koffice - en to wa translation catalogue (515 entries)

en: Angle Constraints
wa: Stronnas d' inglêye

en: Line
wa: Roye

en: Curve
wa: Coube

en: Straight
wa: Direk

en: Standard
wa: Sitandård

en: Lines
wa: Royes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTypeDesc)
en: Type:
wa: Sôre :

en: Tie
wa: Loyaedje

en: A connection between two other shapes
wa: On raloyaedje inte deus ôtès cognes

en: Show Grid
wa: Mostrer grile

en: Shows or hides grid
wa: Mostere ou catche li grile

en: Simple path shape
wa: Simpe cogne di tchmin

en: A simple path shape
wa: Ene simpe cogne di tchmin

en: %1 Options
wa: Tchuzes di %1

en: Active tool: %1
wa: Usteye en alaedje : %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nodeSnapGuide)
en: Nodes
wa: Nuks

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, extensionSnapGuide)
en: Extension of lines
wa: Sitindaedje des royes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, boundingBoxSnapGuide)
en: Bounding box of shape
wa: Ewalpaedje djeyometrike del cogne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, snapDistance)
en: Proximity distance where snapping happens
wa: Li distance a costé d' ewou çki l' assaetchaedje magnetike si fwait

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, orthogonalSnapGuide)
en: Orthogonal
wa: Ortogonå

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, intersectionSnapGuide)
en: Intersection of lines
wa: Croejhlåde des royes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, lineGuideSnapGuide)
en: Guide lines
wa: Royes di moennaedje

en: Create object
wa: Ahiver èn objet

en: Pan
wa: Panoramike

en: Corner point
wa: Pont avou coines

en: Smooth point
wa: Pont radoûci

en: Symmetric Point
wa: Pont simetrike

en: Make curve point
wa: Fé on pont d' coube

en: Make line point
wa: Fé on pont d' roye

en: Segment to Line
wa: Segmint viè roye

en: Segment to Curve
wa: Segmint viè coube

en: Insert point
wa: Sititchî on pont

en: Remove point
wa: Oister on pont

en: Break at point
wa: Djoker å pont

en: Break at segment
wa: Djoker å segmint

en: Join with segment
wa: Radjonde avou on segmint

en: Merge points
wa: Rimaxhî des ponts

en: To Path
wa: Viè l' tchimin

en: Line/Curve
wa: Roye/Coube

en: Drag to move handle.
wa: Bodjî eyet saetchî po displaecî l' pougneye.

en: Drag to move point. Shift click to change point type.
wa: Bodjî eyet saetchî po displaecî l' pont. Maj+clitch po candjî l' sôre di pont.

en: Drag to move control point.
wa: Bodjî eyet saetchî po displaecî l' pont d' controle.

en: Press B to break path at selected point.
wa: Tchôkî B po djoker on tchmin å pont tchoezi.

en: Press B to break path at selected segments.
wa: Tchôkî B po djoker on tchmin ås segmints tchoezis.

en: Zoom
wa: Zoumaedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, zoomInButton)
en: Zoom In
wa: Zoumer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, zoomOutButton)
en: Zoom Out
wa: Diszoumer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, convertToPath)
en: Convert To Path
wa: Covierser e tchmin

en: Scripts
wa: Sicripes

en: Script Manager
wa: Manaedjeu des scripes

en: Execute Script File...
wa: Enonder l' fitchî scripe...

en: Script Manager...
wa: Manaedjeu des scripes

en: Execute Script File
wa: Enonder l' fitchî scripe

en: Install Script Package
wa: Astaler l' pacaedje di scripe

en: Could not read the package "%1".
wa: Dji n' a savou lére li pacaedje « %1 ».

en: The package "%1" does not contain a valid install.rc file.
wa: I gn a pont d' fitchî install.rc valåbe dins l' pacaedje « %1 ».

en: Failed to parse the install.rc file at package "%1".
wa: Dji n' a savou lére li fitchî install.rc do pacaedje « %1 ».

en: Failed to determinate location where the package "%1" should be installed to.
wa: Dji n' a savou dire l' eplaeçmint ewou çkel pacaedje « %1 » duvreut esse astalé

en: A script package with the name "%1" already exists. Replace this package?
wa: On pacaedje di scripe avou l' no « %1 » egzistêye dedja. Replaecî c' pacaedje la ?

en: Replace
wa: Replaecî

en: Could not uninstall this script package. You may not have sufficient permissions to delete the folder "%1".
wa: Dji n' a savou disastaler ci pacaedje di scripe. Motoit k' vos n' avoz pont d' droets assez po disfacer l' ridant « %1 ».

en: Could not uninstall the script package "%1" since the script is not installed.
wa: Dji n' a savou disastaler l' pacaedje di scripe « %1 » ca l' sicripe n' est nén astalé.

