kspread - en to uz translation catalogue (812 entries)

note: i18n: ectx: Menu (Fill)
en: Fi&ll
uz: &Тўлдириш

note: i18n: ectx: Menu (ExternalData)
en: &External Data
uz: &Ташқи маълумот

note: i18n: ectx: Menu (Format)
en: F&ormat
uz: &Формат

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5) i18n: ectx: Menu (MergeCellMenu)
en: Merge Cells
uz: Катакларни бирлаштириш

note: i18n: ectx: Menu (Row)
en: &Row
uz: &Сатр

note: i18n: ectx: Menu (Column)
en: &Column
uz: &Устун

note: i18n: ectx: Menu (Sheet)
en: &Sheet
uz: &Варақ

note: i18n: ectx: Menu (Data)
en: &Data
uz: &Маълумот

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatButton) i18n: ectx: ToolBar (formatToolBar)
en: Format
uz: Формат

note: i18n: ectx: ToolBar (colorAndBorderToolBar)
en: Color/Border
uz: Ранг/Чегара

en: Database
uz: Маълумот базаси

en: January
uz: Январь

en: February
uz: Февраль

en: March
uz: Март

en: April
uz: Апрель

en: May
uz: Май

en: June
uz: Июнь

en: July
uz: Июль

en: August
uz: Август

en: September
uz: Сентябрь

en: October
uz: Октябрь

en: November
uz: Ноябрь

en: December
uz: Декабрь

en: Jan
uz: Янв

en: Feb
uz: Фев

en: Mar
uz: Мар

en: Apr
uz: Апр

[ctx: May short]
en: May
uz: Май

en: Jun
uz: Июн

en: Jul
uz: Июл

en: Aug
uz: Авг

en: Sep
uz: Сен

en: Oct
uz: Окт

en: Nov
uz: Ноя

en: Dec
uz: Дек

en: Mon
uz: Душ

en: Tue
uz: Сеш

en: Wed
uz: Чор

en: Thu
uz: Пай

en: Fri
uz: Жум

en: Sat
uz: Шан

en: Sun
uz: Якш

en: Merging of columns or rows is not supported.
uz: Сатр ёки устунларни бирлаштириш қўлланилмайди.

