calligra_semanticitem_event - en to uk translation catalogue (16 entries)

[ctx: displayname of the semantic item type Event]
en: Event
uk: Подія

en: Area
uk: Область

en: Region
uk: Регіон

en: Select a calendar for saving:
uk: Виберіть календар для збереження:

en: Could not add entry
    %1
uk: Не вдалося додати запис
    %1

en: Could not save iCal file
    %1
uk: Не вдалося зберегти файл iCal
    %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Summary:
uk: &Резюме:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Location:
uk: &Місце:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Start:
uk: &Початок:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &End:
uk: &Завершення:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tadtab)
en: Time and Date
uk: Час і дата

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tztab)
en: Timezone
uk: Часовий пояс

en: Calendar Event
uk: Подія календаря

en: Edit...
uk: Змінити…

en: Import event to Calendar
uk: Імпортувати подію до календаря

en: Export event to iCal file...
uk: Експортувати подію до файла iCal…
