VariablesPlugin - en to ug translation catalogue (60 entries)

en: Format:
ug: فورمات:

en: Number
ug: نومۇرى

en: Name
ug: ئاتى

en: Number and name
ug: نومۇرى ۋە ئاتى

en: Number without separator
ug: ئايرىغۇچ يوق نومۇر

en: Number and name without separator
ug: ئايرىغۇچ يوق نومۇرى ۋە ئاتى

en: Level:
ug: دەرىجە:

en: Chapter
ug: باب

[ctx: date that can not be changed later]
en: Date (Fixed)
ug: چېسلا (مۇقىم)

en: Locale date format
ug: يەرلىك چېسلا پىچىمى

en: Short locale date format
ug: قىسقا يەرلىك چېسلا پىچىمى

en: Locale date & time format
ug: يەرلىك چېسلا ۋە ۋاقىت پىچىمى

en: Short locale date & time format
ug: قىسقا يەرلىك چېسلا ۋە ۋاقىت پىچىمى

en: Day
ug: كۈن

en: Month
ug: ئاي

en: Year
ug: يىل

en: Hour
ug: سائەت

en: Minute
ug: مىنۇت

en: Second
ug: سېكۇنت

en: 2 Digits (01-31)
ug: 2 خانە (01-31)

en: Abbreviated Name
ug: قىسقارتىلما ئات

en: Long Name
ug: ئۇزۇن ئاتى

en: 2 Digits (01-12)
ug: 2 خانە (01-12)

en: Possessive Abbreviated Name
ug: بارلىق قىسقارتىلما ئات

en: Possessive Long Name
ug: بارلىق ئۇزۇن ئات

en: 2 Digits (01-99)
ug: 2 خانە (01-99)

en: 4 Digits
ug: 4 خانە

en: 2 Digits (01-23)
ug: 2 خانە (01-23)

en: 2 Digits (01-59)
ug: 2 خانە (01-59)

en: AM/PM
ug: چ ب/چ ك

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Date Correction:
ug: چېسلا تۈزىتىلمىسى:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, correction)
en:  days
ug:  كۈن

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the way the date should be displayed:
ug: چېسلانى كۆرسىتىش شەكلىنى تاللاڭ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, custom)
en: Custom format
ug: ئىختىيارى فورمات

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, formatButton)
en: ...
ug: …

en: Author Name
ug: ئاپتور ئاتى

en: Title
ug: ماۋزۇ

en: Subject
ug: تېما

en: File Name
ug: ھۆججەت ئاتى

en: Keywords
ug: ھالقىلىق سۆزلەر

en: Comments
ug: ئىزاھات

en: Page Count
ug: بەت سانى

en: Page Number
ug: بەت نومۇرى

en: Custom
ug: ئىختىيارى

en: Name:
ug: ئاتى:

en: New
ug: يېڭى

en: Delete
ug: ئۆچۈر

en: String
ug: تېكىست

en: Boolean
ug: بۇلىن

en: Float
ug: لەيلىمە كەسىر سان

en: Percentage
ug: پىرسەنت

en: Currency
ug: پۇل

en: Date
ug: چېسلا

en: Time
ug: ۋاقىت

en: Formula
ug: فورمۇلا

en: Value:
ug: قىممىتى:

en: New Variable
ug: يېڭى ئۆزگەرگۈچى

en: Name for new variable:
ug: يېڭى ئۆزگەرگۈچىنىڭ ئاتى:

en: Delete variable <b>%1</b>?
ug: ئۆزگەرگۈچى <b>%1</b> نى ئۆچۈرسۇنمۇ؟

en: Delete Variable
ug: ئۆزگەرگۈچى ئۆچۈرۈش