en: Could not uninstall the script package "%1". You may not have sufficient permissions to delete the folder "%1".
wa: Dji n' a savou disastaler l' pacaedje di scripe « %1 ». Motoit k' vos n' avoz pont d' droets assez po disfacer l' ridant « %1 ».

en: Save
wa: Schaper

en: Add script file
wa: Radjouter fitchî di scripe

en: Add collection folder
wa: Radjouter ridant di ramexhnaedje

en: Install script package file
wa: Astaler fitchî di pacaedje di scripe

en: Install online script package
wa: Astaler pacaedje di scripe so fyis

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, add)
en: Add
wa: Radjouter

en: Script File
wa: Fitchî scripe

en: Script
wa: Sicripe

en: Collection
wa: Ramexhnaedje

en: Redo
wa: Rodje

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
wa: &Fitchî

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
wa: A&pontiaedjes

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: File
wa: Fitchî

en: Document Settings
wa: Apontiaedjes do documint

en: Grid
wa: Grile

en: Show grid:
wa: Mostrer grile:

en: Snap to grid:
wa: Claper sol grile:

en: Grid color:
wa: Coleur del grile:

en: Spacing
wa: Espåçmint

[ctx: Horizontal grid spacing]
en: &Horizontal:
wa: &Coûtchî:

[ctx: Vertical grid spacing]
en: &Vertical:
wa: &Astampé:

en: Misc
wa: Totes sôres

en: Units:
wa: Unités :

en: Handle radius:
wa: Reyon del pougneye :

en: Grab sensitivity:
wa: Sinsiûlisté di l' apougnaedje :

en: Only print and exit
wa: Seulmint rexhe eyet moussî foû

en: Override display DPI
wa: Sipotchî l' DPI d' håynaedje

en: Only export to PDF and exit
wa: Seulmint ebaguer e PDF eyet moussî foû

en: Filename for export-pdf
wa: No do fitchî po l' ebagaedje pdf

en: just load the file and then exit
wa: tcherdjî djusse li fitchî ey adon moussî foû

en: load the file, show the window and progressbar and then exit
wa: tcherdjî l' fitchî, mostrer l' finiesse eyet l' båre d' avançmint ey adon moussî foû

en: Filename to write profiling information into.
wa: No do fitchî k' on scrirè l' informåcion d' profilaedje divins.

en: Load a file and save it as an ODF file. Meant for debugging.
wa: Tcherdjî on fitchî eyet l' schaper come on fitchî ODF. Fwait pol disbugaedje.

en: No template found for: %1
wa: Dji n' a trové nou modele po : %1

en: Too many templates found for: %1
wa: Dj' a trové trop d' modeles po : %1

en: Template %1 failed to load.
wa: Dji n' a savou tcherdjî l' modele %1.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_alwaysUseCheckBox)
en: Always use this template at application start up
wa: Tofer si siervi di c' modele ci a l' enondaedje do programe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_alwaysUseCheckBox)
en: Always use this template
wa: Tofer si siervi di c' modele ci

en: Making backup...
wa: Fijhant ene copeye di såvrité...

en: Saving...
wa: Schapant..

en: Could not save
    %1
wa: Dji n' sai schaper
    %1

en: Could not save %1
    Reason: %2
wa: Dji n' a savou schaper %1
    Vochal li råjhon: %2

en: Document <i>%1</i> saved
wa: Documint <i>%1</i> schapé

en: The password of this encrypted document is not known. Autosave aborted! Please save your work manually.
wa: Li scret di c' documint ecripté n' est nén cnoxhou. Schapaedje otomatike abandné ! Schapez vost ovraedje al mwin, s' i vs plait.

en: Autosaving...
wa: Schapaedje otomatike...

en: Error during autosave! Partition full?
wa: Åk n' a nén stî tot rlomant dji schapéve otomaticmint ! Li pårticion est ele rimpleye ?

en: Could not create the file for saving
wa: Dji n' a savou ahiver l' fitchî pol schapaedje

en: Not able to write '%1'. Partition full?
wa: Dji n' sai scrire « %1 ». Li pårticion est ele rimpleye ?

en: Not able to write RDF metadata. Partition full?
wa: Dji n' sai scrire les meta-dnêyes RDF. Li pårticion est ele rimpleye ?

en: Error while trying to write '%1'. Partition full?
wa: Åk n' a nén stî come dji sayive di scrire « %1 ». Li pårticion est ele rimpleye ?

en: Malformed URL
    %1
wa: URL må basti
    %1

en: An autosaved file exists for this document.
    Do you want to open it instead?
wa: On fitchî ki dj' a schapé tot seu egzistêye po ci documint ci
    Voloz vs ki djel drove ?

en: The file %1 does not exist.
wa: Li fitchî %1 n' egzistêye nén.

