karbon - en to ug translation catalogue (33 entries)

en: Blend
ug: ئارىلاشما

en: Normal
ug: نورمال

en: Multiply
ug: ھەسسىلەپ ئېشىش

en: Screen
ug: ئېكران

en: Darken
ug: قارايت

en: Lighten
ug: يورۇت

en: Radius
ug: رادىئۇس

en: Angle
ug: بۇلۇڭ

en: Function
ug: فۇنكسىيە

en: Identity
ug: سالاھىيەت

en: Table
ug: جەدۋەل

en: Discrete
ug: تارقاق

en: Linear
ug: سىزىقلىق

en: Gamma
ug: گامما

en: Values
ug: قىممەتلەر

en: Slope
ug: يانتۇلۇق

en: Exponent
ug: كۆرسەتكۈچ

en: Offset
ug: ئېغىش

en: Operation
ug: مەشغۇلات

en: Duplicate
ug: كۆچۈر

en: Wrap
ug: قۇر يۆتكەش

en: None
ug: يوق

en: Edge mode:
ug: گىرۋەك ھالىتى:

en: Kernel size:
ug: يادرو چوڭلۇقى:

en: Target point:
ug: نىشان نۇقتا:

en: Edit kernel
ug: يادرو تەھرىرلەش

en: Image
ug: سۈرەت

en: Select image...
ug: سۈرەت تاللاش:

en: Select image
ug: سۈرەت تاللاش:

en: Merge
ug: بىرىكتۈر

en: Operator:
ug: مەشغۇلاتچى:

en: Radius x:
ug: رادىئۇس x:

en: Radius y:
ug: رادىئۇس y:
