thesaurus_tool - en to ug translation catalogue (10 entries)

en: (No match)
ug: (ماس كەلگىنى يوق)

en: &Search for:
ug: ئىزدە(&S):

en: S&earch
ug: ئىزدە(&E)

[ctx: @action:button Go back to the previous word in history]
en: Back
ug: كەينى

[ctx: @action:button Go forward to the next word in history]
en: Forward
ug: ئالدى

en: Synonyms
ug: مەنىداش سۆزلەر

en: &Replace with:
ug: بىلەن ئالماشتۇر(&R):

en: &Replace
ug: ئالماشتۇر(&R)

en: <b>Error:</b> Failed to execute grep.
ug: <b>خاتالىق:</b> پروگرامما «grep» نى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى.

en: Attributes
ug: خاسلىقلار
