confirm Save
ug: ساقلاشنى جەزملەش

en: Export
ug: ئېكسپورت قىل

en: Open Document
ug: پۈتۈك ئېچىش

en: Document
ug: پۈتۈك

en: Warning
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

en: Recent Documents
ug: يېقىنقى پۈتۈكلەر

en: Stop
ug: توختا

en: Close
ug: ياپ

en: Stopped
ug: توختىدى

[ctx: File modification date and time. %1 is date time]
en: <tr><td><b>Modified:</b></td><td>%1</td></tr>
ug: <tr><td><b>ئۆزگەرتىلگەن ۋاقىت:</b></td><td>%1</td></tr>

[ctx: File access date and time. %1 is date time]
en: <tr><td><b>Accessed:</b></td><td>%1</td></tr>
ug: <tr><td><b>زىيارەت قىلىنغان ۋاقىت:</b></td><td>%1</td></tr>

en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: Create Template
ug: قېلىپ قۇر

[ctx: Template name]
en: Name:
ug: ئاتى:

en: Group:
ug: گۇرۇپپا:

en: &Add Group...
ug: گۇرۇپپا قوش(&A)…

en: &Remove
ug: چىقىرىۋەت(&R)

en: Picture
ug: سۈرەت

en: &Preview
ug: ئالدىن كۆزەت(&P)

en: Custom:
ug: ئىختىيارى:

en: &Select...
ug: تاللا(&S)…

en: Add Group
ug: گۇرۇپپا قوش

en: This name is already used.
ug: بۇ ئات ئىشلىتىلگەن.

en: Remove Group
ug: گۇرۇپپىنى چىقىرىۋەت

en: Remove Template
ug: قېلىپنى چىقىرىۋېتىش

en: Version
ug: نەشرى

en: Date & Time
ug: چېسلا & ۋاقىت

en: Comment
ug: ئىزاھات

en: &Add
ug: قوش(&A)

en: &Modify
ug: ئۆزگەرت(&M)

en: &Open
ug: ئاچ(&O)

en: A new version could not be added
ug: يېڭى نەشرىنى قوشۇشقا بولمىدى

en: Date: %1
ug: چېسلا: %1

[ctx: choice for author profile]
en: Anonymous
ug: ئاتسىز

en: Unknown
ug: نامەلۇم

[ctx: Page size]
en: US Letter
ug: ئا ق ش لېپاپى

[ctx: Page size]
en: US Legal
ug: ئا ق ش قانۇن

[ctx: Page size]
en: Screen
ug: ئېكران

[ctx: Page size]
en: Custom
ug: ئىختىيارى

en: Millimeters (mm)
ug: مىللىمېتىر(mm)

en: Centimeters (cm)
ug: سانتىمېتىر(cm)

en: Decimeters (dm)
ug: دېتسىمېتىر (د م)

en: Inches (in)
ug: دىيۇيم(in)

en: Points (pt)
ug: قاداق (pt)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Page Layout
ug: بەت جايلاشتۇرۇشنى بەلگىلەش

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete slide | Delete slides
ug[0]: تام تەسۋىر ئۆچۈر

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete page | Delete pages
ug[0]: بەت ئۆچۈر

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert slide
ug: تام تەسۋىر قىستۇر

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert page
ug: بەت قىستۇر

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move slide | Move slides
ug[0]: تام تەسۋىر يۆتكە

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move page | Move pages
ug[0]: بەت يۆتكە

en: Configure
ug: سەپلە

en: Misc
ug: ئارىلاش

en: Grid
ug: سېتكا

[ctx: @title:tab Document settings page]
en: Document
ug: پۈتۈك

en: Document Settings
ug: پۈتۈك تەڭشىكى

[ctx: @title:tab Author page]
en: Author
ug: ئاپتور

en: Author
ug: ئاپتور

en: Master Page
ug: ئانا بەت

en: Slide %1
ug: تام تەسۋىر %1

en: Page  %1
ug: بەت %1

en: Layer
ug: قەۋەت

en: Group
ug: گۇرۇپپا

en: Shape
ug: شەكىل

en: Slide
ug: تام تەسۋىر

en: Visible
ug: كۆرۈنۈشچان

en: Locked
ug: قۇلۇپلانغان

en: &Move Here
ug: بۇ جايغا يۆتكە(&M)

en: &Copy Here
ug: بۇ جايغا كۆچۈر(&C)

en: C&ancel
ug: ۋاز كەچ(&A)