en: File not found
wa: Fitchî nén trové

en: Cannot create storage
wa: Dji n' sai ahiver l' sitocaedje

en: Bad MIME type
wa: Mwaijhe sôre MIME

en: Error in embedded document
wa: Åk ni va nén dins l' ravalé documint

en: Format not recognized
wa: Cogne nén rconoxhowe

en: Not implemented
wa: Dji n' sai nén fé ça

en: Parsing error
wa: Aroke d' analijhe del sintake

en: Document is password protected
wa: Li documint est waeranti pas on scret

en: Internal error
wa: Divintrinne aroke

en: Out of memory
wa: Pupont d' memwere

en: Unknown error
wa: Aroke nén cnoxhowe

en: Document <i>%1</i> loaded
wa: Documint <i>%1</i> tcherdjî

en: Could not find %1
wa: Dji n' a savou trover %1

en: Parsing error in %1 at line %2, column %3
    Error message: %4
wa: Aroke d' analijhe del sintake dins %1 al roye %2, colone %3
    Messaedje d' aroke: %4

en: %1 is not a file.
wa: %1 n' est nén on fitchî.

en: Could not open the file for reading (check read permissions).
wa: Dji n' a savou drovi l' fitchî pol lére (waitîz les droets d' léjhadje).

en: Could not read the beginning of the file.
wa: Dji n' a savou lére li cmince do fitchî.

en: parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
wa: aroke d' analijhe del sintake e mwaisse documint al roye %1, colone %2
    Messaedje d' aroke: %3

en: Invalid document: no file 'maindoc.xml'.
wa: Documint nén valåbe : pont d' fitchî « maindoc.xml ».

en: Document <i>%1</i> contains several versions. Go to File->Versions to open an old version.
wa: I gn a sacwantès modêyes dins l' documint <i>%1</i>. Potchîz dins Fitchî->Modêyes po drovi ene viye modêye.

en: Untitled
wa: Sins no

en: <p>The document <b>'%1'</b> has been modified.</p><p>Do you want to save it?</p>
wa: <p>Li documint <b>«%1»</b> a stî candjî.</p><p>El voloz schaper?</p>

en: Internal error: saveXML not implemented
wa: Divintrinne aroke: saveXML nén co epleminté

en: Could not open
    %1
wa: Dji n' a savou drovi
    %1

en: Could not open %1
    Reason: %2
wa: Dji n' a savou drovi li fitchî %1
    Vochal li råjhon: %2

en: a word processing
wa: on scrijhaedje di tecse

en: a spreadsheet
wa: on tåvlea

en: a presentation
wa: on prezintaedje

en: a chart
wa: on grafike

en: a drawing
wa: on dessin

en: No
wa: Neni

en: Yes
wa: Oyi

en: Could not export file.
wa: Dji n' a savou ebaguer l' fitchî.

en: Missing Export Filter
wa: Passete d' ebagaedje mancante

en: Could not import file of type
    %1
wa: Dji n' a savou abaguer on fitchî del sôre
    %1

en: Missing Import Filter
wa: Passete d' abagaedje mancante

en: Choose Filter
wa: Tchoezi passete

en: %1 unsaved document (%2)
wa: %1 documint nén schapé (%2)

en: Export as PDF...
wa: Ebaguer come PDF...

en: Reload
wa: Ritcherdjî

en: Versions...
wa: Modêyes...

en: E&xport...
wa: &Ebaguer...

en: &New View
wa: &Novele vuwe

en: Document Information
wa: Informåcion sol Documint

en: Full Screen Mode
wa: Môde tote li waitroûle

en: Show Dockers
wa: Mostrer paneas d' usteyes

en: Dockers
wa: Paneas d' usteyes

en: (write protected)
wa: (waeranti sconte li scrijhaedje)

en: Save as %1
wa: Schaper eyet rlomer come %1

en: %1 (unknown file type)
wa: %1 (sôre di fitchî nén cnoxhowe)

en: <qt>Saving as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to save in this format?</qt>
wa: <qt>Schaper eyet rlomer come %1 vos pôreut fé piede di l' epådjnaedje.<p>Voloz co schaper dins cisse cogne la ?<qt>

en: Confirm Save
wa: Racertiner schapaedje

en: <qt>Exporting as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to export to this format?</qt>
wa: <qt>Ebaguer come %1 vos pôreut fé piede di l' epådjnaedje.<p>Voloz co ebaguer dins cisse cogne la ?<qt>

en: Confirm Export
wa: Racertiner ebagaedje

en: Export
wa: Ebaguer

en: Open Document
wa: Drovi on documint

en: Import Document
wa: Abaguer on documint

en: Document
wa: Documint

en: Document - %1
wa: Documint - %1

en: You will lose all changes made since your last save
    Do you want to continue?
wa: Vos aloz piede tos les candjmints fwaits dispoy vosse dierin schapaedje
    Voloz tcheryî pus lon ?

en: Warning
wa: Adviertixhmint

en: Show %1 Toolbar
wa: Håyner bår ås usteyes %1

en: Hide %1 Toolbar
wa: Catchî båre ås usteyes %1

en: Recent Documents
wa: Documints d' enawaire

en: Custom Document
wa: Documint a vosse môde

en: Stop
wa: Hôw

en: Printing done
wa: Imprimaedje fwait

en: Close
wa: Clôre

en: Stopped
wa: Aresté

en: Open This Document
wa: Drovi c' documint

[ctx: File modification date and time. %1 is date time]
en: <tr><td><b>Modified:</b></td><td>%1</td></tr>
wa: <tr><td><b>Candjî:</b></td><td>%1</td></tr>

[ctx: File access date and time. %1 is date time]
en: <tr><td><b>Accessed:</b></td><td>%1</td></tr>
wa: <tr><td><b>Eployî:</b></td><td>%1</td></tr>

en: Show Guides
wa: Mostrer moennaedjes

en: Shows or hides guides
wa: Moster oudonbén catche les moennaedjes

en: Create Template
wa: Ahiver on modele

en: Group:
wa: Hopea:

en: &Add Group...
wa: &Radjouter on hopea...

en: &Remove
wa: &Oister

en: Picture
wa: Imådje

en: &Select...
wa: &Tchoezi...

en: Use the new template as default
wa: Si siervi do novea modele come prémetou

en: Do you really want to overwrite the existing '%1' template?
wa: Voloz po do bon spotchî li modele '%1' k' egzistêye dedja?

en: Add Group
wa: Radjouter on hopea

en: Enter group name:
wa: Tapez li no do hopea:

en: This name is already used.
wa: Ci no la est ddja eployî.

en: Do you really want to remove that group?
wa: Voloz vs po do bon oister ci hopea la?

en: Remove Group
wa: Oister hopea

en: Do you really want to remove that template?
wa: Voloz vs po do bon oister ci modele la?

en: Remove Template
wa: Oister li modele

en: Could not load picture.
wa: Dji n' a savou tcherdjî l' imådje

en: No picture available.
wa: Dji n' a nole imådje por vos

en: Use This Template
wa: Si siervi di c' modele ci

en: Version
wa: Modêye

en: Date & Time
wa: Date et eure

en: Saved By
wa: Schapé pa

en: Comment
wa: Rawete

en: &Add
wa: R&adjouter

en: &Modify
wa: &Candjî

en: &Open
wa: Dr&ovi

en: A new version could not be added
wa: Dji n' a savou radjouter ene novele modêye

en: Unknown
wa: Nén cnoxhou

en: No store backend
wa: Nou programe fondmint di stocaedje

en: Parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
wa: Aroke d' analijhe del sintake e mwaisse documint al roye %1, colone %2
    Messaedje d' aroke: %3

[ctx: Page size]
en: US Letter
wa: Lete US

[ctx: Page size]
en: Screen
wa: Waitroûle

[ctx: Page size]
en: Custom
wa: A vosse môde

[ctx: Page size]
en: US Tabloid
wa: US Tabloyide

en: Millimeters (mm)
wa: Milimetes (mm)

en: Centimeters (cm)
wa: Cintimetes (cm)

en: Decimeters (dm)
wa: Decimetes (dm)

en: Inches (in)
wa: Pôces (in)

en: Pica (pi)
wa: Picas (pi)

en: Points (pt)
wa: Ponts (pt)

en: Pixels (px)
wa: Picsels (px)

en: Configure
wa: Apontyî

[ctx: @title:tab Document settings page]
en: Document
wa: Documint

en: Author
wa: Oteur

en: Select a master slide design:
wa: Tchoezi on mwaisse atuzlaedje des dias:

en: Master Slide
wa: Mwaisse dia

en: Select a master page design:
wa: Tchoezi on mwaisse atuzlaedje des pådjes:

en: Master Page
wa: Mwaisse pådje

en: Slide %1
wa: Diya %1

en: Page  %1
wa: Pådje  %1

en: Layer
wa: Coûtche

en: Group
wa: Groupe

en: Shape
wa: Fôme

en: Slide
wa: Diya

en: Visible
wa: Veyåve

en: Locked
wa: Eclawé

en: Add a new slide or layer
wa: Radjouter ene novele diapo ou coûtche

en: Add a new page or layer
wa: Radjouter ene novele pådje ou coûtche

en: Page
wa: Pådje

en: Delete selected objects
wa: Oister les objets tchoezis

en: Raise selected objects
wa: Agrandi les objets tchoezis

en: Lower selected objects
wa: Raptiti les objets tchoezis

en: Minimal View
wa: Vuwe minimåle

en: Detailed View
wa: Sipepieuse vuwe

en: Thumbnail View
wa: Vuwe avou prévoeyaedje

en: View mode
wa: Môde di vuwe

en: Enter the name of the new layer:
wa: Tapez l' no del novele coûtche:

en: New Layer
wa: Novele coûtche

en: New layer
wa: Novele coûtche

en: Could not delete all layers. At least one layer is required.
wa: Dji n' a savou disfacer totes les coûtches. I fåt pol moens ene coûtche.

