calligra_semanticitem_location - en to uk translation catalogue (11 entries)

[ctx: displayname of the semantic item type Location]
en: Location
uk: Місце

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Name
uk: &Назва

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Name
uk: Назва

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Marble::MarbleWidget, map)
en: The Earth
uk: Земля

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Marble::MarbleWidget, map)
en: The Marble widget displays a virtual globe.
uk: Віджет Marble показує віртуальний глобус.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Marble::MarbleNavigator, zoomer)
en: Navigation Control
uk: Керування навігацією

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Marble::MarbleNavigator, zoomer)
en: Use this control to navigate.
uk: Скористайтеся цим елементом керування для навігації

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Latitude
uk: Широта

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Longitude
uk: Довгота

en: Location Information
uk: Дані про місце

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Name:
uk: &Назва:
