calligra_semanticitem_contact - en to uk translation catalogue (10 entries)

[ctx: displayname of the semantic item type Contact]
en: Contact
uk: Контакт

en: Select an address book for saving:
uk: Виберіть адресну книгу для збереження:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
uk: &Ім’я:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Nick:
uk: Пс&евдонім:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Phone Number:
uk: &Номер телефону:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Home Page:
uk: &Домашня сторінка:

en: Contact Information
uk: Контактна інформація

en: Edit...
uk: Змінити…

en: Import contact
uk: Імпортувати контакт

en: Export as vcard...
uk: Експортувати як vcard…