en: Error deleting layers
wa: Åk n' a nén stî come dji disfacéve des coûtches

en: Add a new slide
wa: Radjouter ene novele diya

en: Cut
wa: Côper

en: Copy
wa: Copyî

en: Paste
wa: Aclaper

en: Page %1
wa: Pådje %1

en: Tools
wa: Usteyes

en: D&elete
wa: Disfac&er

en: Snap to Grid
wa: Claper sol grile

en: Show Master Pages
wa: Mostrer mwaissès pådjes

en: Show Rulers
wa: Mostrer rîles

en: Show/hide the view's rulers
wa: Mostrer/catchî les rîles del vûwe

en: Insert Page
wa: Sititchî pådje

en: Insert a new page after the current one
wa: Sititchî ene novele pådje après l' cisse do moumint

en: Copy Page
wa: Copyî pådje

en: Copy the current page
wa: Copyî l' pådje do moumint

en: Delete Page
wa: Disfacer pådje

en: Delete the current page
wa: Disfacer l' pådje do moumint

en: Master Page...
wa: Mwaisse pådje...

en: Page Layout...
wa: Arindjmint del Pådje...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, variables)
en: Variable
wa: Variåve

en: Import Document...
wa: Abaguer documint...

en: Configure...
wa: Apontyî...

en: Import Slideshow
wa: Abaguer diaporama

en: Could not import
    %1
wa: Dji n' a savou abaguer
    %1

en: Clear
wa: Netyî

en: Subtract
wa: Sostraire

en: Multiply
wa: Mopliyî

en: Alpha mask
wa: Masse alfa

en: Alpha
wa: Alfa

en: Undefined operation in the alpha color space
wa: Operåcion nén defineye dins l' espåce di coleurs alfa

en: L*a*b* (16-bit integer/channel, unmanaged)
wa: L*a*b* (16-bit etir/canå, nén manaedjî)

en: Lightness
wa: Ledjiristé

en: RGB (16-bit integer/channel, unmanaged)
wa: RVB (16-bit etir/canå, nén manaedjî)

en: RGB (8-bit integer/channel, unmanaged)
wa: RVB (8-bit etir/canå, nén manaedjî)

en: Blue
wa: Bleu

en: Green
wa: Vert

en: Red
wa: Rodje

en: Undefined operation in the %1 space
wa: Operåcion nén defineye dins l' espåce %1

en: Undefined operation in the %1 color space
wa: Operåcion nén defineye dins l' espåce di coleurs %1

en: Simple Color Conversion Engine
wa: Simpe éndjin d' coviertixhaedje di coleur

en: Alpha darken
wa: Alfa noeri

en: Erase
wa: Disfacer

en: Normal
wa: Normå

en: Overlay
wa: Ricovri

en: Screen
wa: Waitroûle

en: Lighten
wa: Raclairi

en: Darken
wa: Noeri

en: Divide
wa: Pårti

en: Color
wa: Coleur

en: Hue
wa: Tinte

en: Saturation
wa: Saturaedje

en: Value
wa: Valixhance

en: Generic RGB Histogram
wa: Istograme RVB djenerike

en: G
wa: V

en: L*a*b* Histogram
wa: Istograme L*a*b*

en: Generic L*a*b* Histogram
wa: Istograme L*a*b* djenerike

en: Grayscale
wa: Gris

en: Grayscale (without transparency)
wa: Gris (sins trinsparince)

en: 8 Bits
wa: 8 Bites

en: 16 Bits
wa: 16 Bites

en: 16 Bits Float
wa: 16 bites flotant

en: 32 Bits Float
wa: 32 bites flotant

en: Arithmetic
wa: Aritmetike

en: Mix
wa: Maxhaedje

en: Burn
wa: Broûler

en: SVG Gradient
wa: Gradyint SVG

en: Select the object you want to reference
wa: Tchoezixhoz l' objet ki vs voloz referincer

en: Reference
wa: Referince

en: Set For All Existing
wa: Defini po tos les ci egzistants

[ctx: statement is an Rdf related term]
en: <qt>Edits will be lost.<p>There is %1 invalid statement left.</qt> | <qt>Edits will be lost.<p>There are %1 invalid statements left.</qt>
wa[0]: <qt>Les candjmints sront pierdous.<p>I dmeure %1 instruccion nén valåbe.</qt>
wa[1]: <qt>Les candjmints sront pierdous.<p>I dmeure %1 instruccions nén valåbes.</qt>

[ctx: statement is an Rdf related term]
en: Discard invalid statements?
wa: Abandner ls instruccions nén valåbes ?