en: Australia
uz: Австралия

en: Dollar
uz: Доллар

en: Canada
uz: Канада

en: New Zealand
uz: Янги Зеландия

en: United States
uz: Қўшма Штатлар

en: Austria
uz: Австрия

en: Euro
uz: Евро

en: Belgium
uz: Белгия

en: Cyprus
uz: Кипр

en: Finland
uz: Финляндия

en: France
uz: Франция

en: Germany
uz: Олмония

en: Greece
uz: Греция

en: Ireland
uz: Ирландия

en: Italy
uz: Италия

en: Latvia
uz: Латвия

en: Lithuania
uz: Литва

en: Luxembourg
uz: Люксембург

en: Malta
uz: Малта

en: Monaco
uz: Монако

en: Netherlands
uz: Голландия

en: Portugal
uz: Португалия

en: San Marino
uz: Сан-Марино

en: Slovakia
uz: Словакия

en: Slovenia
uz: Словения

en: Spain
uz: Испания

en: Pound
uz: Фунт

en: United Kingdom
uz: Буюк Британия

en: Japan
uz: Япония

en: Yen
uz: Йена

en: Afghanistan
uz: Афғонистон

en: Afghani
uz: Афғони

en: Albania
uz: Албания

en: Lek
uz: Лек

en: Algeria
uz: Жазоир

en: Algerian Dinar
uz: Жазоир динори

en: American Samoa
uz: Америка Самоаси

en: US Dollar
uz: АҚШ доллари

en: Andorra
uz: Андорра

en: Andorran Peseta
uz: Андорра Песетаси

en: Angola
uz: Ангола

en: Kwanza
uz: Кванза

en: East Caribbean Dollar
uz: Шарқий Кариб доллари

en: Antigua And Barbuda
uz: Антигуа ва Барбуда

en: Argentina
uz: Аргентина

en: Argentine Peso
uz: Аргентина песоси

en: Armenia
uz: Арманистон

en: Armenian Dram
uz: Арманистон драми

en: Aruba
uz: Аруба

en: Australian Dollar
uz: Австралия доллари

en: Schilling
uz: Шиллинг

en: Azerbaijan
uz: Озарбайжон

en: Azerbaijanian Manat
uz: Озарбайжон манати

en: Bahamas
uz: Багама Ороллари

en: Bahamian Dollar
uz: Багама доллари

en: Bahrain
uz: Баҳрайн

en: Bahraini Dinar
uz: Баҳрайн динори

en: Bangladesh
uz: Бангладеш

en: Taka
uz: Така

en: Barbados
uz: Барбадос

en: Barbados Dollar
uz: Барбадос доллари

en: Belarus
uz: Белорус

en: Franc
uz: Франк

en: Belize
uz: Белиз

en: Belize Dollar
uz: Белиз доллари

en: Benin
uz: Бенин

en: Bermuda
uz: Бермуд Ороллари

en: Bermudian Dollar
uz: Бермуд ороллари доллари

en: Bhutan
uz: Бутан

en: Indian Rupee
uz: Ҳинд рупияси

en: Bolivia
uz: Боливия

en: Boliviano
uz: Боливиано

en: Mvdol
uz: Мвдол

en: Bosnia And Herzegovina
uz: Босния ва Герцоговина

en: Convertible Marks
uz: Алмаштириладиган марка

en: Botswana
uz: Боцвана

en: Pula
uz: Пула

en: Bouvet Island
uz: Бувет Ороллари

en: Norwegian Krone
uz: Норвегия кронаси

en: Brazil
uz: Бразилия

en: Brazilian Real
uz: Бразилия реали

en: British Indian Ocean Territory
uz: Ҳинд Океанидаги Британия минтақаси

en: Brunei Darussalam
uz: Бруней Доруссалом

en: Brunei Dollar
uz: Бруней доллари

en: Bulgaria
uz: Болгария

en: Lev
uz: Лев

en: Bulgarian Lev
uz: Болгария леви

en: Burkina Faso
uz: Буркина-Фасо

en: Burundi
uz: Бурунди

en: Burundi Franc
uz: Бурунди франки

en: Cambodia
uz: Камбоджа

en: Riel
uz: Риел

en: Cameroon
uz: Камерун

en: Canadian Dollar
uz: Канада доллари

en: Cape Verde
uz: Кейп Верде

en: Cape Verde Escudo
uz: Кейп Верде эскудоси

en: Cayman Islands
uz: Кайман Ороллари

en: Cayman Islands Dollar
uz: Кайман Ороллари доллари

en: Central African Republic
uz: Марказий Африка Республикаси

en: Chad
uz: Чад

en: Chile
uz: Чили

en: Chilean Peso
uz: Чили песоси

en: China
uz: Хитой

en: Yuan Renminbi
uz: Хитой юани

en: Christmas Island
uz: Крисмас Ороли

en: Cocos (Keeling) Islands
uz: Кокос (Килинг) Ороллари

en: Colombia
uz: Колумбия

en: Colombian Peso
uz: Колумбия песоси

en: Comoro Franc
uz: Коморос франки

en: Comoros
uz: Коморос

en: Congo
uz: Конго

en: Congo, The Democratic Republic Of
uz: Конго Демократик Республикаси

en: Cook Islands
uz: Кук Ороллари

en: New Zealand Dollar
uz: Янги Зеландия доллари

en: Costa Rica
uz: Коста Рика

en: Costa Rican Colon
uz: Коста Рика колони

en: Cote D'Ivoire
uz: Кот д'Ивуар

en: Croatia
uz: Хорватия

en: Croatian kuna
uz: Хорватия кунаси

en: Cuba
uz: Куба

en: Cuban Peso
uz: Кубу песоси

en: Cyprus Pound
uz: Кипр фунти

en: Czech Koruna
uz: Чех кронаси

en: Danish Krone
uz: Дания кронаси

en: Denmark
uz: Дания

en: Djibouti
uz: Жибути

en: Djibouti Franc
uz: Жибути франки

en: Dominica
uz: Доминикан

en: Dominican Peso
uz: Доминикан песоси

en: Dominican Republic
uz: Доминикан Республикаси

en: East Timor
uz: Шарқий Тимор

en: Timor Escudo
uz: Тимор эскудоси

en: Ecuador
uz: Эквадор

en: Egypt
uz: Миср

en: Egyptian Pound
uz: Миср фунти

en: El Salvador
uz: Сальвадор

en: El Salvador Colon
uz: Сальвадор колони

en: Equatorial Guinea
uz: Экваториал Гвинея

en: Eritrea
uz: Эритрия

en: Nakfa
uz: Накфа

en: Estonia
uz: Эстония

en: Kroon
uz: Крона

en: Ethiopia
uz: Эфиопия

en: Ethiopian Birr
uz: Эфиопия бирри

en: Faeroe Islands
uz: Фарер Ороллари

en: Fiji
uz: Фижи

en: Fiji Dollar
uz: Фижи доллари

en: Markka
uz: Маркка

en: French Guiana
uz: Француз Гвинеяси

en: French Polynesia
uz: Француз Полинезияси

en: Franc Southern Territories
uz: Франциянинг Жанубий Ерлари

en: Gabon
uz: Габон

en: Dalasi
uz: Даласи

en: Gambia
uz: Гамбия

en: Georgia
uz: Гуржистон

en: Lari
uz: Лари

en: German Mark
uz: Олмон маркаси

en: Cedi
uz: Седи

en: Ghana
uz: Гана

en: Gibraltar
uz: Гибралтар

en: Gibraltar Pound
uz: Гибралтар фунти

en: Drachma
uz: Драхма

en: Greenland
uz: Гренландия

en: Grenada
uz: Гренада

en: Guadeloupe
uz: Гваделупа

en: Guam
uz: Гуам

en: Guatemala
uz: Гватемала

en: Quetzal
uz: Кетсал

en: Guinea
uz: Гвинея

en: Guinea Franc
uz: Гвинея франки

en: Guinea-Bissau
uz: Гвинея-Биссау

en: Guinea-Bissau Peso
uz: Гвинея-Биссау песоси

en: Gourde
uz: Гурд

en: Haiti
uz: Гаити

en: Heard Island And McDonald Islands
uz: Ҳерд ва Макдоналд Ороллари

en: Holy See (Vatican City State)
uz: Ватикан

en: Honduras
uz: Гондурас

en: Lempira
uz: Лемпира

en: Hong Kong
uz: Гонконг

en: Hong Kong Dollar
uz: Гонконг доллари

en: Forint
uz: Форинт

en: Hungary
uz: Венгрия

en: Iceland
uz: Исландия

en: Iceland Krona
uz: Исландия кронаси

en: India
uz: Ҳиндистон

en: Indonesia
uz: Индонезия

en: Rupiah
uz: Рупия

en: Iran, Islamic Republic Of
uz: Эрон Ислом Республикаси

en: Iranian Rial
uz: Эрон риоли

en: Iraq
uz: Ироқ

en: Iraqi Dinar
uz: Ироқ динори

en: Punt
uz: Пунт

en: Pence
uz: Пенс

en: Israel
uz: Исроил

en: New Israeli Sheqel
uz: Янги Исроил шақели

en: Lira
uz: Лира

en: Jamaica
uz: Ямайка

en: Jamaican Dollar
uz: Ямайка доллари

en: Jordan
uz: Иордания

en: Jordanian Dinar
uz: Иордания динори

en: Kazakhstan
uz: Қозоғистон

en: Tenge
uz: Танга

en: Kenya
uz: Кения

en: Kenyan Shilling
uz: Кения шиллинги

en: Kiribati
uz: Кирибати

en: Korea, Democratic People's Republic Of
uz: Корея Демократик Республикаси

en: North Korean Won
uz: Шимолий Корея вони

en: Korea, Republic Of
uz: Корея Республикаси

en: Won
uz: Вон

en: Kuwait
uz: Кувайт

en: Kuwaiti Dinar
uz: Кувайт динори

en: Kyrgyzstan
uz: Қирғизистон

en: Som
uz: Сом

en: Kip
uz: Кип

en: Lao People's Democratic Republic
uz: Лаос Халқ Республикаси

en: Latvian Lats
uz: Латвия лати

en: Lebanese Pound
uz: Ливан фунти

en: Lebanon
uz: Ливан

en: Lesotho
uz: Лесото

en: Rand
uz: Рант

en: Loti
uz: Лоти

en: Liberia
uz: Либерия

en: Liberian Dollar
uz: Либерия доллари

en: Libyan Arab Jamahiriya
uz: Ливия Араб Жумҳурияти

en: Liechtenstein
uz: Лихтенштейн

en: Swiss Franc
uz: Швейцария франки

en: Lithuanian Litus
uz: Литва литуси

en: Macao
uz: Макао

en: Pataca
uz: Патака

en: Denar
uz: Денар

en: Macedonia, The Former Yugoslav Republic Of
uz: Македония, собиқ Югославия Республикаси

en: Madagascar
uz: Мадагаскар

en: Kwacha
uz: Квача

en: Malawi
uz: Малави

en: Malaysia
uz: Малайзия

en: Malaysian Ringgit
uz: Малайзия рингити

en: Maldives
uz: Малдив Ороллари

en: Rufiyaa
uz: Руфия

en: Mali
uz: Мали

en: Maltese Lira
uz: Малта лираси

en: Marshall Islands
uz: Маршалл Ороллари

en: Martinique
uz: Мартиника

en: Mauritania
uz: Мавритания

en: Mauritius
uz: Маврикий

en: Mauritius Rupee
uz: Маврикий рупияси

en: Mayotte
uz: Майот

en: Mexican Peso
uz: Мексика песоси

en: Mexico
uz: Мексика

en: Moldova, Republic Of
uz: Молдова Республикаси

en: Moldovan Leu
uz: Молдова леуси

en: Mongolia
uz: Муғилистон

en: Tugrik
uz: Тугрик

en: Montserrat
uz: Монцеррат

en: Moroccan Dirham
uz: Марокаш дирҳами

en: Morocco
uz: Марокаш

en: Metical
uz: Метикал

en: Mozambique
uz: Мозамбик

en: Myanmar
uz: Мянмар

en: Namibia
uz: Намибия

en: Namibia Dollar
uz: Намибия доллари

en: Nauru
uz: Науру

en: Nepal
uz: Непал

en: Nepalese Rupee
uz: Непал рупияси

en: Netherlands Antilles
uz: Нидерландлар Антил Ороллари

en: New Caledonia
uz: Янги Каледония

en: Nicaragua
uz: Никарагуа

en: Niger
uz: Нигер

en: Naira
uz: Найра

en: Nigeria
uz: Нигерия

en: Norfolk Islands
uz: Норфолк Ороллари

en: Northern Mariana Islands
uz: Шимолий Мариана Ороллари

en: Norway
uz: Норвегия

en: Oman
uz: Уммон

en: Rial Omani
uz: Уммон риоли

en: Pakistan
uz: Покистон

en: Pakistan Rupee
uz: Покистон рупияси

en: Palau
uz: Палау

en: Balboa
uz: Балбоа

en: Panama
uz: Панама

en: Kina
uz: Кина

en: Papua New Guinea
uz: Папуа Янги Гвинея

en: Guarani
uz: Гуарани

en: Paraguay
uz: Парагвай

en: Nuevo Sol
uz: Янги Сол

en: Peru
uz: Перу

en: Philippine Peso
uz: Филиппин песоси

en: Philippines
uz: Филиппин

en: Pitcairn
uz: Питкерн

en: Poland
uz: Польша

en: Escudo
uz: Эскудо

en: Puerto Rico
uz: Пуэрто-Рико

en: Qatar
uz: Қатар

en: Qatari Rial
uz: Қатар риоли

en: Leu
uz: Лей

en: Romania
uz: Руминия

en: Russian Federation
uz: Россия Федерацияси

en: Russian Ruble
uz: Россия рубли

en: Rwanda
uz: Руанда

en: Rwanda Franc
uz: Руанда франки

en: Saint Helena
uz: Авлиё Елена Ороли

en: Saint Helena Pound
uz: Авлиё Елена фунти

en: Saint Kitts And Nevis
uz: Сент-Кристофер ва Невис

en: Saint Lucia
uz: Сент-Люсия

en: Saint Pierre And Miquelon
uz: Сент-Пер ва Микелон

en: Samoa
uz: Самоа

en: Tala
uz: Тала

en: Dobra
uz: Добра

en: Sao Tome And Principe
uz: Сан-Томе ва Принсипи

en: Saudi Arabia
uz: Саудия Арабистони

en: Saudi Riyal
uz: Саудия Арабистони риоли

en: Senegal
uz: Сенегал

en: Seychelles
uz: Сейшел Ороллари

en: Seychelles Rupee
uz: Сейшел руписи

en: Leone
uz: Леоне

en: Sierra Leone
uz: Серра-Леоне

en: Singapore
uz: Сингапур

en: Singapore Dollar
uz: Сингапур доллари

en: Slovak Koruna
uz: Словакия кронаси

en: Solomon Islands
uz: Соломон Ороллари

en: Solomon Islands Dollar
uz: Соломон Ороллари доллари

en: Somali Shilling
uz: Сомали шиллинги

en: Somalia
uz: Сомали

en: South Africa
uz: Жанубий Африка

en: Peseta
uz: Песета

en: Sri Lanka
uz: Шри Ланка

en: Sri Lanka Rupee
uz: Шри Ланка рупияси

en: Sudan
uz: Судан

en: Sudanese Dinar
uz: Судан динори

en: Suriname
uz: Суринам

en: Suriname Guilder
uz: Суринам гулдени

en: Lilangeni
uz: Лилангени

en: Swaziland
uz: Свазиленд

en: Sweden
uz: Швеция

en: Swedish Krona
uz: Швеция кронаси

en: Switzerland
uz: Швейцария

en: Syrian Arab Republic
uz: Сурия Араб Республикаси

en: Syrian Pound
uz: Сурия фунти

en: New Taiwan Dollar
uz: Янги Тайван доллари

en: Taiwan, Province Of China
uz: Тайван, Хитой таркибидаги минтақа

en: Somoni
uz: Сомони

en: Tajikistan
uz: Тожикистон

en: Tanzania, United Republic Of
uz: Танзания Бирлашган Республикаси

en: Tanzanian Shilling
uz: Танзания шиллинги

en: Baht
uz: Бат

en: Thailand
uz: Таиланд

en: Togo
uz: Того

en: Tokelau
uz: Токелау

en: Pa'anga
uz: Паанга

en: Tonga
uz: Тонга

en: Tunisia
uz: Тунис

en: Tunisian Dinar
uz: Тунис динори

en: Turkey
uz: Туркия

en: Turkish Lira
uz: Туркия лираси

en: Manat
uz: Манат

en: Turkmenistan
uz: Туркманистон

en: Turks And Caicos Islands
uz: Туркс ва Каикос Ороллари

en: Tuvalu
uz: Тувалу

en: Uganda
uz: Уганда

en: Uganda Shilling
uz: Уганда шиллинги

en: Hryvnia
uz: Гривна

en: Ukraine
uz: Украина

en: UAE Dirham
uz: Бирлашган Араб Амирликлари дирҳами

en: United Arab Emirates
uz: Бирлашган Араб Амирликлари

en: Pound Sterling
uz: Фунт стерлинг

en: US Dollar (Next day)
uz: АҚШ доллари (Кейинги кун)

en: US Dollar (Same day)
uz: АҚШ доллари (Ўша кун)

en: Peso Uruguayo
uz: Уругвай песоси

en: Uruguay
uz: Уругвай

en: Uzbekistan
uz: Ўзбекистон

en: Uzbekistan Sum
uz: Ўзбек сўми

en: Vanuatu
uz: Вануату

en: Vatu
uz: Вату

en: Bolivar
uz: Боливар

en: Venezuela
uz: Венесуэла

en: Dong
uz: Донг

en: Viet Nam
uz: Вьетнам

en: Virgin Islands
uz: Виржин Ороллари

en: Western Sahara
uz: Жанубий Сахара

en: Yemen
uz: Яман

en: Yemeni Rial
uz: Яман риоли

en: Yugoslavia
uz: Югославия

en: Yugoslavian Dinar
uz: Югославия динори

en: Zambia
uz: Замбия

en: Zimbabwe
uz: Зимбабве

en: Zimbabwe Dollar
uz: Зимбабве доллари

en: All
uz: Ҳаммаси

en: Enter the area name:
uz: Майдон номини киритинг:

en: Change Angle
uz: Бурчакни ўзгартириш

en: Angle:
uz: Бурчак:

en: Sheet Style
uz: Варақнинг услуби

en: Select the sheet style to apply:
uz: Қўллаш учун варақ услубини танланг:

en: Cell Comment
uz: Катак изоҳи

en: <none>
uz: <йўқ>

note: i18ncheckarg
en: equal to
uz: тенг

en: Cell style
uz: Катак услуби

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, Functions)
en: Sum
uz: Йиғинди

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, Functions)
en: Average
uz: Ўртача

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, Functions)
en: Max
uz: Макс

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, Functions)
en: Min
uz: Мин

en: Insert Data From Database
uz: Маълумот базасидан маълумот қўйиш

en: Type:
uz: Тури:

en: User name:
    (if necessary)
uz: Фойдаланувчи:
    (керак бўлса)

en: Host:
uz: Хост:

en: Port:
    (if necessary)
uz: Порт:
    (керак бўлса)

en: Database name:
uz: Маълумот базасининг номи:

en: Password:
    (if necessary)
uz: Махфий сўз:
    (керак бўлса)

en: Select tables:
uz: Жадвалларни танланг:

en: Select columns:
uz: Устунларни танланг:

en: Column
uz: Устун

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Columns
uz: Устунлар

en: equals
uz: тенг

en: not equal
uz: тенг эмас

en: in
uz: да

en: not in
uz: да эмас

en: greater
uz: кўпроқ

en: lesser
uz: камроқ

en: greater or equal
uz: кўп ёки тенг

en: less or equal
uz: кам ёки тенг

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Order)
en: Ascending
uz: Кўпайиш бўйича

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Order)
en: Descending
uz: Камайиш бўйича

en: Query Options
uz: Сўров мосламалари

en: SQL query:
uz: SQL сўрови:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, resultButton)
en: Result
uz: Натижа

en: You cannot specify a table here.
uz: Бу ерда жадвални кўрсатиш мумкин эмас.

en: You have to specify a valid region.
uz: Мавжуд майдонни кўрсатиш керак.

en: You have to specify a valid cell.
uz: Мавжуд катакни кўрсатиш керак.

en: You are not allowed to change data in the database.
uz: Маълумотлар базасига ўзгартириш киритиш мумкин эмас.

en: Executing query failed.
uz: Сўровни амалга ошириш муваффақиятсиз тугади.

en: You did not get any results with this query.
uz: Ушбу сўров ҳеч қандай натижа қайтармади.

en: The port must be a number
uz: Портнинг қиймати рақам бўлиши лозим

en: Connecting to database...
uz: Маълумот базаси билан алоқа ўрнатилмоқда...

en: Connected. Retrieving table information...
uz: Алоқа ўрнатилди. Жадвал маълумотлари олинмоқда...

en: This database contains no tables
uz: Маълумотлар базасида жадваллар мавжуд эмас

en: Driver could not be loaded
uz: Драйверни юклаб бўлмайди

en: You have to select at least one table.
uz: Камида битта жадвални танлаш лозим.

en: You have to select at least one column.
uz: Камида битта устунни танлаш лозим.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Operator) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, BaseField) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, BaseItem) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, None)
en: None
uz: Йўқ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Preview
uz: Кўриб чиқиш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_9) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, textButton)
en: Text
uz: Матн

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_7)
en: Date
uz: Сана

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_5)
en: Currency
uz: Пул

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Money
uz: Пул

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_3)
en: Percent
uz: Фоиз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Generic
uz: Умумий

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Number
uz: Сон

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Format:
uz: Формати:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Postfix:
uz: Суффикс:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Precision:
uz: Аниқлик:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Prefix:
uz: Префикс:

en: Language: %1
uz: Тил: %1

en: Default number format: %1
uz: Андоза рақам кўриниши: %1

note: i18ncheckarg
en: Long date format: %1
uz: Сананинг тўлиқ кўриниши: %1

en: Short date format: %1
uz: Сананинг қисқа кўриниши: %1

en: Time format: %1
uz: Вақтнинг кўриниши: %1

en: Currency format: %1
uz: Пулнинг кўриниши: %1

en: More Options
uz: Қўшимча мосламалар

en: Search entire sheet
uz: Бутун варақда қидириш

en: Search in:
uz: Қаерда қидириш:

en: Cell Values
uz: Катак қийматлари

en: Comments
uz: Изоҳлар

en: Search direction:
uz: Қидириш йўналиши:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, weight_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ValueType)
en: Normal
uz: Оддий

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, weight_combo)
en: Bold
uz: Қалин

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Color:
uz: Ранги:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, underline)
en: Underline
uz: Таги чизилган

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Size:
uz: Ўлчами:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Style:
uz: Услуби:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, strike)
en: This will strike out the current cell text if this is checked.
uz: Агар белгиланса, жорий катакдаги матннинг усти чизилади.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, strike)
en: Strike out
uz: Усти чизилган

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Function
uz: Функция

en: Insert function
uz: Функцияни қўйиш

en: This function has no parameters.
uz: Ушбу функцияда ҳеч қандай параметр йўқ.

en: Description is not available.
uz: Таъриф мавжуд эмас.

en: Target value is invalid.
uz: Мўлжал қиймати хато.

en: Source cell must contain a numeric value.
uz: Манба катакда формула бўлиши лозим.

en: Target cell must contain a formula.
uz: Мўлжал катакда формула бўлиши лозим.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label5)
en: New value:
uz: Янги қиймат:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6)
en: Current value:
uz: Жорий қиймат:

en: Goto Cell
uz: Катакка ўтиш

en: Move towards right
uz: Ўнгга кўчириш

en: Move towards bottom
uz: Пастга кўчириш

en: Insert rows
uz: Сатрлар қўшиш

en: Move towards left
uz: Чапга кўчириш

en: Move towards top
uz: Юқорига кўчириш

en: Remove rows
uz: Сатрларни олиб ташлаш

en: Remove columns
uz: Устунларни олиб ташлаш

en: Remove Cells
uz: Катакларни олиб ташлаш

en: Style
uz: Услуб

en: A style with this name already exists.
uz: Ушбу номли услуб аллақачон мавжуд.

en: Cell Format
uz: Катакнинг кўриниши

en: &General
uz: &Умумий

en: &Font
uz: &Шрифт

en: &Position
uz: &Жойлашиши

en: &Border
uz: &Чегара

en: Back&ground
uz: &Орқа фон

en: &Cell Protection
uz: &Катакни ҳимоялаш

en: Scientific
uz: Илмий

en: Automatic
uz: Автоматик

en: One digit 5/9
uz: Битта рақам 5/9

en: Two digits 15/22
uz: Иккита рақам 15/22

en: Three digits 153/652
uz: Учта рақам 153/652

en: System:
uz: Тизим:

en: Default width (%1 %2)
uz: Андоза эни (%1 %2)

en: Default height (%1 %2)
uz: Андоза узунаси (%1 %2)

en: Customize
uz: Мослаш

en: Background color:
uz: Орқа фон ранги:

en: No Color
uz: Рангсиз

en: Insert Link
uz: Боғни қўйиш

en: Internet
uz: Интернет

en: Internet address:
uz: Интернет манзили:

en: File location:
uz: Файл манзили:

en: Recent file:
uz: Яқинда очилган файл:

en: No Entries
uz: Бўш

en: Cell
uz: Катак

en: Internet address is empty
uz: Интернет манзили кўрсатилмаган

en: Mail address is empty
uz: Электрон почта манзили кўрсатилмаган

en: File name is empty
uz: Файлнинг номи кўрсатилмаган

en: Custom Lists
uz: Бошқа рўйхатлар

en: List:
uz: Рўйхат:

en: Do you really want to remove this list?
uz: Ростдан ҳам ушбу рўйхатни олиб ташлашни истайсизми?

en: Remove List
uz: Рўйхатни олиб ташлаш

en: &New...
uz: Я&нги...

en: &Edit...
uz: &Таҳрирлаш...

en: Cells:
uz: Катаклар:

en: Sheet:
uz: Варақ:

en: Area name:
uz: Майдоннинг номи:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Value
uz: Қиймат

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, standard)
en: Standard
uz: Андоза

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, middle)
en: Middle
uz: Ўртача

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Rotation
uz: Буриш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeCell)
en: Merge cells
uz: Катакларни бирлаштириш

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sizeCellGroup)
en: Size of Cell
uz: Катакнинг ўлчами

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, defaultHeight)
en: If checked, the default height will be used for the cell instead of the value above.
uz: Агар белгиланса, юқорида кўрсатилган қийматнинг ўрнига катак учун андоза узуна ишлатилади.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, defaultHeight)
en: Default height (%1)
uz: Андоза узунаси (%1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Height:
uz: Узунаси:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QFrame, m_heightPanel)
en: Set the height of the cell.
uz: Катакнинг узунасини кўрсатиш.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, defaultWidth)
en: If checked, the default width will be used for the cell instead of the value above.
uz: Агар белгиланса, юқорида кўрсатилган қийматнинг ўрнига катак учун андоза энлик ишлатилади.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, defaultWidth)
en: Default width (%1)
uz: Андоза энлик (%1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Width:
uz: Эни:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Text Option
uz: Матн мосламалари

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Printing
uz: Босиб чиқариш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_bDontPrint)
en: &Do not print text
uz: Матн бос&иб чиқарилмасин

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Protection
uz: Ҳимоялаш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_bHideAll)
en: Hide &all
uz: Ҳаммасини &бекитиш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_bIsProtected)
en: &Protected
uz: Ҳимо&яланган

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_bHideFormula)
en: &Hide formula
uz: Формулани &бекитиш

en: Resize Row
uz: Сатрнинг ўлчамини ўзгартириш

en: Resize Column
uz: Устуннинг ўлчамини ўзгартириш

en: Type
uz: Тури

en: Start value:
uz: Бошланғич қиймат:

en: Stop value:
uz: Охирги қиймат:

en: Step value:
uz: Орттирма қиймат:

en: Show Columns
uz: Устунларни кўрсатиш

en: Show Rows
uz: Сатрларни кўрсатиш

en: Select hidden rows to show:
uz: Кўрсатиш учун бекитилган сатрни танланг:

en: Column: %1
uz: Устун: %1

en: Row: %1
uz: Сатр: %1

en: Show Sheet
uz: Варақни кўрсатиш

en: Column %1
uz: Устун %1

en: Row %1
uz: Сатр %1

en: Sort
uz: Саралаш

en: Special Paste
uz: Махсус қўйиш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, everythingButton)
en: Everything
uz: Ҳаммаси

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, commentButton)
en: Comment
uz: Изоҳ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Operation
uz: Амал

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, overwriteButton)
en: Overwrite
uz: Алмаштириш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, additionButton)
en: Addition
uz: Қўшиш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, multiplicationButton)
en: Multiplication
uz: Кўпайтириш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, divisionButton)
en: Division
uz: Бўлиш

en: Style Manager
uz: Услуб бошқарувчиси

en: All Styles
uz: Ҳамма услублар

en: Custom Styles
uz: Бошқа услублар

en: &Modify...
uz: Ўзгар&тириш...

en: style%1
uz: услуб%1

en: Remove All
uz: Ҳаммасини олиб ташлаш

en: Grand Total
uz: Умумий натижа

en: Column '%1'
uz: Устун '%1'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_summaryOnly)
en: Summary &only
uz: &Фақат ҳисобот

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreBox)
en: &Ignore empty cells when looking for changes
uz: Ўзгаришларга текширилганда бўш катакларга &эътибор берилмасин

en: Validity
uz: Текшириш

en: Clear &All
uz: &Ҳаммасини тозалаш

en: Allow:
uz: Рухсат бериш:

en: Integer
uz: Бутун сон

en: Text Length
uz: Матн узунлиги

en: List
uz: Рўйхат

en: Data:
uz: Маълумот:

en: Minimum:
uz: Минимум:

en: Maximum:
uz: Максимум:

en: Date:
uz: Сана:

en: Date minimum:
uz: Минимал сана:

en: Date maximum:
uz: Максимал сана:

en: Time:
uz: Вақт:

en: Time minimum:
uz: Минимал вақт:

en: Time maximum:
uz: Максимал вақт:

en: Number:
uz: Рақам:

en: Entries:
uz: Ёзувлар:

en: Action:
uz: Амал:

en: Message:
uz: Хабар:

en: This is not a valid value.
uz: Нотўғри қиймат.

