TextShape - en to ug translation catalogue (204 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Accept change
ug: ئالمىشىشنى قوبۇل قىل(&A)

[ctx: Disable Shrink To Fit]
en: Disable
ug: چەكلە

[ctx: Enable Shrink To Fit]
en: Enable
ug: قوزغات

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change List Level
ug: تىزىم دەرىجىسىنى ئۆزگەرتىش

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Changes
ug: ئۆزگەرتىشنى كۆرسەت

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AcceptRejectChangeDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TableOfContentsConfigure) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TableOfContentsStyleConfigure)
en: Dialog
ug: سۆزلەشكۈ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, acceptButton)
en: Accept
ug: قوشۇل

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rejectButton)
en: Reject
ug: رەت قىل

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: Cancel
ug: ئەمەلدىن قالدۇر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Author
ug: ئاپتور

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Date
ug: چېسلا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Type
ug: تىپى

en: Ascending
ug: ئۆسكۈچى

en: Descending
ug: كېمەيگۈچى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prefixLabel)
en: Prefix:
ug: ئالدى قوشۇلغۇچى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suffixLabel)
en: Suffix:
ug: كەينى قوشۇلغۇچى:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Sort
ug: تەرتىپلە

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sortAlgorithm)
en: Alphanumeric
ug: ھەرپ سان

en: Bibliography
ug: كىتابلار مۇندەرىجىسى

en: References
ug: نەقىل

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: General Settings
ug: ئادەتتىكى تەڭشەك

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Author Name
ug: ئاپتور ئاتى

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, insertionGroupBox)
en: Insertions
ug: قىستۇر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, insertionColorLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deletionColorLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formatColorLabel)
en: Background Color
ug: تەگلىك رەڭگى

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, bulletListButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, moreOptions) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, customCharacter) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolAutoSpellCheck) i18n: ectx: property (text)
en: ...
ug: …

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, deletionGroupBox)
en: Deletions
ug: ئۆچۈر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, recordChangesCheckBox)
en: Record Changes
ug: خاتىرە ئۆزگەرت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showChangesCheckBox)
en: Show Changes
ug: ئۆزگەرتىشنى كۆرسەت

en: Font
ug: خەت نۇسخا

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: General
ug: ئادەتتىكى

[ctx: Name of the style]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
ug: ئاتى:

en: Normal
ug: نورمال

en: Small Caps
ug: كىچىك يېزىلغان چوڭ ھەرپ

en: Uppercase
ug: چوڭ يېزىلىش

en: Lowercase
ug: كىچىك يېزىلىش

en: Capitalize
ug: باش ھەرپنى چوڭايت

en: Superscript
ug: يۇقىرى ئىندېكس

en: Subscript
ug: تۆۋەنكى ئىندېكس

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textColorLabel)
en: Text color:
ug: تېكىست رەڭگى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color:
ug: تەگلىك رەڭگى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Underlining:
ug: ئاستى سىزىق

en: Select
ug: تاللا

en: Warning
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sourcetypeLabel)
en: Source:
ug: مەنبە:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Article
ug: ماقالە

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Book
ug: كىتاب

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Booklet
ug: قوللانما

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Email
ug: ئېلخەت

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Journal
ug: ژۇرنال

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Manual
ug: قولدا

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Misc
ug: ئارىلاش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authorLabel)
en: Author:
ug: ئاپتور:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
ug: ماۋزۇ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yearLabel)
en: Year:
ug: يىلى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, publisherLabel)
en: Publisher:
ug: تارقاتقۇچى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: Address:
ug: ئادرېس:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, editorLabel)
en: Editor:
ug: تەھرىرلىگۈچ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, volumeLabel)
en: Volume:
ug: دىسكا:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, monthLabel)
en: Month:
ug: ئاي:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, seriesLabel)
en: Series:
ug: يۈرۈشلۈك

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: Number:
ug: رەقەم:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noteLabel)
en: Note:
ug: دىققەت:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Colors
ug: رەڭلەر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadowColorLabel)
en: Color:
ug: رەڭ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadowDistanceLabel)
en: Distance:
ug: ئارىلىق:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, positionGroupBox)
en: Position
ug: ئورنى

en: Select Font
ug: خەت نۇسخا تاللا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, availableFieldsLabel)
en: Available fields
ug: ئىشلىتىلىشچان سۆز بۆلىكى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: Add >>
ug: قوش >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, span)
en: Span
ug: ئارىلىق

en: Special Characters
ug: ئالاھىدە ھەرپلەر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonInsert)
en: Insert
ug: قىستۇر

[ctx: Close dialog]
en: Close
ug: ياپ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LinkInsertionDialog)
en: Link
ug: ئۇلانما

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en:  Text:
ug:  تېكىست:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en:  Name:
ug:  ئاتى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, left) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Left
ug: سول

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, center) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Center
ug: مەركەز

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, right) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Right
ug: ئوڭ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRename)
en: &Rename
ug: ئات ئۆزگەرت(&R)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: &Delete
ug: ئۆچۈر(&D)

en: Rename Bookmark
ug: خەتكۈش ئاتىنى ئۆزگەرت

en: Insert Bookmark
ug: خەتكۈش قىستۇر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prefix)
en:  Prefix:
ug:  ئالدى قوشۇلغۇچى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startAt)
en:  Start at:
ug:  باشلىنىشى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numStyle)
en:  Format:
ug:  فورمات:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suffix)
en:  Suffix:
ug:  كەينى قوشۇلغۇچى:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, beginAtCombo)
en: Page
ug: بەت

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, beginAtCombo)
en: Chapter
ug: باب

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, beginAtCombo)
en: Document
ug: پۈتۈك

[ctx: Automatic horizontal alignment]
en: Auto
ug: ئاپتوماتىك

[ctx: Text alignment]
en: Left
ug: سول

[ctx: Text alignment]
en: Right
ug: ئوڭ

[ctx: Text alignment]
en: Centered
ug: ئوتتۇرىدا

[ctx: Space]
en: Space
ug: بوشلۇق

[ctx: None]
en: Nothing
ug: يوق

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Start at:
ug: باشلىنىشى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Alignment:
ug: توغرىلاش:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Depth:
ug: چوڭقۇرلۇق:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, doubleSpinBox) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, doubleSpinBox_2) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, doubleSpinBox_3)
en:  cm
ug:  سانتىمېتىر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: at
ug: دا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width
ug: كەڭلىك

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, insertImageLabel)
en: Insert Image
ug: سۈرەت قىستۇر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height
ug: ئېگىزلىك

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertImage)
en: Browse...
ug: كۆز يۈگۈرت…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Background
ug: تەگلىك

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color
ug: تەگلىك رەڭگى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of characters:
ug: ھەرپ سانى:

[ctx: Line spacing value]
en: Single
ug: يەككە

[ctx: Line spacing value]
en: 1.5 Lines
ug: 1.5 قۇر

[ctx: Line spacing value]
en: Double
ug: قوش

[ctx: Line spacing type]
en: Proportional
ug: ئوڭ تاناسىپ

[ctx: Line spacing type]
en: Additional
ug: قوشۇمچە

[ctx: Line spacing type]
en: Fixed
ug: مۇقىم

[ctx: Line spacing type]
en: At least
ug: ئاز دېگەندە

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Indent
ug: تارتىلىش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Left:
ug: سول:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Right:
ug: ئوڭ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: First Line:
ug: بىرىنچى قۇر:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Line Spacing
ug: قۇر ئارىلىقى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Before:
ug: بۇرۇن:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: After:
ug: كېيىن:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Alignment
ug: توغرىلاش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, justify)
en: Justify
ug: ئوڭ-سول تەرىپى تەكشى

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addEndnote)
en: Endnote
ug: ئاخىرقى ئىزاھات

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addFootnote)
en: Footnote
ug: بەت ئاستى ئىزاھاتى

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, invokeBookmarkHandler)
en: Bookmarks
ug: خەتكۈشلەر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bDelete)
en: Delete
ug: ئۆچۈر

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addToC)
en: Contents
ug: مەزمۇنلار

[ctx: No border - has to fit in 48pixels]
en: None
ug: يوق

en: No Border
ug: گىرۋەكسىز

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QListView, paragraphStylesListView)
en: Paragraph
ug: ئابزاس