en: Add a new page or layer
ug: يېڭى بەت ياكى قەۋەت قوشىدۇ

en: Page
ug: بەت

en: Delete selected objects
ug: تاللانغان نەڭنى ئۆچۈر

en: Raise selected objects
ug: تاللانغان نەڭنى ئالدىغا يۆتكە

en: Lower selected objects
ug: تاللانغان نەڭنى ئارقىغا يۆتكە

en: Minimal View
ug: ئەڭ كىچىك كۆرۈنۈش

en: Detailed View
ug: تەپسىلات كۆرۈنۈش

en: Thumbnail View
ug: كىچىكلىتىلگەن سۈرەت كۆرۈنۈشى

en: View mode
ug: كۆرۈنۈش ھالىتى

en: Enter the name of the new layer:
ug: يېڭى قاتلامنىڭ ئاتىنى كىرگۈزۈڭ:

en: New Layer
ug: يېڭى سۈرەت قەۋىتى

en: New layer
ug: يېڭى سۈرەت قەۋىتى

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Layer
ug: قاتلام قۇرۇش

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Layer
ug: سۈرەت قەۋىتى ئۆچۈر

en: Could not delete all layers. At least one layer is required.
ug: ھەممە قاتلاملارنى ئۆچۈرگىلى بولمىدى. ئاز دېگەندە قاتلامدىن بىرى زۆرۈر.

en: Error deleting layers
ug: قاتلاملارنى ئۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Cut
ug: كەس

en: Copy
ug: كۆچۈر

en: Paste
ug: چاپلا

en: Page %1
ug: %1 -بەت

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Page | Paste Pages
ug[0]: بەتلەرنى چاپلا

en: Tools
ug: قوراللار

en: D&elete
ug: ئۆچۈر(&E)

en: Snap to Grid
ug: سېتكىغا توغرىلا

en: Show Rulers
ug:  ‫سىزغۇچ‪لارنى كۆرسەت

en: Insert Page
ug: بەت قىستۇر

en: Copy Page
ug: بەت كۆچۈر

en: Copy the current page
ug: نۆۋەتتىكى  بەتنى كۆچۈرىدۇ

en: Delete Page
ug: بەت ئۆچۈر

en: Delete the current page
ug: نۆۋەتتىكى  بەتنى ئۆچۈرىدۇ

en: Page Layout...
ug: بەت ئۇسلۇبى …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, variables)
en: Variable
ug: ئۆزگىرىشچان

en: Configure...
ug: سەپلە…

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change page layout
ug: بەت جايلاشتۇرۇشنى ئۆزگەرت

en: Background
ug: تەگلىك

en: Clear
ug: تازىلا

en: Subtract
ug: ئېلىش

en: Multiply
ug: ھەسسىلەپ ئېشىش

en: Alpha
ug: ئالفا

en: Lightness
ug: يورۇقلۇق دەرىجىسى

en: Blue
ug: كۆك

en: Green
ug: يېشىل

en: Red
ug: قىزىل

en: Alpha darken
ug: ئالفا قارايتىلغان

en: Dissolve
ug: ئېرىت

en: Erase
ug: ئۆچۈر

en: Normal
ug: نورمال

en: Overlay
ug: دەستىلە

en: Parallel
ug: پاراللېل

en: Screen
ug: ئېكران

en: Lighten
ug: يورۇت

en: Darken
ug: قارايت

en: Addition
ug: قوشۇش

en: Divide
ug: بۆل

en: Difference
ug: پەرق

en: Color
ug: رەڭ

en: Hue
ug: رەڭگى

en: Saturation
ug: تويۇنۇش

en: Luminosity
ug: يورۇقلۇق دەرىجىسى

en: Intensity
ug: كۈچلۈكلۈك

en: Value
ug: قىممەت

en: Grayscale
ug: كۈلرەڭ

en: 8 Bits
ug: 8 بىت

en: 16 Bits
ug: 16 بىت

en: 16 Bits Float
ug: 16 بىتلىق كەسىر سان

en: 32 Bits Float
ug: 32 بىتلىق كەسىر سان

en: Arithmetic
ug: ھېساب(ئارىفمېتىكا)

en: Negative
ug: مەنپىي

en: Mix
ug: كىرىشتۈرۈش

en: Burn
ug: ئوي

en: Reference
ug: نەقىل

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newStylesheet) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newTripleButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newNamespaceButton)
en: new
ug: يېڭى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copyTripleButton)
en: copy
ug: كۆچۈر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteStylesheet) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteTripleButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteNamespaceButton)
en: delete
ug: ئۆچۈر

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Namespaces
ug: ئات بوشلۇقى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_namespaceView)
en: Prefix
ug: ئالدى قوشۇلغۇچى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_namespaceView)
en: Namespace
ug: ئات بوشلۇقى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_sparqlExecute)
en: Execute
ug: ئىجرا قىل

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Stylesheets
ug: ئۇسلۇب جەدۋىلى

en: System
ug: سىستېما

en: User
ug: ئىشلەتكۈچى

en: Edit %1
ug: %1 نى تەھرىرلەش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, variables)
en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

en: Empty
ug: بوش

en: Literal
ug: يېزىق

en: Blank
ug: بوش

en: Valid
ug: ئىناۋەتلىك

en: Subject
ug: تېما

en: Predicate
ug: مۆلچەرلەش

en: Object
ug: نەڭ

en: The directory mode is not supported for remote locations.
ug: يىراقتىكى ئورۇنلاردا بۇ مۇندەرىجە ھالىتىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: Delete
ug: ئۆچۈر

[ctx: (qtundo-format)]
en: Text
ug: تېكىست

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete
ug: ئۆچۈر

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Column
ug: ئىستون ئۆچۈر

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Row
ug: قۇر ئۆچۈر

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste As Text
ug: تېكىست بويىچە چاپلا

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste
ug: چاپلا

en: 1 replacement made | %1 replacements made
ug[0]: %1 ئى ئالماشتۇرۇلدى

[ctx: Underline Style]
en: None
ug: يوق

[ctx: Underline Style]
en: Single
ug: يەككە

[ctx: Underline Style]
en: Double
ug: قوش

[ctx: (qtundo-format)]
en: New Paragraph
ug: يېڭى ئابزاس

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Bookmark
ug: خەتكۈش قوش

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Index
ug: مۇندەرىجە قىستۇر

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Variable
ug: ئۆزگەرگۈچى قىستۇرۇش

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Break
ug: قۇر ئالماشتۇرۇش بەلگىسى قىستۇر

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Table
ug: جەدۋەل قىستۇر

[ctx: (qtundo-format)]
en: Merge Cells
ug: كاتەكچە بىرلەشتۈر

[ctx: (qtundo-format)]
en: Split Cells
ug: كاتەكچە پارچىلا

[ctx: (qtundo-format)]
en: Typing
ug: كىرگۈزۈۋاتىدۇ

[ctx: (qtundo-format)]
en: Bold
ug: توم

[ctx: (qtundo-format)]
en: Italic
ug: يانتۇ

[ctx: (qtundo-format)]
en: Underline
ug: ئاستى سىزىق

[ctx: (qtundo-format)]
en: Strike Out
ug: ئۆچۈرۈش سىزىقى

[ctx: (qtundo-format)]
en: Decrease Indent
ug: تارايت

[ctx: (qtundo-format)]
en: Increase Indent
ug: كېڭەيت

[ctx: (qtundo-format)]
en: Decrease font size
ug: خەت چوڭلۇقىنى كىچىكلىتىش

[ctx: (qtundo-format)]
en: Increase font size
ug: خەت چوڭلۇقىنى چوڭايتىش

[ctx: (qtundo-format)]
en: Formatting
ug: فورمات

en: Opacity
ug: غۇۋالىقى

en: Recent:
ug: يېقىنقى:

en: Add / Remove Colors...
ug: رەڭلەرنى قوش/چىقىرىۋەت…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel)
en: Name:
ug: ئاتى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblInitialsDesc)
en: Initials:
ug: باش ھەرپلەر:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTitleDesc)
en: Title:
ug: ماۋزۇ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPositionDesc)
en: Position:
ug: ئورنى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompanyDesc)
en: Company:
ug: شىركەت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmailDesc)
en: Email:
ug: ئېلخەت:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFaxDesc)
en: Fax:
ug: فاكىس:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreetDesc)
en: Street:
ug: كوچا:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPostalDesc)
en: Postal code:
ug: پوچتا نومۇرى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCityDesc)
en: City:
ug: شەھەر :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountryDesc)
en: Country:
ug: دۆلەت:

en: Import Data
ug: سانلىق-مەلۇمات ئەكىر

en: Generic
ug: ئادەتتىكى

en: Text
ug: تېكىست

en: Date
ug: چېسلا

en: Currency
ug: پۇل

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_comboQuote)
en: None
ug: يوق

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_dataTab)
en: Data
ug: سانلىق-مەلۇمات

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_formatTab)
en: Format
ug: پىچىمى

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_delimiterBox)
en: Delimiter
ug: ئايرىش بەلگىسى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioComma)
en: Comma
ug: پەش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSemicolon)
en: Semicolon
ug: چېكىتلىك پەش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioOther)
en: Other
ug: باشقا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioTab)
en: Tabulator
ug: جەدۋەل بەلگىسى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSpace)
en: Space
ug: بوشلۇق

