kspread - en to uz translation catalogue (734 entries)

note: i18n: ectx: Menu (Fill)
en: Fi&ll
uz: &Toʻldirish

note: i18n: ectx: Menu (ExternalData)
en: &External Data
uz: &Tashqi maʼlumot

note: i18n: ectx: Menu (Format)
en: F&ormat
uz: &Format

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5) i18n: ectx: Menu (MergeCellMenu)
en: Merge Cells
uz: Kataklarni birlashtirish

note: i18n: ectx: Menu (Row)
en: &Row
uz: &Satr

note: i18n: ectx: Menu (Column)
en: &Column
uz: &Ustun

note: i18n: ectx: Menu (Sheet)
en: &Sheet
uz: &Varaq

note: i18n: ectx: Menu (Data)
en: &Data
uz: &Maʼlumot

note: i18n: ectx: ToolBar (colorAndBorderToolBar)
en: Color/Border
uz: Rang/Chegara

en: Database
uz: Maʼlumot bazasi

en: January
uz: Yanvar

en: February
uz: Fevral

en: March
uz: Mart

en: April
uz: Aprel

en: June
uz: Iyun

en: July
uz: Iyul

en: August
uz: Avgust

en: September
uz: Sentyabr

en: October
uz: Oktyabr

en: November
uz: Noyabr

en: December
uz: Dekabr

en: Jan
uz: Yanv

en: Feb
uz: Fev

en: Jun
uz: Iyun

en: Jul
uz: Iyul

en: Aug
uz: Avg

en: Sep
uz: Sen

en: Oct
uz: Okt

en: Nov
uz: Noya

en: Dec
uz: Dek

en: Mon
uz: Dush

en: Tue
uz: Sesh

en: Wed
uz: Chor

en: Thu
uz: Pay

en: Fri
uz: Jum

en: Sat
uz: Shan

en: Sun
uz: Yaksh

en: Merging of columns or rows is not supported.
uz: Satr yoki ustunlarni birlashtirish qoʻllanilmaydi.

en: Australia
uz: Avstraliya

en: Canada
uz: Kanada

en: New Zealand
uz: Yangi Zelandiya

en: United States
uz: Qoʻshma Shtatlar

en: Austria
uz: Avstriya

en: Euro
uz: Yevro

en: Belgium
uz: Belgiya

en: Cyprus
uz: Kipr

en: Finland
uz: Finlyandiya

en: France
uz: Fransiya

en: Germany
uz: Olmoniya

en: Greece
uz: Gretsiya

en: Ireland
uz: Irlandiya

en: Italy
uz: Italiya

en: Latvia
uz: Latviya

en: Lithuania
uz: Litva

en: Luxembourg
uz: Lyuksemburg

en: Monaco
uz: Monako

en: Netherlands
uz: Gollandiya

en: Portugal
uz: Portugaliya

en: San Marino
uz: San-Marino

en: Slovakia
uz: Slovakiya

en: Slovenia
uz: Sloveniya

en: Spain
uz: Ispaniya

en: Pound
uz: Funt

en: United Kingdom
uz: Buyuk Britaniya

en: Japan
uz: Yaponiya

en: Yen
uz: Yena

en: Afghanistan
uz: Afgʻoniston

en: Afghani
uz: Afgʻoni

en: Albania
uz: Albaniya

en: Algeria
uz: Jazoir

en: Algerian Dinar
uz: Jazoir dinori

en: American Samoa
uz: Amerika Samoasi

en: US Dollar
uz: AQSH dollari

en: Andorran Peseta
uz: Andorra Pesetasi

en: Kwanza
uz: Kvanza

en: East Caribbean Dollar
uz: Sharqiy Karib dollari

en: Antigua And Barbuda
uz: Antigua va Barbuda

en: Argentine Peso
uz: Argentina pesosi

en: Armenia
uz: Armaniston

en: Armenian Dram
uz: Armaniston drami

en: Australian Dollar
uz: Avstraliya dollari

en: Schilling
uz: Shilling

en: Azerbaijan
uz: Ozarbayjon

en: Azerbaijanian Manat
uz: Ozarbayjon manati

en: Bahamas
uz: Bagama Orollari

en: Bahamian Dollar
uz: Bagama dollari

en: Bahrain
uz: Bahrayn

en: Bahraini Dinar
uz: Bahrayn dinori

en: Barbados Dollar
uz: Barbados dollari

en: Belarus
uz: Belorus

en: Franc
uz: Frank

en: Belize
uz: Beliz

en: Belize Dollar
uz: Beliz dollari

en: Bermuda
uz: Bermud Orollari

en: Bermudian Dollar
uz: Bermud orollari dollari

en: Bhutan
uz: Butan

en: Indian Rupee
uz: Hind rupiyasi

en: Bolivia
uz: Boliviya

en: Bosnia And Herzegovina
uz: Bosniya va Gersogovina

en: Convertible Marks
uz: Almashtiriladigan marka

en: Botswana
uz: Botsvana

en: Bouvet Island
uz: Buvet Orollari

en: Norwegian Krone
uz: Norvegiya kronasi

en: Brazil
uz: Braziliya

en: Brazilian Real
uz: Braziliya reali

en: British Indian Ocean Territory
uz: Hind Okeanidagi Britaniya mintaqasi

en: Brunei Darussalam
uz: Bruney Dorussalom

en: Brunei Dollar
uz: Bruney dollari

en: Bulgaria
uz: Bolgariya

en: Bulgarian Lev
uz: Bolgariya levi

en: Burkina Faso
uz: Burkina-Faso

en: Burundi Franc
uz: Burundi franki

en: Cambodia
uz: Kambodja

en: Cameroon
uz: Kamerun

en: Canadian Dollar
uz: Kanada dollari

en: Cape Verde
uz: Keyp Verde

en: Cape Verde Escudo
uz: Keyp Verde eskudosi

en: Cayman Islands
uz: Kayman Orollari

en: Cayman Islands Dollar
uz: Kayman Orollari dollari

en: Central African Republic
uz: Markaziy Afrika Respublikasi

en: Chile
uz: Chili

en: Chilean Peso
uz: Chili pesosi

en: China
uz: Xitoy

en: Yuan Renminbi
uz: Xitoy yuani

en: Christmas Island
uz: Krismas Oroli

en: Cocos (Keeling) Islands
uz: Kokos (Kiling) Orollari

en: Colombia
uz: Kolumbiya

en: Colombian Peso
uz: Kolumbiya pesosi

en: Comoro Franc
uz: Komoros franki

en: Comoros
uz: Komoros

en: Congo
uz: Kongo

en: Congo, The Democratic Republic Of
uz: Kongo Demokratik Respublikasi

en: Cook Islands
uz: Kuk Orollari

en: New Zealand Dollar
uz: Yangi Zelandiya dollari

en: Costa Rica
uz: Kosta Rika

en: Costa Rican Colon
uz: Kosta Rika koloni

en: Cote D'Ivoire
uz: Kot d'Ivuar

en: Croatia
uz: Xorvatiya

en: Croatian kuna
uz: Xorvatiya kunasi

en: Cuba
uz: Kuba

en: Cuban Peso
uz: Kubu pesosi

en: Cyprus Pound
uz: Kipr funti

en: Czech Koruna
uz: Chex kronasi

en: Danish Krone
uz: Daniya kronasi

en: Denmark
uz: Daniya

en: Djibouti
uz: Jibuti

en: Djibouti Franc
uz: Jibuti franki

en: Dominica
uz: Dominikan

en: Dominican Peso
uz: Dominikan pesosi

en: Dominican Republic
uz: Dominikan Respublikasi

en: East Timor
uz: Sharqiy Timor

en: Timor Escudo
uz: Timor eskudosi

en: Ecuador
uz: Ekvador

en: Egypt
uz: Misr

en: Egyptian Pound
uz: Misr funti

en: El Salvador
uz: Salvador

en: El Salvador Colon
uz: Salvador koloni

en: Equatorial Guinea
uz: Ekvatorial Gvineya

en: Eritrea
uz: Eritriya

en: Estonia
uz: Estoniya

en: Kroon
uz: Krona

en: Ethiopia
uz: Efiopiya

en: Ethiopian Birr
uz: Efiopiya birri

en: Faeroe Islands
uz: Farer Orollari

en: Fiji Dollar
uz: Fiji dollari

en: French Guiana
uz: Fransuz Gvineyasi

en: French Polynesia
uz: Fransuz Polineziyasi

en: Franc Southern Territories
uz: Fransiyaning Janubiy Yerlari

en: Gambia
uz: Gambiya

en: Georgia
uz: Gurjiston

en: German Mark
uz: Olmon markasi

en: Cedi
uz: Sedi

en: Ghana
uz: Gana

en: Gibraltar Pound
uz: Gibraltar funti

en: Drachma
uz: Draxma

en: Greenland
uz: Grenlandiya

en: Guadeloupe
uz: Gvadelupa

en: Guatemala
uz: Gvatemala

en: Quetzal
uz: Ketsal

en: Guinea
uz: Gvineya

en: Guinea Franc
uz: Gvineya franki

en: Guinea-Bissau
uz: Gvineya-Bissau

en: Guinea-Bissau Peso
uz: Gvineya-Bissau pesosi

en: Gourde
uz: Gurd

en: Haiti
uz: Gaiti

en: Heard Island And McDonald Islands
uz: Herd va Makdonald Orollari

en: Holy See (Vatican City State)
uz: Vatikan

en: Honduras
uz: Gonduras

en: Hong Kong
uz: Gonkong

en: Hong Kong Dollar
uz: Gonkong dollari

en: Hungary
uz: Vengriya

en: Iceland
uz: Islandiya

en: Iceland Krona
uz: Islandiya kronasi

en: India
uz: Hindiston

en: Indonesia
uz: Indoneziya

en: Rupiah
uz: Rupiya

en: Iran, Islamic Republic Of
uz: Eron Islom Respublikasi

en: Iranian Rial
uz: Eron rioli

en: Iraq
uz: Iroq

en: Iraqi Dinar
uz: Iroq dinori

en: Pence
uz: Pens

en: Israel
uz: Isroil

en: New Israeli Sheqel
uz: Yangi Isroil shaqeli

en: Jamaica
uz: Yamayka

en: Jamaican Dollar
uz: Yamayka dollari

en: Jordan
uz: Iordaniya

en: Jordanian Dinar
uz: Iordaniya dinori

en: Kazakhstan
uz: Qozogʻiston

en: Tenge
uz: Tanga

en: Kenya
uz: Keniya

en: Kenyan Shilling
uz: Keniya shillingi

en: Korea, Democratic People's Republic Of
uz: Koreya Demokratik Respublikasi

en: North Korean Won
uz: Shimoliy Koreya voni

en: Korea, Republic Of
uz: Koreya Respublikasi

en: Won
uz: Von

en: Kuwait
uz: Kuvayt

en: Kuwaiti Dinar
uz: Kuvayt dinori

en: Kyrgyzstan
uz: Qirgʻiziston

en: Lao People's Democratic Republic
uz: Laos Xalq Respublikasi

en: Latvian Lats
uz: Latviya lati

en: Lebanese Pound
uz: Livan funti

en: Lebanon
uz: Livan

en: Lesotho
uz: Lesoto

en: Rand
uz: Rant

en: Liberia
uz: Liberiya

en: Liberian Dollar
uz: Liberiya dollari

en: Libyan Arab Jamahiriya
uz: Liviya Arab Jumhuriyati

en: Liechtenstein
uz: Lixtenshteyn

en: Swiss Franc
uz: Shveysariya franki

en: Lithuanian Litus
uz: Litva litusi

en: Macao
uz: Makao

en: Pataca
uz: Pataka

en: Macedonia, The Former Yugoslav Republic Of
uz: Makedoniya, sobiq Yugoslaviya Respublikasi