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Triples
wa: Tripes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newStylesheet) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newTripleButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newNamespaceButton)
en: new
wa: novea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copyTripleButton)
en: copy
wa: copyî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteStylesheet) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteTripleButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteNamespaceButton)
en: delete
wa: disfacer

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Namespaces
wa: Espåces des nos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_namespaceView)
en: Prefix
wa: Betchete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_namespaceView)
en: Namespace
wa: Espåce di no

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Semantic
wa: Semantike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_sparqlExecute)
en: Execute
wa: Enonder

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Stylesheets
wa: Foyes di stîle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Set the default stylesheet for Semantic objects in this document. New RDF objects will use this stylesheet automatically. The buttons allow you to set the stylesheet for all existing semantic objects to the new default stylesheet as well.
wa: Definixhoz l' foye di stîle prémetowe po ls objets semantikes e c' documint ci. Les noveas objets RDF eployront otomaticmint cisse foye di stîle. Les botons vs permetèt d' defini l' foye di stîle po tos les objets semantikes ossu come li novele foye di stîle.

en: Apply Stylesheet
wa: Mete en ouve foye di stîle

en: System
wa: Sistinme

en: User
wa: Uzeu

en: Reapply Current
wa: Rimete èn ouve li ci do moumint

en: Disassociate
wa: Disassoçner

en: Edit %1
wa: Candjî %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Stylesheet Definition
wa: Definixha del foye di stîle

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Variables Available
wa: Variåves k' i gn a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, variables)
en: Description
wa: Discrijhaedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, stylesheets)
en: Stylesheet Name
wa: No del foye di stîle

en: Empty
wa: Vude

en: Literal
wa: Literå

en: Blank
wa: Vude

en: Valid
wa: Valåbe

en: Subject
wa: Sudjet

en: Predicate
wa: Prédicat

en: Object
wa: Objet

en: Obj Type
wa: Sôre d' obj.

en: DataType
wa: Sôre di dnêyes

en: Stored In
wa: Wårdé divins

en: This document contains an unknown checksum. When you give a password it might not be verified.
wa: I gn a dins c' documint ci ene checksum nén cnoxhowe. Cwand vs denroz on scret, i pôrè esse verifyî.

en: This document contains an unknown encryption method. Some parts may be unreadable.
wa: I gn a dins c' documint ci ene metôde d' ecriptaedje nén cnoxhowe. Des bokets pôrént esse nén léjhåve.

en: This document contains incomplete encryption data. Some parts may be unreadable.
wa: I gn a dins c' documint ci des dnêyes d' ecriptaedje nén completes. Des bokets pôrént esse nén léjhåve.

en: QCA has currently no support for SHA1 or PBKDF2 using SHA1. The document can not be opened.
wa: Ig n a pol moumint pont d' sopoirt dins QCA po SHA1 ou PBKDF2 s' siervant d' SHA1. Dji n' sai drovi l' documint.

en: The manifest file seems to be corrupted. It cannot be modified and the document will remain unreadable. Please try and save the document again to prevent losing your work.
wa: Li fitchî afitcha shonne esse cron. Dji n' sai l' candjî eyet l' documint dmorrè nén léjhåve. Sayîz s' i vs plait co on côp d' schaper l' documint po n' nén piede vost ovraedje.

en: The manifest file cannot be written. The document will remain unreadable. Please try and save the document again to prevent losing your work.
wa: Dji n' sai scrire sol fitchî afitcha. Li documint dmorrè nén léjhåve. Sayîz s' i vs plait co on côp d' schaper l' documint po n' nén piede vost ovraedje.

en: Please enter the password to open this file.
wa: Dinez l' sicret po drovi c' fitchî, s' i vs plait.

en: Please enter the password to encrypt the document with.
wa: Dinez l' sicret pos ecripter l' fitchî.

en: Do you want to save the password?
wa: Voloz vs schaper l' sicret ?

en: The directory mode is not supported for remote locations.
wa: Li môde do ridant n' est nén sopoirté po des eplaeçmints å lon.

en: Key Press
wa: Tchôcaedje di tape

en: Delete
wa: Disfacer

en: Index Reference
wa: Referince di l' indecse

en: Text Reference
wa: Referince di tecse

en: Please create an index to reference first.
wa: Ahivez èn indecse a referincer aprume, s' i vs plait.

en: Select the index you want to reference
wa: Tchoezixhoz l' indecse ki vs voloz referincer

en: Found 1 match | Found %1 matches
wa[0]: Dj' a trové 1 sacwè ki corespond
wa[1]: Dj' a trové %1 sacwès ki corespondèt

en: Found no match
wa: Dji n' a rén trové ki corespond

en: Found no match
    
    No text was replaced
wa: Dji n' a rén trové ki corespond
    
    Dji n' a replaecî nou tecse

en: 1 replacement made | %1 replacements made
wa[0]: 1 replaeçmint di fwait
wa[1]: %1 replaeçmints di fwaits

en: Replace %1 with %2?
wa: Replaecî %1 avou %2 ?

[ctx: Underline Style]
en: None
wa: Nouk

[ctx: Underline Style]
en: Single
wa: Simpe

[ctx: Underline Style]
en: Double
wa: Dobe

en: Default
wa: Prémetou

en: Opacity
wa: Zeroveyaedje

en: Recent:
wa: Eployîs dierinnmint:

en: Add / Remove Colors...
wa: Radjouter / oister des coleurs...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel)
en: Name:
wa: No:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblInitialsDesc)
en: Initials:
wa: Iniciåles:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTitleDesc)
en: Title:
wa: Tite:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPositionDesc)
en: Position:
wa: Pôzucion:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompanyDesc)
en: Company:
wa: Eterprijhe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmailDesc)
en: Email:
wa: Emile:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneHome)
en: Telephone (home):
wa: Telefone (måjhon):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneWork)
en: Telephone (work):
wa: Telefone (buro):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFaxDesc)
en: Fax:
wa: Facs:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreetDesc)
en: Street:
wa: Rowe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPostalDesc)
en: Postal code:
wa: Côde al Posse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCityDesc)
en: City:
wa: Veye:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountryDesc)
en: Country:
wa: Payis:

en: Import Data
wa: Abaguer des dnêyes

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Recommended ( %1 )
wa: Ricmandé ( %1 )

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Locale ( %1 )
wa: Locåle ( %1 )

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Other ( %1 )
wa: Ôte ( %1 )

en: Generic
wa: Djenerike

en: Text
wa: Tecse

en: Currency
wa: Manoye

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_comboQuote)
en: None
wa: Nole

en: Please check the ranges you specified. The start value must be lower than the end value.
wa: Waitîz s' i vs plait les fortchetes ki vs avoz specifyî. Li valixhance di cmince doet esse pus ptite kele cisse di dfén.

en: Cannot find encoding: %1
wa: Dji n' sai trover l' ecôdaedje: %1

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_dataTab)
en: Data
wa: Dinêyes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: E&ncoding:
wa: E&côdaedje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_firstRowHeader)
en: First row contains headers
wa: Les tiestires sont dins l' prumire roye

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_firstColHeader)
en: First column contains headers
wa: Les tiestires sont dins l' prumire colone

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_formatTab)
en: Format
wa: Cogne

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_delimiterBox)
en: Delimiter
wa: Pårtixhant

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioComma)
en: Comma
wa: Coma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSemicolon)
en: Semicolon
wa: Dimey colone

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioOther)
en: Other
wa: Ôte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioTab)
en: Tabulator
wa: Tabulåcion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSpace)
en: Space
wa: Espåce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Text&quote:
wa: D&ireye di tecse:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_comboQuote)
en: "
wa: «

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_comboQuote)
en: '
wa: ‘

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Decimal symbol:
wa: Pont decimå:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: Thousands separator:
wa: Separateu po les meye:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ignoreDuplicates)
en: Ignore duplicate delimiters
wa: Passer houte les pårtixhant e dobe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: &Format:
wa: Co&gne:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_rangesTab)
en: Ranges
wa: Fortchetes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Update
wa: Mete a djoû

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Import columns:
wa: Abaguer des colones:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Import lines:
wa: Abaguer des royes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: to
wa: viè

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbEncrypt)
en: &Encrypt
wa: &Ecripter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblKeywordsDesc)
en: Keywords:
wa: Mots clés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSubjectDesc)
en: Subject:
wa: Sudjet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLastPrintedDesc)
en: Last printed:
wa: Dierin imprimaedje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEditingDesc)
en: Total editing time:
wa: Tins d' aspougnaedje totå:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncryptedDesc)
en: Encryption:
wa: Ecriptaedje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRevisionDesc)
en: Revision number:
wa: Limero d' rivizion:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblModifiedDesc)
en: Modified:
wa: Candjî :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCommentsDesc)
en: Comments:
wa: Rawetes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCreatedDesc)
en: Created:
wa: Ahivé:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filePathInfoLabel)
en: Path:
wa: Tchimin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbReset)
en: &Reset
wa: &Rimete come divant

en: General
wa: Djenerå

en: This document will be decrypted
wa: Ci documint va esse discripté

en: Do not decrypt
wa: Èn nén discripter

en: This document is encrypted
wa: Ci documint est ecripté

en: D&ecrypt
wa: D&iscripter

en: This document will be encrypted.
wa: Ci documint va esse ecripté.

en: Do not encrypt
wa: Èn nén ecripter

en: This document is not encrypted
wa: Ci documint n' est nén ecripté

en: This document does not support encryption
wa: Ci documint n' sopoite nén l' ecriptaedje

en: <qt>Decrypting the document will remove the password protection from it.<p>Do you still want to decrypt the file?</qt>
wa: <qt>Discripter l' documint lyi oistêyrè l' waerantixhaedje do scret. <p>Voloz vs co discripter l' fitchî ?</qt>

en: Confirm Decrypt
wa: Acertiner l' discriptaedje

en: Decrypt
wa: Discripter

en: <qt>Your document could not be saved automatically.<p>To complete the decryption, please save the document.</qt>
wa: <qt>Dji n' a savou schaper otomaticmint vosse documint.<p>Po fini l' discriptaedje, schapez l' documint, s' i vs plait.</qt>

en: Save Document
wa: Schaper documint

en: <qt>The document has been changed since it was opened. To complete the decryption the document needs to be saved.<p>Do you want to save the document now?</qt>
wa: <qt>Li documint a stî candjî dispoy k' il  a stî drovou. Po fini l' discriptaedje i fåt schaper l' documint.<p>Voloz vs schaper l' documint sol côp ?<qt>

en: <qt>The document is currently saved as %1. The document needs to be changed to <b>OASIS OpenDocument</b> to be encrypted.<p>Do you want to change the file to OASIS OpenDocument?</qt>
wa: <qt>Li documint est schapé pol moumint come %1. I fåt candjî l' documint e <b>OASIS OpenDocument</p> po l' ecripter.<p>Voloz vs candjî l' fitchî e OASIS OpenDocument ?<qt>

en: Change Filetype
wa: Candjî sôre di fitchî

en: Change
wa: Candjî

en: <qt>Your document could not be saved automatically.<p>To complete the encryption, please save the document.</qt>
wa: <qt>Dji n' a savou schaper vosse documint otomaticmint.<p>Po fini l' ecriptaedje, schapez l' documint s' i vs plait.</qt>

en: <qt>The document has been changed since it was opened. To complete the encryption the document needs to be saved.<p>Do you want to save the document now?</qt>
wa: <qt>Li documint a stî candjî dispoy k' il  a stî drovou. Po fini l' ecriptaedje i fåt schaper l' documint.<p>Voloz vs schaper l' documint sol côp ?<qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, remove)
en: Remove
wa: Oister

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, open)
en: Open palette
wa: Drovi palete

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, save)
en: Save palette
wa: Schaper palete

en: Add Color To Palette
wa: Radjouter coleur al palete

en: Color name:
wa: No del coleur:

en: Cannot write to palette file %1. Maybe it is read-only.
wa: Dji n' sai scrire e fitchî di palete %1. C' est motoit e môde lére-seulmint.

en: Palette
wa: Palete

en: Add/Remove Colors
wa: Radjouter/oister coleurs

en: Target:
wa: Såme:

en: Page Layout
wa: Adjinçmint del pådje

en: Apply to document
wa: Mete en ouve pol documint

en: Left Edge:
wa: Boird di hintche:

en: Right Edge:
wa: Boird di droete:

en: Binding Edge:
wa: Boird di l' assoçnaedje:

en: Page Edge:
wa: Boird del pådje

en: Facing Pages:
wa: Pådjes pa deus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, facingPages)
en: Facing pages
wa: Pådjes pa deus:

en: Page Layout:
wa: Adjinçmint del pådje:

en: Page spread
wa: Dispårdaedje del pådje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unitsLabel)
en: Unit:
wa: Unité:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stylesLabel)
en: Follow style:
wa: Shure sitîle :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size:
wa: Grandeu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width:
wa: Lårdjeur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Height:
wa: Hôteur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Orientation:
wa: Ashidaedje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, landscape)
en: Landscape
wa: Payisaedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, facingPageLabel)
en: Facing pages:
wa: Pådjes pa deus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, singleSided)
en: Single sided
wa: Ene seule pådje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Text direction:
wa: Direccion do scrijhaedje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Automatic
wa: Otomatike

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Left to right
wa: Di hintche a droete

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Right to left
wa: Di droete a hintche

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, margins)
en: Margins
wa: Mådjes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Top:
wa: Copete:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Binding edge:
wa: Boird di l' assoçnaedje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Page edge:
wa: Boird del pådje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Bottom:
wa: Valêye:

en: First line indent
wa: Ritrait del prumire roye

en: Left indent
wa: Ritrait di hintche

en: Right indent
wa: Ritrait di droete

en: Tool Options
wa: Tchuzes des usteyes

en: Fit Page Width
wa: Forrimpli l' lårdjeur del pådje

en: Fit Page
wa: Forrimpli l' pådje

en: Actual Pixels
wa: Vraiys picsels

en: Use same aspect as pixels
wa: Eployî l' minme parexhance come picsels

en: Zoom to Selection
wa: Zoumer sol tchoes

en: Zoom to All
wa: Zoumer so ttafwait