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QListView, characterStylesListView)
en: Character
ug: ھەرپ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bNew)
en: &New
ug: يېڭى(&N)

en: Style Manager
ug: ئۇسلۇب باشقۇرغۇ

en: Save Changes
ug: ئۆزگەرتكەننى ساقلا

en: None
ug: يوق

en: Insert Table
ug: جەدۋەل قىستۇر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelColumns)
en: Number of columns:
ug: ئىستون سانى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRows)
en: Number of rows:
ug: قۇر سانى:

en: Configure
ug: سەپلە

en: Index
ug: مۇندەرىجە

en: Styles
ug: ئۇسلۇبلار

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Tab 1
ug: بەتكۈچ 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelTitle)
en: Title
ug: ماۋزۇ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useOutline) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useStyles)
en: CheckBox
ug: تاللاش رامكىسى

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tab 2
ug: بەتكۈچ 2

en: Level %1
ug: دەرىجە %1

en: Level
ug: دەرىجە

en: Style
ug: ئۇسلۇب

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stylesAvailableLabel)
en: TextLabel
ug: تېكىستلىك ئەن

en: Disabled
ug: ئىناۋەتسىز قىلىنغان

en: Configure...
ug: سەپلە…

en: Settings...
ug: تەڭشەكلەر…

en: Insert Link
ug: ئۇلانما قىستۇر

en: Add Bookmark
ug: خەتكۈش قوش

en: Comments
ug: ئىزاھات

en: Review
ug: تەكشۈر

en: Text
ug: تېكىست

en: A shape that shows text
ug: تېكىست كۆرسىتىدىغان شەكىل

en: Text Shape
ug: تېكىست شەكلى

en: Paste As Text
ug: تېكىست بويىچە چاپلا

en: Bold
ug: توم

en: Italic
ug: يانتۇ

[ctx: Text formatting]
en: Underline
ug: ئاستى سىزىق

en: Strikethrough
ug: ئۆچۈرۈش سىزىقى

en: Align Left
ug: سولغا توغرىلا

en: Align Right
ug: ئوڭغا توغرىلا

en: Align Center
ug: مەركەزگە توغرىلا

en: Align Block
ug: بۆلەكنى توغرىلا

en: Increase Indent
ug: كېڭەيت

en: Decrease Indent
ug: تارايت

en: Increase Font Size
ug: خەت چوڭلۇقىنى چوڭايتىش

en: Decrease Font Size
ug: خەت چوڭلۇقىنى كىچىكلىتىش

en: Font Family
ug: خەت نۇسخا تۈركۈمى

en: Variable
ug: ئۆزگىرىشچان

en: Insert Index
ug: مۇندەرىجە قىستۇر

en: Line Break
ug: قۇر ئالماشتۇرۇش بەلگىسى

en: Page Break
ug: بەت ئايرىش بەلگىسى

en: Font...
ug: خەت نۇسخا…

en: Font Size
ug: خەت چوڭلۇقى

en: Text Color...
ug: تېكىست رەڭگى…

en: Text Color
ug: تېكىست رەڭگى

en: Background Color...
ug: تەگلىك رەڭگى…

en: Shrink To Fit
ug: كىچىكلىتىپ ماسلاشتۇر

en: Row Above
ug: قۇر ئۈستى

en: Row Below
ug: قۇر ئاستى

en: Column
ug: ئىستون

en: Delete Column
ug: ئىستون ئۆچۈر

en: Row
ug: قۇر

en: Delete Row
ug: قۇر ئۆچۈر

en: Merge Cells
ug: كاتەكچە بىرلەشتۈر

en: Split Cells
ug: كاتەكچە پارچىلا

en: Paragraph...
ug: ئابزاس…

en: Style Manager...
ug: ئۇسلۇب باشقۇرغۇ…

en: Special Character...
ug: ئالاھىدە ھەرپ…

en: Insertion
ug: قىستۇر

en: Deletion
ug: ئۆچۈر

en: Formatting
ug: فورمات

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut
ug: كەس

en: Table
ug: جەدۋەل

en: Autocorrection
ug: ئۆزلۈكىدىن تۈزەت

en: Key Press
ug: كۇنۇپكىنىڭ بېسىلىشى

en: Open Link?
ug: ئۇلانمىنى ئاچسۇنمۇ؟