en: Madagascar
uz: Madagaskar

en: Kwacha
uz: Kvacha

en: Malawi
uz: Malavi

en: Malaysia
uz: Malayziya

en: Malaysian Ringgit
uz: Malayziya ringiti

en: Maldives
uz: Maldiv Orollari

en: Rufiyaa
uz: Rufiya

en: Maltese Lira
uz: Malta lirasi

en: Marshall Islands
uz: Marshall Orollari

en: Martinique
uz: Martinika

en: Mauritania
uz: Mavritaniya

en: Mauritius
uz: Mavrikiy

en: Mauritius Rupee
uz: Mavrikiy rupiyasi

en: Mayotte
uz: Mayot

en: Mexican Peso
uz: Meksika pesosi

en: Mexico
uz: Meksika

en: Moldova, Republic Of
uz: Moldova Respublikasi

en: Moldovan Leu
uz: Moldova leusi

en: Mongolia
uz: Mugʻiliston

en: Montserrat
uz: Monserrat

en: Moroccan Dirham
uz: Marokash dirhami

en: Morocco
uz: Marokash

en: Metical
uz: Metikal

en: Mozambique
uz: Mozambik

en: Namibia
uz: Namibiya

en: Namibia Dollar
uz: Namibiya dollari

en: Nepalese Rupee
uz: Nepal rupiyasi

en: Netherlands Antilles
uz: Niderlandlar Antil Orollari

en: New Caledonia
uz: Yangi Kaledoniya

en: Nicaragua
uz: Nikaragua

en: Naira
uz: Nayra

en: Nigeria
uz: Nigeriya

en: Norfolk Islands
uz: Norfolk Orollari

en: Northern Mariana Islands
uz: Shimoliy Mariana Orollari

en: Norway
uz: Norvegiya

en: Oman
uz: Ummon

en: Rial Omani
uz: Ummon rioli

en: Pakistan
uz: Pokiston

en: Pakistan Rupee
uz: Pokiston rupiyasi

en: Papua New Guinea
uz: Papua Yangi Gvineya

en: Paraguay
uz: Paragvay

en: Nuevo Sol
uz: Yangi Sol

en: Philippine Peso
uz: Filippin pesosi

en: Philippines
uz: Filippin

en: Pitcairn
uz: Pitkern

en: Poland
uz: Polsha

en: Escudo
uz: Eskudo

en: Puerto Rico
uz: Puerto-Riko

en: Qatari Rial
uz: Qatar rioli

en: Leu
uz: Ley

en: Romania
uz: Ruminiya

en: Russian Federation
uz: Rossiya Federatsiyasi

en: Russian Ruble
uz: Rossiya rubli

en: Rwanda
uz: Ruanda

en: Rwanda Franc
uz: Ruanda franki

en: Saint Helena
uz: Avliyo Yelena Oroli

en: Saint Helena Pound
uz: Avliyo Yelena funti

en: Saint Kitts And Nevis
uz: Sent-Kristofer va Nevis

en: Saint Lucia
uz: Sent-Lyusiya

en: Saint Pierre And Miquelon
uz: Sent-Per va Mikelon

en: Sao Tome And Principe
uz: San-Tome va Prinsipi

en: Saudi Arabia
uz: Saudiya Arabistoni

en: Saudi Riyal
uz: Saudiya Arabistoni rioli

en: Seychelles
uz: Seyshel Orollari

en: Seychelles Rupee
uz: Seyshel rupisi

en: Sierra Leone
uz: Serra-Leone

en: Singapore
uz: Singapur

en: Singapore Dollar
uz: Singapur dollari

en: Slovak Koruna
uz: Slovakiya kronasi

en: Solomon Islands
uz: Solomon Orollari

en: Solomon Islands Dollar
uz: Solomon Orollari dollari

en: Somali Shilling
uz: Somali shillingi

en: Somalia
uz: Somali

en: South Africa
uz: Janubiy Afrika

en: Sri Lanka
uz: Shri Lanka

en: Sri Lanka Rupee
uz: Shri Lanka rupiyasi

en: Sudanese Dinar
uz: Sudan dinori

en: Suriname
uz: Surinam

en: Suriname Guilder
uz: Surinam guldeni

en: Swaziland
uz: Svazilend

en: Sweden
uz: Shvetsiya

en: Swedish Krona
uz: Shvetsiya kronasi

en: Switzerland
uz: Shveysariya

en: Syrian Arab Republic
uz: Suriya Arab Respublikasi

en: Syrian Pound
uz: Suriya funti

en: New Taiwan Dollar
uz: Yangi Tayvan dollari

en: Taiwan, Province Of China
uz: Tayvan, Xitoy tarkibidagi mintaqa

en: Tajikistan
uz: Tojikiston

en: Tanzania, United Republic Of
uz: Tanzaniya Birlashgan Respublikasi

en: Tanzanian Shilling
uz: Tanzaniya shillingi

en: Baht
uz: Bat

en: Thailand
uz: Tailand

en: Pa'anga
uz: Paanga

en: Tunisia
uz: Tunis

en: Tunisian Dinar
uz: Tunis dinori

en: Turkey
uz: Turkiya

en: Turkish Lira
uz: Turkiya lirasi

en: Turkmenistan
uz: Turkmaniston

en: Turks And Caicos Islands
uz: Turks va Kaikos Orollari

en: Uganda Shilling
uz: Uganda shillingi

en: Hryvnia
uz: Grivna

en: Ukraine
uz: Ukraina

en: UAE Dirham
uz: Birlashgan Arab Amirliklari dirhami

en: United Arab Emirates
uz: Birlashgan Arab Amirliklari

en: Pound Sterling
uz: Funt sterling

en: US Dollar (Next day)
uz: AQSH dollari (Keyingi kun)

en: US Dollar (Same day)
uz: AQSH dollari (Oʻsha kun)

en: Peso Uruguayo
uz: Urugvay pesosi

en: Uruguay
uz: Urugvay

en: Uzbekistan
uz: Oʻzbekiston

en: Uzbekistan Sum
uz: Oʻzbek soʻmi

en: Venezuela
uz: Venesuela

en: Viet Nam
uz: Vetnam

en: Virgin Islands
uz: Virjin Orollari

en: Western Sahara
uz: Janubiy Saxara

en: Yemen
uz: Yaman

en: Yemeni Rial
uz: Yaman rioli

en: Yugoslavia
uz: Yugoslaviya

en: Yugoslavian Dinar
uz: Yugoslaviya dinori

en: Zambia
uz: Zambiya

en: Zimbabwe
uz: Zimbabve

en: Zimbabwe Dollar
uz: Zimbabve dollari

en: All
uz: Hammasi

en: Enter the area name:
uz: Maydon nomini kiriting:

en: Change Angle
uz: Burchakni oʻzgartirish

en: Angle:
uz: Burchak:

en: Sheet Style
uz: Varaqning uslubi

en: Select the sheet style to apply:
uz: Qoʻllash uchun varaq uslubini tanlang:

en: Cell Comment
uz: Katak izohi

en: <none>
uz: <yoʻq>

note: i18ncheckarg
en: equal to
uz: teng

en: Cell style
uz: Katak uslubi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, Functions)
en: Sum
uz: Yigʻindi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, Functions)
en: Average
uz: Oʻrtacha

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, Functions)
en: Max
uz: Maks

en: Insert Data From Database
uz: Maʼlumot bazasidan maʼlumot qoʻyish

en: Type:
uz: Turi:

en: User name:
    (if necessary)
uz: Foydalanuvchi:
    (kerak boʻlsa)

en: Host:
uz: Xost:

en: Port:
    (if necessary)
uz: Port:
    (kerak boʻlsa)

en: Database name:
uz: Maʼlumot bazasining nomi:

en: Password:
    (if necessary)
uz: Maxfiy soʻz:
    (kerak boʻlsa)

en: Select tables:
uz: Jadvallarni tanlang:

en: Select columns:
uz: Ustunlarni tanlang:

en: Column
uz: Ustun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Columns
uz: Ustunlar

en: equals
uz: teng

en: not equal
uz: teng emas

en: in
uz: da

en: not in
uz: da emas

en: greater
uz: koʻproq

en: lesser
uz: kamroq

en: greater or equal
uz: koʻp yoki teng

en: less or equal
uz: kam yoki teng

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Order)
en: Ascending
uz: Koʻpayish boʻyicha

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Order)
en: Descending
uz: Kamayish boʻyicha

en: Query Options
uz: Soʻrov moslamalari

en: SQL query:
uz: SQL soʻrovi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, resultButton)
en: Result
uz: Natija

en: You cannot specify a table here.
uz: Bu yerda jadvalni koʻrsatish mumkin emas.

en: You have to specify a valid region.
uz: Mavjud maydonni koʻrsatish kerak.

en: You have to specify a valid cell.
uz: Mavjud katakni koʻrsatish kerak.

en: You are not allowed to change data in the database.
uz: Maʼlumotlar bazasiga oʻzgartirish kiritish mumkin emas.

en: Executing query failed.
uz: Soʻrovni amalga oshirish muvaffaqiyatsiz tugadi.

en: You did not get any results with this query.
uz: Ushbu soʻrov hech qanday natija qaytarmadi.

en: The port must be a number
uz: Portning qiymati raqam boʻlishi lozim

en: Connecting to database...
uz: Maʼlumot bazasi bilan aloqa oʻrnatilmoqda...

en: Connected. Retrieving table information...
uz: Aloqa oʻrnatildi. Jadval maʼlumotlari olinmoqda...

en: This database contains no tables
uz: Maʼlumotlar bazasida jadvallar mavjud emas

en: Driver could not be loaded
uz: Drayverni yuklab boʻlmaydi

en: You have to select at least one table.
uz: Kamida bitta jadvalni tanlash lozim.

en: You have to select at least one column.
uz: Kamida bitta ustunni tanlash lozim.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Operator) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, BaseField) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, BaseItem) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, None)
en: None
uz: Yoʻq

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Preview
uz: Koʻrib chiqish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_9) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, textButton)
en: Text
uz: Matn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_7)
en: Date
uz: Sana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_5)
en: Currency
uz: Pul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Money
uz: Pul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_3)
en: Percent
uz: Foiz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Generic
uz: Umumiy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Number
uz: Son

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Format:
uz: Formati:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Postfix:
uz: Suffiks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Precision:
uz: Aniqlik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Prefix:
uz: Prefiks:

en: Language: %1
uz: Til: %1

en: Default number format: %1
uz: Andoza raqam koʻrinishi: %1

note: i18ncheckarg
en: Long date format: %1
uz: Sananing toʻliq koʻrinishi: %1

en: Short date format: %1
uz: Sananing qisqa koʻrinishi: %1

en: Time format: %1
uz: Vaqtning koʻrinishi: %1

en: Currency format: %1
uz: Pulning koʻrinishi: %1

en: More Options
uz: Qoʻshimcha moslamalar

en: Search entire sheet
uz: Butun varaqda qidirish

en: Search in:
uz: Qaerda qidirish:

en: Cell Values
uz: Katak qiymatlari

en: Comments
uz: Izohlar

en: Search direction:
uz: Qidirish yoʻnalishi:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, weight_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ValueType)
en: Normal
uz: Oddiy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, weight_combo)
en: Bold
uz: Qalin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Color:
uz: Rangi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, underline)
en: Underline
uz: Tagi chizilgan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Size:
uz: Oʻlchami:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Style:
uz: Uslubi:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, strike)
en: This will strike out the current cell text if this is checked.
uz: Agar belgilansa, joriy katakdagi matnning usti chiziladi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, strike)
en: Strike out
uz: Usti chizilgan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Function
uz: Funksiya

en: Insert function
uz: Funksiyani qoʻyish

en: This function has no parameters.
uz: Ushbu funksiyada hech qanday parametr yoʻq.

en: Description is not available.
uz: Taʼrif mavjud emas.

en: Target value is invalid.
uz: Moʻljal qiymati xato.

en: Source cell must contain a numeric value.
uz: Manba katakda formula boʻlishi lozim.

en: Target cell must contain a formula.
uz: Moʻljal katakda formula boʻlishi lozim.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label5)
en: New value:
uz: Yangi qiymat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6)
en: Current value:
uz: Joriy qiymat:

en: Goto Cell
uz: Katakka oʻtish

en: Move towards right
uz: Oʻngga koʻchirish

en: Move towards bottom
uz: Pastga koʻchirish

en: Insert rows
uz: Satrlar qoʻshish

en: Move towards left
uz: Chapga koʻchirish

en: Move towards top
uz: Yuqoriga koʻchirish

en: Remove rows
uz: Satrlarni olib tashlash

en: Remove columns
uz: Ustunlarni olib tashlash

en: Remove Cells
uz: Kataklarni olib tashlash

en: Style
uz: Uslub

en: A style with this name already exists.
uz: Ushbu nomli uslub allaqachon mavjud.

en: Cell Format
uz: Katakning koʻrinishi

en: &General
uz: &Umumiy

en: &Font
uz: &Shrift

en: &Position
uz: &Joylashishi

en: &Border
uz: &Chegara

en: Back&ground
uz: &Orqa fon

en: &Cell Protection
uz: &Katakni himoyalash

en: Scientific
uz: Ilmiy

en: Automatic
uz: Avtomatik

en: One digit 5/9
uz: Bitta raqam 5/9

en: Two digits 15/22
uz: Ikkita raqam 15/22

en: Three digits 153/652
uz: Uchta raqam 153/652

en: System:
uz: Tizim:

en: Default width (%1 %2)
uz: Andoza eni (%1 %2)

en: Default height (%1 %2)
uz: Andoza uzunasi (%1 %2)

en: Customize
uz: Moslash

en: Background color:
uz: Orqa fon rangi:

en: No Color
uz: Rangsiz

en: Insert Link
uz: Bogʻni qoʻyish

en: Internet address:
uz: Internet manzili:

en: File location:
uz: Fayl manzili:

en: Recent file:
uz: Yaqinda ochilgan fayl:

en: No Entries
uz: Boʻsh

en: Cell
uz: Katak

en: Internet address is empty
uz: Internet manzili koʻrsatilmagan

en: Mail address is empty
uz: Elektron pochta manzili koʻrsatilmagan

en: File name is empty
uz: Faylning nomi koʻrsatilmagan

en: Custom Lists
uz: Boshqa roʻyxatlar

en: List:
uz: Roʻyxat:

en: Do you really want to remove this list?
uz: Rostdan ham ushbu roʻyxatni olib tashlashni istaysizmi?

en: Remove List
uz: Roʻyxatni olib tashlash

en: &New...
uz: Ya&ngi...

en: &Edit...
uz: &Tahrirlash...

en: Cells:
uz: Kataklar:

en: Sheet:
uz: Varaq:

en: Area name:
uz: Maydonning nomi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Value
uz: Qiymat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, standard)
en: Standard
uz: Andoza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, middle)
en: Middle
uz: Oʻrtacha

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Rotation
uz: Burish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeCell)
en: Merge cells
uz: Kataklarni birlashtirish

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sizeCellGroup)
en: Size of Cell
uz: Katakning oʻlchami

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, defaultHeight)
en: If checked, the default height will be used for the cell instead of the value above.
uz: Agar belgilansa, yuqorida koʻrsatilgan qiymatning oʻrniga katak uchun andoza uzuna ishlatiladi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, defaultHeight)
en: Default height (%1)
uz: Andoza uzunasi (%1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Height:
uz: Uzunasi:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QFrame, m_heightPanel)
en: Set the height of the cell.
uz: Katakning uzunasini koʻrsatish.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, defaultWidth)
en: If checked, the default width will be used for the cell instead of the value above.
uz: Agar belgilansa, yuqorida koʻrsatilgan qiymatning oʻrniga katak uchun andoza enlik ishlatiladi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, defaultWidth)
en: Default width (%1)
uz: Andoza enlik (%1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Width:
uz: Eni:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Text Option
uz: Matn moslamalari

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Printing
uz: Bosib chiqarish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_bDontPrint)
en: &Do not print text
uz: Matn bos&ib chiqarilmasin

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Protection
uz: Himoyalash

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_bHideAll)
en: Hide &all
uz: Hammasini &bekitish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_bIsProtected)
en: &Protected
uz: Himo&yalangan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_bHideFormula)
en: &Hide formula
uz: Formulani &bekitish

en: Resize Row
uz: Satrning oʻlchamini oʻzgartirish

en: Resize Column
uz: Ustunning oʻlchamini oʻzgartirish

en: Type
uz: Turi

en: Start value:
uz: Boshlangʻich qiymat:

en: Stop value:
uz: Oxirgi qiymat:

en: Step value:
uz: Orttirma qiymat:

en: Show Columns
uz: Ustunlarni koʻrsatish

en: Show Rows
uz: Satrlarni koʻrsatish

en: Select hidden rows to show:
uz: Koʻrsatish uchun bekitilgan satrni tanlang:

en: Column: %1
uz: Ustun: %1

en: Row: %1
uz: Satr: %1

en: Show Sheet
uz: Varaqni koʻrsatish

en: Column %1
uz: Ustun %1

en: Row %1
uz: Satr %1

en: Sort
uz: Saralash

en: Special Paste
uz: Maxsus qoʻyish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, everythingButton)
en: Everything
uz: Hammasi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, commentButton)
en: Comment
uz: Izoh

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Operation
uz: Amal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, overwriteButton)
en: Overwrite
uz: Almashtirish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, additionButton)
en: Addition
uz: Qoʻshish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, multiplicationButton)
en: Multiplication
uz: Koʻpaytirish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, divisionButton)
en: Division
uz: Boʻlish

en: Style Manager
uz: Uslub boshqaruvchisi

en: All Styles
uz: Hamma uslublar

en: Custom Styles
uz: Boshqa uslublar

en: &Modify...
uz: Oʻzgar&tirish...

en: style%1
uz: uslub%1

en: Remove All
uz: Hammasini olib tashlash

en: Grand Total
uz: Umumiy natija

en: Column '%1'
uz: Ustun '%1'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_summaryOnly)
en: Summary &only
uz: &Faqat hisobot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreBox)
en: &Ignore empty cells when looking for changes
uz: Oʻzgarishlarga tekshirilganda boʻsh kataklarga &eʼtibor berilmasin

en: Validity
uz: Tekshirish

en: Clear &All
uz: &Hammasini tozalash

en: Allow:
uz: Ruxsat berish:

en: Integer
uz: Butun son

en: Text Length
uz: Matn uzunligi

en: List
uz: Roʻyxat

en: Data:
uz: Maʼlumot:

en: Maximum:
uz: Maksimum:

en: Date:
uz: Sana:

en: Date minimum:
uz: Minimal sana:

en: Date maximum:
uz: Maksimal sana:

en: Time:
uz: Vaqt:

en: Time minimum:
uz: Minimal vaqt:

en: Time maximum:
uz: Maksimal vaqt:

en: Number:
uz: Raqam:

en: Entries:
uz: Yozuvlar:

en: Action:
uz: Amal:

en: Message:
uz: Xabar:

en: This is not a valid value.
uz: Notoʻgʻri qiymat.

en: This is not a valid time.
uz: Notoʻgʻri vaqt.

en: This is not a valid date.
uz: Notoʻgʻri sana.

en: Whole number (like 1, 132, 2344)
uz: Butun son (1, 132, 2344 kabi)

en: Any kind of value
uz: Istagan qiymat

en: Conversion
uz: Aylantirish

en: Angle (radians)
uz: Burchak (radian)

en: Hours
uz: Soat

en: Minutes
uz: Daqiqa

en: Seconds
uz: Soniya

en: Numeral
uz: Raqam

en: Date & Time
uz: Sana va vaqt

en: Date1
uz: Sana1

en: Date2
uz: Sana2

en: Months
uz: Oylar

en: Calculation mode
uz: Hisoblash usuli

en: Month
uz: Oy

en: Day
uz: Kun

en: Engineering
uz: Muhandislik

en: Manual
uz: Qoʻlbola

en: Math
uz: Matematika

en: Precision
uz: Aniqlik

note: i18n: Please use the same words (even upper/lower case) as in KoPageLayoutDia.cc function setupTab2(), without the brackets "<" and ">"
en: page
uz: bet

en: pages
uz: betlar

en: file
uz: fayl

en: name
uz: nomi

en: time
uz: vaqt

en: date
uz: sana

en: author
uz: muallif

en: email
uz: elektron pochta

en: sheet
uz: varaq

en: Sheet%1
uz: Varaq%1

en: This document has no sheets (tables).
uz: Ushbu hujjatda varaqlar (jadvallar) mavjud emas.

en: Comment:
uz: Izoh:

en: Sheet
uz: Varaq

en: Interface
uz: Interfeys

en: Down
uz: Pastga

en: Up
uz: Yuqoriga

en: Spelling
uz: Imlo

en: Spell Checker Behavior
uz: Imloni tekshiruvchining xususiyatlari

en: Semi-Automatic
uz: Yarim-avtomatik

en: Sheet Properties
uz: Varaq xossalari

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Left to Right
uz: Chapdan oʻngga

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Right to Left
uz: Oʻngdan chapga

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, capitalizeFirstLetterCheckBox)
en: Check this box and the first letter of any text you type in will automatically be converted to uppercase.
uz: Agar belgilansa, kiritilgan matnning birinchi harfi bosh harfga aylantiriladi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capitalizeFirstLetterCheckBox)
en: &Convert first letter to uppercase
uz: Birinchi harfni bosh harfga &almashtirish

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideZeroCheckBox)
en: If this box is checked any cell containing the value zero will appear blank.
uz: Agar belgilansa, katakdagi nolga teng qiymat boʻsh koʻrsatiladi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideZeroCheckBox)
en: &Hide zero
uz: No&l koʻrsatilmasin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showFormulaCheckBox)
en: Show &formula
uz: Formulani &koʻrsatish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showColumnAsNumbersCheckBox)
en: Show column as &numbers
uz: Ustunlarni &raqam sifatida koʻrsatish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showGridCheckBox)
en: Show &grid
uz: Toʻrni &koʻrsatish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoCalcCheckBox)
en: &Automatic recalculation
uz: &Avtomatik qayta hisoblash

en: Sheets
uz: Varaqlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, ListViewAvailable)
en: Available Sheets
uz: Mavjud varaqlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, ListViewSelected)
en: Selected Sheets
uz: Tanlangan varaqlar

en: File Format Mismatch
uz: Faylning turi mos kelmadi

en: Styles cannot be loaded.
uz: Uslublarni yuklab boʻlmadi.

en: Height: %1 %2
uz: Uzunasi: %1 %2

en: Hide Row
uz: Satrni bekitish

en: Width: %1 %2
uz: Eni: %1 %2

en: Hide Column
uz: Ustunni bekitish

en: Sheet %1 could not be found for printing
uz: Bosib chiqarish uchun '%1' varagʻi topilmadi

en: Insert Sheet
uz: Varaq qoʻshish

en: Remove Sheet
uz: Varaqni olib tashlash

en: Rename Sheet...
uz: Varaqning nomini oʻzgartirish...

en: Show Sheet...
uz: Varaqni koʻrsatish...

en: Hide Sheet
uz: Varaqni bekitish

en: Recalculate Sheet
uz: Varaqni qaytadan hisoblash

en: Recalculate Document
uz: Hujjatni qaytadan hisoblash

en: Protect &Sheet...
uz: &Varaqni himoyalash...

en: Protect &Document...
uz: Huj&jatni himoyalash...

en: &Create Template From Document...
uz: Hujjatdan namuna &yaratish...

en: Next Sheet
uz: Keyingi varaq

en: Previous Sheet
uz: Oldingi varaq

en: First Sheet
uz: Birinchi varaq

en: Last Sheet
uz: Oxirgi varaq

en: Protect Document
uz: Hujjatni himoyalash

en: Unprotect Document
uz: Hujjatni himoyalashni bekor qilish

en: Protect Sheet
uz: Varaqni himoyalash

en: Unprotect Sheet
uz: Varaqni himoyalashni bekor qilish

en: You cannot delete the only sheet.
uz: Yagona varaqni olib tashlab boʻlmaydi.

en: You are about to remove the active sheet.
    Do you want to continue?
uz: Aktiv varaqni olib tashlamoqchisiz.
    Davom etishni istaysizmi?

en: Enter name:
uz: Nomini kiriting:

en: Rename Sheet
uz: Varaqning nomini oʻzgartirish

en: Change Sheet Name
uz: Varaqning nomini oʻzgartirish

en: Sheet name cannot be empty.
uz: Varaqning nomi boʻsh boʻlishi mumkin emas.

en: This name is already used.
uz: Bu nom allaqachon mavjud.

en: Sum:
uz: Yigʻindi:

en: Average:
uz: Oʻrtacha:

en: Max:
uz: Maks:

en: Password is incorrect.
uz: Maxfiy soʻz notoʻgʻri.

en: Dependency
uz: Bogʻliqlik

en: Invalid document. Sheet name is empty.
uz: Xato hujjat. Varaqning nomi koʻrsatilmagan.

en: Cell Format...
uz: Katakning formati

en: Create Style From Cell...
uz: Uslubni katakdan yaratish...

en: Strike Out
uz: Usti chizilgan

en: Select Font...
uz: Shriftni tanlash

en: Select Font Size
uz: Shrift oʻlchamini tanlash

en: Increase Font Size
uz: Shriftni kattalashtirish

en: Decrease Font Size
uz: Shriftni kichiklashtirish

en: Text Color
uz: Matnning rangi

en: Align Left
uz: Chapga tekislash

en: Align Center
uz: Markazda

en: Align Right
uz: Oʻngga tekislash

en: Align Top
uz: Yuqorida tekislash

en: Align Middle
uz: Oʻrtada tekislash

en: Align Bottom
uz: Pastda tekislash

en: Border Left
uz: Chap chegara

en: Border Right
uz: Oʻng chegara

en: Border Top
uz: Yuqori chegara

en: Border Bottom
uz: Pastgi chegara

en: All Borders
uz: Hamma chegaralar

en: Border Color
uz: Chegara rangi

en: Change Angle...
uz: Burchakni oʻzgartirish...

en: Money Format
uz: Pul koʻrinishi

en: Increase Precision
uz: Aniqlikni oshirish

en: Decrease Precision
uz: Aniqlikni kamaytirish

en: Upper Case
uz: Bosh harf

en: Lower Case
uz: Kichik harf

en: Convert First Letter to Upper Case
uz: Birinchi harfni bosh harfga aylantirish

en: Background Color
uz: Orqa fon rangi

en: Merge Cells Horizontally
uz: Kataklarni eniga birlashtirish

en: Merge Cells Vertically
uz: Kataklarni boʻyiga birlashtirish

en: Dissociate Cells
uz: Kataklarni ajratish

en: Resize Column...
uz: Ustunning oʻlchamini oʻzgartirish...

en: Insert Columns
uz: Ustunlar qoʻshish

en: Remove Columns
uz: Ustunlarni olib tashlash

en: Hide Columns
uz: Ustunlarni bekitish

en: Show Columns...
uz: Ustunlarni koʻrsatish...

en: Equalize Column
uz: Ustun enini tenglashtirish

en: Resize Row...
uz: Sart oʻlchamini oʻzgartirish...

en: Insert Rows
uz: Satrlarni qoʻyish

en: Remove Rows
uz: Satrlarni olib tashlash

en: Hide Rows
uz: Satrlarni bekitish

en: Show Rows...
uz: Satrlarni koʻrsatish...

en: Adjust Row && Column
uz: Satr va ustunni sozlash

en: Insert Cells...
uz: Kataklarni qoʻyish

en: Remove Cells...
uz: Kataklarni olib tashlash

en: Remove Comment
uz: Izohni olib tashlash

en: &Link...
uz: &Bogʻ...

en: Remove Link
uz: Bogʻni olib tashlash

en: Validity...
uz: Tekshirish...

en: &Sort...
uz: S&aralash...

en: Sort &Decreasing
uz: &Kamayishi boʻyicha saralash

en: Sort &Increasing
uz: &Koʻpayishi boʻyicha saralash

en: &Function...
uz: &Funksiya...

en: S&pecial Character...
uz: Ma&xsus belgi...

en: From &Database...
uz: &Maʼlumot bazasidan...

en: From &Text File...
uz: &Matn faylidan...

en: From &Clipboard...
uz: &Xotiradan...

en: Custom Lists...
uz: Boshqa roʻyxatlar...

en: Area Name...
uz: Maydonning nomi

en: Formula Selection
uz: Formula tanlash

en: Others...
uz: Boshqalar...

en: Modify Cell
uz: Katakni oʻzgartirish

en: Special Paste...
uz: Maxsus qoʻyish

en: Goto Cell...
uz: Katakga oʻtish

en: Create Style From Cell
uz: Uslubni katakdan yaratish

en: The style name cannot be empty.
uz: Uslubning nomi boʻsh boʻlishi mumkin emas.

en: Edit Link
uz: Bogʻni tahrirlash

en: Delete Columns
uz: Ustunlarni olib tashlash

en: Delete Rows
uz: Satrlarni olib tashlash

en: Selection List...
uz: Tanlanganning roʻyxati

en: Open Link?
uz: Bogʻni ochishni istaysizmi?

en: AM
uz: Ertalab

en: PM
uz: Kechqurun

en: h
uz: soat

en: min
uz: daqiqa

en: s
uz: soniya