en: This is not a valid time.
uz: Нотўғри вақт.

en: This is not a valid date.
uz: Нотўғри сана.

en: Whole number (like 1, 132, 2344)
uz: Бутун сон (1, 132, 2344 каби)

en: Any kind of value
uz: Истаган қиймат

en: Conversion
uz: Айлантириш

en: Radius
uz: Радиус

en: Angle (radians)
uz: Бурчак (радиан)

en: Hours
uz: Соат

en: Minutes
uz: Дақиқа

en: Seconds
uz: Сония

en: Numeral
uz: Рақам

en: Date & Time
uz: Сана ва вақт

en: Date1
uz: Сана1

en: Date2
uz: Сана2

en: Months
uz: Ойлар

en: Calculation mode
uz: Ҳисоблаш усули

en: Month
uz: Ой

en: Day
uz: Кун

en: Engineering
uz: Муҳандислик

en: Manual
uz: Қўлбола

en: Math
uz: Математика

en: Precision
uz: Аниқлик

note: i18n: Please use the same words (even upper/lower case) as in KoPageLayoutDia.cc function setupTab2(), without the brackets "<" and ">"
en: page
uz: бет

en: pages
uz: бетлар

en: file
uz: файл

en: name
uz: номи

en: time
uz: вақт

en: date
uz: сана

en: author
uz: муаллиф

en: email
uz: электрон почта

en: sheet
uz: варақ

en: Sheet%1
uz: Варақ%1

en: This document has no sheets (tables).
uz: Ушбу ҳужжатда варақлар (жадваллар) мавжуд эмас.

en: Comment:
uz: Изоҳ:

en: Sheet
uz: Варақ

en: Interface
uz: Интерфейс

en: Down
uz: Пастга

en: Up
uz: Юқорига

en: Spelling
uz: Имло

en: Spell Checker Behavior
uz: Имлони текширувчининг хусусиятлари

en: Semi-Automatic
uz: Ярим-автоматик

en: Sheet Properties
uz: Варақ хоссалари

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Left to Right
uz: Чапдан ўнгга

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Right to Left
uz: Ўнгдан чапга

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, capitalizeFirstLetterCheckBox)
en: Check this box and the first letter of any text you type in will automatically be converted to uppercase.
uz: Агар белгиланса, киритилган матннинг биринчи ҳарфи бош ҳарфга айлантирилади.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capitalizeFirstLetterCheckBox)
en: &Convert first letter to uppercase
uz: Биринчи ҳарфни бош ҳарфга &алмаштириш

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideZeroCheckBox)
en: If this box is checked any cell containing the value zero will appear blank.
uz: Агар белгиланса, катакдаги нолга тенг қиймат бўш кўрсатилади.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideZeroCheckBox)
en: &Hide zero
uz: Но&л кўрсатилмасин

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showFormulaCheckBox)
en: Show &formula
uz: Формулани &кўрсатиш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showColumnAsNumbersCheckBox)
en: Show column as &numbers
uz: Устунларни &рақам сифатида кўрсатиш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showGridCheckBox)
en: Show &grid
uz: Тўрни &кўрсатиш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoCalcCheckBox)
en: &Automatic recalculation
uz: &Автоматик қайта ҳисоблаш

en: Sheets
uz: Варақлар

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, ListViewAvailable)
en: Available Sheets
uz: Мавжуд варақлар

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, ListViewSelected)
en: Selected Sheets
uz: Танланган варақлар

en: File Format Mismatch
uz: Файлнинг тури мос келмади

en: Styles cannot be loaded.
uz: Услубларни юклаб бўлмади.

en: Height: %1 %2
uz: Узунаси: %1 %2

en: Hide Row
uz: Сатрни бекитиш

en: Width: %1 %2
uz: Эни: %1 %2

en: Hide Column
uz: Устунни бекитиш

en: Sheet %1 could not be found for printing
uz: Босиб чиқариш учун '%1' варағи топилмади

en: Insert Sheet
uz: Варақ қўшиш

en: Remove Sheet
uz: Варақни олиб ташлаш

en: Rename Sheet...
uz: Варақнинг номини ўзгартириш...

en: Show Sheet...
uz: Варақни кўрсатиш...

en: Hide Sheet
uz: Варақни бекитиш

en: Recalculate Sheet
uz: Варақни қайтадан ҳисоблаш

en: Recalculate Document
uz: Ҳужжатни қайтадан ҳисоблаш

en: Protect &Sheet...
uz: &Варақни ҳимоялаш...

en: Protect &Document...
uz: Ҳуж&жатни ҳимоялаш...

en: &Create Template From Document...
uz: Ҳужжатдан намуна &яратиш...

en: Next Sheet
uz: Кейинги варақ

en: Previous Sheet
uz: Олдинги варақ

en: First Sheet
uz: Биринчи варақ

en: Last Sheet
uz: Охирги варақ

en: Protect Document
uz: Ҳужжатни ҳимоялаш

en: Unprotect Document
uz: Ҳужжатни ҳимоялашни бекор қилиш

en: Protect Sheet
uz: Варақни ҳимоялаш

en: Unprotect Sheet
uz: Варақни ҳимоялашни бекор қилиш

en: You cannot delete the only sheet.
uz: Ягона варақни олиб ташлаб бўлмайди.

en: You are about to remove the active sheet.
    Do you want to continue?
uz: Актив варақни олиб ташламоқчисиз.
    Давом этишни истайсизми?

en: Enter name:
uz: Номини киритинг:

en: Rename Sheet
uz: Варақнинг номини ўзгартириш

en: Change Sheet Name
uz: Варақнинг номини ўзгартириш

en: Sheet name cannot be empty.
uz: Варақнинг номи бўш бўлиши мумкин эмас.

en: This name is already used.
uz: Бу ном аллақачон мавжуд.

en: Sum:
uz: Йиғинди:

en: Average:
uz: Ўртача:

en: Min:
uz: Мин:

en: Max:
uz: Макс:

en: Password is incorrect.
uz: Махфий сўз нотўғри.

en: Dependency
uz: Боғлиқлик

en: Invalid document. Sheet name is empty.
uz: Хато ҳужжат. Варақнинг номи кўрсатилмаган.

en: Cell Format...
uz: Катакнинг формати

en: Create Style From Cell...
uz: Услубни катакдан яратиш...

en: Strike Out
uz: Усти чизилган

en: Select Font...
uz: Шрифтни танлаш

en: Select Font Size
uz: Шрифт ўлчамини танлаш

en: Increase Font Size
uz: Шрифтни катталаштириш

en: Decrease Font Size
uz: Шрифтни кичиклаштириш

en: Text Color
uz: Матннинг ранги

en: Align Left
uz: Чапга текислаш

en: Align Center
uz: Марказда

en: Align Right
uz: Ўнгга текислаш

en: Align Top
uz: Юқорида текислаш

en: Align Middle
uz: Ўртада текислаш

en: Align Bottom
uz: Пастда текислаш

en: Border Left
uz: Чап чегара

en: Border Right
uz: Ўнг чегара

en: Border Top
uz: Юқори чегара

en: Border Bottom
uz: Пастги чегара

en: All Borders
uz: Ҳамма чегаралар

en: Border Color
uz: Чегара ранги

en: Change Angle...
uz: Бурчакни ўзгартириш...

en: Money Format
uz: Пул кўриниши

en: Increase Precision
uz: Аниқликни ошириш

en: Decrease Precision
uz: Аниқликни камайтириш

en: Upper Case
uz: Бош ҳарф

en: Lower Case
uz: Кичик ҳарф

en: Convert First Letter to Upper Case
uz: Биринчи ҳарфни бош ҳарфга айлантириш

en: Background Color
uz: Орқа фон ранги

en: Merge Cells Horizontally
uz: Катакларни энига бирлаштириш

en: Merge Cells Vertically
uz: Катакларни бўйига бирлаштириш

en: Dissociate Cells
uz: Катакларни ажратиш

en: Resize Column...
uz: Устуннинг ўлчамини ўзгартириш...

en: Insert Columns
uz: Устунлар қўшиш

en: Remove Columns
uz: Устунларни олиб ташлаш

en: Hide Columns
uz: Устунларни бекитиш

en: Show Columns...
uz: Устунларни кўрсатиш...

en: Equalize Column
uz: Устун энини тенглаштириш

en: Resize Row...
uz: Сарт ўлчамини ўзгартириш...

en: Insert Rows
uz: Сатрларни қўйиш

en: Remove Rows
uz: Сатрларни олиб ташлаш

en: Hide Rows
uz: Сатрларни бекитиш

en: Show Rows...
uz: Сатрларни кўрсатиш...

en: Adjust Row && Column
uz: Сатр ва устунни созлаш

en: Insert Cells...
uz: Катакларни қўйиш

en: Remove Cells...
uz: Катакларни олиб ташлаш

en: Remove Comment
uz: Изоҳни олиб ташлаш

en: &Link...
uz: &Боғ...

en: Remove Link
uz: Боғни олиб ташлаш

en: Validity...
uz: Текшириш...

en: &Sort...
uz: С&аралаш...

en: Sort &Decreasing
uz: &Камайиши бўйича саралаш

en: Sort &Increasing
uz: &Кўпайиши бўйича саралаш

en: &Function...
uz: &Функция...

en: S&pecial Character...
uz: Ма&хсус белги...

en: From &Database...
uz: &Маълумот базасидан...

en: From &Text File...
uz: &Матн файлидан...

en: From &Clipboard...
uz: &Хотирадан...

en: Custom Lists...
uz: Бошқа рўйхатлар...

en: Area Name...
uz: Майдоннинг номи

en: Formula Selection
uz: Формула танлаш

en: Others...
uz: Бошқалар...

en: Modify Cell
uz: Катакни ўзгартириш

en: Special Paste...
uz: Махсус қўйиш

en: Goto Cell...
uz: Катакга ўтиш

en: Create Style From Cell
uz: Услубни катакдан яратиш

en: The style name cannot be empty.
uz: Услубнинг номи бўш бўлиши мумкин эмас.

en: Edit Link
uz: Боғни таҳрирлаш

en: Delete Columns
uz: Устунларни олиб ташлаш

en: Delete Rows
uz: Сатрларни олиб ташлаш

en: Selection List...
uz: Танланганнинг рўйхати

en: Open Link?
uz: Боғни очишни истайсизми?

en: AM
uz: Эрталаб

en: PM
uz: Кечқурун

en: h
uz: соат

en: min
uz: дақиқа

en: s
uz: сония