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Decimal symbol:
ug: ئونلۇق كەسىر چېكىتى(D):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: &Format:
ug: فورمات(&F):

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_rangesTab)
en: Ranges
ug: دائىرە

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Update
ug: يېڭىلا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Import columns:
ug: ئىستون ئىمپورت قىلىش:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Import lines:
ug: قۇرلارنى ئىمپورت قىلىش:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: to
ug: غا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbEncrypt)
en: &Encrypt
ug: شىفىرلا(&E)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblKeywordsDesc)
en: Keywords:
ug: ھالقىلىق سۆز:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSubjectDesc)
en: Subject:
ug: تېما:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLastPrintedDesc)
en: Last printed:
ug: ئاخىرقى باسقان ۋاقتى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEditingDesc)
en: Total editing time:
ug: تەھرىرلىگەن ئومۇمىي ۋاقىت:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncryptedDesc)
en: Encryption:
ug: شىفىرلاش:

[ctx: Document title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTitleDesc)
en: Title:
ug: ماۋزۇ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRevisionDesc)
en: Revision number:
ug: تۈزىتىش قېتىم سانى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblModifiedDesc)
en: Modified:
ug: ئۆزگەرتكەن:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCommentsDesc)
en: Comments:
ug: ئىزاھات:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCreatedDesc)
en: Created:
ug: قۇرۇلغان:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filePathInfoLabel)
en: Path:
ug: يول:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbReset)
en: &Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇر(&R)

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Decrypt
ug: شىفىر يەش

en: <qt>Your document could not be saved automatically.<p>To complete the decryption, please save the document.</qt>
ug: <qt>پۈتۈكىڭىز ئاپتوماتىك ساقلانمىدى.<p>شىفىرسىزلاشنى تاماملاش ئۈچۈن پۈتۈكنى ساقلاڭ.</qt>

en: Save Document
ug: پۈتۈك ساقلا

en: Change
ug: ئۆزگەرت

en: <qt>Your document could not be saved automatically.<p>To complete the encryption, please save the document.</qt>
ug: <qt>پۈتۈكىڭىز ئاپتوماتىك ساقلانمىدى.<p>شىفىرسىزلاشنى تاماملاش ئۈچۈن پۈتۈكنى ساقلاڭ.</qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, add)
en: Add
ug: قوش

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, remove)
en: Remove
ug: چىقىرىۋەت

en: Add Color To Palette
ug: رەڭنى رەڭ تەڭشەش تاختىسىغا قوش

en: Color name:
ug: رەڭ ئاتى:

en: Palette
ug: رەڭ تاختىسى

en: Add/Remove Colors
ug: رەڭلەرنى قوش/چىقىرىۋەت

[ctx: No stroke or fill]
en: None
ug: يوق

[ctx: Solid color stroke or fill]
en: Solid
ug: لىق تولغان

en: Gradient
ug: گۈل نۇسخىسى

en: Left side
ug: سول تەرەپ

en: Page Layout
ug: بەت جايلاشتۇرۇلۇشى

en: Apply to document
ug: پۈتۈككە قوللان

en: Page Layout:
ug: بەت جايلاشتۇرۇلۇشى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unitsLabel)
en: Unit:
ug: بىرلىكى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size:
ug: چوڭلۇقى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width:
ug: كەڭلىك:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Height:
ug: ئېگىزلىك:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Orientation:
ug: يۆنىلىش:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, portrait)
en: Portrait
ug: بوي يۆنىلىش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, landscape)
en: Landscape
ug: توغرا يۆنىلىش

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Automatic
ug: ئاپتوماتىك

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Left to right
ug: سولدىن ئوڭغا

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Right to left
ug: ئوڭدىن سولغا

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete resource
ug: مەنبەنى ئۆچۈر

[ctx: @title:window]
en: Choose File to Add
ug: قوشىدىغان ھۆججەتنى تاللا

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: First line indent
ug: باش قۇر تارايت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Distance:
ug: ئارىلىق:

en: Round cap
ug: يۇمىلاق چوقا

en: Square cap
ug: تۆت چاسا چوقا

en: Thickness:
ug: قېلىنلىقى:

en: Tool Options
ug: قورال تاللانمىلىرى

en: Fit Page Width
ug: بەت كەڭلىككە ماسلاش

en: Fit Page
ug: بەتكە خوپ كەلسۇن

en: Actual Pixels
ug: ئەمەلىي پىكسېل

en: Zoom to Selection
ug: تاللىغان رايون چوڭلۇقىغا تارايت
